Wycieczki do Japonii

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » pn lip 18, 2016 11:34 am

Mam nadzieję że ten post nie zostanie potraktowane jak spam :)
Szykuję się na wyjazd do Japonii, ale wycieczka którą wybrałem nie zebrała jeszcze wystarczającej liczby chętnych. Jeśli ktoś zamierza odwiedzić Japonię, a nie wybrał jeszcze jak to zrobi, niech rozważy tę ofertę :wink: http://www.opaltravel.pl/zwiedzanie/wyn ... n--12-dni-
7-18 września

poli87
Status: Offline

Post autor: poli87 » śr lip 20, 2016 2:56 pm

Odkąd obejrzałam "Szalone Tokio" też postanowiłam zwiedzić Japonię :mrgreen: ale jeszcze muszę na tą przyjemność uzbierać....

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lis 29, 2016 4:20 pm

Pytanie do osób, które były na wycieczce objazdowej "Japonia - w krainie gejsz i samurajów" od Rainbow Tour:
Widzę, że są opcje 12 i 13 dniowe. Warto dopłacić na tą dłuższą wycieczkę?

I czy marzec to dobry termin na wycieczkę do Japonii?
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt lis 29, 2016 9:12 pm

Jestem świeżutko po wycieczce do Japonii, jeszcze doskwiera mi zmiana strefy czasowej. Co prawda byłem z Logos Tour (teraz ta trasa nazywa się Japonia 2017), ale program jest bardzo zbliżony. I mogę stwierdzić kilka rzeczy.

Koniec marca/początek kwietnia to świetny termin na wycieczkę - kwitnie sakura a temperatury są w okolicach 15 stopni, podobnie jak teraz. Przez większość czasu (13-26 listopad) chodziłem w krótkim rękawku, a 21 listopada w Kioto żałowałem że nie zabrałem kremu z filtrem. Choć przedostatniego dnia w Tokio spadł śnieg :P Ogólnie polecam tą stronę: http://podrozejaponia.blogspot.com/2014 ... echac.html
Myślę też że warto wybrać dłuższy pobyt. Nasz przewodnik tak manipulował programem, że zobaczyliśmy kilka rzeczy ekstra, a więcej dni pozwala na większą ekwilibrystykę.

Osobiście polecam wycieczkę z Logos. Przewodnik był świetny - osobiście pokazał mi gdzie jest Mandarake w Osace i podpowiedział jak dostać się do Akihabary w czasie wolnym. Nie ma tam obiadów, ale to pozwala jeść kiedy chcesz i co chcesz, a jest czego próbować. Za 3000 yenów dziennie można się spokojnie najeść. Looknij na ich stronę :wink:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lis 29, 2016 9:50 pm

A już miałem w Rainbow rezerwować, a tu widzę Logos znacznie taniej wychodzi :)
Dużo osób było na tej wycieczce? Głownie pary, czy osoby podróżujące pojedynczo też się zdarzały? I jaki przedział wiekowy ludzi?
Ile w sumie wydałeś kasy na miejscu?
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt lis 29, 2016 10:23 pm

Było 23 osoby + przewodnik. Osób podróżujących pojedynczo było 4, jedna rodzina trzyosobowa, reszta to pary. Jeśli chodzi o przedział wiekowy... Nie licząc jednej licealistki byłem najmłodszy. Ogólnie średnia wieku 50+. Ale nie miałem problemu z dogadaniem się z ekipą, ludzie w większości bardzo kontaktowi.

Ile kasy wydałem? Już liczę... Wymieniłem 500 EURO na około 60000 yenów, potem wybrałem jeszcze 10 tys. z bankomatu. Spożytkowałem wszystko, ale kupowałem dużo pamiątek, niecałe 10 tys. poszło na mangi itp. i trochę zapomniałem się w strefie bezcłowej.

W ulotce informacyjnej radzą zarezerwować 120$ na przejazdy (JRPassy na shinkanseny są już w cenie wycieczki) i bilety wstępu, 50$ na atrakcje fakultatywne i 25-30$ dziennie na jedzenie (przeważnie wychodziło mniej). Cenowo chyba wyjdzie podobnie :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt mar 28, 2017 9:36 am

Wczoraj wróciłem z wycieczki organizowanej przez Logos i jestem z niej bardzo zadowolony 8-)
Co prawda nie trafiliśmy na pełny rozkwit sakury, ale pojedyncze kwiaty udało się na uchwycić :) No i pogodę mieliśmy praktycznie cały czas :mrgreen:
Przy okazji chciałbym podziękować Canisowi, za polecenie mi tej wycieczki i za późniejsze odpowiedzi na moje pytania :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » wt mar 28, 2017 10:35 am

Gratulacje :mrgreen: A czy pochwalisz się zdjęciami ?

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Alextasha » wt mar 28, 2017 11:43 am

Gotenks pisze: Co prawda nie trafiliśmy na pełny rozkwit sakury, ale pojedyncze kwiaty udało się na uchwycić :) No i pogodę mieliśmy praktycznie cały czas :mrgreen:
Jak to mawia mój taka "pogoda jest zawsze" :P a jaka to już inna historia :P

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt mar 28, 2017 1:38 pm

Cieszę się że wycieczka się udała :)
Ja też nie trafiłem idealnie w czerwienienie klonów. Tylko przez 2 dni mogliśmy podziwiać czerwone drzewa, tak to wszędzie było zielono :wink:

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt mar 28, 2017 1:59 pm

Mielismy prawie caly czas slonce, deszcz padal jak wracalismy shinkansenami do Tokio 8-) A jak wylatywalismy do Polski, to zaczal padac snieg :shock:
Zdjecia beda, ale tyle tego napstrykalem, ze selekcja bedzie bardzo trudna (wiec jaki album pojawi sie niepredko, zreszta czekam jeszcze na zdjecia doslane przez reszte ekipy) :P Kilka zdjec mam na instagramie: https://www.instagram.com/zacny.przemyslaw/
Mialem tez krecic filmiki, ale nie bylo czasu na to, wiec zrezygnowalem.
Za to Gonciarza z Kasia w samolocie widzialem :mrgreen: Na zywo jacys tacy mniejsi sie wydaja :P
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości