Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
neyneko
Status: Offline

Post autor: neyneko » śr sie 17, 2016 3:56 pm

Moja paczka z 18 lipca dalej nie dotarła, wysłali ponownie 11 sierpnia więc zobaczę kiedy dojdzie :)

Alajla
Posty: 27
Rejestracja: pn lip 14, 2014 3:39 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alajla » czw sie 18, 2016 10:28 pm

Wydaje mi się, że jednak Poczta Polska całkiem przejęła tego typu przesyłki, bo na mojej z BD, która dzisiaj doszła, była po raz pierwszy właśnie ich naklejka. Co ciekawsze, naklejona na tą InPostu, więc chyba musieli w międzyczasie przejąć od nich list :)

Fonin
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 8:44 pm
Status: Offline

Post autor: Fonin » ndz sie 21, 2016 7:11 pm

Zastanawia mnie jak wygląda sprawa z paczkami z BD nadanymi na skrytkę pocztową, która znajduje się na poczcie i włożyć do niej paczkę może tylko jej pracownik. Jeśli zostanie nadana Inpostem czy ma szansę dotrzeć? Niestety nie mam dostępu do skrzynki w moim mieszkaniu, a do pracy nie bardzo chcę zamawiać.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn sie 22, 2016 10:05 am

Musze pochwalić poczte, przesyłki z Amazonu wysłane z USA doszła do mnie 2 tygodnie a z BD jakiś czas temu szła tydzień.
Obrazek

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt sie 26, 2016 1:36 pm

Inpost w tym miesiącu, na dwa dni przed planowaną wypłatą wynagrodzeń dla pracowników, sprzedał firmę odpowiedzialną za przesyłki listowe za 10k zł, byle tylko nie musieć zapłacić ponad tysiącu ludziom za ostatni miesiąc pracy. Ludzie z firmy-krzaka, która kupiła tę firmę, nie piszą żadnych konkretów i mówią, że pewnie państwo kiedyś wam zapłaci, cieszcie się. Kontaktują się z ludźmi przez bardzo profesjonalnego fejsubka. https://www.facebook.com/bezpiecznylist/
Muszę przyznać, że jestem zdziwiona tym, że w naszym państwie legalne jest coś takiego.
Także ja już nigdy nie skorzystam z usług inpostu i zachęcam was do tego samego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » pt sie 26, 2016 7:24 pm

Ktoś jeszcze czeka na przesyłkę z BD z lipca? Znając moje szczęście pewnie zaginęła...
Obrazek Obrazek

neyneko
Status: Offline

Post autor: neyneko » pt sie 26, 2016 11:05 pm

Tak, przesyłka z 18 lipca nie doszła do mnie, wysłali ponownie 11 sierpnia i dalej nic.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » sob sie 27, 2016 3:55 am

Tak, przesyłka z 18 lipca nie doszła do mnie, wysłali ponownie 11 sierpnia i dalej nic.
Skąd wiesz że wysłali ponownie 11 sierpnia? Z tego co kojarzę nie ma powiadomienia o wysłaniu sztuki zastępczej. Jeżeli 11 Sierpień to data kiedy napisali ci że wyślą do dolicz sobie do tego nawet 3-4 dni robocze.

Np. kiedyś napisali mi 2 Kwietnie że wyślą mi książkę zastępczą, a potem gdy nie doszła i znowu napisałem to dostałem informację:

"I confirm that we have sent the replacement to you on the 7 April 2016"

a więc wysłali po 4 dniach roboczych.
Obrazek

neyneko
Status: Offline

Post autor: neyneko » pn sie 29, 2016 11:03 pm

Wiem, ponieważ pisałem do nich z zapytaniem czy wysłali, potwierdzili, że wysłali 11 sierpnia.

[ Dodano: Pon 29 Sie, 2016 ]
Ostatecznie żadna z przesyłek nadal nie dotarła ale przynajmniej otrzymałem zwrot pieniędzy. :)

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 30, 2016 3:28 pm

No ja też z ostatniego zamówienia, w którym miałem jakieś 20 mang, jednej nie dostałem.
Ech, gdzie te czasy, kiedy bez stresu i liczenia dni zamawiało się z Book Depository? :/

neyneko
Status: Offline

Post autor: neyneko » wt sie 30, 2016 6:17 pm

Ja tym razem zamówiłem na Amazon UK, wiecie może czy przesyłki z Amazonu dochodzą kurierem czy PP ?

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » wt sie 30, 2016 7:13 pm

neyneko pisze:Ja tym razem zamówiłem na Amazon UK, wiecie może czy przesyłki z Amazonu dochodzą kurierem czy PP ?
Jak zamawiałeś bezpośrednio w sklepie, to przyjdą kurierem, jak u osoby trzeciej to pocztą. :)

Dzisiaj do mnie przyszła przesyłka z 13. sierpnia (w zeszłym tygodniu pojawiały się też w znacznej części "zaginione" i zmasakrowane przesyłki z 20-25 lipca) z BD, tylko, o dziwo, w tym zaszczytnym gronie wciąż nie było HQ 2... chyba mam na trasie jakiegoś fana tego tytułu. :P

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » wt sie 30, 2016 8:45 pm

zandam pisze:chyba mam na trasie jakiegoś fana tego tytułu.
Niestety, mój dostarczyciel nałogowo czytał chyba Claymore. Nie było drugiej takiej mangi, która by mi tyle razy ginęła :P

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt sie 30, 2016 8:59 pm

Z VS nie było problemów, ale z SAO tak. Na 4 tomy zagineła paczka aż 3 razy. Cóż chyba nikt z poczty nie czyta serii o wikingach. :lol:
Obrazek

neyneko
Status: Offline

Post autor: neyneko » śr sie 31, 2016 12:38 pm

Ja dzisiaj w skrzynce pocztowej znalazłem zamówienie za które otrzymałem zwrot, zamazana naklejka ale chyba Inpostu a na niej naklejka od Poczty Polskiej, jeżeli Inpost się wycofał z przesyłek to wychodziłoby na to, że to zamówienie z 18 lipca a nie jego kopia z 11 sierpnia. :)

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn wrz 05, 2016 5:47 pm

Przyszły dzisiaj do mnie dwie paczki z BD wysłane 19 Sierpnia, dobry wynik :). Ostatnie 3 książki przyszły bez problemu naprawdę super że wszystko przejmuje teraz Poczta Polska :).

Pierwszy raz też dostałem paczkę w BD w takiej dziwnej kartonowej kopercie:
[spoiler]Obrazek Obrazek[/spoiler]
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » pn wrz 05, 2016 6:10 pm

Kaka, to standardowa koperta z jakiej korzysta BD. U mnie przejęcie paczek Inpostu przez PP niczego nie przyspieszyło - nadal docierają po 3-4 tygodniach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pn wrz 05, 2016 6:14 pm

Lou pisze:U mnie przejęcie paczek Inpostu przez PP niczego nie przyspieszyło - nadal docierają po 3-4 tygodniach.
U mnie przesyłki zaczęły przychodzić, głównie o to chodzi, od kiedy Inpost przyniósł mi jedną paczkę to potem nagle 3 przesyłki zniknęły i do dzisiaj ich nie zobaczyłem, wróciłem do zakupów dopiero jak usłyszałem o upadku poczty Inpostowej.
Lou pisze:Kaka, to standardowa koperta z jakiej korzysta BD.
Pierwszy raz taką dostałem, dzięki za info. Bardzo fajna koperta, ja wcześniej spotkałem się tylko z bąbelkową i kartonem ze skrzydełkami wkładanymi do środka.
Obrazek

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » śr wrz 07, 2016 10:41 am

Dobrze, że te przesyłki w ogóle zaczęły znowu przychodzić. Może w końcu uda się bez strachu zamawiać. Chociaż mi jedną mangę zgubili, ale już wysłali replacement. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja też nigdy nie dostałem niczego właśnie w takiej kopercie. Zawsze zwyczajna, bąbelkowa.

[ Dodano: Śro 07 Wrz, 2016 ]
Chyba za wcześnie wykrakałem...

Mam kolejny problem. Przy skladabiu zamówienia wszystko jest ok - płatność też przechodzi bez problemu. Problemy zaczynają się później - cancelled and refunded zupełnie bez powodu. Dlaczego? Napisałem maila, ale odpisali, że coś tam security ale nie mogą mi powiedzieć dlaczego. Wtf? Miał ktoś ten problem?

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: dejikos » śr wrz 07, 2016 11:20 am

ociesek pisze:Mam kolejny problem. Przy skladabiu zamówienia wszystko jest ok - płatność też przechodzi bez problemu. Problemy zaczynają się później - cancelled and refunded zupełnie bez powodu. Dlaczego? Napisałem maila, ale odpisali, że coś tam security ale nie mogą mi powiedzieć dlaczego. Wtf? Miał ktoś ten problem?
Jak ktoś za często składa reklamacje/informuje, że przesyłki nie docierają, to banują adres. Były już takie przypadki na tym forum. To znaczy tyle, że już nie złożysz zamówienia na swój adres.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości