Ocal Książki

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pn mar 20, 2017 6:49 pm

Klub Jagielloński działa, dzisiaj rano dostałam od nich maila:
Szanowni Państwo!

Trwa próba reaktywacji pomysłu zakazania przecen książek. Po pierwszym spotkaniu w Ministerstwie Kultury inicjatorzy projektu próbowali w mediach prowadzić politykę faktów dokonanych – opowiadając na lewo i prawo, że rząd uznaje ich projekt za swój. My byliśmy na tym spotkaniu i stanowczo przedstawialiśmy tam wątpliwości czytelników i wskazywaliśmy wady ustawy. Mamy nadzieję, że skutecznie – kilka dni temu premier Piotr Gliński poinformował publicznie, że wbrew medialnym doniesieniom ministerstwo nie podjęło żadnej decyzji w tej sprawie!

Dziś o 15.00 będziemy na kolejnym spotkaniu w Ministerstwie w tej sprawie. Kiedy walczyliśmy z projektem lobbystów w Sejmie 1,5 roku temu byliśmy jedynym środowiskiem, które miało inne zdanie. Dwa tygodnie temu na pierwszym spotkaniu głosy przeciwników ustawy ciągle były w zdecydowanej mniejszości. Na dzisiejsze spotkanie zaproszono szereg środowisk, które w ostatnich dniach aktywnie protestowały przeciwko zakazowi przecen. To napawa nadzieją, ale potwierdza też skuteczność naszych działań!

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt mar 21, 2017 12:39 pm

Nie zdziwiłbym się nawet szczególnie, gdyby Gliński faktycznie o tym nie miał pojęcia. W końcu wiadomo, kto u nas decyduje :)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » sob mar 25, 2017 8:41 pm

Obrazek

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw mar 30, 2017 11:33 am


biB
Adept
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 26, 2006 3:29 pm
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Post autor: biB » wt kwie 11, 2017 8:48 pm

Dziś na Alei Komiksu ukazała się opinia Waneko na temat ustawy. klik!

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » wt kwie 11, 2017 9:15 pm

W pełni popieram Waneko. Podali naprawdę porządne argumenty. Liczę na to że ta ustawa nie wejdzie. Natomiast jeżeli wejdzie nie będę nic kupował (przez rok) by obniżyć statystyki i wtedy może wycofają tą ustawę.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Krzych_Ayanami
Status: Offline

Post autor: Krzych_Ayanami » czw maja 18, 2017 4:45 pm

Na targach w Warszawie próbowałem się spytać w Wydawnictwie Czarne (które popiera tą ustawę) o to jaka jest sytuacja, jednak tam nic nie wiedzieli.
Na stanowisku PIK'u dowiedziałem się, że "sprawa się wlecze" i próbowałem porozmawiać, ale okazało się to straszne kopanie z koniem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości