Nowy smartfon do 1500 zł

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Nowy smartfon do 1500 zł

Post autor: Asumuel » śr wrz 07, 2016 5:35 pm

Witajcie. Tak się złożyło, że mój stary smartfon zaczyna powoli odmawiać posłuszeństwa i z tego powodu zdecydowałem się na to, aby kupić sobie nowy. Na początku mój wybór padł na telefon Sony Xperia Z3, jednak naczytałem się w internecie, że szybka ma tendencję do pękania(nawet sama z siebie) i dlatego mam poważne wątpliwości, czy zakupić ten model. Dlatego też szukam jakiegoś innego modelu(nie wykluczam kupienia Z3), ale... no właśnie, problem w tym, że jest ich aż tak dużo, że nie mam pojęcia, który wybrać. Słyszałem, że Huawei P9 jest świetny, ale jakoś nie mogę się przemóc. Budżet na kupno nowego smarfona wynosi 1500 zł. Pomożecie? ;)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr wrz 07, 2016 6:06 pm

Nigdy, przenigdy nie kupuj Soniaków. Czuję falę hejtu za plecami już :D

Ja zawsze miałem Samsungi i ceniłem je sobie bardzo, ale rok temu zaryzykowałem i kupiłem Huawei P8. Do tej pory uważam, że jest to najlepszy telefon na świecie. Huaweie z tej serii sa genialne. Naprawdę, bierz w ciemno.

Podobno dobrą i tanią alternatywą jest Xiaomi, ale nie testowałem.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » śr wrz 07, 2016 7:46 pm

W tej cenie można na allegro kupić Samsunga Galaxy s6.
Mam swój egzemplarz od premiery i jestem strasznie zadowolony. Chodzi bardzo szybko, ma mnóstwo użytecznych bajerów, super wyświetlacz, no i świetny aparat - już drugie wakacje robię nim zdjęcia i wychodzą świetne.

Sony Xperia Z miałem i był super, nie wiem jak późniejsze wersje.
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » śr wrz 07, 2016 9:33 pm

Jeżeli zależy ci na aktualizacji do najnowszego androida to obczaj sobie najnowsze modele, bo Qualcomm leci sobie w kulki i do starych Snapdragonów nie wypuści aktualizacji sterowników. Może to ci zawęzi trochę obszar poszukiwań. ;)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr wrz 07, 2016 10:47 pm

Sony- nigdy.
Ja kupiłem pod koniec lipca Huawei P9 Lite, sprawuje się bardzo dobrze i nie narzekam. Do tej pory moje doświadczenia z androidami były bardzo kiepskie, wróciłem po niecałych 2 latach romansu z Windows Phone i nie żałuję. Nowy w sklepach kosztuje pewnie coś w granicach 1300 zł, na aukcjach czy w sieciach znalazłbyś taniej. Jeżeli nie zależy ci na high-endowych sprzętach, to jest naprawdę dobry. No i ma całkiem dobrą baterię, co jest ważne jeżeli grasz w Pokemon Go :lol:

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw wrz 08, 2016 1:34 am

Nie wiem jak teraz, ale mam jednego z pierwszych Huaweiów, które weszły do Polski i sprawdzał się zupełnie jak na to nazwa wskazuje. Parametrami wydawał się całkiem w porządku, ale przy nawet odrobinę większym wykorzystaniu pamięci ciął się tak, że korzystanie z niego było katorgą. Być może nowsze modele wyleczyły się z bycia tanią, bardzo tanią konkurencją dla zachodnich marek. Chociaż nie ryzykowałbym. Polecałbym jakiegoś Samsunga, z nimi nigdy nie miałem problemów, a Galaxy to naprawdę przyzwoite telefony.

Jeśli nie zależy Ci na Androidzie, to w tej cenie spokojnie znajdziesz też jakiegoś używanego iPhona.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Post autor: Joraga » czw wrz 08, 2016 1:39 am

Polecam Xiaomi, tani i super wydajny.
Za 1,5k możesz kupić mi5 w konfiguracji porównywalnej do telefonów innych Marek w cenie 2,5-3k.. tylko musiałbyś się przygotować na inny interfejs bo wszystkie xiaomi używają MIUI które sprawia, że telefonowi z interfejsu bliżej do iPhone niż do Androida.
The one who speaks with trees.

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw wrz 08, 2016 8:23 pm

Ja też sobie w sumie najbardziej chwalę Samsunga. Prócz niego Prestigio też dobry sprzęt robi.

Tylko uważałabym na te Samsungi z wybuchającymi bateriami. :lol:

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw wrz 08, 2016 8:30 pm

Likorys pisze:Tylko uważałabym na te Samsungi z wybuchającymi bateriami.
Każde baterie mogą wybuchnąć, nie ważne czy Samsung czy LG.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » czw wrz 08, 2016 8:57 pm

Oczywiście, że bateria w każdym urządzeniu, niezależnie od producenta, może eksplodować. Jednak ostatnio, głośno jest o wybuchowych "atrakcjach" z Note'ami. Najprawdopodobniej do tego pije Likorys. :wink:

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pt wrz 09, 2016 10:16 am

Mnie chodzi właśnie o najnowszy Samsung, w którym wycofali dość egzemplarzy by straty liczyli ostatnio w miliardach. :wink:
Baterie dostawały w tym modelu samozapłonu.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » pt wrz 09, 2016 12:14 pm

Tylko że nijak się ma to do tematu, bo baterie wybuchają w najnowszych Note'ach, a tych nie kupi w cenie do 1500 :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt wrz 09, 2016 12:25 pm

Ja sobie chwalę Xiaomi Redmi 3 2/16GB. Początkowo trudno było się przestawić, bowiem do tej pory korzystałem z dość starej wersji androida,ale było warto, śmiało polecam, nic nie przycina nawet wymagające aplikacje+ bardzo dobre głośniki. Kwestia 15-30 minut na skonfigurowanie menu i działa xd
Cena adekwatna co do jakości [za swój dałem 649,00], a porównując inne telefony markowe, to pewnie musiałbym wybulić 1500-2000 :P Swój telefon kupiłem tu

loptan33
Status: Offline

Post autor: loptan33 » pn lut 20, 2017 9:56 pm

ja polecam cos z huawei

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości