Zamówienia z Fakku

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 02, 2017 3:49 pm

Łukasz.T, właśnie też niedawno kupiłem Konosubę (2 tomy) i Peachy Triangle. :) Przyjemna lektura. 8-)
W jaki sposób zamawiasz mangi od Fakku!? Wydawca czy inny sklep? Można gdzieś dostać poniżej 100zł z kosztami?

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt maja 02, 2017 4:09 pm

Kilgore Trout pisze:właśnie też niedawno kupiłem Konosubę (2 tomy)
Ja na razie wziąłem sobie pierwszy tom na spróbowanie, ale pewnie drugi kupie razem z trzecim tomem :P
Kilgore Trout pisze:W jaki sposób zamawiasz mangi od Fakku!? Wydawca czy inny sklep? Można gdzieś dostać poniżej 100zł z kosztami?
Na razie zamawiam na J-List. Nie znajdziesz poniżej 100zł, chyba że FAKKU lub J-List zrobią jakąś promocje :P

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 4:30 pm

Łukasz.T pisze: Kilgore Trout napisał/a:
W jaki sposób zamawiasz mangi od Fakku!? Wydawca czy inny sklep? Można gdzieś dostać poniżej 100zł z kosztami?


Na razie zamawiam na J-List. Nie znajdziesz poniżej 100zł, chyba że FAKKU lub J-List zrobią jakąś promocje
Sam mam listę zachciejek od Fakku, ale na razie nic nie kupuję, te koszta dostaw bolą. Czekam na jakąś promocję gdziekolwiek i nie ma :(

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt maja 02, 2017 4:35 pm

Fani pisze:Sam mam listę zachciejek od Fakku, ale na razie nic nie kupuję, te koszta dostaw bolą.
Nom i to bardzo bolą;/ Ja na szczęście mam wszystkie tomiki jakie chciałem od FAKKU. Na razie mam z nimi spokój, dopóki nie ogłoszą czegoś co mnie interesuje.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 02, 2017 5:16 pm

60-70 zł za eromangi od P-H jakoś mnie nie rusza i zamawiam, ale lista z Fakku się wydłuża. ;) Póki co nic nie mam, a tak z 6-7 tytułów mnie interesuje.
Fani, Łukasz.T, ja nie zawsze śledzę promocje na importy/darmowe dostawy (Fakku i Project - Hentai). Jakbyście coś wypatrzyli, to wrzućcie proszę w odpowiedni temat na Forum. :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 5:31 pm

Kilgore Trout, spoko, jakbym coś wyhaczył dam znać na forum.
Kilgore Trout pisze:60-70 zł za eromangi od P-H jakoś mnie nie rusza i zamawiam, ale lista z Fakku się wydłuża.
To ja mam na odwrót :P Nie jestem przekonany do jakości wydań PH, więc wolę poczekać na jakąś promocję dorzucić to 20 zł i mieć wydanie picuś glancuś FK.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt maja 02, 2017 6:48 pm

Może po prostu umówimy się, że do końca lipca każdy odłoży kasę na zamówienie i zrobimy zbiorcze aby wyszło taniej?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 6:57 pm

Krzych_Ayanami pisze:Może po prostu umówimy się, że do końca lipca każdy odłoży kasę na zamówienie i zrobimy zbiorcze aby wyszło taniej?
Ja mogę wstępnie pisać się na takie rozwiązanie. Tylko później trzeba by było omówić szczegóły.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 02, 2017 8:34 pm

Krzych_Ayanami, podoba mi się ta inicjatywa, nie zamawiałem wcześniej w ten sposób, ale jestem zainteresowany. Szczegóły do omówienia.

|||||
Status: Offline

Post autor: ||||| » wt maja 02, 2017 9:06 pm

tańszy sposób na zamówienie czegoś z Fakku?
Obrazek
Sorry za offtop

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt maja 02, 2017 11:12 pm

Proponowałbym zrobić to tak:

1. Do 31 sierpnia każda osoba zainteresowana zakupami odkłada pieniądze na interesujące ją pozycję. Data ta jest podyktowana przypadającą na ten miesiąc premierą książkową "Summer Love Geek Girl".
2. Do 3 września wszyscy deklarują się na wiadomość prywatną jakie tytuły chcą kupić.
3. Na tej podstawie zostanie przeprowadzona analiza łącznej ilości tomów i naliczonych przez sklep (Fakku! lub J-list w zależności gdzie będzie to tańsze) kosztów wysyłki.
4. Koszty wysyłki zostaną podzielone proporcjonalnie w stosunku do wielkości zamówienia.
5. Każda osoba będzie zobowiązana zadeklarować się w jaki sposób mają być do niej dostarczone pod dotarciu przesyłki do Polski i wliczyć stosowną kwotę do swojego udziału.
6. 10 września będzie ostatecznym terminem wpłacenia pieniędzy na zamówienie.
7. Zamawiać można tylko pozycje, które będą w podanym terminie fizycznie wydane.
8. Jeśli sklep udostępni możliwość śledzenia przesyłki, to stosowna informacja zostanie wysłana do wszystkich zainteresowanych.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 11:28 pm

Krzych_Ayanami pisze:3. Na tej podstawie zostanie przeprowadzona analiza łącznej ilości tomów i naliczonych przez sklep (Fakku! lub J-list w zależności gdzie będzie to tańsze) kosztów wysyłki.
Tylko wtrącę, że na rightstufie jest chyba najtańsza wysyłka.
Krzych_Ayanami pisze:4. Koszty wysyłki zostaną podzielone proporcjonalnie w stosunku do wielkości zamówienia.
Rozumiem, że dzielimy koszt wysyłki na ilość książek w zamówieniu i każdy płaci część za swoją liczbę mang, dobrze zrozumiałem?

A tak btw. to jeszcze sporo czasu do września :wink:
Ostatnio zmieniony wt maja 02, 2017 11:37 pm przez Fani, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2791
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Post autor: Łukasz.T » wt maja 02, 2017 11:33 pm

Fani pisze:Tylko wtrącę, że na rightstufie jest chyba najtańsza wysyłka.
Nom, tam jest najtańsza :P

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 02, 2017 11:39 pm

No widzę, że już zainteresowani, podobnie jak ja, prześledzili rightsufanime. :) Przy dużych zamówieniach koszt wysyłki (na tomik) spada w okolice 4$, a i przy mniejszych jest spoko.
Ktoś się orientuje jak jest z cłem i vatem za duże paczki z USA?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 11:45 pm

Rightsuf ma w tym miesiącu urodziny, więc po drodze może wpadnie jakaś promocja. Oni również robią cyklicznie promocje na mangi różnych wydawnictw, i już większość z nich było przecenianych, Fakku nie. Liczę już od jakiegoś czasu, że teraz kolei FK, ale coś się doczekać nie mogę :P

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 02, 2017 11:52 pm

Byłoby miło, ale może nie być promocji na Fakku - książki mają dopisek "Not Eligible For Promotional Discounts" (ja tez nigdy nie widziałem, żeby były gdzieś taniej niż po cenie okładkowej).
Ze swojej strony dodam, że można by właściwie szybciej zamówić niż za 4 miesiące.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt maja 02, 2017 11:56 pm

W tamtym roku była promocja na FK. Tak jak przy innych tego typu promocjach -33% od ceny okładkowej. A z tym dopiskiem to też różnie bywa, czasami mangi go miały czasem nie. Zdarzało się nawet, że były normalnie przecenione jak inne mangi -25%. Z tym rightsufem to nigdy nic nie wiadomo.
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr maja 03, 2017 7:26 am

Kiedy wyszukiwałem na rightstufie mang po autorach to nie mieli ani Pandemonium Napaty, ani A healthy Appetite. Dlatego proponowałem właśnie J-list. Ale z tego co widzę, to te mangi mają.
Fani pisze:Rozumiem, że dzielimy koszt wysyłki na ilość książek w zamówieniu i każdy płaci część za swoją liczbę mang, dobrze zrozumiałem?
Gdyby każdy miał płacić tyle samo za wysyłkę, to okazałoby się, że osoby zamawiające mniej opłacają dostawę tych, które kupują więcej. A to moim zdaniem byłoby nie w porządku.

Wrzesień to może odległy termin, ale do tego czasu Fakku wyda wszystko, co ma obecnie w swojej ofercie. Ecchi Sketch! wychodzi w czerwcu, a Super Dimensional Love Gun w lipcu, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany tymi pozycjami to wcześniejsze zakupy go nie ustawiają.
Chyba, że będziemy to organizować cyklicznie - na przykład co kwartał.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr maja 03, 2017 12:14 pm

Krzych_Ayanami pisze:Gdyby każdy miał płacić tyle samo za wysyłkę, to okazałoby się, że osoby zamawiające mniej opłacają dostawę tych, które kupują więcej. A to moim zdaniem byłoby nie w porządku.
Spoko :) tak dla pewności pytałem.

Co do terminu, to mnie to obojętne. Nic co jeszcze się nie ukazało nie interesuje mnie na tyle by znaleźć się szczycie listy życzeń. A terminem w którym trzeba mieć hajs na mangi jest listopad. W ostatni black friday fakku zrobiło ukłon w stronę czytelników z poza USA (którzy dość regularnie co jakiś czas marudzą im na forum jaka ta wysyłka droga) i dali darmową dostawę. Możliwe, że i w tym roku to powtórzą :D

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » czw maja 11, 2017 4:09 pm

Fani, ja pamiętam jak wrzucałeś na Forum fotki po Black Friday i jak się wkurzyłem, że przegapiłem. :D Dlatego teraz będę pamiętał. Stąd też myślałem, żeby np. w okolicach czerwca zamówić wspólnie, a dalsze premiery na koniec roku, już indywidualnie (trzymając kciuki, że akcję powtórzą).
Planuję Super Dimensional Love Gun, ale mogę zaczekać. :)
Jakby nagle wyskoczył jakiś "Fakku and Icarus SALE!" to pomimo planów, będę zamawiał szybciej, najchętniej zbiorczo, ale indywidualnie też (akurat finanse mam stabilne i zbierać na dany miesiąc nie muszę).
Na razie jeszcze przeglądam dokładniej ofertę wydawcy i dobieram co by tu wrzucić (pewnie ze 3-4 mangi będą).

[ Dodano: Czw 11 Maj, 2017 ]
Weszła promocja -20% na wybrane hentaje (Rightstufanime). Prawdopodobnie tylko dziś. Jako że zaraz wychodzę z mieszkania i będę zajęty wieczorem, to już zamówiłem. :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości