Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob lip 01, 2017 8:52 pm

Meliona pisze:Złożyłam zamówienie w Bonito z wysyłką w Ruchu. To był błąd.
"28-06-2017, 21:24 Paczka jest w drodze do wskazanego punktu odbioru"
Co, dwa-trzy dni jedzie do kiosku? Współczuję kierowcy, mam nadzieję, że nie spowoduje wypadku...
Poszłam do tego kiosku i kioskarka mi mówi, że mają awarię tabletu (aha) i paczka pójdzie do innego kiosku, o czym mam zostać poinformowana sms. Sms nie dostałam, mejla też nie. Czas dostawy (48h) podany na stronie już minął. Nie wiem gdzie niby mają mi tę paczkę dostarczyć, do jakiego innego kiosku. W moim mieście jest tylko jeden kiosk, czyli pewnie będę musiała jechać odebrać do innego miasta. Wspaniale. Mam nadzieję, że paczka nie zaginęła.
Ech, a mam złożone jeszcze jedno zamówienie z paczką w Ruchu. Jak czytam opinie, to nie jestem jedyną niezadowoloną osobą. Jednak jak coś jest podejrzanie tanie, to lepiej z tego nie korzystać.
Nom. Niestety dużo tych usług pocztowych to jakieś dziadowstwo. Najgorzej z intl shipping bo to często idzie ponad miesiąc zamiast 10 dni jak obiecują :/ .

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony

Post autor: engrisz » ndz lip 02, 2017 10:17 am

Nigdy nie miałam jeszcze takiej sytuacji, wszystko przychodzi jak w zegarku. Chociaż ostatnio akurat kiosk, w którym miałam odebrać paczkę był zamknięty dwa dni i też mnie nikt o tym nie poinformował. Ale u mnie w mieście jest pełno kiosków, więc nie ma problemu.

Awatar użytkownika
Meliona
Fanatyk

Post autor: Meliona » wt lip 04, 2017 9:09 am

"04-07-2017, 07:16 zwrot do nadawcy"
A na mejla nie odpisali!

Edit: Nie ma co, bonito ma rewelacyjną obsługę klienta. Odpisali mi w ciągu kilku minut z informacją, że ten kiosk został wyłączony z możliwości odbioru zamówień i czy chcę zamienić go na inny lub czy chcę zwrotu pieniędzy. Ponowią wysyłkę, kiedy paczka do nich wróci. Nie wiem czy dobrze zrobiłam wybierając inny kiosk, ta paczka może przyjść w opłakanym stanie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Weteran

Post autor: Kakaladze » wt lip 04, 2017 10:57 am

Meliona, Jeżeli Bonito ma rewelacyjną obsługę klienta to powinni tą paczkę sprawdzić jak do nich wróci ^^.

Szczerze to bardzo się dziwię że masz takie problemy z tą paczką, ja sam dostałem kilka bez problemu jak i Angu dostała ich co najmniej kilkanaście. Oby wszystko zakończyło się dobrze.
Meliona pisze: Jak czytam opinie, to nie jestem jedyną niezadowoloną osobą. Jednak jak coś jest podejrzanie tanie, to lepiej z tego nie korzystać.
I nigdy nie będziesz, w każdej usłudze zdarzają się negatywne sytuacje, ale czy tych osob jest tak dużo? (Opineo nie biorę pod uwagę tam zagłosowało łącznie 600 osób) na ceneo za to 139 706 głosów
z czego 135,000 jest pozytywnych

https://www.ceneo.pl/dostawcy/paczkawruchu.pl-d17
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept

Operatorzy pocztowi

Post autor: SzadorRzunXIV » ndz sie 13, 2017 9:39 pm

Ostatnio sobie kupiłem Naussicę na eBayu i zdarzyło mi się coś takiego.
Teraz od 3 tygodni zmagam się z systemem zwrotów ebaya.

Paczka i manga, wygląda tak jakby ktoś nią rzucił i wylądowała na rogu. Fajnie by było gdyby operatorzy pocztowi musieli płacić kary 20x wartość paczki za takie numery, tak samo jak normalni ludzie muszą płacić 20x cenę biletu jak zapomną go skasować.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Operatorzy pocztowi

Post autor: zandam » pn sie 14, 2017 6:48 pm

SzadorRzunXIV pisze:
ndz sie 13, 2017 9:39 pm
Ostatnio sobie kupiłem Naussicę na eBayu i zdarzyło mi się coś takiego.
Teraz od 3 tygodni zmagam się z systemem zwrotów ebaya.
Dlatego zamówiłam ją swego czasu przez Amazona (sklep, nie osoby trzecie). Pierwsza przesyłka dotarła z takim samym uszkodzeniem, więc ją odesłałam na poczcie (nic nie płacąc, bo Amazon ma umowę z PP), a oni od razu wysłali mi kolejny egzemplarz, tym razem nieuszkodzony. :)

Lena Herbst

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lena Herbst » wt lis 06, 2018 10:58 am

Zamówiłam mangi na bookdepository, nie pierwszy zresztą raz. Zawsze przychodziły na czas, i tu pojawia się moje pytanie. Pierwsza manga została wysłana 19.10 i jeszcze nie dotarła, a dwie wysłane 23.10 przyszły 02.11. Powinnam już zgłosić zaginięcie, czy jeszcze się wstrzymać? Wszystkie zamówienia zawsze dochodziły w max 8 dni roboczych :/

Awatar użytkownika
Fani
Fanatyk

Operatorzy pocztowi

Post autor: Fani » wt lis 06, 2018 11:20 am

Ja bym się jeszcze chwilę wstrzymał. Na pocieszenie powiem, że moje zamówienie również z 19 października nadal nie dotarło.

Awatar użytkownika
Lou
Wtajemniczony

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lou » wt lis 06, 2018 1:11 pm

Do mojego miasta zamówienia z Book Depository zazwyczaj szły minimum 3 tygodnie. Co niepokojące, w ostatnim czasie wzrosła ilość zaginionych przesyłek nierejestrowanych zagranicznych. Czyżby strajki w PP zaowocowały zatrudnianiem w rozdzielniach pracowników z lepkimi rękami? Lena Herbst, raczej obstawiam zaginięcie.
Never trust the friendly ones.
Comix Grrrlz - Najlepsze źródło informacji o mangach yuri i komiksie kobiecym.

Lena Herbst

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lena Herbst » wt lis 06, 2018 4:22 pm

Do Wrocławia zawsze maksymalnie 8 dni. Szczególnie mnie to dziwi, że dwa tomy Jojo z tego samego zamówienia, które zostały wysłane później już przyszły. No nic, jak nie przyjdzie do piątku to trzeba się będzie bawić w pisanie maili :/

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Kontakt:

Operatorzy pocztowi

Post autor: zandam » wt lis 06, 2018 8:34 pm

Lena Herbst pisze:
wt lis 06, 2018 10:58 am
Pierwsza manga została wysłana 19.10 i jeszcze nie dotarła, a dwie wysłane 23.10 przyszły 02.11. Powinnam już zgłosić zaginięcie, czy jeszcze się wstrzymać? Wszystkie zamówienia zawsze dochodziły w max 8 dni roboczych :/
Do mnie dzisiaj przyturlała się przesyłka z 25.10 i rzeczywiście dłużej jej to zeszło niż zwykle. :?

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Kontakt:

Operatorzy pocztowi

Post autor: Dembol » wt lis 06, 2018 8:51 pm

Ja czekam do 4-5 tygodni ze zgłaszaniem czegokolwiek. Czasem dłużej bo zapominam kiedy co zamówiłem.
Faktem jest, że dawniej standardem był 1-2 tyg, a teraz bywa bardzo różnie.
http://evilmanga.tumblr.com/ - manga dla dojrzałego czytelnika

Lena Herbst

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lena Herbst » czw lis 08, 2018 6:10 pm

Wracam i widzę awizo. Trochę to im zajęło, ale paczka na szczęście doszła :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”