Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: SallyCzarownica » wt kwie 17, 2018 5:45 pm

DarkNighty pisze:
wt kwie 17, 2018 4:25 pm
Tak się zastanawiam, że może od kolejnej edycji powinien powstać osobny ranking dla mang BL
To zależy, ile można by tam wpisać tytułów. :P W mojej topce wszystkie 10 były BL + te w jednotomówkach. Więc jakby mi miało braknąć miejsca na moje ulubione tytuły, to podziękuję. Wolę obecny. ;) O ile w ogóle serio rozważasz osobny ranking. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt kwie 17, 2018 6:04 pm

Hahaha :D Myślę o tym całkiem na poważnie, ale każdy dostałby 5 miejsc, przykro mi :P
Nie no, pewnie odpuszczę, skoro potrzebujesz aż 15 miejsc. Chociaż chyba jako jedyna głosowałaś niemal na same BL. Wybacz, nie rozumiem tego :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2959
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: ninna » wt kwie 17, 2018 7:32 pm

Mnie tam obojętne bo i tak nie miałabym tam czego wpisać. Nie ukrywam, że nie znam się na boys love i odkrywam ten gatunek dzięki naszym wydawnictwom (i powoli nieśmiało dzięki zagranicznym) :lol:.

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » wt kwie 17, 2018 9:26 pm

Gdyby miały być osobne sloty na BL to musiałabym ciężko myśleć nad wypełnieniem pozostałych, tak to zawsze mogą mi się mangi BL i nie-BL uzupełniać w rankingu :).

Strona 4
Jestem zaskoczona, że cokolwiek z mojej listy zostało wydane, mogę więc dodać głos na całkiem sympatyczną jednotomówkę josei :D
O.B --> 1 pkt - Kottou Nekoya(Antique Catshop) (1 tom| okrychy życia, josei, fantasy)

Awatar użytkownika
SallyCzarownica
nołlife
Posty: 2041
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 5:39 pm
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: SallyCzarownica » wt kwie 17, 2018 9:27 pm

DarkNighty pisze:
wt kwie 17, 2018 6:04 pm
Hahaha Myślę o tym całkiem na poważnie, ale każdy dostałby 5 miejsc, przykro mi
Nie no, pewnie odpuszczę, skoro potrzebujesz aż 15 miejsc. Chociaż chyba jako jedyna głosowałaś niemal na same BL. Wybacz, nie rozumiem tego
Tylko pięć miejsc? Maaałooo. :P I nic się nie przejmuj, że nie rozumiesz. Co kto lubi. :)

A tak całkiem poważnie, chyba nie ma tu tylu miłośników BL, aby tworzyć dla nich specjalnie osobny ranking. Jak ktoś coś chce z tego gatunku, to wpisze sobie w "Pozostałe" lub "Jednotomówki". I może niech inni też się wypowiedzą. ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » pn kwie 30, 2018 8:15 pm

Dango ogłosiło wydanie jednotomówki Shuumatsu no Laughter - 1 osoba może zmienić swój głos :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Lunatyczka
Adept
Posty: 476
Rejestracja: pt kwie 22, 2016 9:20 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Lunatyczka » pn kwie 30, 2018 11:34 pm

To ja. :D Aczkolwiek nie wiem czy coś będę zmieniać, ponieważ niedługo zapewne będzie nowy ranking, gdzie chciałabym dopisać sporo nowych tytułów do mojej listy, ale raczej nie mam nowych jednotomówek.

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt maja 01, 2018 12:36 am

Lunatyczko, w sumie się zgadzam, że teraz już zmienianie głosów się trochę nie opłaca, skoro w drugiej połowie maja pojawi się nowy ranking. Ale dla formalności powiadomiłam, że tytuł pojawił się naszym rankingu jednotomówek :)
To z pewnością się ucieszysz, że od następnego rankingu zniknie osobna kategoria dla jednotomówek, a pojawi się podział na krótkie i długie mangi. Oczywiście nadal będzie można głosować na jednotomówki w "krótkich mangach", ale również na nieco dłuższe tytuły.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » wt maja 15, 2018 4:26 pm

Waneko ogłosiło dzisiaj cztery jednotomówki - jedynie Ibitsu, nominowane przez dwie osoby, znajduje się na naszej liście. Tym razem proszę nie zmieniać swoich głosów, ponieważ na dniach pojawi się nowy ranking :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: KubciO » pt maja 18, 2018 11:36 pm

Dziękuję Ci DarkNighty za te konkretne podsumowanie.
Ja również na najwyższym stopniu podium widzę Kotori. Oczywiście za bardzo dobrą robotę przy LN i zapowiedzenie Made in Abyss oraz Yotsuba!
JPF ma dużego plusa za nowe wydanie Battle Angel Alita, a także chęć wydawania artbooków.
Hanami jestem wdzięczny za 20th Centaury Boys.
Na Waneko też nie narzekam. Zbieram chyba najwięcej serii od nich.
Czekam na piątą edycję rankingu! :D
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2874
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Canis » sob maja 19, 2018 10:36 am

DarkNighty, piękna robota, jak co roku zresztą.
Dla mnie również Kotori zostało Numero Uno pośród wydawnictw. Wydanie Kara no Kyoukai, Fate/Zero (do tej pory w Polsce nie było kompletnie nic od TYPE-MOON), jakość tłumaczenia novelek, zapowiedź Yotsuby i Abyssu. Kotori wyprzedziło inne wydawnictwa o klika długości łodzi.
Na drugim miejscu (ledwo, dzięki wtopie z tłumaczeniem) Waneko za Nibylandię. Później JPF za łuski i ogólnie jakość wydań. Reszta wydawnictw gdzieś z tyłu. :P

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: zandam » sob maja 19, 2018 11:02 am

Również dziękuję za czas, który spędzasz nad tymi rankingami i mam nadzieję, że z nich nie zrezygnujesz. Przyjemnie tak patrzeć na spełniające się mangowe marzenia co niektórych. :)

Jeśli chodzi o wydawców, to u mnie w tym roku również bryluje Kotori. Ich nietuzinkowe zapowiedzi i poprawiona od czasów "Kwiatów grzechu" jakość wydań, jak również ciężka praca, by doprowadzić LN-ki do stanu czytelności, doprowadziły do tego, że zdecydowanie są moim ulubionym wydawnictwem w tym roku. Na drugim miejscu oczywiście JPF za podjęcie próby powrotu do josei, niezmiennie świetną jakość wydań i zniwelowanie opóźnień. Trzecie miejsce jest trudniejsze do obsadzenia. Zastanawiałam się między Waneko, a Dango, ale chyba zostanę jednak przy Dango, bo Waneko już od bardzo dawna nie trafiło do mnie z żadną zapowiedzią powyżej 1. tomu, a Dango czasami udaje mi się pozytywnie zaskakiwać.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: deffik » sob maja 19, 2018 1:49 pm

Nowa edycja to dołączę... Ale mam pytanie: Mango którę chcę sobie wpisać zostało wydane jako 14 tomów, a poźniej w reedycji/dodruku zmieścili się w 10 tomach. Do której kategorii mam wpisać ten tytuł? :D

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » sob maja 19, 2018 3:39 pm

deffik pisze:
sob maja 19, 2018 1:49 pm
Nowa edycja to dołączę... Ale mam pytanie: Mango którę chcę sobie wpisać zostało wydane jako 14 tomów, a poźniej w reedycji/dodruku zmieścili się w 10 tomach. Do której kategorii mam wpisać ten tytuł? :D
Dobre pytanie xD Spytaj się któregoś z wydawnictw, w której wersji wyda tytuł :lol:
A tak na poważnie. Skłaniałabym się ku "długim mangą", ale jeśli wstawisz do krótkich, to też nie będę ścigać :D
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 8:42 am

Ja w nowej edycji obawiam się tego, że moje jednotomówki i krótkie serie nie zmieszczą się w dziesięciu tytułach, a dłuższych serii nie mam na tyle, bo po prostu nie lubię zbierać niekończących się mang... Ale właśnie siadam do listy i mam nadzieję, że może uda mi się obciąć to jakoś (albo jest jakieś wydanie z większą ilością tomów haha ;))

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Reviolli » ndz maja 20, 2018 10:41 am

U nie w mangach głównie sportówki i romanse...
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 11:56 am

Otai pisze:
ndz maja 20, 2018 9:46 am
4 pkt - Sekai Kara Neko ga Kieta Nara (4 | shoujo, dramat, romans )
4 pkt - Ojisama to Neko (1+ | shoujo, okruchy życia)
Namnożyły ci się czwórki, Otai :(
I teraz pewnie Wotaku wyleci, a ja już dodałam punkty tej serii :(
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 12:23 pm

To zrobię tak:
4 pkt - Sekai Kara Neko ga Kieta Nara (4 | shoujo, dramat, romans )
3 pkt - Ojisama to Neko (1+ | shoujo, okruchy życia)
2 pkt - Himegoto Asobi
1 pkt - Wotaku ni Koi wa Muzukashii

Wotakoi jest na końcu głównie dlatego, że to znana seria i wierzę, że inni dadzą jej swoje głosy, a inni moi faworyci mają gorzej...

Wykleciało Antique Cafe Shop - w nadziei, że ktoś zauważy tę jednotomówkę w tematach na forum i uzna, że jeden tom to niedużo do wydania i można gdzieś wcisnąć w grafik :')

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz maja 20, 2018 12:58 pm

Ok, teraz się zgadza :)
Ogólnie zaczynam myśleć, że te rankingi mijają się z celem, ponieważ każdy głosuje na zupełnie co innego (nie dziwię się, że wydawnictwa mają problemy z wyborem tytułów, ponieważ naprawdę nie jesteśmy zgodni). W rankingach chodziło o to, by zauważyć, na które serie najbardziej czekamy, a różnice są minimalne. Na przykład w "krótkich mangach" jest już ponad 120 różnych tytułów. A na ledwo 20 głosowały minimum dwie osoby :(
W "długich mangach" wygląda to trochę lepiej. Ale tylko trochę.
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Otai
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Otai » ndz maja 20, 2018 1:07 pm

W takiej sytuacji najlepiej byłoby w pewnym momencie zatrzymać się na skali 1 pkt - 1 tytuł :).

Ale tak szczerze to nie dziwię się, że każdy głosuje na to, co na czym najbardziej mu zależy - mang w Polsce jest więcej, więc trzeba dobrze przemyśleć co kupi się na 100%, jeśli to w ogóle wyjdzie. Im więcej wydawanych tytułów, tym więcej fo wybierania i mniej miejsca na półce, dlatego nawet jeśli kiedyś kupiłabym dany tytuł, w tym momencie nie jest moim priorytetem, bo miejsca na półce jest coraz mniej, a budżet na mangi taki sam (dodatkowo ceny tomików rosną).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości