Strona 1 z 1

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: pn maja 13, 2019 8:53 pm
autor: KubciO
Noszę się z zamiarem zakupu swojego pierwszego czytnika ebook'ów. Pytanie do posiadaczy tego typu urządzeń - co macie? i czy polecacie? Nie ukrywam, że cena ma znaczenie - chciałbym wydać jak najmniej. Urządzenie musi posiadać podświetlenie. Nie wiem jak z zagęszczeniem pikseli. Czy np. 167 ppi jest wystarczające? Czy lepiej jakieś urządzenie oferujące 300 ppi?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady! :angel:

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: pn maja 13, 2019 9:10 pm
autor: deffik
Mam Paperwhite'a 3, przesiadałem się z Kindle 5. Różnica między 167ppi a 300 jest znacząca. Nie bawiłbym się w żadne Kobo albo inkBooki ani nic innego, tylko brał Kindla. Polecam obserwować światczytników, Robert stara się informować o dość gęsto organizowanych przez niemiecki amazon promocjach na PW4. Ostatnio jest to raz na miesiąc. Do następnej może być nieco dalej, bo Prime Day jest w lipcu, ale kto wie, może coś jeszcze zrobią przed nim.

Edit: Do Kindla polecam jeszcze etui z klapką, o wiele lepiej się wtedy taki czytnik trzymie, no i otworzenie go wybudza czytnik. Sam mam zamiennik od Fintie, te oryginalne od Amazona są trochę za drogie, imo.

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: pn maja 13, 2019 9:47 pm
autor: miaka88
Miałam kiedyś Kindle 4 (classic) a teraz Kindle 7 (?) tzw standardowy najprostszy dotykowy bez podświetlania itd. Czytam książki a nie komiksy więc taki jest dla mnie najlepszy, a nawet potrafił przetrwać kilka upadków.

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 12:20 am
autor: romanova
Mam od kilku miesięcy Kindle'a Paperwhite 3 i jestem bardzo zadowolona. Największą zaletą jest według mnie podświetlenie, które jest fantastyczne i w ogóle nie męczy oczu. Bateria trzyma długo, a samo urządzenie jest lekkie i bardzo wygodnie leży nawet w mojej małej łapce.

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 7:30 am
autor: ociesek
Tylko Kindle. Zamienniki nawet się nie umywają.
Przetestowałem kilka.

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 8:27 am
autor: KubciO
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czekam zatem na promocję na amazonie i kupuję PW 4.
A jeszcze takie pytanie. Czy ktoś z Was posiada(ł) wersję "z reklamami"? Jeśli tak, to czy jest to uciążliwe? Podobno amazon na prośbę wyłącza te specjalne oferty, kiedy zaznaczymy, że nie ma możliwości skorzystania z nich w naszym kraju. Próbował ktoś może?

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 11:27 am
autor: Gokiburi
Jedyne o czym trzeba pamiętać przy Kindlu jest format plików mobi,
epub na nim nie pójdzie.

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 1:56 pm
autor: Gotenks
Patrzyłem ostatnio na czytniki i Kindle Paperwhite to jak na razie najlepszy wybór. Zwłaszcza, że można go teraz używać w abonamencie Legimi (jak ja zacząłem korzystać z tej usługi to korzystały z niej jedynie inkpady i pocketbooki :roll: ) :)

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 2:03 pm
autor: KubciO
deffik pisze:
pn maja 13, 2019 9:10 pm
Polecam obserwować światczytników, Robert stara się informować o dość gęsto organizowanych przez niemiecki amazon promocjach na PW4
Zaglądnąłem na stronę. W zeszłym tygodniu była promocja jednodniowa z okazji Dnia Matki.. Może na dzień dziecka też jakaś promocja będzie. :)

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: wt maja 14, 2019 5:47 pm
autor: romanova
KubciO pisze:
wt maja 14, 2019 8:27 am
Czy ktoś z Was posiada(ł) wersję "z reklamami"? Jeśli tak, to czy jest to uciążliwe? Podobno amazon na prośbę wyłącza te specjalne oferty, kiedy zaznaczymy, że nie ma możliwości skorzystania z nich w naszym kraju. Próbował ktoś może?
Miałam Paperwhite 3 w wersji z reklamami, a teraz mam bez reklam (ten pierwszy padł ofiarą kieszonkowca, oby mu ręka uschła). Jeśli dobrze pamiętam, reklamy wyświetlają się tylko na wygaszaczu ekranu i na pasku na dole ekranu w widoku strony startowej (nie w książkach, podczas czytania nie wyskakują żadne reklamy). Nie są jakieś mocno uciążliwe, gdyby różnica w cenie była większa, to pewnie drugi raz zdecydowałabym się na wersję z reklamami. A że trafiłam na promocję i różnica była minimalna, to wybrałam wersję bez reklam harlekinów :P

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: śr cze 05, 2019 11:02 pm
autor: deffik

Czytnik ebook'ów - co wybrać?

: pt cze 07, 2019 10:22 am
autor: KubciO
Deffik, dzięki za pamięć. ;) Już około 11:00 05.06 natknąłem się na promocję. Niestety budżet ostatnio kuleje, a bardzo jestem napalony na czytnik, to wziąłem Kindle'a 10 z reklamami. W przyszłości, jak się odkuję, to może Paperwhite'a IV przygarnę.
Raz jeszcze dzięki!