Powtarzalność w mangach :)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » śr wrz 23, 2015 12:22 pm

Mnie trochę drażni też brak płci przeciwnej w mangach yuri i yaoi, a jak jest to taka nijaka że brak słów.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » śr wrz 23, 2015 1:28 pm

pridek pisze:Najwidoczniej autorki/rzy BLsów czy tam yaoiców też różnie patrzą na seksy m/m.
To już jest osobny temat. Czytałam ostatnio, że środowiska homoseksualne w Japonii oprotestowały mangi yaoi, określając je jako głupie, upraszczające i wypaczające wizerunek związków m/m (+obwiniły ich autorki o powstanie gay boomu i stworzenie środowisk kobiecych fangirlujących na gejów jako takich).

Co do artykułu, chciałabym wiedzieć jaki procent grupy badawczej stanowili mężczyźni biseksualni, bo uważam, że to ma znaczenie (i nie uogólniałabym tego badania na całą populację). Ale ogólnie zgadzam się z tezą, że rzecz gustu zamyka sprawę.

Co do płci przeciwnej w mangach bl to w sumie rozumiem mechanizm powodujący, że ich nie ma. Mangi bl są tworzone przez kobiety dla kobiet. Czytelniczka ma się utożsamiać z uke, wzdychać do seme i nie mieć żadnej konkurencji w postaci innych bohaterek płci żeńskiej. MOgę to przełknąć, choć dziwi mnie częste pominięcie postaci matek, sióstr, które mogłyby być fajne dla fabuły. Co do gl - nie mam pomysłu dlaczego rezygnuje się z postaci męskich?

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » śr wrz 23, 2015 3:22 pm

Reiha pisze:Co do płci przeciwnej w mangach bl to w sumie rozumiem mechanizm powodujący, że ich nie ma. Mangi bl są tworzone przez kobiety dla kobiet. Czytelniczka ma się utożsamiać z uke, wzdychać do seme i nie mieć żadnej konkurencji w postaci innych bohaterek płci żeńskiej.
Tudzież po prostu nie ma miejsca i powodu, żeby wciskać nadprogramową postać tylko po to, żeby była :D Zwłaszcza np w jednotomówkach czy coś.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » śr wrz 23, 2015 3:52 pm

Wracając do tematu powtarzalności z mangach, to bardzo nie lubię wskrzeszania zmarłych. No ludzie, po co to?! Takie postaci tylko robią masę problemów i jest przez nie ładny bałagan. Skoro już nie żyją, to niech im ziemia lekką będzie. Zawsze się denerwuję jak jakiś nieboszczyk cudownie zmartwychwstaje i sieje zamęt. Wyjątkiem jest chyba tylko Lisanna z FT. Ona tam robi za tło, więc jest ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw wrz 24, 2015 12:34 am

Co do powrotu postaci zmarłych to mi się podobał powrót Sabo z One Piece'a. Moim zdaniem to było spoko przeprowadzone, zwłaszcza, że było od początku jasne, że on pewnie wcale nie zginął, welp. Najgorzej chyba ukazany motyw wskrzeszania który przychodzi mi od razu do głowy to był w Naruto w tej ostatniej sadze, kwik xD Ja mam do tego motywu mieszane uczucia, raz mi się podoba (Shichinintai z InuYashy) raz nie (Naruto właśnie).
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw wrz 24, 2015 7:13 am

Bo wskrzeszać trzeba umieć, a teraz Boski Smoku czy mógłbyś wskrzesić Krilana.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » czw wrz 24, 2015 9:32 am

Postanowiłam podzielić się znaleziskiem jakby ktoś potrzebował sobie humor poprawić.
YAOI hand/bodies

tovabrink
Status: Offline

Post autor: tovabrink » czw wrz 24, 2015 9:53 am

Likorys, dziękuję :D Zrobiłaś mi dzień :D Chociaż sama nie wiem, czy to jest bardziej śmieszne czy straszne...

Hame
Status: Offline

Post autor: Hame » czw wrz 24, 2015 10:29 am

Zdecyduj się rysować mangi o gołych panach robiących sobie dobrze na dziesięć różnych sposobów. Nie umiej w anatomię i proporcje. Borzu liściasty...

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » czw wrz 24, 2015 11:02 am

Jezus maria, jak dobrze że Junjou u nas nie wyszło :D

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » czw wrz 24, 2015 11:17 am

tovabrink pisze:Chociaż sama nie wiem, czy to jest bardziej śmieszne czy straszne...
Ja się skłaniam bardziej ku temu, że to straszne... Jak można tak bardzo skopać anatomię... :[] No serio, z takimi umiejętnościami to człowiek nie bierze się za rysowanie mang albo ma asystentów do pomocy przy proporcjach/rysowaniu dłoni...

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » czw wrz 24, 2015 3:30 pm

Jezu :lol: =D>

[ Dodano: Czw 24 Wrz, 2015 ]
Lilka pisze:
tovabrink pisze:Chociaż sama nie wiem, czy to jest bardziej śmieszne czy straszne...
Ja się skłaniam bardziej ku temu, że to straszne... Jak można tak bardzo skopać anatomię... :[] No serio, z takimi umiejętnościami to człowiek nie bierze się za rysowanie mang albo ma asystentów do pomocy przy proporcjach/rysowaniu dłoni...
Może to taki fetysz?

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » czw wrz 24, 2015 5:01 pm

Dzięki, brechtam mocno nawet teraz xD

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw wrz 24, 2015 5:07 pm

Ooo, moja ukochana galeria się tu pojawiła <3

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw wrz 24, 2015 5:25 pm

Likorys, dzięki mnie także poprawiłaś dzień XD
Rozwalił mnie tekst "an angry yaoi hand". Proporcje w tych panelach sa straszne. Najbardziej mnie chyba przeraża to, że ich ciała są większe od głowy XD

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » czw wrz 24, 2015 6:24 pm


Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw wrz 24, 2015 8:16 pm

Ja jeszcze mogę podrzucić tumblra yaoihands tam też pojawiają się perełki.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw wrz 24, 2015 8:58 pm

Irytującym motywem występującym w co którymś romansidle jest:
-bohater/ka biegnie na oślep
-ktoś (najczęściej ukochany) biegnie za nim/nią
-pierwszy biegnący już-już ma wpaść pod samochód
-ale nie wpada, bo zostaje uratowany/a
...

...
no ile można
Obrazek

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob wrz 26, 2015 1:00 am

Likorys, Kocurzyca, dziekuję. ;w; Nie mogłam przestać chichotać. Nie chce mi się wierzyć, że redaktor naczelny przepuścił takie szkarady do druku.
Reiha pisze:Czytelniczka ma się utożsamiać z uke, wzdychać do seme i nie mieć żadnej konkurencji w postaci innych bohaterek płci żeńskiej.
Skąd masz takie informacje? Czytam/oglądam mangi/anime od lat i do tej pory nie wiem, jak to jest utożsamaić się z głównym bohaterem/bohaterką. Często widzę określenie 'self-insert' i coraz bardziej się zastanawiam, czy są osoby, które to potrafią. Ja mogę kibicować danej postaci, współczuć jej i rozumieć, co czuje, ale 'wejść w jej buty' to już dla mnie czarna magia.
Obrazek

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pn wrz 28, 2015 2:43 pm

Biorąc pod uwagę, że są to magi od kobiet dla kobiet, gdzie (w 98% tytułów) wszystko kręci się wokół romansu oraz erotyki, zastosowałam proste przeniesienie jakie zastosowałabym do każdego innego romansidła książkowego. Stąd właśnie takie informacje. Bo niestety, choć lubię yaoi, to większość literacko/fabularnie nie stoi wyżej niż Harlequiny. A po co są Harlequiny? No, że zacytuję samo wydawnictwo "Romansów jest wiele, miłość tylko jedna. Książki Harlequin to ogrody miłości!". :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości