Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Neilivsy
Posty: 19
Rejestracja: pt paź 14, 2016 9:20 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Neilivsy » sob gru 30, 2017 11:29 pm

Mangi:
1. Duchowe Bliźnięta
2. Bungou Stray Dogs: Bezpańscy literaci

LN:
1. TG: Pustka

Wydawnictwa:
1. Waneko
2. Studio JG

Drama roku: Źli wydawcy wydają mangi i odbierają skanlatorom pracę ich życia, a przy okazji odbierają też radość czytelnikom, których nie stać na komiks

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Joraga » ndz gru 31, 2017 11:25 am

Mangi:
1)Kształt twojego głosu
2)Murcielago
3)Inspektor Akane Tsunemori
4)Kuro
5)ERASED

LN:
1) Re:Zero
2) Puste granice
3) Fate/Zero.

Wydawnictwa:
1)Kotori - Głównie za "Kształt twojego głosu" i za "Fate/Zero".
2)Waneko -

Szok! Roku: nie spodziewałem się Kształtu twojego głosu wydanego przez Kotori.
Drama Roku: jak wszyscy - skanlacje.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Ame » ndz gru 31, 2017 1:06 pm

Mangi:
1) Przy wspólnym stole
LN:
1) Re:Zero
Szok roku: Ogłoszenie Chrono Crusade.

Wydawnictwa:
1. - Waneko. Najwięcej od nich kupuje. Niestety nie mogę ich całkiem polubić przez to, że nie wydawają kontynuacji oraz dodatków. :( A także nie robią już dodruków starszych serii.
2 Dango - sympatyczni są. Czytałam tylko Przy wspólnym stole, ale spodobał mi się wybór oraz lubię takie klimaty i czekam na więcej.
3 - Kotori za wydanie Drrr!!
Ostatnio zmieniony czw sty 25, 2018 6:47 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: amsterdream » ndz gru 31, 2017 2:50 pm

Mangi:
1. Poison City
2. Erased: Miasto, z którego zniknąłem
3. Shiki
4. Manhole
5. Ślepa uliczka

Wydawnictwa:
1. JPF
2. Studio JG
3. Hanami

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Madoka » ndz gru 31, 2017 3:19 pm

Mangi:
1.Kształt twojego głosu
2.Erased; Miasto z którego zniknąłem
3.Duchowe bliźnięta
4.Doll star: wariant mocy słów
5.Kuro

Wydawnictwa:
1.Waneko
2.JPF
3.Kotori

Szok roku: Waneko ogłasza zapowiedź 13 tomu Yami no Matsuei
Drama roku: Te paskudne wydawnictwa odbierające pracę skanlatorom
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: engrisz » ndz gru 31, 2017 3:50 pm

Mangi:
Miejsce 1. - Erased: Miasto, z którego zniknąłem
(nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak mało mang mnie zaciekawiło w tym roku, szok)
Wydawnictwa:
Miejsce 1. - Waneko
Miejsce 2. - Dango

nado
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: nado » ndz gru 31, 2017 6:32 pm

Mangi:
1. Dziewczynka w Krainie Przeklętych
2. Shiki
3. Kuro
4. Usłyszeć ciepło słońca: Teoria szczęścia
5. OPUS

Wydawnictwa:
1. Waneko
2. Dango
3. Studio JG

Drama Roku: skanlacje
Szok roku: Ogłoszenie Chrono Crusade

Glandire
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Glandire » ndz gru 31, 2017 6:57 pm

Mangi:

1. Kształt Twojego Głosu
2. Posępny Mononokean
3. Kompleks Sąsiada
4. twoje imię.
5. Dziewczynka w krainie przeklętych

LN:

1. twoje imię.
2. Naruto: tajemna historia Sakury
3. Naruto: tajemna historia Konohy

Wydawnictwa:

1. Dango (Na razie mam od nich jeden tytuł (Kompleks Sąsiada), ale tak ładnie to jest wydane, tak się super udzielają na swoich mediach społecznościowych i w ogóle roztaczają tą swoją przyjazną, kluskową atmosferę, dorzucają te pocztówki, naklejki i inne bajery do preorderów, że po prostu love <3)
2. Waneko (Aktualnie od nich zbieram największą ilość tytułów. Magi, Kurosjitsuji, Vanitasa, Posępnego, Nasz Cud i Gwiazdę. Oby dalej bogato trafiali w mój gust mangowy i byli tak wzorowo terminowi.)
3. Kotori (Kształt, Kształt, Kształt. <3)

Szok roku: -

Drama roku: No uciśnionych skanlatorów chyba nic nie przebije. :P

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Krzych Ayanami » ndz gru 31, 2017 7:11 pm

Mangi:
1. Kompleks Sąsiada
2. Doll Star: Wariant mocy słów
3. Dar trzech króli
4. Murciélago

Wydawnictwa:
1. Waneko
2. Dango
3. JPF

Drama roku: tragiczne błędy w wydaniach Yumegari.
Szok roku: Masowy szturm LN'ek na nasz rynek :D .

Do ostatniej kategorii chciałem dać zmianę głosu Setsuny w Sailor Moon Super S od Anime Eden, ale to się chyba nie kwalifikuje do tej kategorii.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Kocurzyca » wt sty 02, 2018 8:35 pm

Mangi:
1. My Hero Academia: Akademia Bohaterów
2. Kształt twojego głosu
3. Canis: Dear Hatter
4. Kompleks sąsiada
5. Jackass!

LN:
nic

Wydawnictwa:
1.
2. Dango - Nie jest na pierwszym miejscu dlatego, że jest nowe i mało jeszcze wydało oraz większość to BL. Poza tym nie mam nic do zarzucenia. Ładne wydania, brak obwolut, fajny format i papier, przyjemny kontakt z czytelnikami i bardzo fajne tytuły. Jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczona tym wydawnictwem i mam nadzieję, że będą się rozwijać bym w przyszłym roku mogła wcisnąć ich na pierwsze miejsce. Na razie moje zaufanie do nowych, małych wydawnictw jest wciąż ograniczone.
3. Waneko - ze względu na ich terminowość, tempo oraz to, że kupuję od nich chyba najwięcej tytułów. Co do jakości wydań mam obiekcje, ale ratuje ich to, że mam wrażenie iż naprawdę mogę im zaufać w kwestii terminowości wydania mang w przeciwieństwie do takich wydawnictw jak JG albo JPF.

Jeśli chodzi o inne wydawnictwa to JPF wydaje zbyt powoli i moja irytacja wzrasta no i kupuję od nich coraz mniej tytułów. Od Kotori również prawie nic już nie kupuję poza jakimś jednym czy dwoma tytułami (w tym DRRR które wychodzi raz na ruski rok) SJG ma ładne wydania, ładne okładki i niektóre z tytułów, które lubię, ale drżę z obawy o każdy tytuł jaki od nich biorę, że nie zostanie wydany do końca albo będą półroczne/roczne przerwy między tomami. Od Hanami mam cały jeden tytuł, ich wydania są dla mnie za duże, za drogie i ogólnie nie trafiają tematyką w mój gust zupełnie... O, jest jeszcze Yumegarii *puszcza w tle sitcomowy śmiech*.


Drama roku:
Źli wydawcy wydają mangi i odbierają skanlatorom pracę ich życia, a przy okazji odbierają też radość czytelnikom, których nie stać na komiks

Szok roku:
Gwałtowny rozwój Dango.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Milk it
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Milk it » śr sty 03, 2018 3:28 pm

Mangi:
1. Ślepa uliczka
2. Tokyo Ghoul:re
3. Dziewczynka w Krainie Przeklętych
4. Murciélago

LN:
1. Puste granice: Ogród grzeszników

Wydawnictwa:
1. JPF
2. Waneko
3. Kotori

Awatar użytkownika
asuneko
Adept
Posty: 478
Rejestracja: sob lut 28, 2015 4:32 pm
Lokalizacja: milejów
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: asuneko » śr sty 03, 2018 5:28 pm

Mangi:
1. Saga Winlandzka
2. Kształt twojego głosu
3. My hero Academia: Akademia Bohaterów
4. Kuro
5. Inspektor Akane Tsunemori
LN:
1. Puste granice: Ogród grzeszników
2. Fate/Zero
3. Re:Zero Życie w innym świecie od zera
Wydawnictwa:
1. Waneko (Za bardzo dobry kontakt z klientem, wydawanie Cykad i Magi <3, terminowość i poszerzanie rynku o mniej znane mangi)
2. Dango (Jak na małe wydawnictwo radzą sobie wspaniale :) dotrzymują wyznaczonych terminów, wybierają ciekawe dodatki do preorderów i wydają interesujące tytuły)
3. Kotori (Najchętniej postawiłabym ich na równi z Dango. Kotori uwielbiam za rozpoczęcie szału na LN. Cieszę się że wydają takie tytuły jak Overlord, Puste granice, Fate/Zero czy Durarara. Chociaż w sumie SAO też polubiłam przez LN :mrgreen: )
SZOK: wydanie Fate/Zero
Drama: zachowanie fanów skanlacji x"D

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: pittegawll » śr sty 03, 2018 5:32 pm

Mangi:
Miałem spory problem z wyborem. W tym roku nie ukazało się zbyt wiele tytułów, których bardzo wyczekiwałem. Ucieszyło mnie Shiki i faktycznie nie zawiodłem się na polskim wydaniu. Bardzo dobrze czyta mi się też Kształt twojego głosu, i to ten tytuł finalnie zdobył moje podium. Zaskoczeniem było ogłoszenie Mononokeana przez Waneko. Anime miło mi się oglądało i zupełnie nie myślałem, że ktoś po to u nas sięgnie. Dalej oczywiście Saga winlandzka, której osobiście nie zbieram, ale czytałem 1 tom i bardzo doceniam ten tytuł. Miałem jednak inne priorytety zakupowe i nie zdecydowałem się na kolekcjonowanie Sagi. Może kiedyś. Na koniec jeszcze Erased. Liczę, że w tym roku pojawi się więcej interesujących mnie tytułów. Już czekam na premiery pyrkonowe, ogłoszenia nowych MM od JPF i zapowiedzi SJG, bo oni zawsze mają coś ciekawego. Rok zaczynamy od Promised Neverland więc już jest świetnie.
1. Kształt twojego głosu
2. Shiki
3. Posępny Mononokean
4. Saga winlandzka
5. Erased: miasto, z którego zniknąłem

LN:
nie zbieram/nie czytam obecnie żadnej serii

Wydawnictwo:
1. Waneko
2. JPF
3. Kotori

W kategorii wydawnictwo, pierwsze miejsce przyznaję Waneko. Zbieram od nich najwięcej serii. Wydają i ogłaszają najwięcej tytułów i dzięki nim niemal każdego miesiąca mamy ten dreszczyk emocji przy zapowiedziach ;) To dzięki nim również mamy na rynku takie serie jak: Kulinarne pojedynki, Magi, Cykady, Bakumana, czy obecnie startujący Promised Neverland. Największy plus dla Waneko należy się im jednak za terminowość. Przy największej ilości tomów miesięcznie, są jednocześnie najbardziej terminowym wydawcą. Ich tryb również jest wg mnie optymalny. Nawet wydawanie długich serii nie trwa u nich w nieskończoność. W tym roku liczę na kolejne dobre zapowiedzi.

JPF.
Od JPFu zbieram podobnie jak od Waneko sporo tytułów. Głownie tasiemce. Plus za jakość wydań oraz przede wszystkim za serię Mega Mangi i horrory Ito. Z niecierpliwością czekam na ogłoszenia nowych tytułów. Nigdy dosyć klasyki. Muszą poprawić terminowość. Nie liczę na przyspieszenie trybu wydawniczego tasiemców, ale nie ukrywam że chciałbym aby JPF wydawał więcej mang. Ten rok zapowiada się dobrze. Zwłaszcza Pyrkon, nowa edycja Sailorek i plany MM. Trzymam kciuki za JPF!

Kotori.
Kotori na trzecim miejscu ponieważ nie denerwują mnie jeszcze tak jak SJG, ale ten rok mieli dosyć trudny. Bardo dużo opóźnień i oprócz Kształtu twojego głosu i ciągle opóźnianych Rycerzy nic ciekawego dla mnie nie wyszło. Potencjał duży. Niestety ani LN ani BL nie należą do moich ulubionych gatunków. Będę wyczekiwał tytułu dla siebie i wtedy chętnie ich wesprę.

Krótko o pozostałych wydawnictwach:

StudioJG.
Duży plus za ciekawe tytuły dla starszego czytelnika. Wydanie Opus, Dziewczynki, Manhole, Poison City. Niestety ciągłe problemy z terminowością i wstrzymywanie wielu serii na długie okresy. Liczę na pyrkonowe zaskoczenie i rozwiązanie kłopotów ze stroną japońską odnośnie przerwanych serii.

Yumegari.
Więcej hentajców poproszę. Niewyobrażalnie długi tryb wydawniczy, wręcz odstraszający od zakupu czegokolwiek od nich. Szkoda. Tyle już lat na rynku, a nadal jakby nie wiedzieli z czym to się je.

Dango.
Ciągle czekam na swój pierwszy tytuł od nich. Cieszą mnie pierwsze zapowiedzi nie BL i liczę, że w tym roku wreszcie trafią w mój gust. Duży plus za jakość wydań, obsługę klienta, gratisy i całokształt prowadzenia wydawnictwa. Kilkoro "doświadczonych" mogłoby się od nich uczyć marketingu :D Patrz Yumegari.

Z nadzieją patrzę także na wydawnictwo Okami. Ostatnie zapowiedzi wzbudziły moje zainteresowanie i liczę na więcej ogłoszeń od nich. Trzymam kciuki i będę bacznie obserwował jak im idzie.

Szok roku: zapowiedź Promised Neverland
Drama roku: Afera skalnacyjna :D

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: SallyCzarownica » śr sty 03, 2018 6:15 pm

Mangi:
1. Duchowe bliźnięta
2. Kształt twojego głosu
3. Canis - Dear Hatter -
4. Posępny Mononokean
5. Smacznego! Kocham cię!

Light Novel:
1. twoje imię.

Wydawnictwa:
1. Dango - bardzo trafiają w mój gust, wydali parę moich ulubionych tytułów, mają wspaniałe dodatki (każde wydawnictwo powinno takie dodawać), świetny kontakt z fanami
2. Studio JG - również bardzo trafiają w moje upodobania, kupuję od nich wiele tytułów, wydania są piękne, mają świetne tłumaczenie, ogromny plus za serie Exclusive i Boys Love. Nie mogę się doczekać ich pyrkonowych zapowiedzi
3. Kotori - niewiele kupuję teraz od Kotori, ale mimo to mam do nich ogromny sentyment i czekam na tytuły dla siebie. Przyszły rok na pewno będzie lepszy, choćby ze względu na moje ukochane Escape Journey i Given. Nie mogę się doczekać. A, i mają świetne tłumaczenia, ale o tym chyba nie trzeba przypominać.

Szok roku: Możliwość wydania Nany.

Drama roku: Cała ta afera ze skanlacjami i "fanami".
Obrazek

Ginny
Adept
Posty: 301
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:42 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Ginny » pt sty 05, 2018 7:35 pm

Mangi
1. Posępny Mononokean
2. Czwórcio i Szóstek: koci pamiętnik Junjiego Ito

tylko dwa nowe tytuły z tamtego roku, reszta to kontynuacje lub wydania zagraniczne.

Wydawnictwa:
1. Waneko
2.JPF

Drama: Afera ze skanami.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: ninna » ndz sty 07, 2018 4:30 pm

Mangi:
1. ERASED - Miasto, z którego zniknąłem
2. Kolor z Innego Wszechświata
3. Kształt Twojego Głosu
4. Przy Wspólnym Stole
5. Nawiedziciel Mroku

LN:
1. twoje imię. (kupiłam tylko to)

Wydawnictwa:
Pogrupowałam na podstawie ilości kupionych nowości:
1. Studio JG - kupiłam od nich w 2017 najwięcej nowości. No i cztery pozycje, które umieściłam w moim rankingu, wydali właśnie oni. Oczywiście nie usprawiedliwia to wiecznych problemów i opóźnień, jednak wydają rzeczy, którymi mile mnie zaskakują.
2. Waneko - drugie miejsce pod względem kupionych nowości i świetna terminowość.
3. Dango - 5 kupionych nowości. Wybierają interesujące tytuły, mają dobry kontakt z klientem i oferują ciekawe dodatki.

Szok roku: JPF zapowiada wydanie "Piety" (aczkolwiek wahałam się między tym a niespodziewanymi mangowymi zapowiedziami Okami).

Drama roku: nie będę oryginalna - skanlacje vs. legalne wydania (w ogóle zdaje się, że innej większej dramy w 2017 nie było).

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Alzea » ndz sty 07, 2018 5:36 pm

Mango:
1. Kompleks sąsiada
2. Erased: Miasto, z którego zniknąłem
3. Saga winlandzka
4. twoje imię.
5. Duchowe bliźnięta

LN:
1. Fate/Zero

Wydawnictwa:
1. Waneko - mimo wielu wtop wizerunkowo-edycyjnych wciąż zapowiadają najwięcej, najwięcej do mnie trafia oraz wydają terminowo mimo ogromnej ilości tytułów, tylko te wtopy...I brak dodatków... Dodruków...
2. Dango - trochę na zachętę, ale dobrze się zapowiada, oby kluski dalej się rozwijały, bardzo podobają mi się wydania i terminy, niby mało tytułów, ale przecież wszyscy znamy wydawnictwa, które mimo małej ilości tytułów leżą z terminami. Tylko pls dajcie w nowym roku więcej nie-BL1 ;<
3. Studio JG - miałam nie dawać trzeciego miejsca, bo nie potrafiłam zdecydować między SJG a JPF, ale opisując dlaczego dotarlo do mnie, że jednak SJG - zbieram od nich więcej, ich zapowiedzi bardziej trafiają do mnie, mają większy format standardowy (RIP shoneny JPFu), poprawili kontakt w stosunku do zeszłego roku, tylko te terminy i oszukiwanie chyba samych siebie z rozpiskami. Od JPFu zbieram tylko Tytanów oraz Różę, terminy u nich takiego sobie ostatnio, plus za politykę dodatkowo-offspinową, czekam na Sailorki (kiedyś), może coś się zmieni w tym roku.

Drama roku: skanlacje xD
Szok roku: Fate/Zero, bo miało nie być szans :>

To nie był dobry rok dla mnie, lepszy dla portfela, raczej nie kupowałam nowości, głównie ciągnę stare serie, wybrzydzam na starość?

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Akiho » ndz sty 07, 2018 9:07 pm

Mangi:
1. Dziewczynka w krainie przeklętych
2. Saga Winlandzka
3. Kompleks sąsiada
4. Akame ga Kill
5. Deadlock

Patrząc na listę co wydano w 2017, muszę stwierdzić, że to był słaby rok. Żadna z zapowiedzi jakoś szczególnie mnie nie uradowała. Portfel jednak mógł nieco odpocząć. Mam jednak nadzieję że 2018 będzie pod tym względem lepszy.

LN:

1. Re: Zero
2. Fate Zero
3. Puste granice

W light novel było już lepiej, zwłaszcza jestem wdzięczna Waneko za Re:Zero. Anime kupiło mnie już od pierwszych odcinków. Druga połowa za to zadowolona z Pustych i Fate.

Wydawnictwa:

1: Dango
2: Waneko
3. JG

Dango zaczęło rewelacyjnie i naprawdę chciałabym aby urosło znacznie w siłę. Waneko za to zawsze można brać za pewniak. Zero opóźnień, dobry kontakt z czytelnikiem. Ostatnie miejsce przypadło JG, choć nie wiem czy zasłużenie... te ich opóźniania i ignorowanie czytelników.... Jednak od nich kupuje więc o czymś to świadczy, choć moje serce krwawi czekając tyle na Oblubienicę. JPF i Kotori, w tym roku wyraźnie podwinęła im się noga. U tego pierwszego brakuje mi powiewu świeżości, naprawdę doceniam wydawanie dodatków do serii, ale przydałoby się coś nowego od czasu do czasu.Póki co zostaje mi One Piece i Tytani. Kotori niestety złapały klątwę opóźnień, ale wciąż ich lubię, choć żałuje że w tym roku wydali tak mało yaoi. W tym roku nie licząc kontynuowanych serii niestety nie kupiłam od nich nic nowego.

Szok: Okami wydaje mangi
Drama: Skanlacje vs Wydawnictwa ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Atom
Adept
Posty: 254
Rejestracja: ndz mar 01, 2015 6:49 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Atom » pn sty 08, 2018 11:47 am

Mangi:
1. Saga winlandzka
2. Dziewczynka w Krainie Przeklętych
3. OPUS
4. Idący człowiek
5. Kształt twojego głosu

LN:
1. Puste granice
2. Fate/Zero
3. Re:Zero

Wydawcy:
1. Hanami
2. SJG
3. Kotori

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Plebiscyt'17, czyli głosujemy po raz PIĄTY!

Post autor: Kilgore Trout » pn sty 08, 2018 3:45 pm

Mangi:
1. OPUS
2. Murcielago
3. Duchowe bliźnięta
4. Manhole
5. Saga Winlandzka

LN:
Kupiłem i częściowo przeczytałem tylko jedną nowość (Puste Granice), więc nie głosuję.

Wydawcy:
Również nie głosuję. Najbardziej odpowiadają mi tytuły z oferty JPF, Kotori i Studia JG, ale w kwestii terminowości było w ubiegłym roku marnie. :/
Wyróżnienie na plus dla Dango za kontakt z czytelnikami i zaangażowanie. Teraz jeszcze poproszę jakieś tytuły dla siebie i będę wspierał portfelem. :)

Drama roku:
Skanlatorzy x Wydawcy. Tudzież na odwrót. ;)

Szok roku:
Murcielago od Waneko.

Generalnie to bez szału ten 2017. Bardzo dużo zbieranych przeze mnie tytułów wydawano z opóźnieniem (Berserk, Durarara, Rycerze Sidonii, Oblubienica czarnoksiężnika, Monster Musume). Wprawdzie nie miałem problemu z wybraniem top 5 nowości, ale w sumie tych kupionych przeze mnie było niewiele więcej.
W związku z tym trochę rozszerzyłem biblioteczkę o importy i komiksy. Bardzo podobały mi się My lesbian experience with loneliness, Franken Fran i (ciut mniej) LN KonoSuba. Jeśli wyszłyby w Polsce, to pewnie bym zdublował.
Z komiksów chyba najfajniej wypadł start wydawnictwa Nonstopcomics (m.in. serie Monstressa i Wbrew naturze). Bardzo cieszy mnie również reedycja Kaznodziei.
Jak na razie zapowiedzi mangowe na 2018 rok wyglądają interesująco (byle do Pyrkonu). ;) Szczególnie jestem ciekaw co tam jeszcze Endriu chowa w rękawach. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości