Dramy i live action

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Nanaly » ndz wrz 17, 2017 8:51 pm

Oglądałam kiedyś Devil Beside You, ale nie pamiętam czy skończyłam. Za to miło wspominam Hi My Sweetheart. Teraz jak wygooglałam to aktorka grająca główną rolę to ta sama co w DBY.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Madoka » pn wrz 18, 2017 2:19 am

Devil beside you pamiętam jak oglądałam jeszcze na youtubie :-D jedna z moich pierwszych dram i bardzo dobrze ją wspominam. Bardzo lubię główny motyw muzyczny.

Ame
► Pokaż Spoiler
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Ame » pn wrz 18, 2017 1:29 pm

► Pokaż Spoiler
No właśnie o to mi chodzi!
► Pokaż Spoiler
Nanaly pisze:
ndz wrz 17, 2017 8:51 pm
Za to miło wspominam Hi My Sweetheart. Teraz jak wygooglałam to aktorka grająca główną rolę to ta sama co w DBY.
Zobaczyłam co to. Jak mi się spodoba DBY to może obejrzę. Przez to też zobaczyłam na DBY i dowiedzałam się, że jest to na postawie mangi. https://www.mangaupdates.com/series.html?id=1337

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Madoka » wt wrz 19, 2017 11:38 am

A ja tak jeszcze zagadnę z innej strony. Nieodłącznym elementem każdej produkcji są soundtracki. Macie jakąś listę ulubionych utworów, które przypominają wam o danych dramach, ewentualnie konkretnych scenach?
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: mika » wt wrz 19, 2017 12:57 pm

Ja mam parę. Tytułów teraz nie pomne, ale są z City Huntera, Moon Loversow (w tym ta przypominająca mi o
► Pokaż Spoiler
z Kopciuszka i jego 4 rycerzy (My Romeo przede wszyskim), z UF piosenki Woo Bina, na czele z Pictures in my head, z Mery (My Bus czy My Precios), sporo mam takich które wciąż gdzieś mi towarzyszą. Jak się gdzie do tytułów dobiore, to może stworze listę.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Ame » wt wrz 19, 2017 6:31 pm

Najbardziej i często nich wracam są osty z My Beautiful Bride. Days And Moons, Stay, Eclipse, Black Tears. Ciągle do nich wracam. 8-) W przypadku np. My Romeo słuchałam tego przez krótką chwilę. Po zakończeniu dramy już poszła w zapomnienie. Chicago Typewriter- Satellite, Wind (niestety tylko fragment. Szkoda, że nie zaśpiewali tego w całości w dramie :( ) Później może inne dopisze. Teraz mi się nie chce.

Awatar użytkownika
Nanaly
Adept
Posty: 403
Rejestracja: pt cze 24, 2011 10:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Nanaly » wt wrz 19, 2017 7:44 pm

Jasne, że tak. Z Hana Yori Dango piosenka Utady i Ai Otsuki (Planetarium). Z Boys Over Flowers lubię piosenkę śpiewaną przez główną bohaterkę: https://m.youtube.com/watch?v=e4YsOfQR3sI. Z Hi My Sweetheart ending i piosenka w trakcie badass mode. Itd. Właściwie to z każdej dramy coś wpadło mi w ucho.

Valkiris
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 23, 2013 10:17 pm
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Valkiris » wt wrz 19, 2017 11:51 pm

Nanaly pisze:
wt wrz 19, 2017 7:44 pm
Z Hana Yori Dango piosenka Utady i Ai Otsuki (Planetarium)
Podbijam. I jeszcze Flavor of life z drugiej serii. Z BOF lubię wiele piosenek, chociaż niespecjalnie kojarzą mi się z samą dramą, chociażby takie SS501 Because I'm Stupid i SHINee Stand By Me. Lubię też opening tajwańskiego Marsa i z Reply 1997 All For You & Broken. No i nie mogę wspomnieć o Pride, gdzie piosenki Queen zostały świetnie wykorzystane i robią z połowę roboty.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Madoka » śr wrz 20, 2017 7:47 am

Mi się tego troszkę uzbierało. Przez wiele lat moim numerem jeden było I for you zespołu Luna Sea, które było użyte jako motyw przewodni w Kamisama mou sukoshi dake, wspomniane już wcześniej Planetarium z Hana Yori Dango. Ciekawy przypadek miałam w sumie z koreańskimi dramami bo wciągnęłam się w nie przez to, że natrafiłam na youtubie przypadkiem teledyski do danych serii.
Tak miałam np z Gu Family Book . Sama seria w sobie porównując teraz do innych wypada blado ale jak słyszę My love is hurt, albo Best wishes to you w wykonaniu Choe Jin Hyuk'a to od razu mam przed oczami historię rodziców głównego bohatera.
Uwielbiam też Always z DOTS. Jak słyszę to przypomina mi się wtedy ta scena jak on wsiada do helikoptera i zostawia ją na dachu szpitala.
mika pisze:
wt wrz 19, 2017 12:57 pm
Moon Loversow
O ta jest po prostu przepiękna, jak słyszę ten utwór łzy mi stają momentalnie w oczach. Tak samo mam przy Goodbye my love z Fated to love you i Go ahead cry z Entertainera
Naprawdę sporo mi się tego uzbierało. Jakaś lista by się przydała.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Ame » czw wrz 28, 2017 8:04 pm

Missing Noir M Bardzo dobra drama pozostawiająca niedosyt po zakończeniu. Aż chciałoby się więcej. Od razu przypadła mi do gustu. Pierwsza sprawa ma oryginalne morderstwa. Nie spodziewałam się, że Kang Ha Neul zagra psychopatę. :o Gdy przeczytałam tytuł sprawy "Niewinne serce" założyłam, że nie spodoba mi się, ale zakończenie satysfakcjonujące.
► Pokaż Spoiler
Sprawa "Home" też fajna, ale spodziewałam się takiego zakończenia. :cry:
Główni bohaterowie od razu przypadli mi do gustu. Co prawda główny bohater Gil Su Hyeon nie jest zbyt oryginalny. Ileż to było geniuszy detektywów? Tylko ten tutaj jest przystojny. :oops: Jego partner Oh Dae Yeong jest jedyną komediową postacią w tej dramie. Oczywiście humoru bardzo mało, bo to drama innego klimatu. :P Głupio postąpił w przypadku
► Pokaż Spoiler
Hakerka Jin Seo Jun nie wiele jej było. Dali trochę więcej przy jednej sprawie, a tak bardziej trzyma się na uboczu, ale pomimo tego i tak zdobyła moją sympatię. ;) Nie tylko aktor Kang Ha Neul mnie tu zaskoczył. Także dyrektor, który stworzył zespoł gdzie grał aktor Park Jeong Do. Widziałam go Shopping King Louie i tak jakoś było mi dziwne go oglądając w poważniejszej roli. :x Spodobała mi się atmosfera zespołu. :) Była taka bardziej chłodniejsza od innych tego typu opowieści/serii.
Końcówka też bardzo dobra. Trochę brakowało mi smutnych zakończeń. ;/ Osty są dobre i raczej sobie je ściągnę. Dramę oceniam na 9/10.
Ostatnio zmieniony sob wrz 30, 2017 12:46 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Madoka » sob wrz 30, 2017 5:03 am

Strongest deliveryman - całkiem przyzwoite, choć bez większych rewelacji. Na plus za aktora, Ko Kyung Pyu który w końcu dostał główną rolę (tylko fryzurę miał tragiczną).
► Pokaż Spoiler
Duży plus też za niestandardowo poprowadzoną stronę romantyczną tej produkcji.

Save me -to jedna z ciekawszych dram tego roku jak dla mnie. Niestandardowa, dość mroczna, brudna i brutalna. Spokojnie mogliby z tego zrobić pełnometrażówkę. Tu znakomicie spisali się aktorzy drugoplanowi
► Pokaż Spoiler
. Głównej aktorce poza drewnianą mimiką momentami, nie mam nic do zarzucenia. Najlepsza postać, jak dla mnie to Dong Cheol- cały czas mu bardziej kibicowałam niż Sang Hwanowi, głównemu bohaterowi.
► Pokaż Spoiler
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Itachi Uchiha » czw paź 19, 2017 2:21 pm


Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: mika » czw paź 19, 2017 3:29 pm

Od dawna przeszukuje ten 21 października z Crisis, ale na taką godzinę nie wpadłam...

Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Mormicc » czw paź 19, 2017 3:34 pm

Nigdy nie oglądałem dram, warto?
mika, to jest standart u TVP. Zawsze najciekawsze rzeczy puszczają w jakiś dziwnych godzinach...
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: mika » czw paź 19, 2017 3:42 pm

Cesarzowa leciała o 17.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Ame » czw paź 19, 2017 5:46 pm

Mormicc, jak dla mnie warto, ale nie z oficjalnym polskim tłumaczeniem. Cesarzową Ki skaleczyli oraz wycieli znaczące sceny... :cry: Oglądam najwięcej koreańskim, bo lepiej im wychodzą. Japońskie to tylko lekkie romanse oglądam. Z krótkich i dobrych polecam Missing Noir M (10) oraz Circle (12). Oba dramy są koreańskie. Po tym co zrobili z Empress Kii nie ufam TV. Tej serii nie oglądałam tak więc nie wiem czy dobre. Poza tym znów dają nowości o tak później porze...
Ostatnio zmieniony czw paź 19, 2017 9:28 pm przez Ame, łącznie zmieniany 1 raz.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: kera » czw paź 19, 2017 5:59 pm

Naprawdę nie dało się lepszej godziny dać tylko 23:25 :x widać tureckie seriale mają lepsze przebicie :evil:

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Madoka » pn paź 23, 2017 6:02 pm

Miałam nic nie oglądać z nowości i wziąć się w końcu za wszystko co czeka na mojej liście ale trafiłam na The Package z Jung Yong Hwa i po prostu wsiąkłam po pierwszych czterech odcinkach. Jeżeli poziom się dalej utrzyma to mogę śmiało uznać, że jest to jedna z najlepszych dram tego roku. Gagi sytuacyjne są świetne, a poważniejsze sceny dość realistyczne.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Hajime23
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: Hajime23 » ndz paź 29, 2017 10:00 pm

Mam pytanie do tych co już trochę są odbyci w temacie dram japońskich. Chcę jakąś w końcu obejrzeć, ale nie wiem co jest warte uwagi. Więc co polecacie? Lubię akcje, jednak czasem także dobry romans może być. :wink:

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Dramy i live action

Post autor: kera » ndz paź 29, 2017 11:55 pm

Polecam bardzo Ando Lloyd ~ A.I. Knows Love? i do tego BORDER oraz N no Tame Ni :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości