Plebiscyt'18. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz gru 30, 2018 3:16 pm

Temat do dyskusji i zgłaszania uwag w plebiscycie’18.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Meliona » ndz gru 30, 2018 3:41 pm

Tylko jedno rozczarowanie? Oj, będzie trudna decyzja :P Od przyszłego roku postaram się staranniej sprawdzać tytuły do kupienia...

Raz na górze jest wpisane dwa razy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Fani » ndz gru 30, 2018 3:50 pm

Czy rozczarowaniem musi być manga?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz gru 30, 2018 3:57 pm

Poprawione. :)
Fani pisze:
ndz gru 30, 2018 3:50 pm
Czy rozczarowaniem musi być manga?
W sumie nie. Domyślnie myślałem o komiksach, ale jeżeli rozczarowała cię jakaś LN, lub coś pokrewnego, to śmiało możesz to wpisać. Tylko żeby tytuł miał coś wspólnego z fandomem.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Fani » ndz gru 30, 2018 4:00 pm

Canis, chciałem wskazać jedno z wydawnictw. Z mangą miałbym mały problem, bo rzadko kupuje coś w ciemno. Przejdzie to?

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz gru 30, 2018 4:11 pm

Oj raczej nie. Kategoria "Rozczarowanie" miała być równoznaczna z najgorszym tytułem.
Zawsze możesz postawę wydawnictwa umieścić w dramie. :wink:

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: mika » ndz gru 30, 2018 4:13 pm

Kupiłam w tym roku tak mało nowości i w sumie chyba jeszcze żadnej nie przeczytałam, że powinnam sobie dać ten miesiąc na nadrobienie tego stanu chyba :roll:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz gru 30, 2018 5:51 pm

Myślałam, że też będzie pięć miejsc na mangi, które najbardziej mnie rozczarowały. Będę miała faktycznie problem, by zdecydować się na jedną serię. Ale się postaram.

W każdym razie nie mogłam się doczekać nowego plebiscytu :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Ginny » ndz gru 30, 2018 8:36 pm

Chyba pierwszy raz było więcej ciekawych mang jak miejsc :D Wyjątkowo sporo w tym roku przypadło mi do gustu.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz gru 30, 2018 9:07 pm

Myślicie że powinno być więcej miejsce na największe rozczarowanie? Teoretycznie nie powinno się zmieniać reguł gry podczas jej trwania, ale dopiero zaczęliśmy. Bo jak teraz patrzę, to jak na razie nic się nie powtarza...

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz gru 30, 2018 9:10 pm

Canis pisze:
ndz gru 30, 2018 9:07 pm
Myślicie że powinno być więcej miejsce na największe rozczarowanie? Teoretycznie nie powinno się zmieniać reguł gry podczas jej trwania, ale dopiero zaczęliśmy. Bo jak teraz patrzę, to jak na razie nic się nie powtarza...
Ja jestem za. Ale nie wiem, co inni o tym sądzą.
I uważam, że edytowanie postu nie jest jakimś wielkim problemem.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: ninna » ndz gru 30, 2018 9:18 pm

W tym roku miałam problem z wyborem najlepszej trójki wydawnictw. Ostatecznie umieściłam tylko Studio JG na drugim miejscu. Widać u nich wyraźną poprawę, a tytuły które od nich zbieram nie mają jakichś wielkich obsuw. Kupiłam też od nich całkiem sporo mang (pod tym względem znaleźli się u mnie na drugim miejscu).

Niestety, nikt nie zasługuje u mnie na pierwsze miejsce. Owszem, od Waneko kupiłam w tym roku najwięcej tomików ale jest parę rzeczy, które mnie do nich zraziły. Widać, że idą w ilość, a nie w jakość. Zdarzają się wpadki w tłumaczeniu (TPN), łupież i poucinane brzegi stron ("Herezja Miłości"). Momentami zupełnie nie rozumiem ich wyborów wydawniczych - mam wrażenie że biorą na oślep wszystko jak leci. Zdarzają się rzeczy fajne (jak Wrobiona czy Herezja) ale i totalne pomyłki, które tylko zajmują miejsce w planie. No i falstart z ogłoszeniem Yony...

Od JPFu ostatnio poza Ito i mini-seriami (jak "Pieta" czy "Miasteczko") kompletnie nie mam czego kupować. Kiedyś wydawało mi się to nie do pomyślenia. Poza tym opóźnienia i brak jakichkolwiek ogłoszeń, które mnie zainteresowały. Mega Mangę też dopadła jakaś stagnacja. Wciąż czekam na klasykę shoujo.

Jeśli chodzi o Kotori to mnie ich zapowiedzi nie porwały. Po części dlatego, że "Dziewczynę Znad Morza" i "To Your Eternity" miałam już po angielsku. Gdy dogonimy "Givena", będę od nich kupować tylko "Perfect World", "Kotka i Myszkę" i "Kolegę" dla biblioteki. Póki co mam do tego wydawnictwa stosunek obojętny.

Ostatnie zapowiedzi Dango rozczarowują i nie znajduję wśród nich nic ciekawego (wezmę tylko pierwszy tom "Kempingu" na spróbowanie). Chaotyczne tłumaczenie "Historii o Miłości" i "Raz Na Górze" budzą niepokój, czy to tylko chwilowy spadek formy.

Jeśli mam podsumować rok to był on dla mnie gorszy niż poprzedni. Mniej tytułów wywołało u mnie takie "WOW!", wydawnictwa też rozczarowały.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Reviolli » ndz gru 30, 2018 10:03 pm

Najlepsza manga
1. Chcę zjeść twoją trzustkę
2. Jaco z Galaktycznego Patrolu
3. Bracia z ulicy
4. Shirayuki: Śnieżka o czerwonych włosach
5. Ona i jej kot

Yotsuba i reszty nowości od Kotori nie kupiłem jeszcze i dlatego nie znalazły się w moim rankingu.
Jak dla mnie straszna bieda była w 2018, najgorszy rok jaki pamiętam. W topce w zasadzie same mikro historie. powoli zaczynam kupować coraz mniej, ponieważ nie pojawia się tyle tytułów które by mnie zainteresowały.

Najlepsze wydawnictwo:
1. Kotori. Po raz pierwszy Koliberek na pierwszym miejscu, ale należało im się za przemyślany rozwój i dobór tytułów, gdzie prawie wszystkie lądują na mojej liście zakupowej, a to już coś. Mam tylko jedno zmartwienie: wycofywanie się z LN.
2. JPF. Trochę nudno co roku pisać tu to samo. Świetne tłumaczenie i wydawanie OP i Jednostrzała. Wydawanie dodatków, kontynuacji i reedycji. Ale ja chce wreszcie jakieś prawdziwe nowości, i chce więcej niż tylko kilka tomików w roku. Za mało i za wolno.
3. Dango. Tu bardzo podoba mi się dobór tytułów. Mam nadzieje że w 2019 nie zwolnią tempa.
4. Studio JG. Ilościowo/jakościowo w 2018 to od nich miałem najwięcej tomików i to ich zapowiedzi najbardziej mnie rozgrzewały, ale nie mogę zapomnieć o tytułach które zbieram, tylko Studio zapomina wydawać nowe tomiki...
5. Waneko. Powoli, ale jednak nie ubłaganie moje potrzeby rozmijają się z ofertą tego wydawnictwa.

Od reszty nie przygarnąłem nic.

Rozczarowanie roku:
- brak

Szok roku:
- brak

Drama roku:
- Waneko i ich oferta.

Czego mi brakuje:
- Tytułów sportowych.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: ninna » ndz gru 30, 2018 11:12 pm

Canis pisze:
ndz gru 30, 2018 9:07 pm
Myślicie że powinno być więcej miejsce na największe rozczarowanie?
Moim zdaniem nie. Akurat miałam dwóch pretendentów do tytułu najgorszej mangi (Pastę i "Kronikę Duchów") i nie miałam jakiegoś wielkiego problemu z wyborem.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: zandam » pn gru 31, 2018 12:43 am

Miałam kilka rozczarowań czytelniczych w tym roku, więc przyda mi się więcej miejsc, ale nawet jeśli ich nie będzie, to i tak o nich wspomnę...

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » pn gru 31, 2018 10:06 am

Ile w takim razie miejsc przeznaczyć? Trzy wystarczą, tak jak w przypadku głosowania na wydawnictwo?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: zandam » pn gru 31, 2018 5:58 pm

Canis pisze:
pn gru 31, 2018 10:06 am
Ile w takim razie miejsc przeznaczyć? Trzy wystarczą, tak jak w przypadku głosowania na wydawnictwo?
Trzy wystarczą (5 też bym wymieniła, ale to taki tegoroczny pech, w poprzednich latach byłyby trzy albo i mniej). :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Ame » pn gru 31, 2018 6:06 pm

Weszłam na blok Ajszy i zauważyłam, że manga Zabawa w kotka i myszkę nie wyszła w grudniu. Trzeba usunąć ją. Ja dałam do rankingu(wywalą ją zaraz), bo czytałam ją dawno w skanach i wryła mi się w pamięć. W następnym roku będzie można ją dodać, ale nie w tym skoro nie wyszła.

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Mormicc » pn gru 31, 2018 8:23 pm

Tak jak w zeszłym roku nie wiedziałem na jaką dramę głosować, bo nic większego się nie działo, tak w tym nie wiem bo było tego aż nadto :lol: (Yona, Kawaii, fani DB, kartony Ality), będzie trudno.
Już miałem przygotowaną listę najsłabszych zapowiedzi/premier a tu jednak nie :P większość tych tytułów znam z przejrzenia w skanach a to chyba za mało, żeby zagłosować. Będę musiał się jeszcze zastanowić :v
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » wt sty 01, 2019 11:55 am

UWAGA! WAŻNA ZMIANA Z powodu dużego rozrzutu w kategorii "Roczarowanie" zadecydowałem, że można oddać głosy na trzy tytuły. Punktacja jest taka sama jak w przypadku wydawnictw, czyli:
Miejsce 1. - 3 pkt.
Miejsce 2. - 2 pkt.
Miejsce 3. - 1 pkt.

Matii, Kocurzyca, Fani, Lou, Thoreline, Yuriko, deffik, DarkNighty, Alzea, ka3one, Ginny, ninna, Meliona, SallyCzarownica, amsterdream, Reviolli, Ramsey Ka, Em4il, Ame, Kuroneko, Alexandrus888, Zugai., Luchael, zandam, możecie edytować swoje posty. Jeśli zostawicie je w obecnej postaci, po prostu przyznam 3 punktu tytułowi, który wybraliście.

Przepraszam za to zamieszanie, ale chcę uniknąć sytuacji, w której na pierwszym miejscu będzie tytuł, który zebrał 2-3 punkty. No i tak będzie ciekawiej. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości