The Cold Desire

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz lip 02, 2017 1:51 pm

strona TCD pisze:Kochani cierpliwi Czytelnicy.

Jako właścicielka wydawnictwa pozwoliłam sobie na wyjaśnienie pewnych spraw i swoiste (miejscami dość osobiste) oświadczenie.

Nigdy nie ukrywałam, ale i też zbytnio się nie afiszowałam faktem (bo po co?), iż choruję na stwardnienie rozsiane. Choroba ta, jak wielu zapewne wie, ma szereg następstw zarówno fizycznych, poznawczych, jak i psychicznych. I właśnie ona, pospołu z rodzinnymi kłopotami (a konkretnie z również poważnymi chorobami – w tym nowotwór) uniemożliwiła mi zajmowanie się sprawami wydawnictwa, za co serdecznie przepraszam. Również brak jakiegokolwiek odzewu z wytłumaczeniem, czy znaku życia spowodowane były moją bardzo nasiloną depresją, spowodowaną chorobą częściową utratą wzroku i niemożliwością podejmowania jakichkolwiek działań.

W skutek tego przyszłość wydawnictwa stanęła i nadal stoi pod dużym znakiem zapytania z powodów zdrowotnych i finansowych.

To jednoosobowa działalność gospodarcza, prowadzona przez osobę niepełnosprawną, nie dająca dużych przychodów i wspierana w zasadzie przez hobbystów, a zmieniające się przepisy i wiążące się z nimi opłaty zaczynają mnie zwyczajnie przerastać. Ponadto pogarszający się stan mojego i moich bliskich zdrowia również stanowi coraz większe utrudnienie w dalszym funkcjonowaniu firmy.

Tak więc od 2018 roku planuję zawieszenie działalności w celu próby podreperowania zdrowia fizycznego i psychicznego, jak i zaoszczędzenia kwoty, którą muszę zapłacić, by spełnić nowe wymogi dla mikroprzedsiębiorstw. Do tego czasu dołożę wszelkich starań, by pozamykać obecne projekty i przed zamierzoną przerwą wydać to, co zaplanowano.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » ndz lip 02, 2017 5:21 pm

Nie czytałem od nich absolutnie nic, ale zawsze jest przykro czytać takie oświadczenia.
Plany planami, a życie wszystko weryfikuje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości