Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 01, 2015 1:44 pm

Angu pisze:*jako pierwsza to wymieniam... wszyscy już mają wydania angielskie? :P Czy to taki zapomniany tytuł? ^^"
Ja pamiętam o Honey and Clover i oczywiście bym kupiła, ale niestety nie zmieściło się w 10 :( Obawiam się, że nawet w 15 zabrakłoby miejsca dla tej mangi.

A Nana to oczywiście josei, jednak niestety na wielu stronach jest klasyfikowana jako shoujo. Prawdopodobnie Nana jest/była wydawana w magazynie shoujo i stąd ta głupia nieścisłość -.-

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz mar 01, 2015 3:53 pm

Nie chciałabyś dodać do tabelki jeszcze kolumnę z ilością osób które zagłosowały na daną mangę? Bo np na mangę mającą 15pkt mogły zagłosować 3 osoby a na taką mającą 8pkt mogło zagłosować 8 osób. Myślę, że to mogłoby trochę ułatwić odbiór =)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 01, 2015 4:00 pm

Kocurzyca pisze:Nie chciałabyś dodać do tabelki jeszcze kolumnę z ilością osób które zagłosowały na daną mangę? Bo np na mangę mającą 15pkt mogły zagłosować 3 osoby a na taką mającą 8pkt mogło zagłosować 8 osób. Myślę, że to mogłoby trochę ułatwić odbiór =)
Naprawdę dobry pomysł. Myślałam, że nie będę potrafiła tego zrobić, ale jakoś nowa kolumna dodała się bez problemu :)
Zaktualizowana wersja tabeli będzie już z ilością osób, które zagłosowały na dany tytuł :)

degel123
Status: Offline

Post autor: degel123 » ndz mar 01, 2015 4:13 pm

DarkNighty za każdym razem liczysz głosy od nowa czy aktualizujesz wyniki wraz z kolejnymi odpowiedziami ? Pytam bo w tabeli Billy Bat ma 6 pkt , a powinien mieć 7 :twisted:

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 01, 2015 4:50 pm

degel123 pisze:DarkNighty za każdym razem liczysz głosy od nowa czy aktualizujesz wyniki wraz z kolejnymi odpowiedziami ? Pytam bo w tabeli Billy Bat ma 6 pkt , a powinien mieć 7 :twisted:
Aktualizuję wyniki. Umarłabym, jeśli miałabym liczyć wszystko od nowa xD

A Billy Bat powinien mieć 9 punktów, a nie 6 czy 7. Był wpisany w tabelce dwa razy: raz za 6 pkt, raz za 3 pkt. Już to połączyłam i przeniosłam mangę wyżej w rankingu :)

Jeśli jeszcze znajdziecie jakieś błędy, to piszcie :D

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » ndz mar 01, 2015 4:56 pm

Bradherley's Coach też jest chyba dwa razy, raz za 6 a raz za 1 pkt, w dodatku z różnymi gatunkami :o (34 i 135)
Ja na razie się powstrzymam od głosu. Ciężko by było ułożyć tytuły w odpowiedniej kolejności.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 01, 2015 5:03 pm

maurycy pisze:Bradherley's Coach też jest chyba dwa razy, raz za 6 a raz za 1 pkt, w dodatku z różnymi gatunkami :o (34 i 135)
Ja na razie się powstrzymam od głosu. Ciężko by było ułożyć tytuły w odpowiedniej kolejności.
To już wiem :D Poprawiłam punktację u siebie na komputerze za pamięci. Teraz dodaję liczbę osób, które głosowały przy każdej mandze, a jak już to uporządkuję, to wstawię ranking jeszcze raz :)

degel123
Status: Offline

Post autor: degel123 » ndz mar 01, 2015 5:10 pm

A Billy Bat powinien mieć 9 punktów, a nie 6 czy 7. Był wpisany w tabelce dwa razy: raz za 6 pkt, raz za 3 pkt. Już to połączyłam i przeniosłam mangę wyżej w rankingu :)
Heh , nie ma to jak komuś wytykać błąd jednocześnie samemu nie mając racji :) Przepraszam :D Grunt że już wszystko jasne :)

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: mika » ndz mar 01, 2015 6:45 pm

Ame pisze:
mika pisze:Watashitachi no Shiawase na Jikan
Jak nie wiesz to książka została u nas wydana pod tytułem"Nasze szczęśliwe czasy".
Wiem, mam, czytałam, nie przeszkadza mi to jednak dalej pomarzyć sobie o mandze.

Mówiłam, że o czymś zapomnę. Na listę pod topką powinien się jeszcze u mnie Natsume załapać, a jak tak go olałam :( I Koe no Katachi :(

e: Jak wspominałam w swoim poście, Daiya no A (Ace of Diamond) ma 45, można już liczyć 46, bo zaraz wyjdzie, tomów, a nie 42.
Ostatnio zmieniony ndz mar 01, 2015 10:02 pm przez mika, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » ndz mar 01, 2015 7:02 pm

http://ranking-mang.blogspot.com/
Zaktualizowałam ranking. Dodałam ilość osób przy każdej serii, poprawiłam zauważone błędy oraz oczywiście dodałam najnowsze głosy :)

Lilka
Status: Offline

Post autor: Lilka » pn mar 02, 2015 1:12 am

Mahou Sensei Negima -> na to zagłosowały 2 osoby :) I powinny być 3 punkty. Występuje dwa razy na liście, raz za 2 punkty i raz za 1.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: DarkNighty » pn mar 02, 2015 1:17 am

Lilka pisze:Mahou Sensei Negima -> na to zagłosowały 2 osoby :) I powinny być 3 punkty. Występuje dwa razy na liście, raz za 2 punkty i raz za 1.
No właśnie tak mi się wydawało, że już ktoś wcześniej głosował na tę serię, ale nie mogłam jej znaleźć xD
Jutro (a właściwie dzisiaj, ale dużo później) poprawię to ;)

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn mar 02, 2015 1:34 am

Likorys pisze:Ranking 'najmniej wyczekiwanych mang' a.k.a. 'mang z którymi won nam od naszego rynku' a.k.a. 'nie tkną choćby mi płacili albo kupię po to by spalić w ofierze'.
Takie tematy to tylko hejt, żółć i kłótnie. Wierz mi na słowo.

Druga sprawa, lepiej zrobić jak przy plebiscycie na naj mangę i wydawnictwo, gdzie był osobny temat do samych głosów, i drugi do dyskusji o nim.

Tak więc D. Najti zostawiam Ci decyzje czy stworzyć "Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja". Zrobiłoby się przejrzyściej. I możesz przy okazji zedytować pierwszy post tego wątku i dodać link do aktualizowanego rankingu.

Ps. To tylko rada, zrób jak uważasz. W końcu to Twa inicjatywa.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn mar 02, 2015 1:47 am

Mephisto, myślałam raczej o czymś, gdzie można by podyskutować merytorycznie o tym co w danej serii się nie podoba. Wymagałoby to pewnie codziennego czyszczenia z idiotów, ale mogłoby wyjść całkiem ciekawie.
Na przykład 'Seikon no qwaser bo 13latka (o ile dobrze pamiętam) świecącą gołym kroczem jest obleśna, a główny bohater podpada pod zżynkę' zamiast 'są cyce, bleh, 0/333333'. :lol:

Chociaż pewnie w internecie faktycznie by nie wyszło. : :lol:

Awatar użytkownika
Mephisto
Weteran
Posty: 1296
Rejestracja: czw sty 31, 2013 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Mephisto » pn mar 02, 2015 1:55 am

Likorys pisze:Mephisto, myślałam raczej o czymś, gdzie można by podyskutować merytorycznie o tym co w danej serii się nie podoba.
Od tego są osobne tematy dla każdego z tytułów.

Poza tym pomysł tak bezsensowny, że szkoda się rozwodzić. Zbierając -naście osób do -nastu tytułów by krytykować? Nawet jeśli niemiałby to być plebiscyt "dla beki" i tak skończyło by się wojną i opluwaniem. Zwyczajnie takie coś nie ma racji bytu. Wróćmy lepiej na Ziemie i "pozytywnych" rankingów.
Za słowami widzę wyłącznie wątpliwości.
https://twitter.com/meurtvolant

Quithe
Status: Offline

Post autor: Quithe » pn mar 02, 2015 2:07 am

Mephisto pisze:
Likorys pisze:Mephisto, myślałam raczej o czymś, gdzie można by podyskutować merytorycznie o tym co w danej serii się nie podoba.
Od tego są osobne tematy dla każdego z tytułów.

Poza tym pomysł tak bezsensowny, że szkoda się rozwodzić. Zbierając -naście osób do -nastu tytułów by krytykować? Nawet jeśli niemiałby to być plebiscyt "dla beki" i tak skończyło by się wojną i opluwaniem. Zwyczajnie takie coś nie ma racji bytu. Wróćmy lepiej na Ziemie i "pozytywnych" rankingów.
Zaraz będzie, że nie podoba jej się Twój ton :roll:

Likorys
Status: Offline

Post autor: Likorys » pn mar 02, 2015 3:42 am

Quithe pisze:[Zaraz będzie, że nie podoba jej się Twój ton :roll:
Patrzcie, czarodziej! Ton z liter pisanych na ekranie wyczytał~! :shock: Musisz mieć świetny program do czytania tekstu, Ivona przy nim wysiada. :D

Mephisto, skoro sam pomysł tematu przeznaczonego do takiej dyskusji skłania do myśli 'skończy się wojną i hejtem bo ludzie dyskutować nie umiom' to chyba coś jest z fandomem/forum nie tak? I warto chociaż próbować coś z tym zrobić, zamiast wzruszać ramionami jakby to była norma?
Bo norma to nie jest. Najciekawsze wykłady mojego fakultetu były wtedy, kiedy komuś się zadana książka nie podobała i jakoś nikt się z nikim nie gryzł, nawet jeśli innym dana książka się bardzo podobała.

maurycy
Status: Offline

Post autor: maurycy » pn mar 02, 2015 6:00 am

Likorys pisze:Mephisto, skoro sam pomysł tematu przeznaczonego do takiej dyskusji skłania do myśli 'skończy się wojną i hejtem bo ludzie dyskutować nie umiom' to chyba coś jest z fandomem/forum nie tak? I warto chociaż próbować coś z tym zrobić, zamiast wzruszać ramionami jakby to była norma?
Bo norma to nie jest. Najciekawsze wykłady mojego fakultetu były wtedy, kiedy komuś się zadana książka nie podobała i jakoś nikt się z nikim nie gryzł, nawet jeśli innym dana książka się bardzo podobała.
Ale przecież to tylko forum internetowe, na którym pełno jest ludzi w różnym wieku, a nie tylko dorosłych osób, które potrafią dyskutować, jak na uniwersytetach czy tam innych uczelniach. A zresztą, temat byłby trochę bez sensu, bo ludzie zaczęliby wywlekać wady mang, które ogółem są dobre, albo np. podawać listy pełne np. "wiejących" mang, bo po prostu ich nie lubią czy też "bo za dużo ich na naszym rynku" - a gdy jedna osoba wyrazi inną opinię, zacznie się publiczny lincz.
No i ostatecznie, ja to już przestałam wierzyć, że wydawnictwa nie wydadzą czegoś, co jest choćby nawet i naprawdę słabe, bo jeśli przynosi pieniądze... Dla mnie mangą złą jest na przykład Sekaichi Hatsukoi czy Junjou Romantica, ale sama możesz zresztą sobie zobaczyć w temacie tego pierwszego, jak fani tytułu tłumaczą sobie motywy molestowania seksualnego w tytułach tej autorki. No, ale to tylko moje zdanie, a mangę ostatecznie i tak wydano, więc co za różnica... :P

Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » pn mar 02, 2015 7:15 am

Mephisto pisze: Tak więc D. Najti zostawiam Ci decyzje czy stworzyć "Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja". Zrobiłoby się przejrzyściej. I możesz przy okazji zedytować pierwszy post tego wątku i dodać link do aktualizowanego rankingu.
Też miałem to zaproponować. I od razu PWki do Damisia i Zandzi, żeby w wolnej chwili zrobili przesiew z tego tematu i dali wszystkie "niegłosowe" posty.

Zdecydowanie najsłabsza manga sportowa w zestawieniu prowadzi? Nawet Kuroko ma coś nowatorskiego w sobie, dzięki czemu nie jest bezjajecznym odgrzewanym kotletem.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » pn mar 02, 2015 2:35 pm

Nawet PWek nie musieliście wysyłać. Cieszcie się nowym tematem. :wink:
Faust pisze:Zdecydowanie najsłabsza manga sportowa w zestawieniu prowadzi? Nawet Kuroko ma coś nowatorskiego w sobie, dzięki czemu nie jest bezjajecznym odgrzewanym kotletem.
HQ jest słabe? Nie czytałam, ale widziałam sporo pozytywnych opinii, więc nastawiałam się na coś Slam Dunkowego. :?

Hmm, listy niektórych osób mi przypomniały, że zapomniałam o kilku tytułach... a tak z ciekawości, gdyby jakiś polski wydawca w przyszłości zapowiedział, któryś z tytułów na liście, to czy osoby, które na niego głosowały mogą zastąpić ten tytuł jakimś innym? :?
Ostatnio zmieniony pn mar 02, 2015 2:39 pm przez zandam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości