Planszówki

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn lis 30, 2015 8:05 pm

O, dobrze, że mi D.Lilith przypomniała - Potwory w Tokio jak najbardziej warte polecenia! :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » pn lis 30, 2015 10:50 pm

Grałam w potwory w Tokio, miło wspominam tę grę, bo graliśmy w maksymalną ilość graczy, nikt wcześniej nie grał w to poza jedną osobą, a wszyscy byliśmy 'upojeni' wieczorem gier planszowych :D dosłownie upojeni.

A co do gier dla dzieci, sama się zastanawiam czy dla bratanicy (7lat) Nie zamówić Komiks Gra (Rebel). Z opisu wygląda to tak że dostajesz 12 dwustronnych kadrów i musisz z nich ułożyć historię na wylosowany temat. Poza tym Uno, uno jest dobre na wszystko. Ciekawe też są Story Cubes, gra polegająca na tym że rzucasz kości i z znaczków które Ci się wylosowały musisz wymyślić historię. Ewentualnie 5 sekund Junior
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pn lis 30, 2015 11:06 pm

Z tego co ja kojarzę dla mlodszych graczy to na pewno mogłyby być wspominane tu już wcześniej przez kogoś Wilki i owce. Z własnego doświadczenia wiem też że Dixit może się sprawdzić. Gra polega na tym, że jedna osoba kładzie zakrytą kartę z obrazkiem i podaje skojarzenie do niej. Reszta graczy r ze swojej puli kart też wyznacza najodpowiedniejsza kartę do skojarzenia. Celem jest wytypowanie karty polożonej przez pierwszego gracza.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Planszówki

Post autor: Canis » pt wrz 08, 2017 8:28 am

Czasami grywam za znajomymi w Talisman: Magia i Miecz. Gra ma sporo dodatków, zarówno oficjalnych, jak i tych stworzonych przez fanów. Ostatnio zaczytałem się w mitologii słowiańskiej, a jeśli dodać do tego grę i książki o Wiedźminie, które niedawno sobie przerobiłem, łatwo przewidzieć, co z tego wyszło. :)

Stworzyłem swój własny, fanowski dodatek kart przygód. Wszystko oparte o naszą mitologię. Karty są (mam nadzieję) zbalansowane, można grać nimi samodzielnie, jak i z główną talią. Dodatkowo 12 kart postaci w oparciu o twórczość Sapkowskiego. Jeśli są tu jacyś pasjonaci TMiM, to zachęcam do drukowania ^^

karty przygody
► Pokaż Spoiler
karty postaci
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony ndz gru 03, 2017 10:03 am przez Canis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Planszówki

Post autor: Gotenks » pn lis 13, 2017 9:57 am

:shock: Wow, Canis repect :mrgreen:
Grałem w Magię i Miecz jak byłem mały (czyli bardzo dawno temu :D ) i bardzo miło wspominam. Znalazłem w szafie nawet jakąś pierwszą edycję gry, ale jakość wykonania jak na obecne standardy nie skłania do gry :) Podobno pod koniec roku ma wyjść jakaś nowa edycja tej gry, więc mam zamiar sprawić ją sobie na prezent 8-)

W ogóle ostatnio sporo oglądam i czytam o planszówkach i w końcu kupiłem swoją pierwszą. Padło oczywiście na Carcassonne - grałem kilka partyjek w najbardziej podstawową wersję i oderwać się nie można :mrgreen:
Teraz myślę na zakupem kolejnej gry i po recenzjach najbardziej podoba mi się gra Kowale Losu - zwłaszcza patent z modyfikowaną kością do gry jest kapitalny :)
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Planszówki

Post autor: Madoka » pn lis 13, 2017 4:38 pm

Ja ostatnio stwierdziłam, że skupię się na rozszerzeniach bo trochę gier już się uzbierało a nie gram w nie aż tak często. No chyba, że trafi się coś takiego co mnie bardzo zainteresuje.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Planszówki

Post autor: KubciO » ndz lis 19, 2017 12:02 am

Gotenks pisze:
pn lis 13, 2017 9:57 am
W ogóle ostatnio sporo oglądam i czytam o planszówkach i w końcu kupiłem swoją pierwszą.
U mnie identyczna sytuacja. Zapragnąłem nagle w coś zagrać. Wybór padł na grę nie będącą za bardzo ani "planszówką, ani "karcianką", mimo że korzysta się w niej z kart. Mowa o Dixit. Najprościej rzecz ujmując, jest to gra w skojarzenia. Prosta, zabawna i wciągająca. A jak zilustrowana! Karty są przepiękne. Polecam każdemu. :angel:
Gotenks pisze:
pn lis 13, 2017 9:57 am
Podobno pod koniec roku ma wyjść jakaś nowa edycja tej gry, więc mam zamiar sprawić ją sobie na prezent
Ja osobiście nie grałem w T:MiM, ale oprócz wspomnianego wyżej Dixit chciałem spróbować jakiejś gry przygodowej. Również natknąłem się na informację o piątej edycji T:MiM. Jednak będzie to inny wydawca. Gra ma mieć premierę w okolicach świąt. Polska wersja językowa może pojawić się troszku później, o ile w ogóle takowa powstanie (gdzieś przeczytałem, że może być ciężko). Ale i tak czekam!
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości