Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lou » pt sty 18, 2019 2:04 pm

Od zeszłego roku i problemów z ginącymi paczkami nierejestrowanymi, każde moje kolejne zakupy w BD wiążą się z obawą czy dostanę wszystko. Szczególnie, że częste reklamacje zagubionych paczek skutkują zablokowaniem adresu wysyłkowego.
Szkoda, że przy wieloprzedmiotowych zamówieniach BD rzadko wysyła wszystko w jednej paczce. Chociaż takie też potrafią ginąć.
Obrazek

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: zandam » pt sty 18, 2019 7:33 pm

Do mnie dzisiaj doszły z 04.01. i z 07.01. >D W sumie to już od początku tygodnia zaczęły się pojawiać zamówienia z 03.01. i 04.01., więc może to wina waszych lokalnych poczt? Może przetrzymują przesyłki?

Jakieś pół roku temu na naszej poczcie zwolniło się w tym samym czasie kilku listonoszy i z powodu braku pracowników nie doręczali korespondencji do adresatów, którzy podlegali pod rejony owych listonoszy... paczki leżały, adresaci o tym nie wiedzieli i nie płacili rachunków w terminie... kiedy wszystko wyszło na jaw, zaczął się armagedon, a owi ludzie musieli chodzić na pocztę, żeby się dopytywać, czy coś do nich doszło. W końcu zatrudnili nowych listonoszy (pierw Ukraińców, którzy nie potrafili adresów odczytać i zostawiali listy, gdzie popadnie (choć sama na jednego nie narzekałam, bo dostarczał mi wszystkie przesyłki tam, gdzie chciałam, bez względu na adres), teraz Polaków) i problemy zniknęły.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: deffik » sob sty 19, 2019 2:36 pm

Lou pisze:
pt sty 18, 2019 2:04 pm
Od zeszłego roku i problemów z ginącymi paczkami nierejestrowanymi, każde moje kolejne zakupy w BD wiążą się z obawą czy dostanę wszystko.
Czytając takie posty coraz mocniej zastanawiam się nad rzuceniem BD zastępując je rzadszymi oraz większymi zakupami na Amazonie (tak, wiem, że to ta sama firma) kilka razy do roku, przynajmniej będę spał spokojnie, że dostanę wszystko i to jeszcze w tym samym tygodniu co złożone zamówienie.

Awatar użytkownika
Alextasha
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: pn lis 04, 2013 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Alextasha » sob sty 19, 2019 4:20 pm

deffik pisze:
sob sty 19, 2019 2:36 pm
Lou pisze:
pt sty 18, 2019 2:04 pm
Od zeszłego roku i problemów z ginącymi paczkami nierejestrowanymi, każde moje kolejne zakupy w BD wiążą się z obawą czy dostanę wszystko.
Czytając takie posty coraz mocniej zastanawiam się nad rzuceniem BD zastępując je rzadszymi oraz większymi zakupami na Amazonie (tak, wiem, że to ta sama firma) kilka razy do roku, przynajmniej będę spał spokojnie, że dostanę wszystko i to jeszcze w tym samym tygodniu co złożone zamówienie.
Dostałam dzisiaj/wczoraj maila od BD że proszą o uzupełnienie ankiety, w celu poprawy jakości usług.

Między innymi było pytanie, co jeszcze chciałbyś aby było ulepszone w systemie - była możliwość zaznaczenia śledzenia przesyłki :D Także może coś w tej kwestii zrobią ^^"

Nie dam linka do ankiety, bo widzę że jest on połączony z mailem xD (gdy ponownie na niego weszłam to już mi pokazało "uzupełniłeś ankietę")

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: KubciO » pt lut 22, 2019 8:29 am

Czy nadawał ktoś paczki przez Envelo? Warto się w to bawić? Sprawnie działa?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Keitaro
Adept
Posty: 102
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 8:23 pm
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Keitaro » pt lut 22, 2019 3:48 pm

Tak, nadawałem. Wszystko bez problemów. Obecnie jest to usługa Pocztex48 z maksymalnym terminem doręczenia 3 dni.
Dostępne są też dodatkowe usługi typu: pobranie, odbiór w punkcie.

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: KubciO » pt lut 22, 2019 7:55 pm

Keitaro, dzięki. ;)
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Madoka » śr sie 28, 2019 11:45 pm

A ja się właśnie zastanawiam czy nie przejść się jutro, ze skargą na pocztę. Czekałam jakiś czas na przesyłki z Book Depository. Pomijam już sam stres czy dojdą bo to był pierwszy raz jak coś od nich zamawiałam. Jedna dotarła w zeszłym tygodniu, ale że się nie mieściła w skrzynce to zostawili awizo więc ok. Czekałam na jeszcze dwie które teoretycznie powinny dotrzeć wcześniej niż tamta. Dziś cały dzień nie było mnie w domu, ale miała być szwagierka. Wróciłam wieczorem, zaglądam do pokoju a tam leżą paczki. Więc pytam szwagierki i brata czy odbierali paczki czy to w skrzynce było, a oni mi mówią że ktoś tak jakby lekko zapukał czy zadzwonił do drzwi a jak brat poszedł otworzyć to znalazł paczki na wycieraczce a listonosza ni widu ni słychu.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Nelinnor
Wtajemniczony
Posty: 511
Rejestracja: śr maja 11, 2016 8:08 pm
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Nelinnor » czw sie 29, 2019 11:31 am

Madoka pisze:
śr sie 28, 2019 11:45 pm
Więc pytam szwagierki i brata czy odbierali paczki czy to w skrzynce było, a oni mi mówią że ktoś tak jakby lekko zapukał czy zadzwonił do drzwi a jak brat poszedł otworzyć to znalazł paczki na wycieraczce a listonosza ni widu ni słychu.
Zawsze warto złożyć skargę, to nie USA żeby takie rzeczy robić, chociaż wątpię żeby cokolwiek to dało, w najlepszym wypadku upomnienie dla listonosza. To jak poczta obsługuje nierejestrowane przesyłki to jest śmiech na sali, sam zdarzyło mi się kilka problemów. Aktualnie nawet mam kolejny, bo odesłałem film do UK na wymianę z powodu błędu, mija już prawie miesiąc i nie ma przesyłki zwrotnej, będę to wyjaśniał z wydawcą, ale pewnie przesyłka zaginęła. Przez to że nie ma potwierdzeń odbioru, ani nawet nadania, mogą sobie teoretycznie robić co chcą z przesyłkami, bezproblemowe dostarczenie do celu zależy tylko i wyłącznie od uczciwości osób przez ręce których taka paczka przechodzi.

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Angu » czw sie 29, 2019 11:38 am

Madoka, a masz może jeszcze koperty? Bo jestem ciekawa czy jest tam nalepka przewoźnika "speedmail". Ew czym w ogóle są obklejone koperty :p chłopak się zastanawia czy BD nie kombinuje z wysyłkami coś. Dwie ostatnie przesyłki przyszły od nich ostatnio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Madoka » czw sie 29, 2019 12:10 pm

Angu pisze:
czw sie 29, 2019 11:38 am
Madoka, a masz może jeszcze koperty? Bo jestem ciekawa czy jest tam nalepka przewoźnika "speedmail". Ew czym w ogóle są obklejone koperty :p chłopak się zastanawia czy BD nie kombinuje z wysyłkami coś. Dwie ostatnie przesyłki przyszły od nich ostatnio.
Nie mam, w sumie nie pomyślałam mogłam zostawić jedną albo chociaż zdjęcie zrobić, ale na każdej była taka naklejka jak na zdjęciu powyżej i na tej tydzień wcześniej awizowanej też. Na tych dwóch wczorajszych dodatkowo była naklejona naklejka z czymś co wyglądalo na numer przesyłki.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Angu » czw sie 29, 2019 12:24 pm

Madoka, czyli w zasadzie cholera wie jak idą teraz te przesyłki xD Chłopak myślał, że wysyłają Royal Mailem, który nie kosztuje dużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sie 29, 2019 12:48 pm

Madoka, Jestem praktycznie pewny że BD kombinuje z jakimś pośrednikiem w przesyłce, na etykiecie widać że nadawca który tam widnieje to niejaka firma RMNL, która w praktyce gdyby list szedł bezpośrednio do klienta za pośrednictwem Royal Mail, nie miałaby prawa dotknąć tej przesyłki. Wygląda to tak jakby BD masowo wysyłało paczki do Polski (albo jakiś podwykonawca w UK który zbiera przesyłki do polski i je masowo tu wysyła), następnie trafiały one do RMNL, a ci z kolei rozsyłali ją do klientów w Polsce za pośrednictwem śmiesznej firmy Speedmail. Poza tym gdyby faktycznie wysyłali Royalem to na etykiecie byłby gdziekolwiek ich pieczątka, symbol cokolwiek...

Napisałem ogólnie już maila do BD w tej sprawie. Kiedyś, kiedy jeszcze zamawiałem z UK tylko z BD to bym się dał nabrać że wysyłają Royal Mailem i po ich stronie jest wszystko okej, obecnie niezbyt.

Kiedyś już była taka sytuacja: viewtopic.php?f=70&t=3774&p=201531#p201531

Wtedy paczki przychodziły po 3 tygodniach, za pośrednictwem poczty. Tutaj na naklejce widać że paczkę nadawała firma krzak (inny pośrednik), zwany MailSoultion, wtedy listy przychodziły, ale to trwało o wiele za długo.
Madoka pisze:
czw sie 29, 2019 12:10 pm
Na tych dwóch wczorajszych dodatkowo była naklejona naklejka z czymś co wyglądało na numer przesyłki.
Te dwie najprawdopodobniej zostały dostarczone przez Speedmail, miałem tak samo. Dało się ten numer wpisać na ich stronie by "śledzić" list. Poza tym jesteś ze Szczecina zarówno jak i ja, więc prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie.


Ogólnie zamawiam gry z dwóch sklepów Base i TheGameCollection, oba mieszczą się w UK. Dostaję od nich co jakiś czas gry w takich listach, są wysyłane Royal Mailem a wysyłka kosztuje 1,50-2 funtów. Wszystko jak w zegarku, bez żadnych pośredników po drodze, po prostu przynosi to listonosz z etykietą która wygląda jakoś tak:
► Pokaż Spoiler
Royal Mail na swojej stronie też odsyła do stron Poczty Polskiej i nie ma tam żadnej wzmianki o żadnym Speedmailu.

Osobiście obecnie mocno zraziłem się do Bookdepository. Niby przyszło, ale nie lubię jak jakaś firma krzak przetwarza moje dane, a w dodatku przynosi list :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Madness » czw sie 29, 2019 1:14 pm

A to ciekawe, mi znów jak w zegarku w tydzień paczka przyszła :P Sprawdziłam kopertę i jest naklejka Royal Mail, zero żadnego speedmail i RMNL.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sie 29, 2019 1:21 pm

Madness, Możesz z ciekawości pokazać taką paczkę? Oczywiście po zamazaniu wszelkich danych osobowych.

Bo jak tak się dłużej zastanowię to nie przypominam sobie, by paczki z BD miały u mnie kiedykolwiek naklejkę Royal Mail.

Jestem ciekawy co mi odpiszą, na pewno to BD gdzieś kombinuje, ale coś czuję że skwitują to "wysyłamy Royalem" i na razie. Tylko potem przez ich kombinacje człowiek się musi tłumaczyć z zaginionych przesyłek. Tak miałem w okresie gdy kombinowali i wysyłali dawną pocztą Inpostową, przesyłki ginęły w sumie prawie wszystkie xD.
Madness pisze:
czw sie 29, 2019 1:14 pm
A to ciekawe, mi znów jak w zegarku w tydzień paczka przyszła
Generalnie przesyłki wysyłane bezpośrednio przez Royal Mail do Polski przychodzą świetnie, praktycznie zawsze otrzymuje w przeciągu 4-5 dni roboczych, rzadziej 6-7 dni roboczych. Dlatego też irytuje mnie jak znowu z BD są jakieś cyrki, pośrednicy i inne cuda.

Te dwie paczki o zgrozo SPEEDmail szły do mnie kolejno 9 i 10 dni roboczych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Lou » czw sie 29, 2019 1:36 pm

Tak jak Amazon jest obsługiwany przez DHL, tak i BD korzysta z usług niepaństwowego operatora logistycznego. Royal Mail to miałam na etykiecie BD w 2011 roku. Tylko duże paczki idą GLSem. Outsourcerem RMNLBV na Polskę jest Speedmail. I ot cała tajemnica. Główny problem to raczej polski pośrednik, a nie nadawca z UK. Była PP, potem Inpost, a teraz małe firmy. Cięcie kosztów i tyle. Czymkolwiek paczki z BD nie są doręczane w Polsce, ja i tak czekam na nie kilka tygodni więc w tym momencie mam gdzieś czym to idzie. Chcę mieć je w określonym czasie, a zawsze muszę czekać i czekać...
Zwróćcie uwagę, że obecny adres zwrotek to adres magazynu Amazona (wcześniej szło to na zupełnie inne dane), a jak wiemy Amazon jest właścicielem BD. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby w przeciągu 2 lat wszystko szło pod szyldem Amazona, tyle, że różnymi operatorami pocztowymi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Meliona » czw sie 29, 2019 1:36 pm

U mnie tak wygląda naklejka z ostatniej przesyłki (dobrze, żem leń i wyrzucam koperty tylko, kiedy zbierze mi się ich kupka xD):
► Pokaż Spoiler
Normalnie pocztą po około tygodniu przyszło.
Edit: Sprawdziłam, że została wysłana pod koniec czerwca, więc może od tego czasu coś się zmieniło... Mam jedno zamówienie na wrzesień, strach się bać xD
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » czw sie 29, 2019 1:47 pm

Lou, Mhm zapewne cięcia kosztów, tylko ciekawe ile na tym zyskują (w sensie cała ta firma pośrednicząca, oraz BD). Byłbym w stanie dopłacić nawet by mi wysłali zwyczajnie Royalem i z głowy.

I też byłoby to dla mnie tak oczywiste, gdyby nie fakt że kilka lat temu odpowiedzieli mi wprost że wysyłają Royal Mailem, oraz na przestrzeni lat czy to na twitterze czy gdzieś, ich oficjalnym stanowiskiem było to że wysyłają Royalem. W dodatku jak im się zgłasza zaginięcie to mówią "idź sprawdź w lokalnej poczcie". No tak tylko której XD.

Do Speedmaila musze popylać przez całe centrum by łaskawie zapytać (o ile ktokolwiek mnie tam zastanie) czy mają moją paczkę.
Meliona pisze:
czw sie 29, 2019 1:36 pm
Normalnie pocztą po około tygodniu przyszło.
No u ciebie fajnie, bo wysłali Pocztą Polską, ta raczej rzadziej zawodzi niż jakiś "Speedmail". Pewnie nie obsługują jeszcze całej Polski i tam gdzie nie dociera Speed, wysyłają nadal Pocztą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Fani » czw sie 29, 2019 1:48 pm

Meliona pisze:
czw sie 29, 2019 1:36 pm
wyrzucam koperty tylko, kiedy zbierze mi się ich kupka xD
XD
Mam tak samo :lol:

A w temacie - to ja niczego dziwnego na swoich kopertach nie zauważyłem. Same przesyłki do mnie różnie idą od tygodnia do trzech, o ile w ogóle dochodzą xd.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Madness » czw sie 29, 2019 1:49 pm

O tak wygląda:
► Pokaż Spoiler
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości