Anime Eden

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime Eden

Post autor: Meliona » pt lip 10, 2015 2:44 pm

strona Anime Eden pisze:7 sierpnia 2015 tysiące fanów anime z całej Polski skieruje się do Wrocławia, aby wziąć udział w organizowanym od siedmiu lat NiuConie. Wyjątkiem nie będzie tutaj ekipa Anime Eden, która odpowie na wszystkie zadane jej pytania oraz zaprezentuje swoje pierwsze wydanie. Na tym jednak nie koniec – chwilę po tym w specjalnym zwiastunie po raz pierwszy w historii Usagi Tsukino przemówi po polsku, a następnie DVD Sailor Moon R: Czarodziejka z Księżyca – Film Kinowy będzie można kupić na stoisku wydawnictwa.

Wszyscy, którzy do Wrocławia z różnych powodów nie trafią, nie muszą się martwić, bo od 13 lipca będą mogli zamówić płytę, którą otrzymają pocztą po premierze, w ramach przedsprzedaży na stronie anime-eden.pl. Z opcji tej będą mogli skorzystać także goście NiuConu, którzy preferują przelew od płatności gotówką.

Film dostępny będzie w wersji oryginalnej z napisami oraz pełnej polskiej wersji językowej. Dodatkowo w pudełku obok płyty znajdą się dwie promocyjne pocztówki.
Czyli co, zwiastun dadzą dopiero w momencie premiery? Aha.
Obrazek

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pt lip 10, 2015 5:48 pm

Fajnie, nie? A chciałam wiedzieć jak będzie brzmiał ten dubbing nim zamówię przedpłatę :?
Obrazek

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pt lip 10, 2015 7:00 pm

SallyCzarownica pisze:Fajnie, nie? A chciałam wiedzieć jak będzie brzmiał ten dubbing nim zamówię przedpłatę :?
Ja też. Jeśli dubbing będzie brzmiał fajnie to może i zamówię, chociaż za SM nie przepadam.

Mai-Takeru
Status: Offline

Post autor: Mai-Takeru » pt lip 10, 2015 7:22 pm

Również jestem bardzo ciekawa dubbingu i myślę, że zwiastun będzie jeszcze przed premierą, tylko nieco później. Szkoda, że Japończycy nie pozwolili na polskie wersje piosenek (info z komentarzy na fanpage'u). :x

Endriu_jpf
Status: Offline

Post autor: Endriu_jpf » pn sie 10, 2015 4:05 pm

Kupiłem na Niuconie i obejrzałem jak tylko dojechałem w niedzielę do domu.
Oceniam to z punktu osoby, która wychowała się na serii w wersji Polsatu.
Dubbing - jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dubbingiem. Wszystko brzmiało naturalnie i aktorzy doskonale oddali emocje bohaterów. Szczerze mówiąc to niektóre kwestie brzmią lepiej w naszej wersji niż oryginalnej (mnie wkurzał w oryginale piskliwy śmiech i krzyk Usagi). Udostępniony zwiastun jest moim zdaniem nietrafiony, chyba każda inna scena byłaby lepsza od pokazania scen ataków. Dubbing rządzi :)
Jakość obrazu - tak jak mówiło anime eden na panelu - jakość jest wyśmienita. Pracowali na remasterowanej wersji japońskiej, którą jeszcze podrasowali. Dzięki czemu polskie wydanie tego filmu to aktualnie najlepsze na świecie pod względem jakości obrazu. Obraz jest ostry i czysty, oglądałem na LCD 40 cali, przez Hdmi i byłem pod dużym wrażeniem.
Na takie czarodziejki czekałem :)

Chrno
Status: Offline

Post autor: Chrno » pn sie 10, 2015 4:20 pm

Kupiłem ale ciągle czekam na dostęp do komputera z napędem dvd xD

Inuki
Status: Offline

Post autor: Inuki » pn sie 10, 2015 4:44 pm

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :D

Mam takie pytanko do osób, które były na NiuConie - czy na panelu Anime-Eden były jakieś ciekawe informacje odnośnie kolejnych tytułów, albo jakichkolwiek planach wydawnictwa? W tym roku ma się jeszcze ukazać druga kinówka "Sailor Moon", a trzecia w 2016. No ale co dalej? Byłbym wdzięczny za krótką relację :)

Swoją drogą ja DVD zamówiłem już dawno, czekam tylko na dostawę. Mam nadzieję, że się dobrze sprzeda i że Anime-Eden wyda serial na DVD :wink:

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn sie 10, 2015 7:27 pm

Inuki pisze:To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :D

Mam takie pytanko do osób, które były na NiuConie - czy na panelu Anime-Eden były jakieś ciekawe informacje odnośnie kolejnych tytułów, albo jakichkolwiek planach wydawnictwa? W tym roku ma się jeszcze ukazać druga kinówka "Sailor Moon", a trzecia w 2016. No ale co dalej? Byłbym wdzięczny za krótką relację :)

Swoją drogą ja DVD zamówiłem już dawno, czekam tylko na dostawę. Mam nadzieję, że się dobrze sprzeda i że Anime-Eden wyda serial na DVD :wink:
Mówili tylko, że w tej chwili ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć. Na razie będą skupiać się na filmach kinowych ale nie są zamknięci na serie 12-24 odcinkowe. W sumie nie powiedzieli nic konkretnego odnośnie nowych tytułów. Ale spokojnie, chłopaki na prawdę znają się na rzeczy i widać, że wiedzą co robią. :)

Inuki
Status: Offline

Post autor: Inuki » pn sie 10, 2015 7:53 pm

isei pisze:Mówili tylko, że w tej chwili ciężko jeszcze cokolwiek powiedzieć. Na razie będą skupiać się na filmach kinowych ale nie są zamknięci na serie 12-24 odcinkowe. W sumie nie powiedzieli nic konkretnego odnośnie nowych tytułów. Ale spokojnie, chłopaki na prawdę znają się na rzeczy i widać, że wiedzą co robią. :)
Dzięki wielkie za relację :D A mówili może coś o wydaniach Blu-ray i o zainteresowaniu Sailorkami?

Ogólnie Anime-Eden ma u mnie duży kredyt zaufania, właśnie przez to, że wzięli się za Sailorki. Od lat czekałem na polskie wydanie i wreszcie coś ruszyło. Liczę, też że wezmą się za serial. Tylko żeby częściej udzielali się na Fejsie, bo zapomnieć o nich idzie; o forum nie piszę, bo chyba wcale tam nie zaglądają. Szkoda, bo można by je fajnie rozruszać jak za czasów Anime-Gate :-/

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » pn sie 10, 2015 8:17 pm

Co prawda na panelu Edenu nie byłem, ale kręcąc się między stoiskami, słyszałem jak ktoś do kogoś mówił, że niby Anime Eden jest zainteresowane wydawaniem Blu-rayi, ale najpierw musieli/muszą coś wydać na DVD, żeby móc w ogóle negocjować z Japonią na ten temat. Ale jak pisałem jest to zasłyszana rozmowa więc jak coś to #potwierdzoneinfo.

Ogólnie jeśli chodzi o anime, o ile sailorki mnie nie interesują, to jestem bardziej skłonny wydać pieniądze na filmy kinowe, więc ciesze się, że wydawnictwo jest nimi zainteresowana. Seriami TV jestem prawie wcale nie zainteresowany. Może poza paroma seriami nad których kupnem mógłbym się zastanowić.

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pn sie 10, 2015 9:16 pm

Co do wydań na Blu-ray mówili, że jak najbardziej są zainteresowani i najpewniej jeśli się pojawią to wydania dvd+blu-ray razem. ;)

Inuki
Status: Offline

Post autor: Inuki » pn sie 17, 2015 3:46 pm

Mam nadzieję, że nowsze tytuły zostaną wydane na Blu-ray. Tylko czy takie combo Blu-ray + DVD nie podniesie za bardzo ceny? Spora część osób będzie pewnie przeciwna takiemu rozwiązaniu. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Jedyne co mi się naprawdę nie podoba w ich działalności, to usuwanie wpisów na Fejsie. Gdyby były to wpisy chamskie, obraźliwe, pełne wulgaryzmów, to OK, niech usuwają. Tylko, że często wylatują zwykłe pytania, typu "kiedy wysyłka?". Nie podoba mi się takie zagranie i uważam, że nie powinni tak robić. [-X

[ Dodano: Pon 17 Sie, 2015 ]
Pozwoliłem sobie na małą recenzję wydania :-)

http://komiksowyswiat.blogspot.com/2015 ... ezyca.html
Ostatnio zmieniony ndz wrz 20, 2015 8:43 pm przez Inuki, łącznie zmieniany 1 raz.

Paliodor
Status: Offline

Post autor: Paliodor » wt sie 18, 2015 9:56 am

Tak czytam te pozytywne opinie o ich pierwszym wydanym anime i chyba jednak zdecyduję się na zakup. Najbardziej obawiałem się jakości obrazu ale z tego co ludzie piszą wychodzi na to,że nie potrzebnie.
Cena niezła,okładka również fajna. Oby tylko same napisy były dobrze zrobione.Bo dub mimo,że rzeczywiście dobrze zrobiony to dla mnie to raczej ciekawostka bo zawsze oglądam chińskie bajki w wersji jap+napisy.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw sie 20, 2015 8:30 pm

No, jestem świeżo po seansie "Czarodziejki" od Anime Eden. Zaczęłam od dubbingu, którego byłam najbardziej ciekawa. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się nie wiadomo czego i jestem baaaaardzo pozytywnie zaskoczona :D. Ogląda się to bardzo dobrze, nic nie przeszkadza ani nie zgrzyta i brzmi zaskakująco naturalnie. Dubbing nie "udziecinnił" filmu, czego się obawiałam... Nastrój i emocje zostały świetnie oddane. Słychać, że aktorzy wkładają serce w swoje kwestie, a nie bezmyślnie "klepią" tekst z kartki. Można się nawet wzruszyć w pewnych momentach.

Głosy zostały dobrane dobrze. Główna bohaterka wypadła bardzo pozytywnie, podobnie jej towarzyszki (szczególnie podobał mi się głos Mako). Nawet do nieco cienkiego głosu Ami pod koniec zaczęłam się przyzwyczajać :wink:. Męskim głosom też nie mam nic do zarzucenia (gdzie ja słyszałam chłopaka, który mówi za małego Fiore?). W całym towarzystwie zgrzyta jedynie Chibiusa :?. Serio, cieszyłam się, że nie za wiele mówi bo psuła cały efekt. Ciężko było określić wiek aktorki, brzmiało to trochę tak, jak dorośli próbujący naśladować dzieci.

Piosenek nie ruszono, to akurat dobrze :P. I przemiło było znów usłyszeć "czytała Danuta Stachyra" :mrgreen:.

Co do jakości samego filmu to jest bardzo dobra. Obraz jest ostry, a kolory nasycone. Niestety widać ogromną różnicę pomiędzy filmem a odcinkiem specjalnym (on chyba był robiony na jakichś innych - starszych? - materiałach). Odcinek specjalny to niestety "polsatowska" jakość...

Acha, oglądając odcinek specjalny, w którym zawarte są migawki z serii telewizyjnej pomyślałam, że mogliby zrobić w ten sposób całą serię :D. Z dubbingiem znaczy. Tylko niech wymienią Chibiusę.

I na koniec fotka zawartości pudełka. Mam takie pytanko: czy do wszystkich egzemplarzy dołączany był ten sam zestaw pocztówek czy są jeszcze inne?
Obrazek

Polecam wszystkim to wydanie! Ja za jakiś czas planuję obejrzeć jeszcze wersję z napisami i porównać.

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » sob lis 28, 2015 5:23 pm

ninna pisze:W całym towarzystwie zgrzyta jedynie Chibiusa :? . Serio, cieszyłam się, że nie za wiele mówi bo psuła cały efekt. Ciężko było określić wiek aktorki, brzmiało to trochę tak, jak dorośli próbujący naśladować dzieci.


Akurat głos Chibiusie podkładało dziecko :)
ninna pisze:czy do wszystkich egzemplarzy dołączany był ten sam zestaw pocztówek czy są jeszcze inne?


Też takie dostałam.

[ Dodano: Sob 28 Lis, 2015 ]
Anime Eden ogłosiło kolejny film SM. Premiera ma być 21ego grudnia. Więcej info tutaj
Obrazek

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » sob lis 28, 2015 5:31 pm

Zamiast kolejnej SM mogliby się postarać np. o Pokemon Origins :lol:
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob lis 28, 2015 5:50 pm

Ja tam się cieszę bo nigdy nie widziałam tego filmu :P. "Czarodziejkę" oglądałam tylko w telewizji a zdaje się, że tej kinówki nie puszczali. Pewnie na dniach zamówię płytkę.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » sob lis 28, 2015 7:25 pm

Jestem rozczarowana, bo liczyłam na film z Ami, a w opisie nawet o niej nie wspomnieli, więc to pewnie nie to...( Plus podnieśli cenę o 5 zł) :?

Dekisugi
Status: Offline

Post autor: Dekisugi » sob lis 28, 2015 9:04 pm

A przypadkiem special z Ami nie jest do filmu z Super S?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob lis 28, 2015 9:14 pm

Dekisugi pisze:A przypadkiem special z Ami nie jest do filmu z Super S?
Proszę, wg. Mala to side story do tv serii http://myanimelist.net/anime/1278/Bisho ... o_Hatsukoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości