2x2 telewizja z charakterem

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob wrz 03, 2016 11:48 pm

Ta telewizja uświadomiła mi, jak bardzo dawno temu w telewizji leciały serie anime i nikt od tej pory, czy jakiś 10 lat się nimi nie zainteresował :( Owszem, były filmy Ghibli i Wilcze Dzieci na TVP Kultura, ale te filmy trafią do każdego, interesują ludzi niezainteresowanych anime. W międzyczasie nikt nie zdecydował się na zwykłą sztampę w telewizji, a już na pewno nie o moebloby z Kejona :[

Nie będę płakać jak ich wyłączą, bo sami trochę pomysłu na siebie nie mają. Ludzie oglądają e-sport na streamach, te większe widowiska mają dobrą jakość, a zawsze można podłączyć sobie komputer do telewizora, jeśli komuś lepiej się ogląda w tej formie. Te stare kreskówki może są ok (nie wiem, nie znam ich), ale wątpię, aby miały aż tylu fanów, którzy chcieliby oglądać je w tv.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz wrz 04, 2016 12:38 am

Ta telewizja uświadomiła mi, jak bardzo dawno temu w telewizji leciały serie anime i nikt od tej pory, czy jakiś 10 lat się nimi nie zainteresował
No hej, przez parę ostatnich lat było sporo anime na kanałach dla dzieci. Pokemony, Naruto. Puszczali też anime na AXN. \m/

Przy okazji sobie pobluzgam. TVN ZARŻNĄŁ RTL7, GŁUPIE WUJE, NIECH BĘDĄ PRZEKLĘCI.
Obrazek

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » ndz wrz 04, 2016 9:41 pm

Zapomniałem o tym AXN :/ Tam leciały serie telewizyjne, czy tylko o filmy się starali?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz wrz 04, 2016 9:47 pm

Na AXN jak dobrze pamiętam leciały seriale anime, filmy Ghibli, seriale fantastyczne [i chyba zwykłe] i jakieś japońskie programy rozrywkowe.

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 06, 2016 2:11 pm

Ghibli sobie nie przypominam, na pewno leciała Paprika, kinówka Detektywa Conana, FullMetala, Lupin III. Przez AXN Sci-Fi przewinęło się sporo serii, ale zazwyczaj w godzinach nocnych (z tego co pamiętam, to mniej więcej 1-3 godzina), chociaż normalne pory emisji też się zdarzały. Była Nana, D.Grey-man, Tsubasa, Slayersi, Death Note, Soul Eater, Hrabia Monte Christo, Vampire Knight i jeszcze parę innych. Na AXN Spin leciał głównie Dragon Ball Kai i GT, Naruto, Bleach, ale przewinęło się też Nodame Cantabille czy tam jakieś Lovely Complex. Wbrew pozorom trochę tego było, ale zazwyczaj w koszmarnej wersji z błędami, więc przyjemność z oglądania była żadna. 2x2 jako jedyni do tej pory wzięli się za sprawę porządnie (nawet z dubbingiem nowych Pokemonów na Disney XD były niezłe cyrki swego czasu xD).

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw wrz 15, 2016 4:46 pm

Odświeżam... Czy ktoś z was miał szansę obejrzeć jakiś odcinek Przewodniczącej z dubem pl?

sonator
Status: Offline

Post autor: sonator » czw wrz 15, 2016 11:44 pm

Marei pisze:Ghibli sobie nie przypominam
Zostały wyemitowane 2 filmy studia.
Pierwszy film: Laputa - podniebny zamek (22.11.2014)
Drugi: Nausicaä z Doliny Wiatru (29.11.2014)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pt wrz 16, 2016 8:50 pm

Owszem, na Stopklatce. Ja pisałem o AXN. Ogólnie to Ghibli emitowała też chociażby TVP Kultura i TVP2.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » wt wrz 27, 2016 6:47 pm

Kolejną bajką na 2x2 będzie Amagi Brilliant Park :P
Tu macie reklamę, bo na YT już filmik jest oznaczony jako prywatny
http://www66.zippyshare.com/v/UAhUcVZw/file.html

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt wrz 27, 2016 7:04 pm

Pamiętacie czasy, kiedy na RTL7 lecieli Slayersi, Dragon Ball, Soul Hunter, Magic Knight Rayearth? Pamiętacie, jak potem wydawnictwa chciały to wydawać? Pamiętacie, jak na Hyperze był Bebop i Gundam? Jezu, jakie życie wtedy było proste, fajne i łatwe. A jak się wpatrywało w te serie... Magiczne wspomnienia, magiczne...

Chciałbym, żeby ten kanał wziął się za jakieś fajne nowe anime. Takie, które by zainspirowało wydawnictwa do wydawania tych mang. Ale, niestety, potrzeba lat na taką pozycję :(

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt wrz 27, 2016 7:43 pm

RTL7 miało przynajmniej więcej niż 3 osoby w kraju :lol: Hyper stawiał na trochę poważniejsze rzeczy i celował w starszych widzów, więc wśród nich miał status poniekąd kultowy. Niektórzy mangowcy w końcu mogli obejrzeć serie, o których do tej pory czytali tylko w Kawaii :D 2x2 na razie jak widać skupia się na osobach młodszych, z resztą w tych czasach ze świadomością fandomu jest już zupełnie inaczej i trudno znaleźć coś, co spowodowałoby wielkie "wow" jak kiedyś chociażby emisja Slayersów na RTL7. Służąca i anime od KyoAni to jak na razie bezpieczny i dosyć dobry wybór, ale teraz powinni skupić się na dostępności, a nie tłuc nowe serie dla tych wszystkich trzech osób, które mają ten kanał :lol:

Btw. twist fabularny w MKR był bardzo mocny jak dla siedmiolatka :lol: Do tej pory przeżywam.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt wrz 27, 2016 8:04 pm

Marei pisze:Btw. twist fabularny w MKR był bardzo mocny jak dla siedmiolatka Do tej pory przeżywam.
Nic nie mów. Nie chcę tego wspominać...

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt wrz 27, 2016 10:33 pm

Itachi Uchiha pisze:Kolejną bajką na 2x2 będzie Amagi Brilliant Park :P
Tu macie reklamę, bo na YT już filmik jest oznaczony jako prywatny
http://www66.zippyshare.com/v/UAhUcVZw/file.html
LOOK AT THE SKY IT'S MAGIC HOUUUUUUUR!
Kurde, mam nadzieję że wyjdzie na płytach, bo nie zanosi się żebym miał dostęp do ich stacji.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr wrz 28, 2016 2:12 pm

Przed chwilą wrzucili taki oto komunikat:
fb 2x2 napisał:
Kochani, cały czas zastanawiamy się nad możliwością udostępnienia naszego kanału przez Internet, dlatego mamy do Was gorącą prośbę. Jeśli bylibyście w stanie wydawać 20 zł miesięcznie na oglądanie naszego kanału na komputerach i komórkach, wyślijcie maila z tematem "2x2 stream" o treści "TAK" na adres kontakt@2x2tv.pl. Chcemy zbadać realne zainteresowanie, więc jeśli jeszcze się wahasz, nie musisz nam wysyłać maila. Z kolei osoby niepełnoletnie prosimy o uprzednie porozmawianie w tej sprawie z rodzicami.
Kto z was będzie słał sms'a?

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr wrz 28, 2016 2:30 pm

Profesjonalizm pełną parą xD 20 zł za kanał, to którym leci 10 bajek na krzyż, to chyba trochę dużo. Już bym wolał dorzucić te 15 zł i kupić sobie dostęp do Netflixa na miesiąc, liczbę anime mają porównywalną z 2x2 :)

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » śr wrz 28, 2016 3:10 pm

Nie udało im się załatwić dostępności, więc teraz desperacko szukają ratunku w internecie :) Ryzyko się nie opłaciło, pytanie tylko jak się to odbije na wydaniach fizycznych.
Obrazek Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » śr wrz 28, 2016 3:31 pm

vishaad pisze: dostęp do Netflixa na miesiąc, liczbę anime mają porównywalną z 2x2 :)
I też mają ekskluzywny content z dubbingiem i lektorem :lol:

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » śr wrz 28, 2016 5:54 pm

Marei pisze: I też mają ekskluzywny content z dubbingiem i lektorem :lol:
Jakoś wolę dodatkowe tysiąc filmów i seriali, większość po angielsku i z polskimi napisami niż "ekskluzywny" kątent w stylu pięciu dodatkowych bajek i dubbingu/lektora po polsku. :')

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr wrz 28, 2016 5:55 pm

Przyszłość 2x2 wygląda coraz czarniej, mam nadzieje że uda im się w miarę spokojnie to zakończyć i wrócić do płyt, zwłaszcza że już mają kontakty z KyoAni a od nich kupiłbym większosć rzeczy.

A co do streama: nie wysyłam maila bo mogę się założyć że będzie na Silverszajsie lub innym śmieciu działającym tylko na windzie, tak jak z tą stroną co streamowała parę anime po naszemu(już zapomniałem jak się nazywali).

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr wrz 28, 2016 7:11 pm

Szkoda. Mam nadzieję, że to nie jest zwiastun końca, a chociaż kanału nie oglądam, bo go nie mam, to chciałbym, żeby został i się rozwijał...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości