Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » śr lut 08, 2017 12:33 pm

Czekałem od 23 Grudnia do dzisiaj na przesyłkę z Blackwell's.

Dotarła do polski najpóźniej 24 Stycznia. Została wysłana albo 24tego albo 27mego (są dwie naklejki, 24 jest zaklejony) Stycznia z sortowni Mail Solution sp. z o.o. z Nysy. Dotarła dzisiaj!

Od 24tego minęło 15 dni! Po tylu dniach można reklamować przesyłkę wysłaną z Anglii! Czas dotarcia wysyłki podany przez firmę Blackwell's wynosił 4-9 dni.

To już drugi raz coś takiego się dzieje D: . Jak w kwietniu zamawiałem z Book Depository to samo mi się zdażyło tyle że wtedy wysyłka trwała 25 dni a nie 45.

Widzę że nie ma już sensu kupować z zachodu :/ .

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt lut 17, 2017 11:10 pm

Dzisiaj wydarzył się cud. Artbook zamówiony w bookdepository i wysłany 9 lutego dzisiaj do mnie dotarł. :D Pocztą Polską. Zwykle to u mnie trwało około miesiąca. Mam nadzieję, że nie był to jednorazowy wypadek przy pracy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » sob lut 18, 2017 8:29 am

Z tym jest jak na loterii - nigdy nie trafisz :P

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » śr lut 22, 2017 6:27 pm

Dziś wyjąłem ze skrzynki trzeci tom "Is it wrong to pick up girls in a dungeon" wysłany 15 lutego.

Moim zdaniem przesyłki z BD przychodzą obecnie szybko - pod warunkiem, że zmieszczą się do skrzynki pocztowej. Jak w tym samym zamówieniu miałem omnibusa Franken Fran, to była to ostatnia pozycja, którą mi doręczono.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt cze 06, 2017 3:33 pm

Nie wiedziałam w sumie, gdzie to napisać. Zamawialiście może ostatnio z gildii z przesyłką ruchem? Maila od gildii o wysyłce dostałam w czwartek, a od ruchu cisza. Powinna być do odbioru wczoraj a jej status to nadal: w drodze do punktu odbioru. :/ Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem czy to wina ruchu czy sklepu.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt cze 06, 2017 5:06 pm

Zadzwoń do nich na infolinię. Masz numer przesyłki - masz władzę. A tak naprawdę argumenty do rozmowy.

Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: gg gonia » wt cze 06, 2017 5:35 pm

Ja nigdy nie miałam problemów z paczką w ruchu, ale często zdarza się że paczka już jest a sms przychodzi dzień później. Nigdy też nie zamawiałam przez weekend, może dlatego dłużej idzie.

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » śr cze 07, 2017 1:49 pm

Dziękuję za przeniesienie posta. :D Póki co napisałam maila, ale jak nie odpiszą to zadzwonię. Dziwna sytuacja, bo paczka zaginęła gdzieś w toku, niby wysłana a informacji żadnych. Zamawiałam już dużo razy i taka niespodzianka, bo zawsze było jak w szwajcarskim zegarku.

[ Dodano: Śro 07 Cze, 2017 ]
Sprawa rozwiązana. Akurat kiosk, w którym miałam odebrać paczkę był zamknięty przez te dwa dni.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn cze 26, 2017 10:29 pm

Kurcze, pierwszy raz chyba mi przesyłka z zagranicy (Anglia) nie dotarła a minął ponad miesiąc od jej wysyłki. Zagineła mi czy jednak dalej czekać?
Obrazek

Agatszpagat
Posty: 75
Rejestracja: śr lis 30, 2016 10:34 pm
Status: Offline

Post autor: Agatszpagat » pn cze 26, 2017 10:42 pm

Czekaj, ja ostatnio na przesyłkę właśnie z Anglii czekałam jakoś 1,5 miesiąca. Poczta potrafi zaskoczyć. Na kopercie była naklejka z WER Wrocław, a szło na adres podwarszawski...

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn cze 26, 2017 11:15 pm

miaka88, na nic nie czekaj, jak to.sklep to od razu reklamuj, jeżeli to np.BD to oni w regulaminie mają że reklamacje o zaginięcia przyjmują do 30dni od wysłania towaru. Miesiąc to za długo i nie słuchaj się ludzi mówiących żeby czekać i półtorej, bardziej prawdopodobne jest zaginięcie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: Kilgore Trout » pn cze 26, 2017 11:33 pm

miaka88, jak to Book Depository i minęło 30 dni to możesz śmiało pisać (najlepiej nawet szybciej reagować, bo czas dostawy z UK nie powinien przekroczyć 8 dni roboczych, czyli powiedzmy po 2-3 tygodniach). Raz mi się zdarzyło, że paczka nie dotarła przez miesiąc, ale po mailu wysłali mi w ciągu 24h jeszcze jedną, ale jako poleconą. :) Tamta zaginiona do dziś nie dotarła.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn cze 26, 2017 11:52 pm

Zamawiałam z ebaya ale sprzedający ma znaczek tzw supersprzedawcy i dużo opinii na koncie wiec raczej to wina poczty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt cze 30, 2017 8:11 pm

Złożyłam zamówienie w Bonito z wysyłką w Ruchu. To był błąd.
"28-06-2017, 21:24 Paczka jest w drodze do wskazanego punktu odbioru"
Co, dwa-trzy dni jedzie do kiosku? Współczuję kierowcy, mam nadzieję, że nie spowoduje wypadku...
Poszłam do tego kiosku i kioskarka mi mówi, że mają awarię tabletu (aha) i paczka pójdzie do innego kiosku, o czym mam zostać poinformowana sms. Sms nie dostałam, mejla też nie. Czas dostawy (48h) podany na stronie już minął. Nie wiem gdzie niby mają mi tę paczkę dostarczyć, do jakiego innego kiosku. W moim mieście jest tylko jeden kiosk, czyli pewnie będę musiała jechać odebrać do innego miasta. Wspaniale. Mam nadzieję, że paczka nie zaginęła.
Ech, a mam złożone jeszcze jedno zamówienie z paczką w Ruchu. Jak czytam opinie, to nie jestem jedyną niezadowoloną osobą. Jednak jak coś jest podejrzanie tanie, to lepiej z tego nie korzystać.
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pt cze 30, 2017 8:41 pm

Osobiście nie miałem problemów z przesyłką realizowana przez Ruch, a niejedną już paczkę za ich pośrednictwem otrzymałem.
Meliona pisze:W moim mieście jest tylko jeden kiosk
W Twoim przypadku jest to niestety problematyczne (gdzie najbliżej znajduje się ten inny kiosk, do którego miałabyś sie udać?). Jednak bardziej niepokojącym wydaje się fakt, że do tej pory nikt Ciebie nie poinformował o awarii tabletu (no cóż..), a dowiedziałaś się tego, odwiedzając wskazany, jako punkt odbioru, kiosk.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt cze 30, 2017 8:52 pm

Zdaje się, że są w dwóch miastach obok, do których mam kilka minut pociągiem, więc nie tak źle (inna sprawa, że do najbliższego peronu mam 20 minut pieszej wędrówki ;)). Jeśliby wysłali do takiego jednego kiosku z miasta obok, w którym już w zeszłym roku odbierałam przesyłki, to by nie było tak źle, bo łatwo mogę się tam dostać rowerem. Ale nikt mnie nie poinformował, nikt nie zapytał czy może chciałabym wybrać do którego kiosku mają dostarczyć. Chyba że czekają na naprawę tego tabletu...
Obrazek

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Post autor: KubciO » pt cze 30, 2017 9:04 pm

Trochę nieprofesjonalnie. Nic nie zwalnia ich z odpowiedzialności poinformowania Ciebie o zaistniałej sytuacji. Usterka, rozumiem. Jednak to po ich stronie miała ona miejsce, i to oni powinni znaleźć satysfakcjonujące Ciebie rozwiązanie.
PS. Próbowałaś się z nimi skontaktować?
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt cze 30, 2017 9:34 pm

Nie. Dzisiaj byłam zalatana i liczyłam na to, że jednak przyjdzie. Może w poniedziałek, chociaż ponoć trudno się do nich dodzwonić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 947
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » sob lip 01, 2017 12:24 am

Przecież ruch ma tracking paczek i jeśli dostałaś numer listu przewozowego to możesz sprawdzić gdzieś na stronie. Mnie zawsze spamują 45 mailami jak jakaś paczka idzie do mnie w ten sposób.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob lip 01, 2017 1:02 am

Taa... Tylko tyle mam, od trzech dni status się nie zmienia:
"28-06-2017, 21:24 Paczka jest w drodze do wskazanego punktu odbioru"
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości