Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: zandam » ndz maja 20, 2018 1:20 pm

DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 12:58 pm
W rankingach chodziło o to, by zauważyć, na które serie najbardziej czekamy, a różnice są minimalne.
To nic dziwnego. Tak jak pisała Otai, każdy głosuje na to, co na pewno kupi, a nie na to, co może by kupił. Na dodatek dochodzą zagraniczne wydania; nie chce mi się czekać do świętego nigdy na polskie wydania, więc jak coś się pojawia za granicą, zamawiam to tam i automatycznie znika z mojej listy chciejek (na Barakemona, czy Arslana też się pewnie wkrótce zdecyduję). Gdybym nie zamawiała importów, to moja lista wyglądałaby zupełnie inaczej i obejmowałaby najpopularniejsze tytuły, które pojawiają się też u innych (Haikyuu, Yona, Arslan, Wotaku, Yakumo itp.), ale skoro już je mam, albo nadal zbieram, to na ich miejsce wchodzą inne, mniej znane tytuły. :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 1:38 pm

To nie tak, że tego nie rozumiem. Co nie zmienia faktu, że jak ręcznie wpisuję te 100+ serii, które w rankingu pojawią się tylko raz, to mam wrażenie, że marnuję czas :P I faktycznie widać spadek niektórych tytułów. Na przykład Yony.
Ale sam fakt, że na przykład w top15 (obecnym) jest Yowamushi Pedal, to takie :roll:

W ogóle miałam pomyśleć o tym, co zaproponowała Otai, ale zapomniałam. Może nawet byłoby lepiej, gdyby każdy tytuł był za 1 punkt. Ewentualnie pierwsze pięć za 2 punkty, a pozostałe pięć za 1. Już się kilka razy zdarzyło, że gdzieś na górze był tytuł, na który zagłosowały dwie osoby (20 punktów), a na dole jakiś tytuł z głosami od powiedzmy ośmiu osób (ale za mniejszą wartość).
Ale wtedy to będzie dopiero zabawnie wyglądać. 20 tytułów po 2-4 punkty, a potem 100 tytułów po 1 punkt. W niczym to nikomu nie pomoże i będzie zupełnie bez sensu. A niestety dobitnie pokaże, jak rozkładają się głosy.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 2:55 pm

DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 1:38 pm
Ale sam fakt, że na przykład w top15 (obecnym) jest Yowamushi Pedal, to takie
Pisałam wcześniej - nie lubię długich serii, więc ciężko będzie mi znaleźć jakieś tytuły do listy. A YowaPeda jest dla mnie w topce rzeczy, które bym kupiła - i tak wrzuciłam go 3 miejsca niżej niż powinnam. Inni wrzucili nawet dłuższe serie do proponowanych :roll: i mniej prawdopodobne ;). Nie widzę powodu, dla którego ktoś za mnie miałby decydować co się nadaje na listę ;)

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: zandam » ndz maja 20, 2018 2:59 pm

Ha, ha, ha, rzeczywiście. W takim razie zawsze możesz jeszcze zresetować ranking, zmienić zasady i każdemu tytułowi przyznać po 1 pkt albo zmniejszyć ilość propozycji do 5. O ile z krótkimi tytułami nie miałam problemu (a ich przytłaczająca ilość to jednotomówki), o tyle długie musiałam uzupełnić tytułami, których jeszcze nie czytałam, bo nie miałam pomysłów.

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 3:04 pm

W sumie jeszcze nie jest za późno, żeby inaczej przeliczać ranking ;) , niewiele osób zagłosowało :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 3:22 pm

Nikomu nie narzucam, na jakie serie ma głosować, a na jakie nie. Chociaż na przykład, jeśli mój ranking miałby być w pełni szczery, to musiałabym dać w czołówce Ace of Diamond i Detective Conan, bo to moje ukochane mangi xD Wiem jednak, że nie ma nawet 1% szans, że pojawią się w Polsce, więc szkoda mi miejsc. Szczególnie, że czekam na naprawdę wiele tytułów i wolę dać inne w rankingu.
zandam pisze:
ndz maja 20, 2018 2:59 pm
Ha, ha, ha, rzeczywiście. W takim razie zawsze możesz jeszcze zresetować ranking, zmienić zasady i każdemu tytułowi przyznać po 1 pkt albo zmniejszyć ilość propozycji do 5.
Zmniejszenie propozycji nie pomoże, ponieważ i tak każdy będzie głosował na inne tytuły. Liczyłam właśnie, że większa ilość miejsc sprawi, że więcej serii zacznie się powtarzać xD
I cóż, teoretycznie mogłabym tak zrobić, ale czy chciałabyś, by 3/4 rankingu to były serie z 1 punktem? Ułożone jedynie alfabetycznie.

EDIT
Przy czym, gdybym tak zrobiła, to byłoby to w pełni sprawiedliwe. Nie musiałabym również, co roku odnawiać rankingu. Po prostu, gdyby ktoś chciał zmienić tytuł ze swojej listy, wystarczyłoby, by do mnie napisał.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2694
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Angu » ndz maja 20, 2018 6:07 pm

Kilgore Trout pisze:
ndz maja 20, 2018 6:01 pm
LIGHT NOVEL:
5 pkt - Shin Sekai Yori (7 | sci-fi, tajemnica, horror, dramat)
Wybaczcie wtrącenie - ale to nie manga ma 7 tomów? Light novel, w zależności od wydania, ma 1, 2 lub 3 wg Baki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kilgore Trout » ndz maja 20, 2018 6:20 pm

Chyba na MALu jest coś pomieszane (faktycznie powinno być 2 tomy). Już poprawiłem.
Dzięki Angu. :)

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 6:25 pm

Angu, Kilgore Trout już poprawił :)

W ogóle chciałabym, żeby więcej osób się wypowiedziało. Co sądzicie - wolicie, by ranking pozostał taki, jaki jest, czy żeby każdy tytuł był za 1 punkt?
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Fani » ndz maja 20, 2018 6:33 pm

Niech pozostanie jak jest. Jeszcze większość osób nie zagłosowało. Z czasem imo ukażą się liderzy rankingu.

ps. ewentualnie zmniejszyć każdą z list do 5 propozycji.

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Madness » ndz maja 20, 2018 6:39 pm

Ja również bym wolała by pozostał obecny system głosowania :) Jednak dla mnie niektóre tytuły są ważniejsze ,więc gdyby każdy był za 1 punkt to bym zwyczajnie głosowała na około 5 mang,bo inaczej moje głosy nie są dla mnie miarodajne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kilgore Trout » ndz maja 20, 2018 6:45 pm

Mnie nie do końca odpowiada zakres ilości tomów w "krótkich mangach". Miałem problem ze zmieszczeniem się i dużo tytułów które chętnie bym kupił nie trafiło na żadną listę, a z kolei "długie serie" musiałem wypełniać tytułami, którymi jestem w jakimś stopniu zainteresowany, ale niekoniecznie są to "must have".

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: zandam » ndz maja 20, 2018 6:54 pm

DarkNighty pisze:
ndz maja 20, 2018 3:22 pm
Zmniejszenie propozycji nie pomoże, ponieważ i tak każdy będzie głosował na inne tytuły. Liczyłam właśnie, że większa ilość miejsc sprawi, że więcej serii zacznie się powtarzać xD
I cóż, teoretycznie mogłabym tak zrobić, ale czy chciałabyś, by 3/4 rankingu to były serie z 1 punktem? Ułożone jedynie alfabetycznie.
To chyba bez znaczenia, bo założeniem było pokazanie wydawcom najczęściej wybieranych serii, a nie najulubieńszych serii użytkowników, które jeszcze nie wyszły. Biorąc przykład choćby z "Cousin", jeśli jestem jedyną osobą, która zagłosuje na ten tytuł, dając mu przy okazji maksymalne 10 pkt, bo jest moim ulubionym, to choć zagłosuję też na "Barakamona", ofiarując mu np. 1 pkt, a wraz ze mną zagłosuje na niego jeszcze 8 innych osób z taką samą punktacją, to ostatecznie "Barakamon" i tak będzie za "Cousin", choć zakup pierwszego zadeklarowałam tylko ja, a zakup drugiego zadeklarowało łącznie 9 osób. Dla wydawców ważniejszą informacją będzie ilość osób zainteresowanych zakupem, a nie stopień uwielbienia poszczególnej osoby dla danego tytułu.

1 pkt to nie żadna ujma, przynajmniej pokazuje zainteresowanie danym tytułem. :-)

Jeśli na dodatek zmiana ułatwiłaby ci robienie rankingów, bo nie musiałabyś ich co roku zmieniać, to tym lepiej. ;-)

Kirion
Adept
Posty: 188
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 5:28 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kirion » ndz maja 20, 2018 6:55 pm

.
Ostatnio zmieniony śr gru 20, 2023 6:03 pm przez Kirion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 7:32 pm

zandam, zgadzam się z tym, co napisałaś. Już teraz na przykład 3-gatsu no Lion i Beelzebub mają ledwo 8 punktów (choć na obie serie głosowały po 4 osoby). Są jednak w okolicach 50 miejsca, gdzie Jojo jest na 15 miejscu przy głosach 2 osób.
Przy czym, jak widać, niektórym nie odpowiada taka zmiana, więc nie będę wprowadzała jej na siłę.

I cóż, jedni narzekają, że mają za duży "krótkich mang", ale widać też, że niektórzy mają za dużo "długich mang" i w tych krótkich zostawiają puste miejsce. Ja przy jednotomówkach wpisywałam tytuły na siłę, bo czekam ledwo na 2-3 tak krótkie mangi. Postanowiłam to wyśrodkować. I nie mam zamiaru już tego zmieniać.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 8:14 pm

Kilgore Trout pisze:
ndz maja 20, 2018 6:01 pm
DŁUGIE MANGI:
10 pkt - Claymore
9 pkt - Eden: It's an Endless World! (18 | seinen, sci-fi, dramat) <--nowe wydanie
8 pkt - Rainbow
7 pkt - Dorohedoro
6 pkt - Oyasumi Punpun
5 pkt - Koi wa Ameagari no You ni
Manga ma 10 tomów, więc powinna być w "krótkich tytułach".
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kilgore Trout » ndz maja 20, 2018 8:32 pm

DarkNighty, nie chcę już mieszać w liście krótkich mang. Wywaliłem tą pozycję i przesunąłem Billy Bat, To Love Ru i Prison School o oczko wyżej.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Canis » ndz maja 20, 2018 8:57 pm

Ja też bym w punktacji nic nie zmieniał. Jeśli już, to można by zrobić tak, że pierwsze 5 tytułów otrzymuje więcej punktów, a pozostałe 5 po jednym. Szło by to tak: 5,4,3,2,2,1,1,1,1,1.

Awatar użytkownika
amsterdream
Wtajemniczony
Posty: 814
Rejestracja: pt sty 27, 2012 11:56 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: amsterdream » pn maja 21, 2018 5:21 pm

Kilgore Trout pisze:
ndz maja 20, 2018 6:45 pm
Mnie nie do końca odpowiada zakres ilości tomów w "krótkich mangach". Miałem problem ze zmieszczeniem się i dużo tytułów które chętnie bym kupił nie trafiło na żadną listę, a z kolei "długie serie" musiałem wypełniać tytułami, którymi jestem w jakimś stopniu zainteresowany, ale niekoniecznie są to "must have".
Miałem to samo. Krótkich mógłbym wypisać jeszcze ze 30 a długich nie potrafiłem nawet 5 :lol: Chociaż teraz widzę, że mogłem wpisać Eden: It's an Endless World! (nowe wydanie) jak niektórzy i trochę oszukać system.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Reviolli » pn maja 21, 2018 7:14 pm

To wszystko zależy od człowieka. Ja dałem tylko 3 krótki i 1 ledwo co się załapała (10 tomów ma). Za to długich...
Ale to dlatego że ja potrzebuje masy miejsca i tekstu by się przekonać do tytułu.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości