Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Canis » pt sie 17, 2018 12:49 pm

Witam, chciałem zaprezentować moje portfolio, do pewnego magazynu. :lol:
A tak na poważnie, jakiś czas temu założyłem kanał o anime na YT, który uzupełniałem w ramach wolnego czasu. W pewnym momencie całkiem się on rozrósł, więc pomyślałem, że pochwalę się nim na forum. Ale zaraz! Z czym do ludzi?!
Przecież tutejsi użytkownicy to nie nowicjusze. To poważne, doświadczone osoby, które nie z jednego źródła anime oglądały. Co ja im pokażę? Ranking shounenów? Ale dziś wrzuciłem listę, która może zainteresować i Was. Oto przedstawiam:

Anime których gimby nie znajo
Zastanawia mnie ile z tych tytułów znaliście i Wy. Oraz jakich innych bajek naszego dzieciństwa nie wymieniłem. Gorzej jeśli się okaże że jestem jedyny, który oglądał wymienione tytuły. :)
A gdyby ktoś miał za dużo wolnego czasu, to zachęcam do zapoznania się z innymi klipami:

topki anime topki postaci p.s. Grey, jako że jesteś autorytetem, liczę na twój komentarz, odnośnie listy anime z uszkami.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2018 3:54 pm przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Rankingi animu - ogólnie taka reklama^^

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 17, 2018 1:30 pm

Oglądałam w 80 dni dookoła świata (nie miałam pojęcia, że to anime!), Zorro, Superświnkę, Kapitana Tsubasę, oczywiście Muminki i Pszczółkę Maję. Pamiętam jeszcze Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Baśnie braci Grimm <3, Pinokia, Sally Czarownicę ;). Po głowie chodzi mi jeszcze jakaś bajka ze skrzatem, który mieszkał w stodole na wsi, ale za nic nie mogę jej sobie przypomnieć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rankingi animu - ogólnie taka reklama^^

Post autor: Meliona » pt sie 17, 2018 2:23 pm

Obejrzałam kilka filmików. Hmm, twoje rankingi anime nie mają wartości. Podajesz tytuł, jego opis iii... przechodzisz do kolejnego miejsca :shock: Ok, a gdzie kilka (a najlepiej znacznie więcej) słów o tym, dlaczego warto się danym tytułem zainteresować? Co jest w nim takiego fajnego/ciekawego/wyróżniającego? Dlaczego/za co go lubisz?
Obrazek

Hame
Status: Offline

Rankingi animu - ogólnie taka reklama^^

Post autor: Hame » pt sie 17, 2018 2:31 pm

Tylko czekaj, aż będziesz musiał zmienić tytuł tego wątku na "Wątek na wspominki dinozaurów" ;).

Przejrzałam tak na szybko filmik (dokładniej obejrzę, gdy będę mieć więcej czasu :P) i ku swojemu zdziwieniu nie wszystkie tytuły znam, niektórych nawet nie kojarzę. Możliwe, że to dlatego, że anime w TV oglądałam jedynie jako około sześcioletni brzdąc ;), a później miałam dłuuugą przerwę gdzieś aż do osiągnięcia pełnoletności, gdy już zaczęłam tytuły dobierać sobie sama i oglądać na kompie ;). No dobra, gdzieś tam przewinęły się jakieś fragmenty Sailorek i jakiś epizod z czymś, co się po polsku nazywało "Piłka w grze" (oryg. Aoki Densetsu Shoot!), które zapewne powstało na fali popularności Tsubasy ;).

Wiadomo, że skoro to ranking, nie mogłeś zamieścić tam wszystkiego, ale skoro już przerzucamy się starymi tytułami... Z ramówki Polonii 1, obok wymienionych już Zorra, Tygrysiej maski i Yattamana - przede wszystkim moja ukochana, w jedynej wersji, jaką jestem w stanie strawić, Księga dżungli z lektorem i pamiętnym francuskim dubbingiem :lol: - imię Bagheery wymawiane z charakterystycznym, francuskim "r" pamiętam do dzisiaj :lol:. Pamiętam też, jak rozczarowana się czułam, gdy już jako nastolatka przeczytałam oryginalną książkę ;), bo nijak się nie umywała do tej wersji serialu.
Dalej, moje równie ukochane Tajemnicze złote miasta z lektorem i równie pamiętnym, dla odmiany angielskim dubbingiem ;), to zdaje się z kolei leciało jakoś wczesnym ranem na "Dwójce".
No i oczywiście prawdopodobnie pierwsze anime, które oglądałam w oryginale w życiu, czyli niezapomniany Daimos, przy którym Gundamy się chowają ;). Opening pamiętam do dzisiaj :lol:.
Jeśli już mówimy o adaptacjach znanych baśni itp., to nie mogę nie wspomnieć o przeuroczej adaptacji anime Kota w butach ;).
Szła w polskiej telewizji również seria, która zapewne powstała na fali popularności Yattamana (a może była częścią uniwersum?), a po polsku miała przeuroczy tytuł W królestwie kalendarza.

Z takich bardziej "babskich" serii z kolei, oprócz wymienionej przez Sally Czarownicę Sally Czarownicy :lol: leciało jeszcze dość podobne w stylistyce Czarodziejskie zwierciadełko ;). Oprócz tego Bia - czarodziejskie wyzwanie, którą też bardzo lubiłam, tym razem z lektorem i włoskim dubbingiem oraz Syrenka Mako.

A na koniec dwa tytuły chyba typowo komediowe i z tego, co pamiętam, może niekoniecznie odpowiednie dla dzieci ;) - Gigi i Hela Superdziewczyna.

Uff, no to popłynęłam na fali sentymentu :P. Zorra to nawet dzisiaj bym sobie jeszcze pooglądała :D.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Canis » pt sie 17, 2018 3:24 pm

Meliona pisze:
pt sie 17, 2018 2:23 pm
Obejrzałam kilka filmików. Hmm, twoje rankingi anime nie mają wartości. Podajesz tytuł, jego opis iii... przechodzisz do kolejnego miejsca :shock: Ok, a gdzie kilka (a najlepiej znacznie więcej) słów o tym, dlaczego warto się danym tytułem zainteresować?
Trafiłaś w czuły punkt. Przyczyn jest kilka. Jedną z nich jest długość filmu. Chciałem żeby klipy nie trwały zbyt długo, bo przeciętny widz YT szybko się nudzi i nie dotrwałby do końca długiego filmu, a trudno w 30 sekund przekazać o czym to jest i udzielić jakiejś konstruktywnej krytyki. Czasami uda mi się wtrącić jakąś opinię dlaczego to jest dobre/złe, ale nieczęsto do tego dochodzi.
Po drugie, proces produkcji. Już w tej chwili filmik liczy się kilka godzin. Może gdybym miał lepszy PC/oprogramowanie mógłbym myśleć o kręceniu długich filmów.
Po trzecie - niestety najważniejsze - nagrywanie samego siebie. Niejednokrotnie prowadziłem wykłady, dawałem przemówienia, produkowałem się przed ludźmi i było ok. Tu siadłem przed mikrofon i... ...... ........ Zatkało mnie. Okazuje się, że w momencie braku sprzężenia zwrotnego, mam ogromne trudności z wykrztuszeniem choćby jednego słowa. Sam byłem zaskoczony. To co teraz słychać na moich filmach, to wynik ćwiczeń. Wciąż nie jest idealnie, a nagranie treści do jednego filmiku zajmuje mi blisko godzinę.

Napisałaś, że moje rankingi nie mają wartości. Cóż, w sumie racja. Równie dobrze, można wejść na mój profil MAL, zobaczy się to samo. Była to moja odpowiedź na podobne filmiki pojawiające się na YT, gdzie wśród dziesięciu "najlepszych" wymienionych tam anime, osiem pochodziło z ostatniego sezonu.
Ten kanał to takie hobbystyczne zapełnianie wolnego czasu. Nie traktuj go jak zbioru treściwych recenzji. Btw, byłem świadomy poziomu moich topek, stąd nawiązanie w pierwszym zdaniu do pewnego, niedawno reaktywowanego magazynu. :wink:
Hame pisze:
pt sie 17, 2018 2:31 pm
Tylko czekaj, aż będziesz musiał zmienić tytuł tego wątku na "Wątek na wspominki dinozaurów" ;).
Ciekawa propozycja. Może tak powinienem zrobić. :D

Faust
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Faust » pt sie 17, 2018 4:03 pm

Hame pisze:
pt sie 17, 2018 2:31 pm
i jakiś epizod z czymś, co się po polsku nazywało "Piłka w grze" (oryg. Aoki Densetsu Shoot!), które zapewne powstało na fali popularności Tsubasy ;).
I gdzie jest papież, kiedy trzeba kogoś ekskomunikować za głoszenie takich herezji?! :( Moje ukochane ADS nie ma nic wspólnego z Tsubasą, to gałąź sportówek, które mają pokrewieństwo z bajkami na podstawie Adachiego, więc bardziej na fali popularności Toucha. :cry:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Meliona » pt sie 17, 2018 4:05 pm

Canis, to już chyba lepiej olać opis i dać opinię. Dwa razy dłuższe filmiki raczej spokojnie mogłyby znaleźć odbiorców, ale rozumiem, że czas montowania sprawia kłopot. Albo możesz zmniejszyć ilość polecanych anime z 10 do 5 - w ten sposób uzyskasz dwa razy więcej czasu na jedno. Taka luźna propozycja ode mnie.
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2018 4:15 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Hame
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Hame » pt sie 17, 2018 4:13 pm

Faust pisze:
pt sie 17, 2018 4:03 pm
I gdzie jest papież, kiedy trzeba kogoś ekskomunikować za głoszenie takich herezji?!
No dobrze, nie powstało, tylko przywędrowało do Polski i było emitowane w polskiej telewizji - lepiej :D? W sumie bardziej o to mi chodziło, bo faktycznie herezją jest twierdzenie, że sportówka o piłce nożnej musi być koniecznie pokłosiem popularności Tsubasy.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Madoka » pt sie 17, 2018 6:07 pm

Z tej listy część oglądałam a o części słyszałam. Oprócz tych tytułów o których pisała Hame, to pamiętam jeszcze że było coś takiego w publicznej telewizji jak Długonogi tata. A ileś tam lat później jak w kablówce pojawiło się Fox Kids to uwielbiałam oglądać Teknomena tylko szkoda, że nasza wersja była mocno okrojona.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Hame
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Hame » pt sie 17, 2018 6:38 pm

Madoka pisze:
pt sie 17, 2018 6:07 pm
to pamiętam jeszcze że było coś takiego w publicznej telewizji jak Długonogi tata.
A, tak, faktycznie! :D To też oglądałam, pamiętam, klasyka. Aczkolwiek gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć / poszukać - mimo że angielski tytuł tej historii faktycznie brzmi "Daddy-Long-Legs", to w naszej wersji i powieść, i owa animowana adaptacja nazywają się Tajemniczy opiekun ;).

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Alexandrus888 » pt sie 17, 2018 11:14 pm

Z topki znałem tylko "80 dni dookoła świata", niestety. I tak samo jak SallyCzarownica, nie wiedziałem, że to anima XD
Hame pisze:
pt sie 17, 2018 2:31 pm
Dalej, moje równie ukochane Tajemnicze złote miasta
Tego tytułu mi w zestawieniu brakowało, od lat prubuję się zebrać i to obejrzeć od początku do końca. Uwielbiam opening. Pozostał mi w głowie na lata i był nicią po której ponownie odnalazłem ten tytuł.

Pamiętam jeszcze jakąś bajkę którą miałem na VHS (rzeczone "gimby" pewnie nawet nie wiedzą co to jest :lol: ). Jedna opowieść to była wariacja na temat Kopciuszka, druga o jakiejś wiedźmie która wysysała przez lustro siły życiowe z uwięzionej księżniczki. Ile bym dał by przypomnieć sobie jaki był tego tytuł...

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: SallyCzarownica » pt sie 17, 2018 11:27 pm

Alexandrus888 pisze:
pt sie 17, 2018 11:14 pm
druga o jakiejś wiedźmie która wysysała przez lustro siły życiowe z uwięzionej księżniczki
To nie czasem Kryształowa kula? Zajrzyj sobie na link "Baśnie braci Grimm" podany przeze mnie. Ten odcinek jest chyba pierwszy na liście.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Alexandrus888 » pt sie 17, 2018 11:56 pm

Tak, to to! Zmyliło mnie intro - z niczym mi się nie kojarzyło i wyłączyłem nie oglądając dalej. Dzięki.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Canis » sob sie 18, 2018 7:23 am

O rety, nawet nie kojarzę sporej części tytułów które wymieniliście. Wychodzi mój brak dostępu do kablówki (tyle co u babci na wakacjach). Ale miałem kilka odcinków kota w butach na oficjalnym wydaniu kasetowym. :)
Sam już od dawna przymierzam się aby obejrzeć całość Sary, ta bajka leciała chyba jako wieczorynka na jedynce.
Alexandrus888 pisze:
pt sie 17, 2018 11:14 pm
Hame pisze:
pt sie 17, 2018 2:31 pm
Dalej, moje równie ukochane Tajemnicze złote miasta
Tego tytułu mi w zestawieniu brakowało
Kurcze, kompletnie o tym zapomniałem. Ukryło się w zakamarkach mojej pamięci.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Grey » sob sie 18, 2018 7:47 am

Canis pisze:
pt sie 17, 2018 12:49 pm
p.s. Grey, jako że jesteś autorytetem, liczę na twój komentarz, odnośnie listy anime z uszkami.
Wow, nawet nie zauważyłem, że zostałem wywołany do tablicy xD ale oki spróbuję się odnieść ^^

10. Moim zdaniem tego anime w ogóle nie powinno być na liście - uszka (sztuczne) ma jedna postać, stanowią tylko element stroju nie mają wpływu ani związku na fabułę. Moim zdaniem nie nadaje się do tego zestawienia.
9. Ewentualnie nadaje się do zestawienia na jakimś niskim miejscu, ale de facto uszka w tym anime również są bezsensownym dodatkiem, w toku fabuły nikt się do nich nie odnosi, nie mają wpływu na nic nie oznaczają przynależności do jakiejś rasy czy typu. Równie dobrze mogłoby by ich nie być:)
8. Konohana Kitan - powinno mieć w mojej ocenie stosunkowo wysokie miejsce, gdyż to bardzo dobrze zrealizowane magiczne slice of life, spokojna, przemyślana fabuła rozpisana na odpowiednią ilość odcinków, w mojej ocenie tak właśnie powinno wyglądać anime w wiejskich klimatach czy tam innych tego typu.
7. Zakuro to dobry przykład dobrego anime z uszkami, niemniej jednak boli trochę brak ogonów xD
6. Utawarerumono ma właśnie wszystko czego można oczekiwać po anime z uszkami i ogonami - są one atrybutem rasy, widocznym znakiem przynależności (dlatego żołnierze ucinają sobie nie tylko ogony - co robi każdy mężczyzna pracujący w tym uniwersum - ale i uszy, by wróg nie domyślił się do jakiej rasy się należy), czymś do czego się nawiązuje w toku fabuły i co jest wyjaśnione skąd się wzięło. Uniwersum Utawarerumono jest niezwykle przemyślane i zostało świetnie rozwinięte w dalszej części trylogii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że tutaj ocenia się samo anime, ale moim zdaniem w tej kategorii to faworyt który długo jeszcze nie zostanie pokonany :)
5. Nie oglądałem i nie wypowiem się xD nigdy nie rozumiałem fenomenu tego anime.
4. Rzuciłem po 1 odcinku xD nie wiem skąd popularność tego anime
3. Bakemonogatari to świetne anime ale nie powinno się znaleźć w tym rankingu. Uszka i ogon ma tylko jedna postać w swojej jednej wersji wizualnej i nie jest ona niczym wyjątkowym biorąc pod uwagę całokształt występujących postaci.
2. Jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie nim chińskie anime będzie godne oglądania :) parę odcinków zobaczyłem ale nie wytrzymałem.

Honorowe wspomnienia:
Inukami to jedno z tych anime co miałem zobaczyć ale brak czasu i fakt, iż brzydko się zestarzało mnie od tego odrzucił xD
Nyan Koi - nie podobało mi się
Strike Witches - haha xD to jest tak dziwne i nietypowe że w sumie nigdy nie potrafiłem się wypowiedzieć w jego temacie xD anime oglądałem chyba każde, z mniejszą lub większą przyjemnością ale jednak to jeden z tych utworów z powodu których nie powstania świat by nie ucierpiał xD
Acchi Kocchi - co to tu robi? xD tylko czasami postaci wyskakują uszka i jest to efekt jedynie wizualny dla widza, nie ma do nich odniesienia w świecie przedstawionym.
Nekopara - bardzo wysoki poziom wizualny, projektu postaci, wszystkiego. Technicznie i artystycznie cudo. Szkoda że fabuła zawsze tam musi ssać xD albo może nie ssać - być taka nijaka. Chciałbym w końcu jakiś porządny, interesujący projekt Nekopary ale pewnie się czegoś takiego nie doczekam bo to wymagałoby pomysłu i środków a skoro profit jest z tworzenia krótkich pozbawionych głębi visual novelek no to.... no to nic się nie zmieni :)
Loveless - njeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Tate no Yuusha - o tak xD to naprawdę wybitnie przyjemnie się czytało tak w wersji mangowej i w wersji książkowej^^ aż szkoda, że z tomu na tom jest coraz gorzej i ponoć trend się utrzymuje :) meh tak popsuć tak dobry pomysł... a może po prostu pomysł nie był dobry i trzeba było to rozplanować na 5 tomów książki a nie 20? Czy tam cholera wie ile jeszcze powstanie. Ale jedno jest pewne - 12 odcinkowe anime w dobrej jakości animacji to coś na co warto poczekać :)

1. Spice and Wolf - eh ciężko mi być obiektywnym bo naprawdę podobało mi się anime i z wypiekami na twarzy czytałem LN od YP. Z coraz mniejszymi wypiekami. By nie doczytać ostatecznie ostatnich opowiadań które zostały przez autora rzucone po to by ostatni tom nie miał 50 stron. W sumie 80% słów w tym utworze zostało tylko po to napisane - by tom nie miał 50 stron. Więc czuję się przez autora oszukany. Niemniej jednak anime tak pierwszy jak i drugi sezon jest niezwykle przyjemne.

Chciałbym powiedzieć, że zapomniałeś o Omamori Himari ale w sumie anime było znacznie gorsze od mangi więc może nie powinienem się dziwić...

Niestety ale wiele anime z tej Twojej listy bym odrzucił z powodu niespełniania warunków formalnych :) poza tym rankingów anime/mang/wszystkiego jest już tyle że szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens takie coś robić :) szczególnie w takiej formie krótkich scenek i dwóch zdań o każdym :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: Canis » sob sie 18, 2018 10:47 am

Grey, dziękuję za komentarz. ^^
O Omamori Himari pamiętałem, ale nie umieściłem go z powodów, które wymieniłeś.

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: usagisensei » ndz sie 19, 2018 11:34 am

Cześć z wymienionych serii oglądałam za dzieciaka, część tylko kojarzę, a część to dla mnie mgła... Ale dodatkowo mam jeszcze w głowie niejasne wspomnienia takich tytułów jak: Pani Łyżeczka, Dogtanian i muszkieterowie (czy jakoś tak), Skrzaty wyspy Li, Calineczka, Ulisses 31, Candy Candy, Yaiba, Cudowna podróż Nilsa Holgerssona, Robin Hood...
Większość oglądana na zasadzie "nie wiem, o której leci ale jak się trafi to kawałek odcinka się obejrzy"...
Część z nich bardzo chętnie zobaczyłabym w całości. Może trzeba będzie rozejrzeć się dokładniej w odmętach internetu? Tam zapewne gdzieś jest to wszystko pochowane.
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Rankingi animu, lub raczej wspominki dinozaurów^^

Post autor: kera » ndz sie 19, 2018 1:08 pm

Trochę z tych tytułów widziałam. Ja do listy dorzucam Azuki-chan czyli Maluda po polsku :mrgreen: bardzo mi się podobała ta seria ale może nieliczni ją znają bo zwykle leciała razem z Sailor Moon .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości