Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alexandrus888 » śr maja 03, 2017 7:57 pm

Mi pomysł na podział 1-10/10+ się podoba. Bardzo ciężko było mi znaleźć te 5 "jednotomówek" i koniec końców zostałem przy 4 bo nie wiedziałem co jeszcze mogę dodać. I tak jak było pisane - jeżeli jakaś pozycja jednotomowa jest naprawdę dobra, nic nie stoi na przeszkodzie by ją dodać do kategorii krótkich.

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Lunatyczka » śr maja 03, 2017 8:16 pm

Koudaike no Hitobito występuje 2 razy na liście(ma 3 pkt i 7pkt), prawdopodobnie to moja wina, bo pomimo sprawdzania nie zauważyłam, że już został podany i ponownie wpisałam przy nim informacje.

Awatar użytkownika
Vasto
Posty: 69
Rejestracja: sob cze 04, 2016 1:56 am
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Post autor: Vasto » śr maja 03, 2017 8:21 pm

Mi też podoba się pomysł na podział 1-10 i 10+. Co do samego rankingu, to Baccano totalnie pozamiatało w rankingu light novel. :shock: Aż z ciekawości zerknę do anime, skoro to takie dobre, bo tkwi na MALu w "Plan to watch" już od kilku miesięcy. :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 8:48 pm

Vasto, niedawno obejrzałam jeszcze raz Baccano! i bardzo polecam. Spodobało mi się nawet bardziej niż za pierwszym razem :D Ale może dlatego, że wtedy byłam jeszcze dzieciakiem i chyba nie do końca zrozumiałam tę serię xD
Szkoda, że temat podziału na 1-10 i 10+ nie wyszedł wcześniej. W końcu ranking jest dopiero trzeci dzień.

Lunatyczko, poprawiłam :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ravel
Adept
Posty: 311
Rejestracja: czw sty 23, 2014 9:50 pm
Status: Offline

Post autor: ravel » czw maja 04, 2017 12:07 am

DarkNighty, Kyoukai Senjou no Horizon w ln też jest 2 razy(19 i 45).

Co do formatu to też wydaje mi się że podział 10/10+ lub podobny by się lepiej sprawdził i dawał większą możliwość wyboru, szczególnie jeśli w obu można by było dać po 10 pozycji ;) Do tego dorzucić większość ilość głosów na ln i było by super.

I również bardzo polecam anime Baccano! :)

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 04, 2017 7:38 am

Dla mnie bez znaczenia, bo nie znam dobrych jednotomówek, Za to całą masę serii tasiemco podobynych. Za to większa liczba LN to nie byłby wcale taki zły pomysł.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw maja 04, 2017 11:12 am

Ja akurat wolę jednotomówki i to na nich najbardziej się skupiam tworząc moją listę życzeń. Ale jeśli tak będzie Ci wygodniej to się dostosuję. Najwyżej będę je dodawać na listę 1-10.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw maja 04, 2017 11:30 am

Akurat liczby LN nie planuję powiększyć. Nie sądzę, by było aż tak dużo popularnych tytułów, by każdy potrzebował aż 10 głosów. Widać to zresztą po samym rankingu.
Taki podział byłby dla mnie wygodniejszy, ale nie jestem pewna, czy chcę go zaczynać jeszcze w czwartym rankingu. Tzn. trochę szkoda mojej pracy ze spisywaniem tego wszystkiego.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » czw maja 04, 2017 1:01 pm

Jeśli tak wygląda ranking jednotomówek to faktycznie szkoda roboty. Lista tytułów z 1 głosem nie zachęci w żaden sposób potencjalnego wydawcy (tak samo jak wydawcy pisali o ankietach odnośnie tytułu Yuri).

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 11, 2017 1:57 pm

Kocurzyca pisze:Na mojej liście mang są cztery sportówki, w tym trzy długie i dwie BARDZO długie :lol: śmieję się sama z siebie i ze swoich nierealnych marzeń
_________________
Tylko 4?
Ja mam 5 + 1 w pod spodem (powinny być dwie, ale ta dryga jest popularniejsza i ma mieć anime).
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » czw maja 11, 2017 2:04 pm

Reviolli pisze:
Kocurzyca pisze:Na mojej liście mang są cztery sportówki, w tym trzy długie i dwie BARDZO długie :lol: śmieję się sama z siebie i ze swoich nierealnych marzeń
_________________
Tylko 4?
Ja mam 5 + 1 w pod spodem (powinny być dwie, ale ta dryga jest popularniejsza i ma mieć anime).
Tzn mam 5 jeśli liczyć jednotomowe yaoi w jednotomówkach. Rozważam też dodanie Ballroom, ale najpierw chciałam zerknąć do anime jak będzie wychodzić.

Tak czy inaczej cieszyłabym się z czegokolwiek :lol:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw maja 11, 2017 2:09 pm

Jak na razie nikt nie rozpieszcza wielbicieli tytułów sportowych.

Choć może RedSun z tym Wind Breakerem coś ruszy.

Ciekawi mnie czy są zadowoleni ze sprzedaży. Choć zdaje sobie sprawę że w przypadku tego tytułu wynik jest raczej całkowicie nie miarodajny, bo wpływa na niego kosmiczna ilość czynników.

Dobre jest to że całkowicie zapomniałem że po pl wychodzi kuroku, bo dawno nie przygarnąłem żadnego nowego tomiku.

- - - - -

Czasami wydaje mi się że tak bardzo lubię sportówki i yuri tylko dlatego* że są tak mało popularne w pl.
* Tak naprawdę to czynników jest dużo więcej, ale ten wiąże się z cechą mojego charakteru.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw maja 11, 2017 3:07 pm

Może nie widać tego po mojej liście, ale osobiście uwielbiam serie sportowe. W rankingu nie dodałam żadnej, ponieważ ich szanse na wydanie są bliskie zeru. Szczególnie czekam na One Outs i Hikaru no Go. Przy czym bardzo ucieszyłabym się z Ace of Diamond, Chihayafuru, Eyeshield 21 czy Initial D.
Znam dużo więcej sportówek, ale muszę przyznać, że większość wystarczy mi w formie anime.

One Outs i Hikaru no Go są najrealniejsze, bo są zakończone i nie takie długie. Niestety sportowe serie pobijają rekordy długości xD Patrz: Major czy Hajime no Ippo. Obie serie bardzo lubię, Majora wręcz kocham, ale w przypadku tych dwóch serii wystarczy mi anime.
Już Kuroko no Basket zbieram głównie dlatego, by pomóc w sprzedaży sportówek. W sumie całość jest przedstawiona w postaci anime i nie dziwię się, że większości to wystarcza.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » czw maja 11, 2017 3:26 pm

IMO sportowym mangom w porównaniu do anime brakuje przede wszystkim tempa akcji. Jeśli w sportówce chodzi tylko (jak głupio by to nie brzmiało) o sport, to nie dziwie się, że ludzie po anime później nie kupią mangi. W Chihayafuru działo się wiele podczas meczy i poza nimi, tę mangę z dziką chęcią brałbym :P

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » czw maja 11, 2017 3:31 pm

Fani, coś w tym jest. Właśnie dlatego czekam na One Outs, gdzie chodzi o psychologicznego zagrywki, i Hikaru no Go, które tematyką jest podobne do Chihayafuru. Te trzy sportówki chętnie bym kupiła, ponieważ nie można im zarzucić, że brakuje w nich sportowej dynamiki. Tutaj bardziej sport jest dodatkiem na rzecz innych zalet.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob maja 13, 2017 9:06 am

DarkNighty pisze:To już druga uwaga, ponieważ wcześniej napisałam do myszy, że Annarasumanara powinna być w jednotomówkach. Może po prostu zamienić te dwie serie u siebie w rankingu.
Wprowadziłam poprawki, przepraszam za zamieszanie :oops:

pati
Status: Offline

Post autor: pati » czw cze 15, 2017 10:39 pm

DarkNighty pisze:pati, czy mogę się spytać, co ty wyrabiasz? -.-' Czemu zaznaczyłaś tytuły na zielono i je zmieniłaś?
I nie, nie możesz sobie wszystkiego zmieniać w rankingu, jak ci się podoba. Myślisz, że będę wprowadzać poprawki w rankingu przy każdej twojej zmianie? -.-'
I swoją drogą, do rozmów o rankingu jest osobny temat, by tutaj nie śmiecić. To nie jest miejsce na to.
Abnormal-kei Joshi - ta manga ma Hiatus
7 Seeds - jest bardzo długa, raczej nie znana, kreska wielu się nie podoba + tłumaczą ją online pl (małe szanse)

moje niepotrzebne posty wygasną

no i już nic nie ruszam (powaga)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pt cze 16, 2017 1:29 am

mysz, nie ma sprawy :) Za chwilę dodam twoje głosy.

[ Dodano: Czw 15 Cze, 2017 ]
Waneko ogłosiło wydanie Shiki - dwie osoby mogą zmienić swój głos.

I tak przy okazji, trochę spóźnione, ale okazało się, że Murcielago również pojawiło się w rankingu z głosem od jednej osoba. Może ona również zmienić tytuł na jakiś inny :)

[ Dodano: Pią 16 Cze, 2017 ]
pati pisze:
DarkNighty pisze:pati, czy mogę się spytać, co ty wyrabiasz? -.-' Czemu zaznaczyłaś tytuły na zielono i je zmieniłaś?
I nie, nie możesz sobie wszystkiego zmieniać w rankingu, jak ci się podoba. Myślisz, że będę wprowadzać poprawki w rankingu przy każdej twojej zmianie? -.-'
I swoją drogą, do rozmów o rankingu jest osobny temat, by tutaj nie śmiecić. To nie jest miejsce na to.
Abnormal-kei Joshi - ta manga ma Hiatus
7 Seeds - jest bardzo długa, raczej nie znana, kreska wielu się nie podoba + tłumaczą ją online pl (małe szanse)

moje niepotrzebne posty wygasną

no i już nic nie ruszam (powaga)
To po co dałaś je w ogóle do rankingu? By za chwilę je zmienić? -.-' To tak nie działa. Na zielono zaznacza się serie, które zostały wydane u nas w Polsce i wtedy można je zmienić na jakąś inną. A nie wtedy, kiedy ci się podoba. Wszystko jest napisane w regulaminie.
W obecnym kształcie nie zaliczę twoich głosów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » pt cze 16, 2017 2:52 pm

DarkNighty, wiem, że już trochę późno, ale czy też mogę dać swoje głosy?

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » pt cze 16, 2017 2:56 pm

Cavaliere tak, bo niby czemu nie? Jest to nowy ranking po Pyrkonie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości