Plebiscyt'18. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: miaka88 » sob lut 02, 2019 9:26 pm

Canis, mogę fakt udostępnić na fb? To jest tak fajne, że aż się prosi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » sob lut 02, 2019 10:08 pm

miaka88, jasne, bardzo proszę. :) (jak otworzysz grafikę w nowej karcie, będziesz miał lepszą rozdzielczość)
Mormicc pisze:
sob lut 02, 2019 7:50 pm
Dziwi mnie jedynie brak Shirayuki w topce. Myślałem, że więcej osób na nią głosowało
Pamiętam, że była dość wysoko. Jak tylko dorwę moje zapiski, to zdradzę wam jak wyglądały dalsze miejsca.
Mormicc pisze:
sob lut 02, 2019 7:50 pm
postaci wydawnictw skojarzyły mi się z tym komiksem co kiedyś ktoś go na tumlrze/forum prowadził
Bo to są właśnie postacie z tego komiksu, autorstwa Angu. Znaczy Waneko i Hanami. Studio to w rzeczywistości Hak, którego przerobiłem

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: zandam » sob lut 02, 2019 11:02 pm

Zestawienia rzeczywiście świetnie ci wyszły, a "Fakt" wywołał uśmiech na twarzy - zarazem dziękuję (za całokształt) i gratuluję! :D

To chyba pierwszy rok, w którym w "Najlepszej mandze" nie było żadnego z moich typów, ale cieszę się z wygranej Yotsuby.

Kotori wygrało bezapelacyjnie. Życzę im tego, żeby ich wybory przynosiły jak największe sukcesy finansowe. :D

A co do "starych" tytułów, to ich widoczny brak w tym roku (Mega Mangi jakby popadły w marazm (zniknęły) ostatnimi czasy) pewnie doprowadził do takiego wyniku. :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » sob lut 02, 2019 11:05 pm

Canis, twoje grafiki nigdy nie zawodzą :D Czasami mam wrażenie, że bardziej czekam właśnie na grafiki niż na same wyniki :D
Trochę rozbawiło mnie to, że pierwsze miejsce zajmuje Yotsuba, którą właśnie sprzedaję xD No i znowu się potwierdza, że nasze forum to 5% rynku. Za to bardzo mnie cieszy wysokie miejsce The Promised Neverland.
Przy okazji jak znajdziesz rozpiskę kolejnych miejsc, to będę wdzięczna. Jestem ciekawa Shirayuki, Oko Horusa, Perfect World, Given i Natsume.

Bardzo podoba mi się kociołek z rozczarowaniami. Platinum Pasta bardzo zasłużyło. Za to szkoda mi Kłamstwa bogów, bo lubię tę mangę.

Waneko chyba musi przemyśleć poprzedni rok, bo spadło. Nawet bardzo. Kiedyś to Waneko i JPF miały pewne 1 i 2 miejsce i tylko biły się o to, które będzie wyżej. A teraz? Oba wydawnictwa poza podium.

Bawi mnie ta lewitująca ręka koło Shirayuki xD
A takie fakty mogłabym czytać codziennie :lol: :lol: :lol:
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

mammawhy
Posty: 36
Rejestracja: śr gru 13, 2017 11:23 pm
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: mammawhy » ndz lut 03, 2019 12:16 am

Canis pisze:
sob lut 02, 2019 3:00 pm
Największej ilości osób brakuje starych mang, sędziwych mang. Dużo głosów zyskały również tytuły dla dojrzalszego czytelnika, sportówki, joseie i komedie. Ale to leciwe mangi wygrały, i to ze sporym zapasem.
Mam dziwne wrażenie, że to efekt powtarzania tego po forumowiczach starszych stażem, ale to takie moje spekulacje :angel:

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Mormicc » ndz lut 03, 2019 12:31 am

Canis pisze:
sob lut 02, 2019 10:08 pm
Mormicc pisze:
sob lut 02, 2019 7:50 pm
postaci wydawnictw skojarzyły mi się z tym komiksem co kiedyś ktoś go na tumlrze/forum prowadził
Bo to są właśnie postacie z tego komiksu, autorstwa Angu. Znaczy Waneko i Hanami. Studio to w rzeczywistości Hak, którego przerobiłem
Czyli dobrze myślałem. :o Hak mnie zmylił. Swierdziłem, że go nie kojarzę więc pewnie to nie to :P
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Alzea » ndz lut 03, 2019 9:51 am

Świetna robota Canis! Fakt pierwsza klasa i miło było zobaczyć personifikacje wydawnictw, pamiętam jak powstawały :> Kotori zasłużone, mam cichą nadzieje, że wydawnictwa spoza podium wyciągną jakieś wnioski, choć w sumie jesteśmy tym mitycznym złym 5%, wiec kto by się przejmował... :P Czekam na pełną listę top mango, ciekawią mnie miejsca niektórych tytułów :>

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz lut 03, 2019 10:29 am

DarkNighty, jaka lewitująca ręka, o czym ty... :shock: O kurcze, ale wtopa, źle złożyłem warstwy obrazka. A taki byłem z niego zadowolony. :lol:

Podaję w takim razie dalsze miejsca w głosowaniu na mangę:
► Pokaż Spoiler
oraz pozostałe głosowania:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Hachi1973
Adept
Posty: 171
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 11:40 pm
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Hachi1973 » ndz lut 03, 2019 12:07 pm

Łoł... Wielkie dzięki! Niezmiernie się cieszę, że doceniliście nasze małe wydawnictwo. Mam nadzieję, że w tym roku też uda nam się zaskoczyć Was kilkoma tytułami. A "Platinum Pasta" to tylko wypadek przy pracy :)
Pozdrawiam,
Beata

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz lut 03, 2019 12:09 pm

Canis pisze:
ndz lut 03, 2019 10:29 am
DarkNighty, jaka lewitująca ręka, o czym ty... O kurcze, ale wtopa, źle złożyłem warstwy obrazka. A taki byłem z niego zadowolony.
Ale ta ręka jest cudowna. Czytałam mangę tyle razy, oglądałam anime, a wygląda na to, że jednak niedokładnie, ponieważ nie zauważyłam, że Shirayuki ma taką nadnaturalną moc :lol:

Łał, Shirayuki na 6 miejscu. Tak niewiele brakowało, by o niej wspomnieć na twoich grafikach. W sumie nie sądziłam, że Shirayuki otrzyma o tyle więcej głosów niż Natsume.

Waneko tylko 5 głosów więcej od Hanami, które w zeszłym roku wydali tylko Chłopców i chyba jakąś jednotomówkę. Słabo.
Hachi1973 pisze:
ndz lut 03, 2019 12:07 pm
Łoł... Wielkie dzięki! Niezmiernie się cieszę, że doceniliście nasze małe wydawnictwo. Mam nadzieję, że w tym roku też uda nam się zaskoczyć Was kilkoma tytułami. A "Platinum Pasta" to tylko wypadek przy pracy
Gratuluję, Kotori :) W pełni zasłużone zwycięstwo.
A takie wpadki jak "Platinum Pasta" zdarzają się każdemu wydawnictwu. Nadrobiliście innymi tytułami :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Canis » ndz lut 03, 2019 12:10 pm

Wrzuciłem jeszcze wyniki naszego plebiscytu na Youtube. Mam trochę widzów, więc może zdołam przekonać do nich kilka osób. ^_^

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Angu » ndz lut 03, 2019 12:21 pm

Mnie jeszcze trochę zdziwiło, że na Nyuu manga Natsume zajął pierwsze miejsce w kategorii "najlepsza nowość" a na forum nie załapał się nawet do najlepszej dziesiątki :P
Obrazek

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: pittegawll » ndz lut 03, 2019 1:25 pm

Canis, Świetna robota! bardzo mi się podobają te nasze mangowe Oscary :D Gratuluję Kotori głównego podium i wierzę, że ten rok też będzie tak dobry dla nich. Oby za rok głosowało więcej osób.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Ame » ndz lut 03, 2019 1:26 pm

Angu, tam głosowało więcej ludzi. Gdyby na forum było więcej głosujących to jestem pewna wygranej Natsumiego.

Canis, świetne zestawienia. Zwłaszcza rozbawiło mnie w fakcie Hanami. :lol:

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: Reviolli » ndz lut 03, 2019 1:39 pm

Dobre wyniki.

Co do kłamstwa bogów, to według mnie tytuł wylądował w koszyku rozczarowań tylko dlatego że był na tyle ciekawy że skusił większą liczbę osób do zakupu, co statystycznie spowodowało ż większej ilości osób się nie spodobał po prostu. Że tak powiem jest ofiarą swojego sukcesu.


trochę szkoda że nic z mojej topki nie znalazło się na podium, ale to głownie dlatego że w roku 2018 załapałem spore opóźnienie i po prostu Ality czy Yotsubusy jeszcze nie przeczytałem.

Co do wydawnictw to nie jestem zdziwiony. Jedynka dla Koliberka raczej oczywista, bardzo różnorodna oferta z odważnymi tytułami i jakby skierowana dla ciut starszego czytelnika (czyli dokładnie taki jaki jest na tym forum i głosuje). Studio miało chyba najlepszy rok od dawna, poprawili się w większości punktów które ludzi irytowały i dodatkowo szaleli z zapowiedziami, gdyby jeszcze tylko ogarnęli te zawieszone tytuły (gdzie moja toradora?).
Dango też poczynało sobie bardzo odważnie z licencjami, teraz tylko by im wypaliły i będzie bardzo dobrze.
W przypadku JPF widać stagnacje, która w sytuacji gdzie inne wydawnictwa wyraźnie się rozwijają jest niepokojąca.
I na koniec Kotek. Jak dla mnie rok 2018 był w ich wykonaniu stracony. Oprócz Nerwerladu nic nie zagościło w mojej pamięci. Dziwne tytuły w zapowiedziach i mamy to co mamy, czyli 5 miejsce. Wydaje mi się że Waneko po prostu poświęciło rok 2018 by szaleć na swoje 20 lecie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Plebiscyt'18. Dyskusja

Post autor: miaka88 » ndz lut 03, 2019 8:33 pm

Hachi1973, chyba tylko mi się podobała tutaj na forum Platinum Pasta XD
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości