Kreskówki

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » czw cze 30, 2016 1:51 am

Meliona pisze:
vishaad pisze: Po zakończenia bardziej rozumiem dlaczego ojciec Adriena nie chciał, aby zaprzyjaźnił się w drugim odcinku z Nino.
Oho, napiszesz na co wpadłeś?
[spoiler]Chodzi o to, że Nino zamienia się w złoczyńcę, bo nie może znieść, że ojciec jego najlepszego przyjaciela nie może znieść, że ten nie pozwala mu zorganizować imprezy urodzinowej. Ok, nie ma się do czego przyczepić, poza tym ojciec Adriena zakazuje mu spotykania się z Nino, dodatkowy motyw na przejście na złą stronę mocy. Na początku osi fabularnej okazuje się, że ojciec Adriena w ogóle nie wypuszczał go z domu, aby spotykał się z rówieśnikami w wolnym czasie, pierwszy raz do szkoły poszedł w liceum, a Nino jest jego pierwszym przyjacielem (już mniejsza z tym, że przejście z pierwszego do najlepszego przyjaciela zostało pominięte). Imo po prostu lepiej oglądałoby odcinek z Nino, gdyby twórcy nie przesunęli początku na sam koniec serii. [/spoiler]
[spoiler]Ja to tłumaczę sobie tym, że skoro ojciec Adriena jest tym złym, to zajmuje się osobami z bliskiego otoczenia jego lub jego syna. W szkole na pewno są kamery, łatwiej obserwować ludzi, na ulicach pewnie też, ale wtedy ciężej wymyślić dlaczego ten ktoś ryczy jeśli jest randomem xD Taa, takie moje łatanie dziury fabularnej.[/spoiler]
To jest dobre wytłumaczenie, ale czasami ofiarami Hawk Motha padają osoby, które nie mają związku z Adrienem a z Marinette już tak, np. odcinek z Mimem.

[ Dodano: Czw 30 Cze, 2016 ]
Pawie Kwami <3 Obrazek
Po internetach krąży też Kwami Pszczoła. Mam nadzieję, że pojawią się na dłużej niż jeden lub dwa odcinki :P

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw cze 30, 2016 5:09 am

tak wygląda pszczółka Obrazek
Zapowiedzieli też 3 specjalne odcinki (chyba na przyszły rok). Hallowin, Święta Bożenarodzeniowa i Chiński Nowy Rok
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw cze 30, 2016 2:27 pm

I pawie i pszczele kwami wydają mi się ładniejsze od Biedronkowego, który wygląda jak kropkowany płód, i od kociego, chociaż dizajn Plagga i tak wydaje mi się lepszy od Tikki XD Ja trochę żałuję, że kwami wyglądają tak, mogli odrobinę inaczej opracować ich wygląd. Ech.
Za to pszczele kwami jest, moim zdaniem, bardzo urocze. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, do kogo będą należeć i jaki będzie strój bohatera :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw cze 30, 2016 4:06 pm

Skoro tak zaszaleli z tymi kwami, to może zrobią trochę mniej epizodyczną fabułę, byłoby miło. Pawie kwami jest śliczniusie, ale zastanawiam się jak oni zrobią bohatera stroju pawia (chłopaka proszę!), w którym nie wyglądał/a jak skończony kretyn/ka xD Już ogon Kota służy tylko do tego, by wrogowie mogli za niego ciągnąć (Mefisto z AnE miał rację, że ogon to trzeba jednak chować ;))
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lip 01, 2016 2:15 am

Z kimś o tym kiedyś gadałam, nie pamiętam z kim, ze najprawdopodobniej faktycznie fabuła drugiego sezonu będzie mniej epizodyczna. To serio bardzo prawdopodobne. Oczywiście fajerwerków się nie spodziewam, ale i tak obstawiam więcej odcinków wnoszących coś do głównej fabuły. I może wreszcie coś chronologicznie XD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lip 04, 2016 2:00 pm

Pytanko: ktoś to kojarzy? Co to za tytuł? klik

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw lip 07, 2016 4:43 pm

No i obejrzałam te zachwalane Wodogrzmoty Małe. Największa tajemnica serii, czyli to dlaczego to nazywa się "Wodogrzmoty" nie została wyjaśniona. Jakoś oryginalny tytuł bardziej mi się podoba. Dziwna to bajka, oj dziwna. Kreska wygląda tak jakby brała udział w konkursie na najbrzydsze projekty postaci, a jednocześnie nie chciała tak do końca odstraszać widzów. Po kilku odcinkach przyzwyczaiłam się do niej, do klimatu i nawet część humoru zaczęła do mnie trafiać. Od zachwytów jestem daleka, ale to dobra bajka, ma fabułę (ktoś chyba ostro ćpał wymyślając ją) i ładnie wszystko się kończy. Gdyby nie słabe odcinki z 2014 roku byłabym bardziej entuzjastyczna. Prawdopodobnie.
Ogólnie polubiłam wujka Stanka, reszta postaci mnie nie irytowała (początku serii nie liczę).

Oglądałam z polskim dubbingiem. Jak przypadkiem włączyłam wersję z napisami jednego z odcinków i usłyszałam głos siostry bliźniaczki to się przestraszyłam i wyłączyłam.

I teraz pytanie: Jest jakiś sens oglądać odcinki specjalne/dodatkowe?
Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » wt sie 09, 2016 7:45 pm

Zazwyczaj tego nie robię (lubię polski dubbing ;_;), ale obejrzałam kilka ostatnich odcinków SU. Ło matko... jakie to było dobre, naprawdę bardzo dużo się dzieje. Jeśli ktoś nie chce psuć sobie zabawy niech nie wchodzi w Spoilery.[spoiler]Pery odkrywa w sobie moce manipulacji metalami, jest wyjaśnione to jak powstała, oraz czemu nie ma broni jak inne klejnoty. Iiiii... [spoiler] FUZJA AMETYST I STEVENA [/spoiler][/spoiler] Czekam niecierpliwie na kolejne odcinki.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
sanattia
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 07, 2016 9:30 pm
Status: Offline

Post autor: sanattia » wt sie 09, 2016 9:52 pm

MrocznyCzajnik pisze: obejrzałam kilka ostatnich odcinków SU
[spoiler]I tak najbardziej podobały mi sie relacje Peri i Lapis (jak stare małżeństwo normalnie awww) Do tego tekst Jasper że jej diamentem jest ten różowy i wszystkie teorie o rose będącej diamentem poszły się...[/spoiler]
[center]&#12541;(&#12288;&#65381;&#8704;&#65381;)&#65417; &#7451;&#7452;&#7437;&#665;&#671;&#640; | &#655;&#7439;&#7452;&#7451;&#7452;&#665;&#7431;[/center]

larso8op
Status: Offline

Re: Kreskówki

Post autor: larso8op » wt sie 16, 2016 12:31 pm

MrocznyCzajnik pisze: Powiem szczerze, uwielbiam Steven Univers, może i dla wielu kreska jest brzydka, nieprzyjemna, dziwna, ale na swój sposób ją lubię.
Zerknąłem na wygląd postaci, ale jakoś zdziwiony nie jestem.
Brzydota wizualna postaci (zresztą tła również) to cecha wszelkich animacji/kreskówek zachodnich (o pozostałych wadach już nawet nie wspominam).

https://ladygeekgirl.files.wordpress.co ... 384087.jpg

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » wt sie 16, 2016 1:43 pm

larso8op, no taaak, po prostu okropne te tła, faaktycznie.

Weź psikaj, trollu jeden. :P

Odkryłam ostatnio dziwne coś, co się nazywa BoJack Horseman i muszę powiedzieć, że jakoś całkiem to fajne? Efekt ten sam co u z WoY, czyli 'sprawdź co takie dobre' a potem chora fascynacja, ale nieźle się to sprzedaje.

Plus 'odkryłam' serialowe Jak Wytresować Smoka. Przeskok grafiki całkiem widoczny, ale treść absolutnie to nadrabia.
Tak mogliby wszystkie filmowe serie łączyć, bo wyjaśnia to wszystkie braki logiki w drugiej części.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » wt sie 16, 2016 8:03 pm

Co do 'Jak Wytresować Smoka?' to ma wyjść jeszcze jeden sezon kreskówki, który ma spajać część 2 z częścią 3 kinówki. Tylko z tego co czytałam to ma wyjść po ostatniej części trylogii.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt sie 16, 2016 9:48 pm

Ostatnie odcinki Steven Universe był wspaniałe. Pod lupę wzięto dwie postaci, które zmagały się ze swoimi ludzkimi, niebłahymi problemami, wszystko ładnie wkomponowało się w fabułę, którą pchnięto do przodu. No jestem w szoku. Mógłbym napisać więcej, ale w sumie nie wiem czy ktoś to jeszcze ogląda na bieżąco oprócz jednej osoby xd
Jeśli ktoś chce pooglądać brzydkie tła, to proszę bardzo: https://www.youtube.com/watch?v=xpUSWlgZXvY
(przy okazji można posłuchać bardzo brzydkiej piosenki, śpiewanej przez autorkę SU)

Boli mnie tylko zaktualizowanego intra/openingu, jako że już 4 sezon jest. No i teraz będzie dużo filerowatych odcinków, jak to zawsze na początku.


Ostatnio nawet zacząłem oglądać BoJacka, jestem w połowie drugiego sezonu. Powoli idzie mi oglądanie tego serialu, jest zbyt przygnębiający. Mam wrażenie, że on tylko pogłębia moją depresję, a niby to serial komediowy. Może dlatego, że postaci są za bardzo życiowe :<

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » wt sie 16, 2016 10:42 pm

Nie to, że oglądam na bieżąco odcinki SU to właśnie obejrzałam najnowszy, który ma wyjść dopiero w czwartek xD.

Tak się składa, że też się w serię mocno wkręciłam, mimo iż ma dużo fillerowatych odcinków(a te nie zawsze do mnie trafiają), no i seria ma dosyć słaby początek, jednak miałam to szczęście trafić w tv na odcinki z Perydot, która jest moją ulubioną postacią ze wszystkich kreskówek jakie chyba obejrzałam :D i to dzięki niej i wyczuwalnej nieodkrytej fabule zdecydowałam się obejrzeć wszystko. Do postaci jednak powoli się przyzwyczajałam, lecz teraz mogę powiedzieć, że uwielbiam wszystkie klejnoty, a nawet udało mi się polubić Stevena choć było to trochę ciężkie bo z początku był bardzo infantylny i wygląd też jakoś nie pomagał, jednak teraz wydaje mi się, że właśnie nie mógłby wyglądać inaczej ;)

Mnie z początku też raziła kreska bohaterów(jeszcze jak nie znałam serii i widziałam tylko reklamy na CN to postacie wydawały mi się strasznie przekombinowane i na siłę wyglądać "cool"). Jednak teraz nawet mi się podoba i nie wyobrażam sobie innej w dodatku siłą tej kreskówki zdecydowanie są tła i śliczny dobór kolorów do pory dnia czy miejsca ;).

I może to się nie spodoba komuś, ale lubię polski dubbing(ale Granat jakoś lepiej brzmi w oryginale, z tym, że mi ją tam najtrudniej zrozumieć xD), a wykonanie piosenek też wspaniałe:
https://www.youtube.com/watch?v=M1kmV3vM54E

Zapomniałam napisać o tym, że uwielbiam w tej serii temat i zjawisko fuzji: ,,jesteście niby razem, a jednak osobno" ;)

I przy okazji podzielę się świetną AMV-ką, którą właśnie odkryłam :D (ostrzegam, że może zawierać spoilery :P ) :
https://www.youtube.com/watch?v=FrypdOUJ4i4
Ostatnio zmieniony wt sie 16, 2016 11:18 pm przez Lunatyczka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 16, 2016 11:08 pm

Dobra, to teraz pytanie techniczne - zamierzam się zabrać za SU, tylko mam mały dylemat - oglądać w oryginale, czy z polskim dubbingiem? Widziałem ze 2 odcinki, wydawało się być ok. Tak jak z Porą na Przygodę, gdzie mi się polski dubbing podoba bardziej niż oryginał. Doradźcie, proszę :)

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » wt sie 16, 2016 11:46 pm

ociesek pisze:Dobra, to teraz pytanie techniczne - zamierzam się zabrać za SU, tylko mam mały dylemat - oglądać w oryginale, czy z polskim dubbingiem? Widziałem ze 2 odcinki, wydawało się być ok. Tak jak z Porą na Przygodę, gdzie mi się polski dubbing podoba bardziej niż oryginał. Doradźcie, proszę :)
Obejrzyj kilka odcinków w oryginale i kilka z dubbingiem? Ametyst i Steven dobrani są świetnie, z Granat trochę gorzej, w końcu w oryginale jej głos podkłada Estelle, ale taka Perła czy Perydot to porażka. Chociaż niektórym może odpowiadać. Obiło mi się o uszy, że w polskiej wersji upraszczają żarty, ale nie pamiętam teraz żadnego przykładu.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » śr sie 17, 2016 6:52 am

Ja tam lubię Polski dubbing, a jeśli chodzi o odcinki to z pierwszych odcinków polecam 8 (poważny Steven), wszystkie z Lwem (10,17), oraz Pokój Rose (19). A! Jeszcze Klejnot oceanu i Klejnot Lustra (25,26). Pierwsze odcinki są troszkę głupawe i pełne filerów, ale są bardzo ważne dla ogarnięcia całości :D. Zwłaszcza jeśli chodzi o charaktery postaci i wskazówki, które się czasami w tle pokazują. Od końca sezonu pierwszego zaczyna się zabawa.

A tu macie 'bardzo głupią' piosenkę, z jeszcze 'brzydszymi' tłami https://www.youtube.com/watch?v=5T5rCSmduaY
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr sie 17, 2016 9:50 am

Ja przez Perl polecam właśnie oryginalną wersję, bo podkłada jej głos kobieta z Broadwayu i ogromnie to słychać w jej piosenkach.
Plus niektórych rzeczy (piosenek...) nie przełożyli na polski zbyt dobrze.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr sie 17, 2016 10:53 am

Likorys pisze:podkłada jej głos kobieta z Broadwayu i ogromnie to słychać w jej piosenkach.
Która?

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » śr sie 17, 2016 11:40 am

ociesek, Deedee Magno. Ja znałam ją tylko z Wicked, ale przesluchaj "It's over, isn't it" tam dla mnie najlepiej widać jakość jej śpiewu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości