Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k.x.
Adept
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 16, 2016 10:34 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: k.x. » ndz wrz 18, 2016 1:48 pm

Ja całe życie korzystam z poczty, co prawda czasem paczki idą 10 dni, ale mieszkam w sercu kaszubskich lasów, gdzie 90% atrakcji to drzewa, więc rozumiem i nie narzekam xD

Z kolei ostatnio zdarzyło mi się stwierdzić "chcę tę magę szybciej" i machnęłam się na kuriera... paczka zaginęła. Oto historia mojego pierwszego i ostatniego razu gdy, zamawiałam coś kurierem xD
Ktooo stwooorzyyyył.... falujące morze, falujące morze.... ~~~~~~

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » ndz wrz 18, 2016 2:48 pm

Arst pisze:Dla mnie też nie ma różnicy, czy odbiorę przeszyłkę ze spożywczego, przerobionego na pocztę, czy na poczcie, gdzie kupie wszystko (tak, poczty wyglądają jak kiosk). To tyle, jeśli chodzi o porównanie jakości.
Dokładnie.
Monopol PP jest zły. Nie dość, że w ostatnich miesiącach ceny za ich wątpliwej jakości usługi poszybowały mocno w górę, to jeszcze te wszystkie święte krowy grzejące dupy przy okienkach robią łaskę, że przyjmują interesantów.
Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz wrz 18, 2016 2:59 pm

Kakaladze pisze:No tak bo jeżeli nie masz Awizo od poczty to wcale nie jest tak że idziesz do urzędu pocztowego który obejmuje twój rejon xD.
Jak nie mam awizo, to nie idę na urząd, ponieważ u mnie przesyłka może być w jednym z trzech placówek pocztowych.
Kakaladze pisze: A jak nie miałeś Awizo od Inpostu to szedłeś w sumie to nigdzie bo przesyłki zostawiali w pierdyliardzie spożywczaków. Kiedy czekałem na paczki z BD to szedłem na Pocztę dostawałem info nic nie ma, chciałem sprawdzić czy gdzieś nie leży od Inpostu i zgadnij co zrobiłem? Poszedłem do domu.
U mnie Inpost przesyłki zostawiał zawsze w sklepie 2 minuty od bloku, na najbliższą Pocztę mam 30 minut, a nie ma pewności, że jest akurat na tej.
Kakaladze pisze:
Arst pisze:Mi Poczta Polska gubi przesyłki i przynosi po terminie.
Nikt nie mówi że poczta tak nie robi, ale polecam zobaczyć skalę problemu w internecie.
Zastanawiałeś się, dlaczego tak jest?
1) Inpost zgubi przesyłkę - narzekasz, jaki on zły i korzystasz z PP
PP zgubi przesyłkę - klniesz pod nosem i dalej korzystasz z PP
2) PP to firma państwowa, więc musi być dobra, Inpost to prywaciarz, czyli żyd, mason i co tam jeszcze


A teraz parę rzeczy, które watro znać:
-PP dostaje dofinansowanie z budżetu na utrzymanie placówek w mniejszych miejscowościach, na co Inpost nie mógł liczyć (tak, każdy z nas płaci na pocztę polską)
-z dniem przejęcia kontraktu na przesyłki sądowe (marzec tego roku) PP podniosła ceny dla przesyłek indywidualnych.
-w przetargu PP zaoferowała cenę 95 groszy netto (~1,17 brutto), gdzie normalny zjadacz chleba musi płacić 4,2zł+2zł za ZPO
(http://wyborcza.biz/biznes/1,147743,193 ... a-ale.html)
-wraca zacofanie technologiczne, ponieważ PP nie ma infrastruktury EPO. Po pół roku od rozpoczęcia dostarczania ciągle nie widać poprawy
(http://wyborcza.biz/biznes/1,147749,196 ... lucji.html)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » ndz wrz 18, 2016 3:08 pm

Nie przekonasz mnie żadnym argumentem, owszem monopol poczty jest zły ale niestety pomimo wcale nie najlepszego działania Poczty Polskiej, jej działalność bije na głowę dawną pocztę inpostu. Uwierz mi że w działalności pocztowe mocno się zagłębiałem i wypowiadałem się wiele razy nie chcę mi się po prostu znowu. Inpost nawet jak był konkurencją dla poczty to był marną i tyle.

Jedyną działającą usługą w inpoście były Paczkomaty, które sobie chwaliłem i z których rezygnuję po nie wypłaceniu wynagrodzeń pracownikom przez Inpost.
Obrazek

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » ndz wrz 18, 2016 4:16 pm

Kakaladze pisze:Uwierz mi że w działalności pocztowe mocno się zagłębiałem i wypowiadałem się wiele razy
Współpracowałem zawodowo z oba podmiotami.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz wrz 18, 2016 8:50 pm

zandam pisze:tylko, o dziwo, w tym zaszczytnym gronie wciąż nie było HQ 2... chyba mam na trasie jakiegoś fana tego tytułu.
Jednak doszedł... dwa dni temu. Zajęło im to sporo czasu, ale wszystko w końcu dotarło. :wink:
Arst pisze:Jak nie mam awizo, to nie idę na urząd, ponieważ u mnie przesyłka może być w jednym z trzech placówek pocztowych.
W takim razie polecam do nich zadzwonić. Jakiś czas temu zaniepokoiłam się trasą jednej z paczek, więc zadzwoniłam do kilku urzędów i bardzo szybko wszystko wyjaśniłam. :)
Lou pisze: to jeszcze te wszystkie święte krowy grzejące dupy przy okienkach robią łaskę, że przyjmują interesantów.
Co urząd, to obsługa. Ja akurat bardzo lubię panie z urzędów pocztowych w mojej miejscowości. Jak wysyłałam przesyłki w innych miejscowościach (małych i dużych), to też nigdy nie miałam żadnych problemów.

A co do Inpostu to mi od teraz zawsze będzie się kojarzył z zostawianiem przesyłek u sąsiadów. Nawet jak złożyłam z tego tytułu reklamację, to mi jej nie uznali, a okoliczny listonosz upierał się przez cały czas, że adres na kopercie był niepoprawny (BD, jak wiadomo, drukuje je, więc to niemożliwe, żeby go przeinaczyli :wink: ), dlatego przesyłki były zostawiane w nie tej skrzynce, co powinny.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » czw paź 06, 2016 3:43 pm

Orientuje się ktoś jak wygląda polityka zwrotów w BD? Dzisiaj doszedł do mnie zaginiony egzem0plarz, a jako że dostałem zamiennik, wypadałoby go zwrócić, tylko pytanie czy oddadzą mi za wysyłkę zwrotną?

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » czw paź 06, 2016 4:13 pm

Powinieneś odmówić jego odbioru, tak mówi BD w przypadku jak im napiszesz że cos ci doszło a oni już wysłali zamiennik. Nie zawsze jest możliwość więc spróbował bym uderzać na pobliską pocztę mówiąc że tego nie przyjmujesz or sth.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw paź 06, 2016 4:28 pm

Kakaladze pisze:Powinieneś odmówić jego odbioru, tak mówi BD w przypadku jak im napiszesz że cos ci doszło a oni już wysłali zamiennik.
A mi napisali, że fajnie i że mogę sobie zrobić z tym egzemplarzem co chcę, np. oddać na jakąś fundację charytatywną czy coś. Zamierzam oddać.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » czw paź 06, 2016 4:34 pm

ociesek, a co dostałeś drugi raz? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » czw paź 06, 2016 4:49 pm

Kakaladze pisze:Powinieneś odmówić jego odbioru, tak mówi BD w przypadku jak im napiszesz że cos ci doszło a oni już wysłali zamiennik. Nie zawsze jest możliwość więc spróbował bym uderzać na pobliską pocztę mówiąc że tego nie przyjmujesz or sth.
W tym wypadku najpierw dostałem zamiennik, a zawartości paczki nie sprawdzisz przed odbiorem :?

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » czw paź 06, 2016 4:53 pm

miaka88 pisze:ociesek, a co dostałeś drugi raz?
Napisałem, że któryś tam Claymore mi nie przyszedł. Dostałem zamiennik. A potem oryginał. A potem, nie wiedzieć czemu, jeszcze raz zamiennik... Zatem mam ten tom 3 razy.

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » czw paź 06, 2016 5:06 pm

ociesek pisze:A mi napisali, że fajnie i że mogę sobie zrobić z tym egzemplarzem co chcę, np. oddać na jakąś fundację charytatywną czy coś. Zamierzam oddać.
To chyba bardziej im zaszkodzi bo potencjany nabywca nie kupi towaru skoro dostanie go za darmo, ale dziwne byłoby gdyby kazali ci go spalić :P

Bombo
Status: Offline

Post autor: Bombo » pn lis 21, 2016 4:00 pm

Tak btw. na temat inpostu
http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title, ... omosc.html

wp nie przeglądam - na fb mi się wyświetliło :lol:

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt lis 22, 2016 6:55 pm

Tak czytam ten artykuł i strasznie zazdroszczę facetowi, któremu udało się dodzwonić do konsultanta na infolinię.
Tydzień temu pierwszy raz nadałam paczkę przez Paczkomaty, oczywiście od razu musiałam coś pokręcić, ale żeby móc to odkręcić... Panie, kontakt z nimi to jakaś mordęga.
No i z zasady nie zamawiam dostaw kurierem, a przynajmniej staram się tego nie robić. Po co się denerwować.

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr lis 30, 2016 11:05 pm

Z ciekawości, czy działa komuś poczta w Warszawie?
Od 18 czekam na Cud i Ryśka - i żadna prenumerata wysłana od tego czasu do mnie nie dotarła. To są jakieś jaja.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw sty 12, 2017 4:24 pm

Trochę się niepokoję o swoją paczkę z USA, tutaj tracking:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Szczerze powiem, że nie wiem co myśleć, martwi mnie ten długi postój w Turcji i brak informacji. Miał ktoś może podobną sytuację? Czy może przesadzam i trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ktoś, coś? Będę wdzięczny [-o<

WindWhisper
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2016 6:07 pm
Status: Offline

Post autor: WindWhisper » pt sty 13, 2017 8:04 am

A dlaczego to w ogóle trafiło do Turcji? o_o

Arst
Adept
Posty: 195
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 6:24 pm
Status: Offline

Post autor: Arst » pt sty 13, 2017 8:44 am

moje paczki z USA szły zawsze przez Niemiecy.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » pt sty 13, 2017 10:58 am

Dobra, przed chwilą dostałem maila, że paczka wylądowała w Warszawie :). Po zagranicznych wojażach czas na PP :P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości