Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 01, 2017 7:38 pm

Naama, masz małe błędy w swoim rankingu. Michiru Heya ma dwa tomy (według baki, choć czytałam wersję trzytomową), a Junjou Romantica 22+.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn maja 01, 2017 7:48 pm

Dzięki za czujność, SallyCzarownica. Staram się to sprawdzać, ale nie zawsze mi się chce. Na przykład zauważyłam, że Haikyuu nie ma 14+ tomów, a 26+ (głos Reviolii), ale akurat na to bym pewnie nie zwróciła uwagi. Już poprawiłam u siebie w rankingu :D
Chociaż na Baka-Updates JR ma 21+ tomów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » pn maja 01, 2017 8:03 pm

SallyCzarownica, już poprawiłam, niestety poszło kopiuj/wklej ze wcześniejszego posta :D Michiru Heya ja widziałam gdzieś jako 1 tom, dokładnie jest to DJ do Kami-sama no Ude no Naka, chociaż Kami-sama już aż tak mi nie przypadło do gustu, bo każdy rozdział to inna historia, a Cassanova to jednak skupia się na jednym wątku :) W ogóle od tej autorki bym brała wszystko :D
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Post autor: SallyCzarownica » pn maja 01, 2017 9:45 pm

Chociaż na Baka-Updates JR ma 21+ tomów.

To mają przestarzałe dane. 22 tom wyszedł już kilka miesięcy temu.
Naama pisze:SallyCzarownica, już poprawiłam, niestety poszło kopiuj/wklej ze wcześniejszego posta :D Michiru Heya ja widziałam gdzieś jako 1 tom, dokładnie jest to DJ do Kami-sama no Ude no Naka, chociaż Kami-sama już aż tak mi nie przypadło do gustu, bo każdy rozdział to inna historia, a Cassanova to jednak skupia się na jednym wątku :) W ogóle od tej autorki bym brała wszystko

To musiał być spory tom. Czytałam mangę kilka razy, ale właśnie w trzytomowym wydaniu. Znaczy, na necie była podzielona na trzy tomy. ^^ Też ją bardzo lubię i chętnie bym przygarnęła. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » wt maja 02, 2017 7:42 am

Bo ja kopiuje co roku cały czas ten sam ranking... A że większość pozycji w nim jest już zakończone więc nawet nie sprawdzam. Tylko LN dodaje jako nowe.

Mam nadzieje że w tym raku choć 1-2 tytuły będę mógł zrobić na zielono.
Tak sobie żartuje... realistą jestem i z seriami sportowymi i starymi romansami nie mam na co liczyć, ale to są moje ulubione nie wydawane tytułu.

Moim ulubionym wydawnictwem jest JPF. Jakość tomików i tłumaczenie, dodatkowo wydają moje tasiemce i MM. Ogólnie jestem trochę przy nich rozdarty bo cieszy mnie reedycja starszych tytułów (czarodziejki, BA i inne), ale chciałbym też jakieś nowe tytuły.
Mimo wszystko liczę że w 2018 sypną czymś ciekawym.

Kotori. Koliberek wskakuje u mnie na drugie miejsce. O ile większość tytułów BL z ich oferty to całkowicie nie moja bajka, tak LN i tytuły nie-BL jakoś łatwo trafiają na moją półeczkę i jestem z nich raczej zadowolony.

Studio JG.
Studio wskakuje na 1 miejsce w ilości zbieranych serii i tomików. Dzieje się tak z 2 powodów. Pierwszy to taki że w zeszłym roku rozwinęli się bardzo ładnie, dużo dobrych i ciekawych tytułów. A drugim jest fakt że w większości ich nie ruszyłem :) i dopiero teraz rozpocznę ich zbieranie.

Waneko.
Kotek pomimo wydawania największej liczby tytułów i tomików spada na 2gą lokatę pod tym względem u mnie. Powody są trzy. Po pierwsze dużo serii które od nich zbierałem po prostu się skończyło. Drugi to ich nowe zapowiedzi które w większość są mi co najwyżej obojętne ty chodzi przede wszystkim o tasiemce Magi, Kulinarne, Bakuman (najprawdopodobniej nigdy nie doczekają sie u mnie zakupu bo jest dużo więcej ciekawszych tytułów). Powód 3 to taki że często wydaje sobie wytyczne np. tylko zakończone mangi lub tylko 3 nowe serie na kwartał (portfel nie jest przecież bez dna).

Dango
Klusek. Nie licząc jednej pozycji to ich oferta bardzo mi pasuje. Ciekaw jestem co zamierzają zrobić w przyszłości.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

GekainoShi
Status: Offline

Post autor: GekainoShi » wt maja 02, 2017 11:49 am

Trzeba przyznać że wydawnictwa nam się naprawdę rozrastają. To cieszy. Ale ja nadal czekam na Trigun ^^ Może w tym roku się uda.
Biorę od początku udział w rankingach i już wiele serii z niego zostało wydanych ale nigdy te na których mi najbardziej zależy. No ale nie można mieć wszystkiego ;)

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Lou » wt maja 02, 2017 9:51 pm

Mysz, Tamen De Gushi, które wrzuciłaś jako jednotomówkę, to seria ongoing. Za około 20 chapterów (w wer. webowej) możemy spodziewać się kolejnego tomu zbiorczego. Po informacjach z tumblr sądzę, że seria zamknie się w czterech-pięciu tomach.
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 5:22 pm

To już druga uwaga, ponieważ wcześniej napisałam do myszy, że Annarasumanara powinna być w jednotomówkach. Może po prostu zamienić te dwie serie u siebie w rankingu.

[ Dodano: Śro 03 Maj, 2017 ]
Po podliczeniu głosów zastanawiam się, czy ranking jednotomówek ma jakikolwiek sens. Każdy z nas proponuje zupełnie inne tytuły. Jedynie 20 mang (z 93) zostało zaproponowane przynajmniej dwa razy. Zaledwie 5 tytułów, to 3 głosy lub więcej :(
Co o tym sądzicie? Rozważam, czy nie zrezygnować z rankingu jednotomówek w przyszłym roku. W zamian możemy pomyśleć o rozdzieleniu "pozostałych mang" na serie 1-10 tomów i 11+ tomów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Post autor: Gagantous » śr maja 03, 2017 5:30 pm

Nie czytam jednotomówek, ale podział na krótsze i dłuższe serie jak najbardziej do mnie przemawia :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 5:32 pm

Przy czym, tak teraz o tym pomyślałam, w seriach 1-10 tomów można dawać serie wychodzące, które mają powiedzmy maksymalnie 7+ tomów. Można przyjąć, że w większości przypadków w ciągu roku nie przekroczą jakoś drastycznie liczby 10 tomów.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr maja 03, 2017 5:45 pm

Chihayafuru ma 34+ tomy, nie 29+

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr maja 03, 2017 6:23 pm

Jeśli ranking ma służyć wydawcom ( waneko ) to chyba duży wybór jednotomówek nie jest taki zły. Trudno wskazać jakieś bardziej znane tytuły, ale np seria JW raczej nie stawia na popularność więc mogą nakierować się na jakieś fajne, niekoniecznie rozpoznawalne w fandomie tytuły.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 6:46 pm

mika, poprawiłam, dzięki :)

Zugai, jasne, ale do tego nie jest im potrzebny ranking :D Mogą przejrzeć wiele innych stron, szukając jednotomówek do wydania. Rankingi mają pokazywać popularność tytułów wśród aktywnych uczestników forum.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Matii
Weteran
Posty: 1322
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 6:18 pm
Lokalizacja: Katowice
Status: Offline

Post autor: Matii » śr maja 03, 2017 6:51 pm

Zugai., ma racje. Waneko czy inni wydawcy nie znają wszystkich tytułów, które mogą się okazać ciekawe. Sami wydawcy nie raz już przyznawali że fani są o wiele bardziej od nich doinformowani jeśli chodzi o mangi. Patrząc na ranking mogą zawsze znaleźć jakiś tytuł, może im się spodoba, a potem wydadzą.

The promised neverland na pierwszym miejscu rankingu ^^ Teraz tylko czekać aż ktoś to wyda.
Czekam na wydanie - Trigun; Hunter x Hunter; Nana; Shaman King KZB; Ashita no Joe; Kiseijuu
Nakarm Prehistorycznego pokemona: Obrazek

Awatar użytkownika
Zugai.
Adept
Posty: 239
Rejestracja: pt mar 03, 2017 11:57 pm
Status: Offline

Post autor: Zugai. » śr maja 03, 2017 7:00 pm

+ forumowicze nie proponują byle czego, więc taki spis wyselekcjonowanych, dobrych jednotomówek może być bardziej pomocny niż inne strony :P . Ja bym jednak zostawił tę część rankingu.

A podział na krótsze i dłuższe serię brzmi fajnie, zwłaszcza że nasi wydawcy nie pchają się do wydawania tych drugich :mrgreen: .

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 7:07 pm

Nie jestem przekonana, czy wydawcy faktycznie zainteresują się serią, bo akurat jedna osoba na nią zagłosowała. W ten sposób to ktoś z Waneko/innego wydawnictwa musiałby sprawdzać te wszystkie jednotomówki z rankingu na innej stronie. Wszystkie 90 po kolei, dlatego że praktycznie każda została zaproponowana tylko przez jedną osobę. Jasne, fajnie myśleć, że forum to ta elita czytelników, która wybiera to, co dobre, ale nie mydlmy sobie oczu :D
I tak w kwestii praktycznej... Wiecie jakie to męczące, kiedy muszę dodawać do rankingu ciągle nowe tytuły, których tam jeszcze nie ma? :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Post autor: Fani » śr maja 03, 2017 7:13 pm

Można zrezygnować z rankingu jednotomówek. Mam co prawda do niego wpisywać, ale skoro wynika są bardzo podzielone i nic się nie wybija, to może nie ma sensu przy nim zostawać. Komu bardziej zależy na jakieś jednotomówce niech ją wpisze do zwykłych mang, i tyle. Nie bardzo widzę sens w dzieleniu rankingu na krótsze i dłuższe serie. Równie dobrze można by było dzielić na shouneny, shoujo, seineny, joseie itd. Ważne, że wydawnictwa wiedzą na czym nam najbardziej zależy.

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » śr maja 03, 2017 7:22 pm

Osobiście bardzo lubię ranking jednotomówek, bo nawet szukając czegoś nowego do czytania łatwiej mi coś znaleźć w tych dziewięćdziesięciu tytułach, niż latając po stronach. Jak tak przeglądałam, to może aż tylu tytułów LN nie było i był wyraźny lider, ale głosy 2+ miała podoba liczba tytułów jak przy jednotomówkach np.

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Post autor: Naama » śr maja 03, 2017 7:46 pm

Jestem za tym, żeby zrobić podział na serię:
- 1 - 10
- 10+

Ba, ja bym jeszcze w ogóle zrobiła jakiś podział na serie zakończone i serie on going :<
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » śr maja 03, 2017 7:49 pm

mika, weź pod uwagę, że LN jest praktycznie połowę mniej niż jednotomówek, co już samo w sobie pokazuje, że mamy bardziej sprecyzowane oczekiwania. Jasne, jest dużo pojedynczych głosów, ale nie jest to prawie 4/5 całości (jak w przypadku jednotomówek).
Uważam, że gdyby był ranking 1-10 tomów, to tam z pewnością pojawiłyby się serie, które mogłyby również zostać wydane w ramach jednotomówek. Tylko byłoby ich mniej.
Ale jeśli naprawdę chcecie ten ranking, to ok. Nie będę się upierać. Ranking nie jest tylko dla mnie, a dla wszystkich, stąd pomysł poddaję pod dyskusję.

Fani, akurat podział na krótsze i dłuższe serie może mieć spory sens. Wiele krótszych serii gdzieś umyka w rankingu "pozostałych mang". W końcu jest on zdominowany przez długie serie.
Jeśli wydawnictwo chce wydać coś krótkiego i popularnego, to wchodzi w odpowiedni ranking i nie musi się przebijać przez całą masę tasiemców itp.. Oczywiście jeśli optymistycznie założymy, że ktokolwiek zwraca uwagę na te rankingi :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości