Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » ndz paź 13, 2019 7:56 pm

Nie zgodzę się. Komiksy to zupełnie inna grupa odbiorców. Yaoi to z kolei specyfika, do której odbiorcy są już przyzwyczajeni. W Empiku bez pytań o wiek, się nie obejdzie. Natomiast, gdy położymy to jako zwykły tytuł, będzie doskonały pretekst, żeby ktoś z mediów się "dowalił". Obecna atmosfera bardzo ku temu sprzyja. I łatwo przykłada się łatki. Nikogo nie będą interesowały szczegóły, i jak to ma się faktycznie do prawa. Wydanie tego tytuły, może (choć wcale nie musi) zaszkodzić rynkowi mangi w Polsce. Taka moja opinia.

Dlatego też, ja również nastawiam się na jej import.

Awatar użytkownika
Maur
Adept
Posty: 421
Rejestracja: śr sie 16, 2017 3:48 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Maur » ndz paź 13, 2019 8:07 pm

Tak. Ostry seks w yaoi to norma (dla odbiorców), więc ktoś się dowali do romansu faceta z prawie dorosłą dziwczyną. xd

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Angu » ndz paź 13, 2019 8:11 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz paź 13, 2019 7:56 pm
W Empiku bez pytań o wiek, się nie obejdzie.
Które są głupie. Oznaczenie wiekowe to tylko sugestia. Pracownik empiku nie ma prawa ci odmówić sprzedaży w takiej sytuacji, jeżeli się nie mylę?

Jak dla mnie napalone yaoi-nastki to nie target dla dojrzałego romansu i tytuł by u nas się nie sprzedał. Ale nie zgodze się z argumentem o jakiś "atmosferach" u nas. Były wątki romansu uczennica-nauczyciel, były uprawiające seks nastolatki u nas i wydawnictwa żyją i nie słyszałam by ktoś się czepiał.
Ostatnio zmieniony ndz paź 13, 2019 8:12 pm przez Angu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Fani » ndz paź 13, 2019 8:12 pm

Nie, no xD
Kto się o taką pierdółkę dowali? xD
W Empiku leżał Powóz lorda Bradleya, Dziewczyna znad morza czy nadal jest tam Berserk i nikogo nie obchodziło co jest tam w środku.

btw. wątek uczennica i nauczyciel był w Gwieździe spadającej za dnia, a Waneko nadal istnieje xD
Normalnie szok :lol:

ps. sorki musiałem xD
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: DarkNighty » ndz paź 13, 2019 8:59 pm

Mr.Chiquita, chyba trochę przesadziłeś w niektórych kwestiach.

Cóż, ja "Kingdoma" na pewno nie nazwałabym nudą mangą, a z pewnością nie jestem fanką mang historycznych. To oczywiście wszystko kwestia gustu. Chociaż niestety zgodzę się, że prawdopodobieństwo wydania tej mangi u nas jest prawie zerowe. Co nie zmienia faktu, że w rankingu głosujemy na wymarzone tytuły, które chcielibyśmy zobaczyć u nas, a nie na takie, które mają prawdopodobieństwo się u nas pojawić. To bardzo zmienia postać rzeczy.

Też się nie zgadzam, by wydanie "Koi wa Ameagari no You ni" było jakimś problemem. Sama za tą serią nie przepadam (widziałam tylko anime), ale nie sądzę, by jakiekolwiek wydawnictwo miało z nią jakiś kłopot. Zresztą z tego co słyszałam, to tam się w sumie nic nie dzieje. A nawet gdyby... I tak nie widzę problemu.

Szojek faktycznie nie ma dużo w czołówce, bo te najbardziej znane zostały już wydane, a pozostałe aż tak się nie wyróżniają. Zawsze w czołówce była Yona, Shirayuki i Natsume, ale Studio JG zrobiło z tym porządek. :)
Wysoko jest Niijiro Days (7 miejsce) i to świetna szojka. Mam nadzieję, że niedługo się jej doczekamy na polskim rynku.
Na przykład na Taiyou no Ie głosowały 4 osoby, ale manga jest daleko, bo ma niewiele punktów (miejsce 98). Na Takane no Hana głosowały 3 osoby, a miejsce 110. Pierwsza dwudziestka jest bardzo umowna.

No i zwróciłabym uwagę, że panowie głosują praktycznie na same shouneny i seineny, a panie na wszystkie gatunki, więc wiadomo, że szojki są trochę pokrzywdzone. :D Widać to też na przykładzie Waneko i JPF. Dobrze, że Studio JG ratuje. :)
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Meliona » ndz paź 13, 2019 9:09 pm

Angu pisze:
ndz paź 13, 2019 8:11 pm
Pracownik empiku nie ma prawa ci odmówić sprzedaży w takiej sytuacji, jeżeli się nie mylę?
Nie wiem jak z prawem, ale musi to zrobić, bo kierownictwo tego wymaga. Przy niektórych tytułach wyskakuje komunikat o sprawdzeniu wieku kupującego...
Obrazek

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » ndz paź 13, 2019 9:20 pm

Mr.Chiquita pisze:
ndz paź 13, 2019 6:23 pm
Bardzo ryzykownym tytułem, z niskimi szansami na publikacje, jest "Koi wa Ameagari no You ni". Polski rynek nie jest gotowy na taką tematykę (romans nieletniej z dojrzałym facetem). Nie wierze, żeby któryś z wydawców zaryzykował dystrybucję "empikową". Zmarnowane głosy.
Alez to taka milosc platoniczna. Ona sie w nim podkochuje i dopiero potem sie przed nim przyznaje. Nie dochodzi miedzy nimi do zblizenia. Sam glosowalem na ten tytul, bo bardzo spodobalo mi sie anime. Tam jest sporo wszystkiego, ale jak mowilem, nie ma tam zadnego seksu. Takze mozesz spac spokojnie. Poza tym ile % sprzedaje sie w empiku? 15?
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Angu » ndz paź 13, 2019 9:24 pm

Sebek pisze:
ndz paź 13, 2019 9:20 pm
Poza tym ile % sprzedaje sie w empiku? 15?
W Empiku bardzo dużo schodzi. Tutaj przykład wydawnictwa Dango
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Lou » ndz paź 13, 2019 9:51 pm

Meliona pisze:
ndz paź 13, 2019 9:09 pm
Angu pisze:
ndz paź 13, 2019 8:11 pm
Pracownik empiku nie ma prawa ci odmówić sprzedaży w takiej sytuacji, jeżeli się nie mylę?
Nie wiem jak z prawem, ale musi to zrobić, bo kierownictwo tego wymaga. Przy niektórych tytułach wyskakuje komunikat o sprawdzeniu wieku kupującego...
A ilu rzeczywiście tak robi? Ktoś to egzekwuje? Pomijam już fakt zamawiania z ich sklepu online.
To tak jak ze sprzedażą gówniakom gier 18+. Że niby nie wolno, a jednak biznes musi się kręcić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Kocurzyca » ndz paź 13, 2019 10:25 pm

Moja przyjaciółka mi mówiła kilka dni temu że jak była w empiku i laskę przed nią proszono o dowód przy kupowaniu mangi, więc najwyraźniej niektórzy faktycznie to robią.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » pn paź 14, 2019 8:23 am

Lou pisze:
ndz paź 13, 2019 9:51 pm
Meliona pisze:
ndz paź 13, 2019 9:09 pm
Angu pisze:
ndz paź 13, 2019 8:11 pm
Pracownik empiku nie ma prawa ci odmówić sprzedaży w takiej sytuacji, jeżeli się nie mylę?
Nie wiem jak z prawem, ale musi to zrobić, bo kierownictwo tego wymaga. Przy niektórych tytułach wyskakuje komunikat o sprawdzeniu wieku kupującego...
A ilu rzeczywiście tak robi? Ktoś to egzekwuje? Pomijam już fakt zamawiania z ich sklepu online.
To tak jak ze sprzedażą gówniakom gier 18+. Że niby nie wolno, a jednak biznes musi się kręcić.
Na pewno tylko kilku. Ja swojego czasu zabralem swojego 10-letniego brata na seans "300" do kina :) Byl pod wrazeniem przez cala droge powrotna. Kto z nas nie ogladal filmow, ktore przeznaczone byly dla starszego odbiorcy? Mysle, ze kazdy. Jest tyle mozliwosci zamowienia tych mang +16 czy +18, ze zastanawiam sie kto i po co kupuje tego typu mangi w empiku. Mysle, ze Gildia, czy sklepy internetowe wydawnictw nie maja problemu z wyslaniem takich zakupow do kazdego.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Angu » pn paź 14, 2019 8:37 am

Sebek pisze:
pn paź 14, 2019 8:23 am
Jest tyle mozliwosci zamowienia tych mang +16 czy +18, ze zastanawiam sie kto i po co kupuje tego typu mangi w empiku.
Wiele powodów :P
raz- zazwyczaj te nastki nie mają konta bankowego by opłacić zamówienie z góry (a za pobraniem to już w ogóle się nie opłaca).
dwa - nawet jak teraz kilka mang na OLX sprzedaje to potrafi mi przyjść matka z córką po odbiór. Córka mi płaci, a matka jej gdera nad głową po co ty tyle tego kupujesz -.-
trzy - nadal są osoby, które boją się/nie chcą zamawiać przez internet i muszą obmacać towar przed zakupem
cztery - mimo że w empiku jest cena tomikowa to jednak empik to łatwa dostępność i po prostu tam kupują, bo są przyzwyczajeni

Teraz jeszcze Empik wymaga foliowania mang +18 (Dango się przed tym długo broniło i po prostu do yaoiców w pewnym momencie dawało +16 xD)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lou
Weteran
Posty: 1285
Rejestracja: sob lip 05, 2014 11:50 am
Lokalizacja: Pabianice
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Lou » pn paź 14, 2019 9:36 am

Angu pisze:
pn paź 14, 2019 8:37 am
raz- zazwyczaj te nastki nie mają konta bankowego by opłacić zamówienie z góry (a za pobraniem to już w ogóle się nie opłaca).
Zdziwiłabyś się ile współczesnych dzieciaków korzysta z karty rodziców płacąc za swoje zachcianki.
Teraz jeszcze Empik wymaga foliowania mang +18
Które to folie klienci chętnie zrywają. Zapraszam do łódzkich empików to zobaczysz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Angu
nołlife
Posty: 2697
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:38 pm
Lokalizacja: Wejherowo
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Angu » pn paź 14, 2019 9:50 am

Lou pisze:
pn paź 14, 2019 9:36 am
Angu pisze: ↑14 paź 2019, 08:37
raz- zazwyczaj te nastki nie mają konta bankowego by opłacić zamówienie z góry (a za pobraniem to już w ogóle się nie opłaca).
Zdziwiłabyś się ile współczesnych dzieciaków korzysta z karty rodziców płacąc za swoje zachcianki.
Nie mówię, że takich nie ma :) Po prostu mój pkt 1 wiąże się często z pkt 2. Sama nie miałam możliwości zamawiać przez internet i opłacać od razu zamówienia.
Lou pisze:
pn paź 14, 2019 9:36 am
Teraz jeszcze Empik wymaga foliowania mang +18
Które to folie klienci chętnie zrywają. Zapraszam do łódzkich empików to zobaczysz.
Zakaz głupi i tylko wydawca ponosi przez to koszty...
Obrazek

majo
Adept
Posty: 219
Rejestracja: ndz cze 01, 2014 9:48 am
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: majo » pn paź 14, 2019 2:34 pm

Angu pisze:
pn paź 14, 2019 8:37 am
raz- zazwyczaj te nastki nie mają konta bankowego by opłacić zamówienie z góry (a za pobraniem to już w ogóle się nie opłaca).
Właściwie nie trzeba mieć konta by opłacać z góry, można zapłacić w punkcie choćby na samej poczcie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » wt paź 22, 2019 9:29 am

DarkNighty pisze:
ndz paź 13, 2019 8:59 pm
[...] w rankingu głosujemy na wymarzone tytuły, które chcielibyśmy zobaczyć u nas, a nie na takie, które mają prawdopodobieństwo się u nas pojawić. [...]
W większości przypadków nie oddałem głosu na swoje wymarzone tytuły, ponieważ byłoby to marnotrawienie głosu. Interesują mnie przeważnie niszowe rzeczy, o których mało kto słyszał. I miałem słuszność, przeważnie nie widzę ich w rankingu. Zamiast tego wolałem mangi, które aktualnie mnie najbardziej interesują. I mają jakiekolwiek szanse na publikację.

Awatar użytkownika
Sebek
Weteran
Posty: 1314
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 12:27 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Sebek » wt paź 22, 2019 11:11 am

Mr.Chiquita pisze:
wt paź 22, 2019 9:29 am
W większości przypadków nie oddałem głosu na swoje wymarzone tytuły, ponieważ byłoby to marnotrawienie głosu.
Z ciekawosci, jakbys mial glosowac na 5 wymarzonych tytulow, to jakie by one byly?
Obrazek

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: kera » wt paź 22, 2019 11:19 am

Mr.Chiquita pisze:
wt paź 22, 2019 9:29 am
Interesują mnie przeważnie niszowe rzeczy, o których mało kto słyszał. I miałem słuszność, przeważnie nie widzę ich w rankingu.
Jakbyś je wstawił to więcej ludzi by się o nich dowiedziało i może zainteresowało nimi :wink: A tak nadal pozostaną nieznane.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Yuriko » wt paź 22, 2019 11:24 am

kera pisze:
wt paź 22, 2019 11:19 am
Jakbyś je wstawił to więcej ludzi by się o nich dowiedziało i może zainteresowało nimi
Prawda. Ja czasem lubię zerknąć na jakieś serie, których nie znam, a ludzie z forum głosują na nie.

Awatar użytkownika
Mr.Chiquita
Weteran
Posty: 1237
Rejestracja: czw paź 03, 2019 10:58 am
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Ranking najbardziej wyczekiwanych mang - dyskusja

Post autor: Mr.Chiquita » czw paź 24, 2019 2:42 pm

@Sebek
Coś w tym rodzaju -> link.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości