The manga guide

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2302
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Akiho » czw sie 31, 2017 12:18 pm

Nie wiedziałam gdzie założyć temat, w razie czego ślicznie proszę zandam o przeniesienie :) Do rzeczy przeglądając dziś gildię natrafiłam na taki tytuł:
Obrazek

Opis:
Siła mangi – jako środka komunikacji – jest ogromna. Widać wyraźnie, że jest czymś więcej niż tylko zbiorem słów. Mam nadzieję, że dzięki tej książce Czytelnicy odkryją nową perspektywę Wszechświata i zostaną zainspirowani do zgłębiania jego tajemnic.

Kiyoshi Kawabata

Dołącz do Kanna, Kanta, Yamane i Glorii w fascynującej przygodzie, gdzie będziemy odkrywać nasz Układ Słoneczny, Drogę Mleczną oraz odległe galaktyki w poszukiwaniu największych tajemnic Wszechświata: ciemnej materii, kosmicznej ekspansji i samego Wielkiego Wybuchu.

Lecąc rakietą przez nocne niebo, poznasz całą współczesną astrofizykę i astronomię, a także klasyczne odkrycia i teorie, na których są one oparte. Dowiesz się, dlaczego niektórzy naukowcy wierzyli, że znalezienie życia pozaziemskiego jest nieuniknione!

Dzięki naszym bohaterom poznasz:

Teorie na temat początku wszechświata, ewolucji i geometrycznych metod mierzenia i obserwowania ciał niebieskich, oraz jak astronomowie obliczają odległości w przestrzeni kosmicznej;
Odkrycia Kopernika, Galileusza, Keplera, Hubble’a i innych astronomów;
Zależności między temperaturą, rozmiarem i wielkością gwiazdy;
Tajemnicę kosmicznego promieniowania tła i przewidywania dotyczące przyszłości wszechświata.

Seria Manga guides łączy formę ciekawych i zabawnych japońskich komiksów z praktyczną wiedzą z zakresu tak popularnych ostatnio dziedzin jak: fizyka, informatyka, czy biochemia. To kompilacja graficznych prac najważniejszych japońskich artystów zajmujących się mangą i wiedzy specjalistów z najbardziej prestiżowych uczelni.

Wkrótce w serii ukażą się także komiksy na temat:

- mikroprocesorów
- baz danych
- fizyki
- biologii molekularnej
- biochemii
DODATKOWE INFORMACJE

Seria:The Manga Guide
Format:165x235 mm
Liczba stron:280
Oprawa:miękka
ISBN-13:9788301195120
Data wydania:10 październik 2017

Poszperałam dalej w internetach i jest to w sumie seria 12 książek

Obrazek

oraz środek, choć nie wiem z jakiej części

Obrazek

Fajna inicjatywa ogółem, i czuje się nieco zaintrygowana
Obrazek

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Ame » czw sie 31, 2017 12:20 pm

Dobre dla dzieci. :D

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Canis » czw sie 31, 2017 1:59 pm

PWN zabiera się za wydawanie mang? (^_^') W sumie czemu nie, jeśli sprawi to że choć jednemu dziecku (dorosłemu?) zostanie coś w głowie, to będzie już sukces. Problemem może okazać się cena. Okładkowe 69 zł za 280 stron to dużo.
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2017 5:08 pm przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Meliona » czw sie 31, 2017 2:20 pm

70zł za tom? :lol: I jeszcze z miękką oprawą, ciekawe jak/komu zamierzają to sprzedać.
Chciałam kupić jeden tom, bo lubię mieć w swojej kolekcji dziwactwa mangowe, ale za taką cenę podziękuję. Chyba że znajdę gdzieś tak z 70% zniżki.

https://www.facebook.com/MagazynTorii/p ... 0692496072 Na razie zapowiedziane jest 6 tomów, mają wychodzić co miesiąc. Są polskie okładki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Mormicc » czw sie 31, 2017 2:25 pm

Meliona pisze:
czw sie 31, 2017 2:20 pm
70zł za tom? :lol: I jeszcze z miękką oprawą, ciekawe jak/komu zamierzają to sprzedać.
Chciałam kupić jeden tom, bo lubię mieć w swojej kolekcji dziwactwa mangowe, ale za taką cenę podziękuję. Chyba że znajdę gdzieś tak z 70% zniżki.
+
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

The manga guide

Post autor: miaka88 » czw sie 31, 2017 3:39 pm

Cena taka pewnie dlatego, że komiks jest o wiele większy od Blame!
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Alexandrus888 » czw sie 31, 2017 4:32 pm

No jak większy? Blame ma 190x265 mm. No i 1/3 stron więcej... Na Gildii kosztuje niecałe 50zł. Srogo się będę zastanawiał czy kupić >_<

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: KubciO » czw sie 31, 2017 5:20 pm

Mormicc pisze:
czw sie 31, 2017 2:25 pm
Meliona pisze:
czw sie 31, 2017 2:20 pm
70zł za tom? :lol: I jeszcze z miękką oprawą, ciekawe jak/komu zamierzają to sprzedać.
Chciałam kupić jeden tom, bo lubię mieć w swojej kolekcji dziwactwa mangowe, ale za taką cenę podziękuję. Chyba że znajdę gdzieś tak z 70% zniżki.
+
Też pewnie z ciekawości bym się szarpnął na takie dziwactwo mangowe. :P Jednak cena jest dla mnie, mówiąc delikatnie, zbyt wysoka. Przesadzili.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Skolopendrokot » czw sie 31, 2017 5:22 pm

Mogą się srogo przejechać, bo właściwie nie wiadomo, do kogo adresują swój produkt.

Dzieci - zbyt wysoka cena i zbyt duża ilość stron.
Nastolatki - zbyt wysoka cena (niewielu kilkunastolatków dostaje kieszonkowe pozwalające wydać na komiks 70 zł miesięcznie).
Studenci - zbyt wysoka cena (komiks przegra z półlitrówką i kubełkiem skrzydełek z KFC).
Dorośli - sposób prezentacji komiksu (infantylne okładki i treść pełna zapewne typowo "japońskiego" poczucia humoru, które do większości ludzi zdecydowanie nie przemawia), tematyka (ciekawa, ale wąska).

Szczerze powiedziawszy, nie wróżę im porażającej sprzedaży. Te komiksy to raczej ciekawostka dla bardzo wąskiego grona odbiorców. Być może kupię pierwszy tom tylko po to, żeby sprawdzić, jak to "cudo" wygląda w środku, bo okładki ten twór ma paskudne.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3291
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Alexandrus888 » czw sie 31, 2017 5:36 pm

Jako target obstawiałbym rodziców, których dzieci czytają mangę, a którzy by chcieli by pociechy przeczytały coś wartościowego.

Tak sobie pomyślałem, że wysoka cena może być pochodną wysokich kosztów tłumaczenia - PWN nie ma pewnie stałego tłumacza japonisty i musieli szukać kogoś z zewnątrz, no i język jest trudniejszy niż w standardowej mandze. W końcu to tekst popularno-naukowy a nie rozmowy o niczym nastolatków w szkole ;)

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 815
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Thoreline » czw sie 31, 2017 5:38 pm

Zastanawiałam się nad zakupem puki nie doczytałam ceny. W sumie jest przeceniona na 48,30 zł ale i tak dużo (gdzie zależałoby mi tylko na przeczytaniu nie zbieraniu).

Awatar użytkownika
Skolopendrokot
Adept
Posty: 383
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:38 am
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Skolopendrokot » czw sie 31, 2017 5:44 pm

Jako target obstawiałbym rodziców, których dzieci czytają mangę, a którzy by chcieli by pociechy przeczytały coś wartościowego.
Już widzę przeciętnego rodzica nastoletniego miłośnika mangi, który biegnie do sklepu wydać 70 zł na komiks tylko po to, żeby jego pociecha przestała chociaż na chwilę czytać o walczących ze sobą klanach ninja i sypiających ze sobą facetach.
Tak sobie pomyślałem, że wysoka cena może być pochodną wysokich kosztów tłumaczenia - PWN nie ma pewnie stałego tłumacza japonisty i musieli szukać kogoś z zewnątrz, no i język jest trudniejszy niż w standardowej mandze. W końcu to tekst popularno-naukowy a nie rozmowy o niczym nastolatków w szkole
Wierzę, że tłumaczenie tego "cuda" musiało sporo kosztować. Nie wierzę jednak, że z tego powodu ludzie w tydzień wykupią cały nakład.

Moim zdaniem całe przedsięwzięcie miałoby sens, gdyby było wydawane w formie zeszytów. Wtedy komiks mógłby trafić do każdej z omawianych wcześniej przeze mnie grup odbiorców.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Łukasz.T » pt wrz 01, 2017 4:32 pm

Fajna cena :lol: Ja podziękuje.

Awatar użytkownika
Krylan
Adept
Posty: 253
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

The manga guide

Post autor: Krylan » ndz mar 25, 2018 10:42 pm

O, widzę, że jest taki temat na forum. Jeśli ktoś nie chciał tego kupić z powodu ceny, ale jest ciekawy, jak to im wyszło, to zapraszam do mojej recenzji:
Wszechświat – Recenzja mangi

(od razu mówię, że poza ceną, to odlecieli w kosmos także z jakością wydania)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości