Ocal Książki

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » wt mar 14, 2017 3:32 pm

Widzę, że wszystko o ustawie zostało już powiedziane. Sam po prostu ograniczę mocno kupowanie, a aktualne serie postaram się dokończyć w miarę możliwości. O samej polityce szkoda gadać, jak to powiedział znajomy z uczelni po następnych wyborach powinien rządzić jakiś alfons, bo ktoś musi ogarnąć ten burdel.

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 14, 2017 3:34 pm

Do tych co mają wątpliwości, czy obejmie to mangi:
ask waneko wczoraj pisze:http://wgospodarce.pl/informacje/34432- ... d-premiery co myślicie? czy was to będzie dotyczyć?
[Madziozord] Raczej tak...
ask waneko dzisiaj pisze:http://wolnosc24.pl/2017/03/13/bedzie-j ... ytelnikow/ Czy w mangi i komiksy też to uderzy? D:
[Madziozord] TAK.
Widział ktoś z was jakąś petycję gdzie można się podpisać by pokazać rządzącym, że czytelnikom to się nie podoba?

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt mar 14, 2017 3:37 pm

Bardzo kiepsko :roll:
Teraz pozwalam sobie na kupno wielu tytułów głównie dzięki promocjom 20-30%, jak rabat zniknie to będę bardzo wybiórczy w kwestii kupna czegokolwiek, no i stracą sklepy internetowe, które w tej chwili na mnie zarabiają. Jeśli ceny będą takie same, to znacznie wygodniej będzie mi zamawiać rzeczy do Empika z odbiorem w salonie :roll:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Post autor: majo » wt mar 14, 2017 4:11 pm

Ciekawe czy kupno starocia dopuści darmową wysyłkę. No i ten fragmencie o całej serii i kolekcji książek ciekawe czy można po prostu zapisać się i łatwo wypisać z subskrycji jak jest obecnie czy będzie domiar jak się zrezygnuje no i czy w ramach kolecji można by sobie komponować samemu zestawy do tańszej ceny.

A tak właściwie to może lista popierających wydawców i po prostu bojkot

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Sefnir » wt mar 14, 2017 4:39 pm

SallyCzarownica pisze:No i masz... Najpierw cło do każdej
Możesz coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt mar 14, 2017 7:14 pm

Bez paniki, Polacy potrafią kombinować ;) Tę ustawę da się obejść i w kilka miesięcy po jej wprowadzeniu okaże się, że na polskim rynku ostał się monopolista srEmpik i co mniej rozgarnięte firmy.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt mar 14, 2017 7:48 pm

Lou pisze:Bez paniki, Polacy potrafią kombinować ;) Tę ustawę da się obejść i w kilka miesięcy po jej wprowadzeniu okaże się, że na polskim rynku ostał się monopolista srEmpik i co mniej rozgarnięte firmy.
Wiem że w Gildii nie panikujecie. W końcu nie dość że wasza spółka-matka jest gigantem jak ta, którą jakże pięknie nazwałaś, to wy też prawdopodobnie załapiecie pod jeden z wyjątków, właśnie dzięki waszej relacji z Prószyński Media/Prószyński i s-ka/która spółka lub firma z tym nazwiskiem was ma bo jest ich chyba parę. I do tego ludzie z różnych fandomów będą pędzić do was myśląc że ta ustawa liże kule tylko gigantom stacjonarnym.

l33
Status: Offline

Post autor: l33 » wt mar 14, 2017 9:16 pm

Alexandrus888 pisze:Do tych co mają wątpliwości, czy obejmie to mangi:
ask waneko wczoraj pisze:http://wgospodarce.pl/informacje/34432- ... d-premiery co myślicie? czy was to będzie dotyczyć?
[Madziozord] Raczej tak...
ask waneko dzisiaj pisze:http://wolnosc24.pl/2017/03/13/bedzie-j ... ytelnikow/ Czy w mangi i komiksy też to uderzy? D:
[Madziozord] TAK.
Widział ktoś z was jakąś petycję gdzie można się podpisać by pokazać rządzącym, że czytelnikom to się nie podoba?
Niedawno się pojawiło coś takiego, można się podpisać

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » wt mar 14, 2017 9:56 pm

Fenek Alfa pisze:Wiem że w Gildii nie panikujecie. W końcu nie dość że wasza spółka-matka jest gigantem jak ta, którą jakże pięknie nazwałaś, to wy też prawdopodobnie załapiecie pod jeden z wyjątków
Dla mnie byłoby to jak zbawienie, bo mangi zamawiam tylko na Gildii. :D O ile wtedy cena wysyłki nie byłaby kosmiczna.

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » wt mar 14, 2017 9:59 pm

Może stanie się cud i ta ustawa przez sejm nie przejdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3297
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » wt mar 14, 2017 10:03 pm

Raczej na to bym nie liczył, ale zawalczyć o to nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » wt mar 14, 2017 10:25 pm

miaka88 pisze:Pewnie paru dostało w łape od takiego Empika czy Matrasa. Przecież to oni zyskają na tym najwięcej.
A co z wydawcami?

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » wt mar 14, 2017 10:43 pm

Przeprowadzą się do Cieszyna i będą wysyłać książki z drukarni w Czechach.
Ceny nieruchomości pójdą tam w górę...

Awatar użytkownika
maczek
Adept
Posty: 220
Rejestracja: sob lis 16, 2013 7:33 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: maczek » śr mar 15, 2017 10:46 am

Portal zupełnie nie dla mnie, ale akurat ten artykuł jest dobry:
http://wolnosc24.pl/2017/03/14/my-juz-w ... szalenstwo

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » śr mar 15, 2017 11:15 am

Nawet takim dziwnym stronom uda się napisać niezły tekst.

A Gildia nie panikuje, bo Prószyński płacił tym ludziom, co stworzyli projekt ustawy (całe 8 lat go pisali! i wciąż był beznadziejny i wymagał mnóstwa poprawek, więc PO nie udało się go przepchnąć) :wink: Tak, tak. Teraz tej strony z wydawcami, którzy płacili już nie ma (wtf krzaki http://www.ocalksiazki.com ), ale znalazłam artykulik, w którym przedstawiciel wydawnictwa zachwala tę ustawę. A myślę, że by nie płacili, gdyby uważali, że im się to nie opłaci.

https://agnieszkazak.com/2015/05/16/wtk ... ksiazkowe/
Maciej Makowski z wydawnictwa Prószyński i S-ka przyznał, że rynek książki w Polsce jest zwariowany. Niektóre wydawnictwa kalkulują rabaty według realnych kosztów (np. Prószyński), ale inne wchodzą w cenową wojnę, licząc, że wygrają z konkurencją jak najniższymi, nieopłacalnymi rabatami. To samo robią hurtownie, pracując na niskich marżach (1-3%), licząc, że odbiją to sobie, gdy konkurencja upadnie. Sieci detaliczne również liczą przede wszystkim na zyski z bestsellerów.

Zdaniem Makowskiego niewprowadzenie ustawy spowoduje dalsze zdziczenie rynku, z którego zostaną wkrótce tylko zgliszcza. Przyznał, że ustawa nie jest doskonała, ale skoro nie potrafimy się sami zdyscyplinować, potrzebujemy kompromisu w postaci przepisów prawnych.
Oczywiście, że Prószyński jest taki wspaniały, nie to co inni wydawcy, którzy bawią się w cenową wojnę :lol:

Jeszcze wypowiedź Glińskiego na fb:
W związku z informacjami medialnymi, jakoby "MKiDN zadecydowało o wprowadzeniu jednolitej ceny książki", informuję, że nie została podjęta żadna decyzja w tej sprawie. Zajęliśmy się tym tematem na prośbę środowiska księgarskiego. Jesteśmy na etapie wstępnych konsultacji. Zaprosiliśmy na rozmowy do ministerstwa reprezentantów różnych punktów widzenia. Przedłużamy konsultacje w tej sprawie i zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się do nas oraz przesyłania swoich opinii. Zależy nam na wypracowaniu przemyślanych rozwiązań, które przysłużą się podniesieniu poziomu czytelnictwa w Polsce.
Nadzieja wciąż się tli... (ale jest matką głupich...)
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » śr mar 15, 2017 1:26 pm

engrisz pisze:Dla mnie byłoby to jak zbawienie, bo mangi zamawiam tylko na Gildii. :D O ile wtedy cena wysyłki nie byłaby kosmiczna.
Mi chodziło o wyjątki od normalnej marży. Poza tym spójrz na posta Meliony tuż nad tym.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr mar 15, 2017 1:31 pm

Myślę, że tym, co na tym najbardziej zyska, będzie e-czytelnictwo. Ludzie po prostu zauważą, że opłaca się kupować czytniki e-booków i same e-booki. Do tego obstawiam mocny skok popularności stron typu Chomik itd.
A ustawa pewnie przejdzie, bo w elektorat rządzących raczej nie uderza.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr mar 15, 2017 1:38 pm

Nie wiem czy już było to tutaj wstawiane, ale zaryzykuje.
Petycja przeciwna tej ustawie. Zapraszam do podpisu :)

KLIK

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » śr mar 15, 2017 6:04 pm

Jeśli już chcą coś regulować to powinni wziąć się za rabaty jakich żądają molochy pokroju empiku od wydawnictw. Jeśli ustawa wejdzie w życie to zostanę tylko przy swoich ulubionych książkowych autorach, a z mang zostanę tylko przy zakupie One Piece. Na pewno nie będę nic kupował w empiku a nie mam zamiaru dopłacać kolejnych ~5 zł za wysyłkę ze sklepu wydawnictwa.

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr mar 15, 2017 6:15 pm

Z aska:
[Madziozord] Kontroli nad rządzącymi nie mamy ( niestety ^_^), jedyne co można zrobić to wyrażać swoja opinię i sprzeciw. Na pewno napiszemy jako wydawnictwo listy krytykujące ustawę w kilka miejsc.
Ciekawe, czy inne wydawnictwa również wyślą podobne listy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości