Operatorzy pocztowi

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » wt maja 05, 2020 10:19 am

ociesek, no tak. Zawsze na koniec składania zamówienia wyświetlał się adres wysyłki. Ten w Kutnie. A nie miałam go wpisanego w Bookdepository :lol:. Założyłam, że jednak go wpisałam skoro się wyświetlał. A skoro jest wszystko dobrze to nic nie wzbudziło moich wątpliwości. Dopiero chcąc pomóc koledze weszłam w moje adresy.

Ale zauważ, że jemu taki numer wycięło od razu przy pierwszym zamówieniu. Zakładając konto wpisał adres, na który chce dostawać mangi. Przy finalizacji zamówienia adres się zmienił (a że oba ma w tym samym mieście to tylko przeleciał wzrokiem i mu to umknęło).

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy: może trzeba ustawić dany adres na koncie bookdepository jako domyślny? Inaczej może bierze adres z PayPala/karty płatniczej. Kolega właśnie na koncie w banku ma tamten stary adres. Ja nigdy nie ustawiałam żadnego adresu jako domyślnego (kiedyś często się przeprowadzałam). Nie pamiętam już ale chyba podczas finalizacji zamówienia można było wybrać konkretny adres wysyłki (z listy).

Już poprawiłam adres na bookdepository i ustawiłam go jako domyślny. Zobaczymy czy to zadziała przy kolejnym zamówieniu.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » wt maja 05, 2020 11:37 am

Ale BD od kiedy pamiętam brało zawsze adres do wysyłki z PayPala, zwykle domyślny przypisany do konta PayPal, jednak można było go dowolnie zmienić w trakcie płacenia, gdzieś tam w oknie PayPal była zakładka "Adres wysyłki" czy "Dane wysyłki", nie pamiętam dokładnie bo zwyczajnie nie płacę już od dawna PayPalem.


Jak się płaci zwyczajnie kartą to BD bierze adres z serwisu normalnie, jak z PayPala to zawsze adresy z serisu były pomijane.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Ren » wt maja 05, 2020 11:52 am

Ja za każdym razem jak płacę kartą to ręcznie wpisuję adres. Zazwyczaj zamawiam do pracy, ale jest kilka pozycji (na przykład takie Tu Love Ru), które na wszelki wypadek wole zamówić bezpośrednio do domu.

Jak sprawdziłem przed chwilą PayPala to faktycznie z automatu zaciągnęło tam wpisany adres.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » wt maja 05, 2020 11:55 am

Jeśli się płaci przez Paypala, to tam wybiera się adres do wysyłki. W przypadku karty płatniczej trzeba wpisać samemu.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » wt maja 05, 2020 11:56 am

Kakaladze pisze:
wt maja 05, 2020 11:37 am
Ale BD od kiedy pamiętam brało zawsze adres do wysyłki z PayPala, zwykle domyślny przypisany do konta PayPal, jednak można było go dowolnie zmienić w trakcie płacenia, gdzieś tam w oknie PayPal była zakładka "Adres wysyłki" czy "Dane wysyłki", nie pamiętam dokładnie bo zwyczajnie nie płacę już od dawna PayPalem.
Podejrzewam, że podczas finalizacji zamówienia można było wybrać adres z listy na koncie bd. Te lata temu zamawiałam na adresy w Bydgoszczy, a nie miałam ich na koncie PayPal.
Kakaladze pisze:
wt maja 05, 2020 11:37 am
Jak się płaci zwyczajnie kartą to BD bierze adres z serwisu normalnie, jak z PayPala to zawsze adresy z serisu były pomijane.
Czyli dobrze mi się wydawało :D. Teraz myślę, żeby może przypiąć kartę płatniczą do konta bd... To mimo wszystko szybciej niż najpierw robić przelew na PayPala i czekać, aż pieniądze pojawią się na koncie.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! :D

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » wt maja 05, 2020 11:59 am

ninna pisze:
wt maja 05, 2020 11:56 am
To mimo wszystko szybciej niż najpierw robić przelew na PayPala i czekać, aż pieniądze pojawią się na koncie.
Polecam założenie Revoluta. Może na BD się nie przyda tak bardzo (chociaż to jest normalna karta płatnicza), ale jak się robi zakupy w obcej walucie, to nieporównywalnie lepsza sprawa niż PayPal. I korzystne kursy.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » wt maja 05, 2020 12:10 pm

dejikos, dzięki, poczytam o tym. Aczkolwiek ja importy kupuję w 99% na bd. Tylko jakieś pojedyncze rzeczy (jak artbooki) to eBay czy amazon :wink:.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » wt maja 05, 2020 8:04 pm

dejikos, ninna, Ja osobiście zraziłem się do Revoluta w momencie jak miałem wykonać zdjęcie dowodu smartfonem, nie ufam im i ciężko będzie by to zaufanie u mnie dostali.
► Pokaż Spoiler
Tak czy siak było mi potrzebne coś do płacenia walutowo i okazuje się że sporo polskich banków ma ciekawe usługi wielowalutowe w swojej ofercie (efekt konkurencji revoluta pewnie).

Ja do kupowania przez internet za granicą mam usługę wielowalutową w mBanku, konta walutowe jak i usługa są zupełnie darmowe. Sama usługa działa tak że po jej aktywacji moja karta wydana do konta osobistego stała się "kartą wielowalutową" i przy płaceniu sama dobiera odpowiednią walutę którą kupuję przez kantor również mBanku gdzie ceny są dobre.

Ja jestem zadowolony, więcej do szczęścia mi nie potrzeba i nie musiałem udostępniać swoich danych wrażliwych kolejnej firmie. Usunąłem też przez to paypala, bo nie dość że mają złodziejskie kursy, słabe praktyki to ostatnio jeszcze dali jakiś krzywy zapis w regulaminie o karach wysokości $2500 za złamanie ich regulaminu/prawa, gdzie jak się doczytałem to mogą to podciągnąć w sumie pod wszystko xD.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kocurzyca » wt maja 05, 2020 8:23 pm

Moja przyjaciółka pracowała w Revolucie i koniec końców stamtąd uciekła :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » wt maja 05, 2020 8:30 pm

Kocurzyca pisze:
wt maja 05, 2020 8:23 pm
Moja przyjaciółka pracowała w Revolucie i koniec końców stamtąd uciekła :D
Z Amazona ludzie też uciekają i innych dużych firm :roll: Korzystne warunki dla klientów/użytkowników nie mają żadnego odzwierciedlenia w tym, jak traktuje się pracowników. Ale to nie jest chyba odpowiedni temat na taką dyskusję?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Ame » wt maja 05, 2020 8:31 pm

Kakaladze pisze:
wt maja 05, 2020 8:04 pm
za złamanie ich regulaminu/prawa, gdzie jak się doczytałem to mogą to podciągnąć w sumie pod wszystko xD.
Czytałam o tym. Nawet miałam założyć temat na to co oni wyprawiają. :shock:

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Bukafo » wt maja 05, 2020 8:34 pm

Ja na pewno nie zamierzam bawić się w żadne Revoluty i inne tego typu usługi. Na ciul im mój dowód osobisty? A co do PP to ostatnio nawet zastanawiałem się czy serio mi to jest takie potrzebne, bo ich kursy nie są wcale takie świetne, jak to ludzie często zachwalają. I jeszcze trzeba czekać dzień, czy dwa, aż się środki przeleją...
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » wt maja 05, 2020 8:39 pm

Bukafo pisze:
wt maja 05, 2020 8:34 pm
Ja na pewno nie zamierzam bawić się w żadne Revoluty i inne tego typu usługi. Na ciul im mój dowód osobisty?
To instytucja bankowa, więc potrzebny. Kakaladze najwidoczniej woli załatwiać takie sprawy osobiście, a nie internetowo, ale to niczym nie różni się od usługi bankowej. Konta w banku nie założysz bez dokumentu...
Bukafo pisze:
wt maja 05, 2020 8:34 pm
I jeszcze trzeba czekać dzień, czy dwa, aż się środki przeleją...
Nie wiem o czym mowa, przecież jest opcja błyskawicznego przelewu i środki są w trzy sekundy na koncie PayPala.
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Bukafo » wt maja 05, 2020 9:03 pm

dejikos pisze:
wt maja 05, 2020 8:39 pm
Konta w banku nie założysz bez dokumentu...
Mam już jedno konto w zaufanym polskim banku, do którego w razie jakichkolwiek problemów mogę natychmiast podejść. Więcej mi kont bankowych do szczęścia nie potrzeba, tak więc podziękuję. :)
dejikos pisze:
wt maja 05, 2020 8:39 pm
Nie wiem o czym mowa, przecież jest opcja błyskawicznego przelewu i środki są w trzy sekundy na koncie PayPala.
Ta. Żeby to jeszcze było za darmo..
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » wt maja 05, 2020 9:31 pm

dejikos pisze:
wt maja 05, 2020 8:39 pm
Nie wiem o czym mowa, przecież jest opcja błyskawicznego przelewu i środki są w trzy sekundy na koncie PayPala.
Akurat mojego banku nie ma na liście do tego błyskawicznego przelewu (thrustly się to zwie bodajże).

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Ren » wt maja 05, 2020 9:45 pm

dejikos pisze:
wt maja 05, 2020 8:39 pm
To instytucja bankowa, więc potrzebny.
Nie do końca. 12 lipca 2019 roku weszła w życie ustawa o dokumentach publicznych, która zabrania kopiowania dokumentów zawierających dane wrażliwe (w tym między innymi dowodów), a także nakazująca pozbycie się tego typu kopii, jeśli instytucja jest w ich posiadaniu. U nas w urzędzie musieliśmy wszystkie stare sprawy przeglądać i niszczyć kopie, które kiedyś tam były brane. Banki wprawdzie dalej próbują wyciągać kserokopie powołując się na inne przepisy, ale generalnie rzecz biorąc sprawa byłaby do wygrania przy żądaniu na piśmie. Tyle, że niewarta zachodu, ale to swoją drogą.

Awatar użytkownika
dejikos
nołlife
Posty: 2710
Rejestracja: czw sie 10, 2006 2:04 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: dejikos » wt maja 05, 2020 10:34 pm

Ren pisze:
wt maja 05, 2020 9:45 pm
Nie do końca. 12 lipca 2019 roku weszła w życie ustawa o dokumentach publicznych, która zabrania kopiowania dokumentów zawierających dane wrażliwe
Cenna informacja, dzięki! Tylko zastanawia mnie, co w przypadku, kiedy właśnie załatwia się coś drogą internetową, w jaki sposób mają zweryfikować taką osobę? Jest jakiś odpowiednik profilu zaufanego :D ?
Twitter * Discord: Dejikos#8562

Awatar użytkownika
Ren
Posty: 65
Rejestracja: wt lut 11, 2020 8:50 am
Lokalizacja: Pruszków
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Ren » wt maja 05, 2020 11:03 pm

Szczerze? Nie mam pojęcia. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo nie miałem sytuacji, by ktoś chciał ode mnie ksero dowodu. Mogę popytać w pracy w przyszłym tygodniu (aktualnie pracuję z domu), bo to w sumie ciekawa sprawa. Na logikę, gdyby bardzo mi zależało, to zrobiłbym ksero, zamazał dane wrażliwe, przekreślił długopisem i opisał obok w jakim celu udostępniono kopię i dopiero zeskanował i wysłał. Teoretycznie powinno wystarczyć, w praktyce różnie może być.

Oprócz profilu zaufanego można posiadać jeszcze podpis elektroniczny. U nas praktycznie każdy, kto może podpisywać decyzje administracyjne ma szafir (można sobie prywatnie wyrobić, ale nie wiem ile to kosztuje). Być może oświadczenie podpisane elektroniczne i wysłane mailem by wystarczyło. Trudno powiedzieć.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2963
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: ninna » śr maja 06, 2020 12:08 am

Chciałam zamówić coś na amazonie(com) i przy finalizacji wyskakuje komunikat, że nie mogą wysłać zamówienia na mój adres :?. Coś tam słyszałam, że nie wysyłają do Polski ale szukałam na ich stronie i nic tam nie było, że nie można zamawiać... W google też nic nie znalazłam.

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Operatorzy pocztowi

Post autor: Kakaladze » śr maja 06, 2020 12:33 am

ninna, Amazon niektórych produktów nie wysyła i nie zawsze o tym informuje. Ja po prostu wkładam produkt do koszyka i próbuje przejść przez procedurę zamówienia, jak przejdzie to wiem że wyślą.


Ogólnie o ile lubię robić zakupy na Amazonie, tak niecierpie ich strony która jest kompletnie nieintuicyjna, stara i przekombinowana czasem.

Najczęściej nie mają wysyłki do polski produkty z marketplace od prywatnych sprzedawców, ale mi to zbyt nie przeszkadza bo zamawiam tylko bezpośrednio od nich, albo wcale.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości