Alkohole Świata

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob sie 22, 2015 1:34 pm

Grey pisze:
Ineluki pisze:okocimskiego portera (procentów zdecydowanie więcej).
Nah, stary za słodki :)
Ale ja właśnie lubię słodowe piwa... dlatego tak ten porter mi podszedł. Jak łyknąłem, to aż się zdziwiłem, że mimo iż porter, to słodki, a do tego taki łagodny, wręcz "aksamitny" smak :wink: .
Jakieś 6-7 lat temu dobre jeszcze było Dębowe Mocne, ale jak niedawno spróbowałem, to ledwo skończyłem... było takie dobre piwo, a zrobiło się takie ohydne :cry: ...

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » sob sie 22, 2015 6:39 pm

Piwo może i jest dla Was słodkością ponad pocky, jednak nie wiem czy wszyscy myślą tak samo - więc postanowiłem wydzielić temat, enjoy.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob sie 22, 2015 7:32 pm

Ineluki, słodkie a słodowe to dwie różne rzeczy :) każdy porter jest słodowy, chmiel odgrywa w nim... żadną (?) rolę :) natomiast słodkość to już inna cecha.
Portery mają szeroką gamę smaków, zmieniającą się w sumie z czasem. Ja sam preferuje bardziej hm. wykwintne? raczej kawa, z nadzieją na jakieś posmaki sherry w przyszłości, alkoholowość - byle niezabijająca smaku (co niestety przy młodych porterach np. żywieckich jest wielką wadą, ale z czasem zanika).
No ale skoro lubisz słodowe i słodkawe piwa - polecam Ci spróbować koźlaka i portera z Amberu. Koźlak to koźlak, a porter to Grand Imperial Porter (się szarpnęli z nazwą :P ).
A co do aksamitności - cała gama stoutów :) tu niestety nie mogę Ci nic polecić, bo nie jestem fanem gatunku :) ale jeśli masz w okolicy jakiś specjalistyczny sklep z piwami, to po prostu poproś o jakieś stouty na spróbowanie - pewnie obładują Cię jak woła xD ale opłaca się^^

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » ndz sie 23, 2015 9:45 am

Ja tam żadnym wytrawnym piwoszem nie jestem... na kipera na pewno bym się nie nadawał. Po prostu lubię czasem wychylić dobrego (czyt. takiego, który mi smakuje) browara.
Portera i koźlaka z Amberu znam... generalnie lubię koźlaki, Dubel z browaru Jabłonowo też jest dobry.
Ale stouty... próbowałem kiedyś (chyba z 13 lat temu) tak zachwalanego Guinnessa, nie smakował mi a uraz został, bo dla studenta był to jednak spory wydatek.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » ndz sie 23, 2015 10:05 am

Ja jestem fanka słodkich piw i napojów alkoholowych, a moim ulubionym piwem jest Kirsch Porter - niemiecki porter wiśniowy. Pyszny, słodki, o głębokim smaku. Choc w lokalu w którym go pijam faktycznie nie najtańszy.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz sie 23, 2015 2:14 pm

Ostatnio piłam soplicę orzech włoski z sypkim kakao zalanym zimnym mlekiem. Pycha <3

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » ndz sie 23, 2015 2:58 pm

A pił ktoś z was piwo z zieloną herbatą link
Dobre to, czy raczej przeciętniak :-k

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » ndz sie 23, 2015 4:41 pm

Mi najbardziej smakuje piwo Crabbie's (imbirowe) :) Z innych alkoholi to lubię Vermoutha Bianco.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz sie 23, 2015 5:36 pm

Nie jestem fanką piw, lubię tylko te typowo "babskie", czyli Reddsy (chilli z gruszką - polecam!) albo Sommersby. Najchętniej i często piję szampany i wina. Wódy nie tykam. Lubię kupny gin z tonikiem i drinki typu mohito. Ale ostatnio stałam się wielką fanką whisky z lodem. <3 Z Pepsi też niezłe. Aczkolwiek nie każde, te bardziej ziołowe są nie do wypicia dla mnie...

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » ndz sie 23, 2015 5:58 pm

Z whisky ostatnio najbardziej smakuje mi Ballantines brasil. Swietny z syropem cukrowym i kruszonym lodem.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz sie 23, 2015 7:05 pm

Mixik pisze:Wódy nie tykam. Ale ostatnio stałam się wielką fanką whisky z lodem. <3
A whisky to nie jest wódka przetrzymywana w dębowych beczkach?xD

A co do innych alkoholi - to poza piwem miód pitny i likiery kawowe/czekoladowe/mleczne itd :) generalnie tyle, reszty raczej nie pijam, szczególnie wódki się nie tykam xD

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz sie 23, 2015 10:01 pm

Grey pisze:A whisky to nie jest wódka przetrzymywana w dębowych beczkach?xD
Jest różnica między czystą wódą, a... chociażby żubrówką z trawką. :P Czystej nie tykam.

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » pn sie 24, 2015 10:11 am

Mixik pisze:Wódy nie tykam
Grey pisze:szczególnie wódki się nie tykam
A myślałem, że to tylko ze mną jest coś nie tak. Jak znajomi się dowiedzieli, że nie piję wódy, to zostałem uświadomiony, że nie jestem prawdziwym polakiem...

A są tu jacyś amatorzy sake?
Ja na razie piłem tylko te ogólnodostępne, czyli hakutsuru junmai i hakutsuru junmai excellent dry/sec i muszę powiedzieć, że ta druga bardziej mi smakowała (ale i cena była wyższa :wink: ).

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » pn sie 24, 2015 10:31 am

Ja to w ogóle raczej drinki. Głównie z mlekiem.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pn sie 24, 2015 11:16 am

Ja piłam tylko GEKKEIKAN Sake Black & Gold i nie bardzo mnie zachwyciło, ale to było dawno temu. Ale ja generalnie nie lubię czystej wódki, raczej pijam drinki. Zupełnie mnie nie kręci picie czystej, no może czasem w shotach (typu wściekłe albo smakowe wódki jak cytrynóweczka itp). Wyjątek stanowi whisky i to też muszę mieć dzień, bo zwykle pijam z colą. Z japońskich trunków (oprócz piwa) piłam coś takiego ze śliwkami w środku, co było słodkie i przepyszne (a najlepsze były te śliwki właśnie, które później wyżeraliśmy:), myślę, że to było Houjun Kishu no Umeshu with Whole Plum).

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn sie 24, 2015 12:11 pm

Sami alkoholicy widzę :lol: Ja tam niczego z procentami nie tykam.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn sie 24, 2015 2:14 pm

E, to są jakieś ogólnodostępne sake? Nigdy takiej nie widziałem, a chętnie bym jakiejś skosztował, ot żeby wiedzieć co to jest :) bo mam wątpliwości czy mi to zasmakuje^^
To generalnie szukać tego w profesjonalnych sklepach z alkoholami czy w zwykłym markecie od biedy jakaś marka będzie?

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn sie 24, 2015 2:20 pm

Umeshu (wino śliwkowe) kupisz w markecie na winach i nie jest drogie, chociaż to raczej "damski" alkohol, bardzo słodki (przynajmniej w tej wersji którą piłem).
Sake (w takim sensie jak my rozumiemy sake czyli wino ryżowe/alkohol z ryżu) nie widziałem chyba nigdy w markecie, ale w jakiś alkoholach świata na pewno byś trafił. Jeszcze nie trafiłem na gatunek który by mi pod pasował, jak dla mnie to taki rozwodniony bimber.

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » pn sie 24, 2015 2:47 pm

GEKKEIKAN Sake Black & Gold widywałam w marketach i sklepach z alkoholem oraz w Kuchniach Świata. Sama osobiście kupowałam w Makro. Co do Umeshu to akurat znajomy przywiózł je z Japonii, ale wspominał też że w Pl warto zamawiać je przez net, bo jest sporo taniej niż w sklepach stacjonarnych. I faktycznie, jest to "babski alkohol" :P

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt sie 28, 2015 10:05 pm

Kupiłam kiedyś zwykłe (tak myślę) ryżowe sake w Lidlu... Ohydztwo. :( Nigdy więcej tego nie tknę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości