Plebiscyt'17. Dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Kocurzyca » wt sty 30, 2018 7:26 pm

1. Mroczny Grabarz Riddle
2. Caste Heaven
3. Siesta
4. Wilczyca i czarny książę
5. Po lekcjach x w kucyku

Hahah dwie pierwsze pozycje na się pokrywają :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: zandam » wt sty 30, 2018 9:15 pm

Tyle tego było, że starczyłoby mi i na 3. takie listy (i to tylko w przypadku tytułów, które przeczytałam, a tych nieprzeczytanych, choćby Grabarza, liczyć nie będę)... XD
1. Alive
2. Inspektor Akane Tsunemori
3. Reset
4. Ja, Sakamoto
5. Wilczyca i czarny książę

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Dembol » wt sty 30, 2018 9:58 pm

Nie ma co wyróżniać słabizny i tego co nam się nie podobało.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Canis » wt sty 30, 2018 10:58 pm

Nie wiem czy to dobry pomysł, aby dodawać kategorię najsłabszych mang. Co innego jak tytuł na który głosowaliśmy, nie dostaje się do zestawienia najlepszych, a co innego jak manga którą lubimy zostaje publicznie zlinczowana. Dla przykładu, bardzo podobała mi się Najlepsza na świecie, może dlatego, że nie ma u nas więcej tak postrzelonych komedii. Sam nie miałbym na co głosować, bo tytułów które mnie nie interesują, zwyczajnie nie kupuję.
Oczywiście, jeśli więcej użytkowników wyrazi zainteresowanie, kategoria zostanie dodana w przyszłym plebiscycie.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: deffik » śr sty 31, 2018 1:22 am

DarkNighty pisze:
wt sty 30, 2018 7:14 pm
do plebiscytów moglibyśmy dodać kategorię, w której głosowalibyśmy na najsłabsze nowości z danego roku.
Jestem przeciw, zrobi się z tego toksyczny circlejerk, zaczną się głosy po prostu na to czego ludzie nie lubią (gatunki/demografie). Ktoś te mango sobie kupuje i mu się podobają, to niech tak będzie, nie należy defekować na takie tytuły urzadzając sobie głosowanie pt 'najsłabsze mango roku'.

Jeśli się komuś jakiś tytuł nie podoba to może po prostu go zignorować i dać żyć innym. To nie takie trudne.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: ninna » śr sty 31, 2018 11:09 am

Canis pisze:
wt sty 30, 2018 10:58 pm
Nie wiem czy to dobry pomysł, aby dodawać kategorię najsłabszych mang. Co innego jak tytuł na który głosowaliśmy, nie dostaje się do zestawienia najlepszych, a co innego jak manga którą lubimy zostaje publicznie zlinczowana.
A ja bardzo lubię głosować na najsłabsze mangi. Chyba u Ajszy jest zawsze taka kategoria. I nie nazwałabym tego linczowaniem. Na tej samej zasadzie dyskutujemy w poszczególnych tematach dotyczących konkretnych tytułów. Jeden napisze, że dana manga jest super, drugi, że jest mega słaba. Zwykłe wyrażenie opinii. Przykro to mogłoby się komuś zrobić jakby inna osoba nazwała jego ulubiony tytuł jakoś niecenzuralnie.

Moim zdaniem najsłabsze mangi 2017 to:
1. Canis - Dear Mr. Rain
2. Siesta
3. Po Lekcjach x W Kucyku

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Meliona » śr sty 31, 2018 11:43 am

Najsłabsze mangi miałyby sens jedynie wtedy, gdyby ludzie głosowali na tytuły, które kupili/przeczytali w skanach i im się nie spodobały, a nie "bo gatunku nie lubię, więc tytuł jest słaby". Bo co? Miałabym głosować na horrory, bo ich nie lubię? Bez sensu.
Moje rozczarowania:
1. Re: Zero LN (boli tym bardziej, że anime naprawdę mi się podobało)
2. Caste Heaven
3. Bungo Stray dogs (znowu: anime mi się podobało - miało więcej scen, lepszą kreskę i było znacznie zabawniejsze)

+Kilka serii, które na razie uznałam za "meh", ale mają coś w sobie (najczęściej kreskę i w miarę interesującą fabułę) i liczę, że się jeszcze poprawią. Kolejność przypadkowa:
1. Canis
2. Dziewczynka w krainie przeklętych
3. Kształt twojego głosu
4. Deadlock

Wychodzi na to, że żadnych serii nie powinnam kupować, bo w 2017 byłam w pełni zadowolona jedynie z jednotomówek i z Kompleksu sąsiada. :lol: Nie wiem, czy gust mi się zmienia (jeszcze nie tak dawno temu preferowałam dłuższe mangi), czy po prostu w zeszłym roku nie wyszło zbyt dużo fajnych serii. Ten rok został już uratowany Promised Neverlandem, a to dopiero styczeń ^.^
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Ame » śr sty 31, 2018 12:03 pm

Meliona pisze:
śr sty 31, 2018 11:43 am
Najsłabsze mangi miałyby sens jedynie wtedy, gdyby ludzie głosowali na tytuły, które kupili/przeczytali w skanach
Masz rację, ale najlepiej byłyby kategoria Najmniej interesująca nowość. Jak było w blogu Ajszy. Po ogłoszeniu " Mroczny Grabarz Riddle" nie byłam kompletnie zainteresowana. Opis był strasznie przeciętny. Nie chciało mi się sprawdzać tego bardziej na necie...

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Canis » śr sty 31, 2018 1:00 pm

Ame pisze:
śr sty 31, 2018 12:03 pm
Masz rację, ale najlepiej byłyby kategoria Najmniej interesująca nowość.
To byłoby niezłe rozwiązanie. Zmiana jest mała, a brzmi to zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » śr sty 31, 2018 1:03 pm

Faktycznie, lepiej brzmiałoby "najmniej interesująca nowość".

Ja tam się nie obrażam, kiedy ktoś uważa, że jakiś tytuł jest mało interesujący, a ja go bardzo lubię. Na przykład taka "Wilczyca i Czarny Książe" - u mnie w top 5 najlepszy, u innych tom 5 w najmniej interesujących :P
W sumie do swojego tom 5 mogłabym też dodać "Dziewczynkę w Krainie Przeklętych" - wszyscy się nią zachwycają, a ja ledwo przemęczyłam tę mangę w skanach. Co prawda nadal ją czytam, skoro już zaczęłam, ale dawno nic mnie tak nie wynudziło :P Pierwszy tomik, który kupiłam, już dawno sprzedałam xD
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: mika » śr sty 31, 2018 2:24 pm

Musiałabym wypisać z 3/4 zapowiedzianych mang dla takiej kategorii, bo naprawdę niewiele zapowiedzi mnie w jakimkolwiek stopniu zainteresowało w zeszłym roku. Jak czegoś nie znam, a nie zwróci czymkolwiek (okładka, widownia, gatunek, opis) mojej uwagi, to mnie nie interesuje. I jak z tego wybierać?
Ostatnio zmieniony wt lut 13, 2018 12:57 pm przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Canis » wt lut 13, 2018 9:54 am

Nadszedł czas by ogłosić wyniki, już piątego, plebiscytu na najlepszą mangę, na Wanekowym forum. Wszystkie poprzednie odsłony były prowadzone przez Daminoxa, a opieka nad tegorocznym głosowaniem po raz pierwszy przypadła mojej skromnej osobie. Liczenie głosów i śledzenie wpisów, okazało się zajmującym i bardzo przyjemnym zajęciem. Ale nie przedłużajmy bardziej niż to konieczne...

ZWYCIĘZCĄ PIĄTEGO PLEBISCYTU NA NAJLEPSZĄ MANGĘ JEST:
► Pokaż Spoiler
Ale nie samymi mangami człowiek żyje. W zeszłym roku na nasz rynek zawitało kilka nowych tytułów LN.

TYTUŁ NAJLEPSZEJ NOVELKI PRZYPADA:
► Pokaż Spoiler
Wiemy już jakie tytuły najbardziej przypadły nam do gustu. A jak sprawa ma się z wydawcami? Kto za sprawą swojego repertuaru, słowności, terminowości i innych aspektów zdobył nasze uznanie?

KORONĘ I TUTUŁ NAJLEPSZEGO WYDANICTWA OTRZYMUJE:
► Pokaż Spoiler
A co nas najbardziej zszokowało? Jaka wiadomość, lub wydarzenie sprawiło, że zbieraliśmy szczęki z podłogi?

W KATEGORII SZOK ROKU ZWYCIĘŻA:
► Pokaż Spoiler
Została jeszcze Drama. Chyba wszyscy podejrzewają kto jest zwycięzcą, więc miejmy to już za sobą.

DRAMĄ ROKU JEST:
► Pokaż Spoiler
To by było na tyle. Jak oceniacie wyniki? Coś was zaskoczyło, albo zdziwiło? A może wręcz przeciwnie i wszystko okazało się zgodne z waszymi oczekiwaniami?

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: KubciO » wt lut 13, 2018 10:15 am

Canis, dobra robota! Elegancko podane podsumowanie. Dziękuję :angel:
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: ninna » wt lut 13, 2018 10:26 am

Solidne przedstawienie wyników, dzięki! :D. Pierwsze miejsce w kategorii "manga" w pełni zasłużone mimo, iż głosowałam na "Erased" (miło, że i ten tytuł znalazł się wśród wyróżnionych). Zaskoczyło mnie za to drugie miejsce Dango. Nie powiem, bardzo ich lubię i mają duży potencjał ale nie spodziewałam się aż tak wysokiej noty. Do mnie w zeszłym roku najbardziej trafiały tytuły od Studia.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Maur » wt lut 13, 2018 10:27 am

Bardzo cieszy mnie miejsce Sagi, Kształt jednak zdecydowanym liderem (muszę się w końcu zabrać za ten tytuł, bo film mnie zdobył).

Waneko, jak i drama w pełni zasłużone, zdziwiłem się jedynie pozycją Dango, ale to dobrze, że tak młode wydawnictwo daje sobie radę i prężnie pnie się do przodu.

Mam nadzieję, że 2018 rok również obdarzy nas ciekawymi tytułami (czeka za zapowiedzi Kotori i Studia), że wydawnictwa (ekhm.. Studio.. ekhm) będą wydawać piękne i terminowo ukazane tomiki.
Liczę też na rozsądek grup skanlacyjnych

P.S. Dzięki Canis, bardzo przyjemnie jest zagłosować i zobaczyć schludne podsumowanie.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt lut 13, 2018 11:34 am

Świetne podsumowanie, Canis :D
Mnie najbardziej zdziwiło to, że tym razem Waneko zdobyło niemal dwa razy więcej punktów niż JPF. Zazwyczaj pomiędzy nimi była niewielka różnica.

Miło się patrzy na shojo wśród wyróżnionych mang - Kompleks Sąsiada.
Trochę rozbawiło mnie pierwsze top 3, ponieważ są w nim mangi (wszystkie trzy miejsce), które nie przypadły mi do gustu.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Fani » wt lut 13, 2018 5:54 pm

Przyłączam się do podziękowań. Świetna robota Canis :D. Szczególnie przy memie o dramie śmiechłem :lol:.

Cieszy wygrana Kształtu bo z pewnością ta manga na to zasługiwała. Zdziwiłem się za to przy LN - że też Fate nie zajął drugiego miejsca i musiał się bić o trzecie do samego końca :o. Wśród najlepszych wydawnictw pozycja Kotori jest imo za niska, ale tu pewnie opóźnienia pod koniec roku dały o sobie znać :/.
Jednak jak już jesteś przy opóźnieniach... to ilość punktów zdobytych przez JG i niewielka różnica pomiędzy Kotori jest dla mnie nie zrozumiała.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Łukasz.T » wt lut 13, 2018 6:23 pm

Bardzo się cieszę ze Kształt wygrał :twisted: Mem o dramie jest świetny XD
Fani pisze:
wt lut 13, 2018 5:54 pm
Jednak jak już jesteś przy opóźnieniach... to ilość punktów zdobytych przez JG i niewielka różnica pomiędzy Kotori jest dla mnie nie zrozumiała.
Dla mnie tak samo :P Świetna robota Canis

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: miaka88 » wt lut 13, 2018 8:25 pm

Fajnie zrobione zestawienie. Myślałam, że będzie zwykły tekst a tu prosze. Oczy można nacieszyć taką rozpiską.
Obrazek

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Plebiscyt'17. Dyskusja

Post autor: Kirion » wt lut 13, 2018 8:49 pm

.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2023 10:05 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości