Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt mar 08, 2016 8:46 pm

Byłaby opcja, żeby prenumeraty były wysyłane jako polecone/priorytety?
Podany w sklepie termin 3-4 dni dostarczenia listów ekonomicznych jest w Warszawie zupełnie nierealny.
Dragons Rioting dotychczas do mnie nie dotarło (mam nadzieję, że będzie jutro) i w ogóle czekam na mangi przynajmniej tydzień...

Awatar użytkownika
dziabara
Wtajemniczony
Posty: 675
Rejestracja: pn lip 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Warszawa
Gender:
Status: Offline

Post autor: dziabara » wt mar 08, 2016 9:20 pm

Ostatnio coś się mocno z Pocztą Polską spieprzyło. Do tej pory przedpłaty docierały w 2 dni, no maksymalnie w 3 od święta, jednak przy Gangsta to trwało aż 5 dni (na linii Warszawa-Warszawa, żadne Pcimie Dolne).
Znajoma mówiła, że od 1 marca PP zaczęła znów obsługiwać przesyłki sądowe i to ich ostatnio tak sparaliżowało. Mam jednak nadzieję, że to przejściowe.

Awatar użytkownika
Asumuel
Wtajemniczony
Posty: 504
Rejestracja: pt sty 16, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Lublin
Status: Offline

Post autor: Asumuel » wt mar 08, 2016 10:17 pm

dziabara pisze:Ostatnio coś się mocno z Pocztą Polską spieprzyło.
Dlatego przerzuciłem się na paczkomaty. Poczta Polska to w sumie relikt przeszłości. Nadal wybierany przez ludzi, jednak relikt. Kiedyś tak szybko mi przychodziły nią przesyłki, że z miłą chęcią wybierałem tę opcję, teraz już mam dość. Mam nadzieję, że sytuacja z nią się ustabilizuje, bo przychodzą mi nią koszulki z OtherTees i trochę boli to czekanie.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » wt mar 08, 2016 11:47 pm

Jutro podpisujemy umowę z InPost, prenumeraty będą wysyłane listem nierejestrowanym ekspresowym, co znaczy według InPostu przewidywany termin dostawy D+3 (czyli 3-4 dni od premiery przesyłki powinny docierać).
Po za tym jest już opcja wysyłka poleconym InPost na sklepie, jest sporo tańsza (w przypadku paczki 350-1000g różnica jest ~4 zł)
Mam nadzieje, że InPost się sprawdzi :)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 09, 2016 12:02 am

Co to jest ten cały InPost? :? To to, gdzie się przesyłki zostawia się w tych żółtych paczkomatach (chyba coś takiego kiedyś w reklamie widziałam)? To coś jest tylko w miastach, czy wsie też obsługuje? U nas nigdzie tych paczkomatów nie widziałam.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » śr mar 09, 2016 12:06 am

Inpost paczkomaty to coś innego, działają tyż jako konkurent do poczty o których mam bardzo złe zdanie, ogólnie warto coś poczytać w internecie może spróbować coś kupić żeby się przekonać, mnie inpost z miejsca zniechęca od kupna, ale i tak prenumerat nie biorę.
Obrazek

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » śr mar 09, 2016 12:07 am

SallyCzarownica - listonosze InPostu normalnie roznoszą listy, czasem jak nie ma nikogo w domu potrafią niepolecone przesyłeczki powiesić na płocie w foliówce, ale to szczegół (u mnie przywiązują gumką recepturką do klamki z braku płotu). Ale na szczęście u mnie w domu prawie cały czas ktoś jest, więc nie ma tego problemu. Zostawiają awizo do poleconych, jeśli kogoś nie ma w domu. Takie przesyłki można odebrać w punktach InPostu (u mnie np. jest to sklep osiedlowy). Mają trochę przypałowych sytuacji, ale są w miarę tani i poleconym zawsze wszystko cacy przychodziło.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 09, 2016 12:09 am

Paczkomaty to jedna z usług InPostu (tak samo jak pralniomaty :D). InPost jest konkurencyjną firmą do PP (jeśli można mówić o jakiejkolwiek konkurencji na tym polu). Dostarczać powinni wszędzie a przynajmniej nie widziałem żeby były jakieś ograniczenia. Największym minusem InPostu, jest brak poleconego priorytetu i obsługa pobrań tylko w paczkach kurierskich i paczkomatach. Ale firma się rozwija od kilku lat i liczę na to, że wprowadzą kolejne usługi.
Na razie nie planujemy rozszerzać z nimi współpracy, świadczą oni też usługi kurierskie, ale GLS jest w porządku myślę ;)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » śr mar 09, 2016 12:38 am

kuras pisze:Jutro podpisujemy umowę z InPost, prenumeraty będą wysyłane listem nierejestrowanym ekspresowym, co znaczy według InPostu przewidywany termin dostawy D+3 (czyli 3-4 dni od premiery przesyłki powinny docierać).
Tylko nie to... :( Ech... Ryszarda też będziecie rozsyłali InPostem, czy załapie się jeszcze na PP?
Będzie jakaś opcja wyboru pomiędzy InPostem a Pocztą Polską, czy wszystkie prenumeraty będą wysyłane tym pierwszym?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 09, 2016 12:58 am

Wszystko począwszy od przyszłego tygodnia będzie szło InPostem, jeśli okaże się że to była zła decyzja to się wycofamy z tego, ale Ryszard pójdzie InPostem na 95%.

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr mar 09, 2016 7:30 am

O matko mnie inpost wszystko co nie polecone notorycznie zostawia na płocie lub wciska pomiędzy przęsła. Nie pomagają skargi i zażalenia. Każdy może paczke wziąć a nasz owczarek też pięknie się z takimi paczkami obchodzi jak siegnie. No nic albo będę reklamować albo zamawiac mamie do pracy.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr mar 09, 2016 8:20 am

Sam nigdy nie korzystałem z ich usług, aczkolwiek spotykałem się tylko ze złymi opiniami o nich. Także, nieciekawa decyzja.

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » śr mar 09, 2016 12:26 pm

Kibiusz pisze:O matko mnie inpost wszystko co nie polecone notorycznie zostawia na płocie lub wciska pomiędzy przęsła.
Co? Znaczy, w ogóle jak tak można? Taka osoba powinna wylecieć z pracy.
Próbuję sobie wyobrazić paczkę wiszącą na płocie, widok komiczny, ale chyba nikt się nie śmieje...
Czytam i czytam o inpost. Ja mam chyba jakieś niesamowite szczęście, bo co prawda zamawiałam tylko przez nich kilka razy, ale akurat zawsze byłam w w mieszkaniu, jak przychodzili.
A zresztą i tak paczkomaty są najlepsze.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 09, 2016 12:35 pm

Po tym co piszecie jeszcze zweryfikujemy nasze plany. Jeszcze dzisiaj zadamy Pani z inpostu kilka pytań i zapytamy jak mogło dojść do sytuacji o których piszecie (jak dla mnie magia...)

Awatar użytkownika
Kibiusz
Adept
Posty: 491
Rejestracja: pt mar 28, 2014 7:34 pm
Status: Offline

Post autor: Kibiusz » śr mar 09, 2016 12:42 pm

graczykij pisze:
Kibiusz pisze:O matko mnie inpost wszystko co nie polecone notorycznie zostawia na płocie lub wciska pomiędzy przęsła.
Co? Znaczy, w ogóle jak tak można? Taka osoba powinna wylecieć z pracy.
Próbuję sobie wyobrazić paczkę wiszącą na płocie, widok komiczny, ale chyba nikt się nie śmieje...
2 razy mi się tak przytrafiło i staram się więcej z tej firmy nie korzystać (ale z book depository to zawsze loteria). Za drugim razem akurat w tej chwili dziadek wrócił i okrzyczał listonosza, którego argumentem było, że to "nierejestrowane więc podpisu nie trzeba, do skrzynki się nie mieści a on ma obowiązek to doręczyć a nie taszczyć tam i nazad".

Do paczkomatów nic nie mam, spacer 15-20 min w jedną stronę dobra rzecz, ale to chyba nie wchodzi w grę przy prenumeratach...

VicodinX
Status: Offline

Post autor: VicodinX » śr mar 09, 2016 1:11 pm

A nie dałoby się wysyłać prenumeraty poleconym InPost? Wolałbym dopłacić kilka groszy i mieć większą pewność że przesyłka do mnie dojdzie. Jak zamawiałem książki z Allegro to za wysyłkę InPostem płaciłem niecałe 4 zł wiec nie jest to chyba dużo więcej od zwykłego listu PP.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr mar 09, 2016 1:41 pm

kuras pisze:Wszystko począwszy od przyszłego tygodnia będzie szło InPostem, jeśli okaże się że to była zła decyzja to się wycofamy z tego, ale Ryszard pójdzie InPostem na 95%.
Co? Jak to? Nie zgadzam się. Mam zamówionego Ryśka. Kupując przedpłatę nie było żadnego info, że nie będzie wysyłki pocztą. U mnie dom cały czas stoi pusty, a całą korespondencję odbiera ciocia, także ten cały InPost u mnie nie wchodzi w grę. Nie chcę, żeby mi tomik przepadł.

No, i dziękuję wszystkim za wyjaśnienie co to jest ten InPost. Teraz już wiem, że to się u mnie nie sprawdzi. Wolę pocztę.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 09, 2016 1:42 pm

Już zamknięty temat, a raczej nie było tematu. InPostu nie będzie :P Odwołuje panikę :)

Velsu
Status: Offline

Post autor: Velsu » śr mar 09, 2016 1:48 pm

Hah InPost. Ostatnio zastanawialem sie nad prenumerata Zerowej Marii i Bakumana, mimo ze z zasady kupuje kompletne serie to o Marie bylem spokojny, no ale z taka wiadomoscia jednak bede kupowal pojedynczo/gdzies indziej :D

InPost ma super paczkomaty, ale usluga listowa to żenada. Juz opisywalem swoja historie w innym wątku, jak po przyjsciu z pracy zastalem koperte przyklejona tasma klejaca do sciany obok mojej skrzynki pocztowej na ZEWNATRZ, przez co zawartosc zostala przez kogos opróżniona (prawdopodobnie roznosiciel ulotek).

Zaprzyjazniony listonosz z PP mówil ze to norma i przewaznie odkleja te listy i wrzuca do skrzynki lub dzwoni domofonem do ludzi zeby powiedziec, zanim ktos to ukradnie, w tym przypadku nie zdazyl zeby mnie ostrzec. Lubia tez zostawiac listy pod losowymi mieszkaniami na osiedlu bez takiej informacji.

Z tego co sie orientuje listy roznosza byli wiezniowie albo inna tania "siła robocza".

Owszem, moga sie zdarzyc przypadki poprawnego doreczenia, ale ja i znajomi czesciej zetknelismy sie wlasnie z tym co opisalem wyzej.

edit:

Co tak szybko kuras? :D

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » śr mar 09, 2016 1:50 pm

Jak 90% opinii jest niepochlebnych, to po co nam to?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości