Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » sob cze 27, 2015 12:05 am

Alzea pisze:Arkady/Renomo nadchodzę! Jak upoluję dam znać ;P
Trzymam kciuki. Oby tylko cię nikt nie uprzedził [czyli wszystko wykupił] :)

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob cze 27, 2015 9:06 am

A mi się w końcu udało znaleźć te beskidzkie łakocie :mrgreen: Szału ni ma, ale chociaż tanio.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » sob cze 27, 2015 4:00 pm

Mnie te koale się z Lubisiami kojarzą :wink: . Tylko, z tego co widzę na obrazku, w koalach jest więcej nadzienia. Ale czy to jakaś nowość? Ot, ciastka w kształcie zwierzątek z nadzieniem.

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » sob cze 27, 2015 4:15 pm

Szukałam dzisiaj w Almie tych koal, ale chyba nie było, albo nie zauważyłam.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » sob cze 27, 2015 4:17 pm

W Almie mozna kupic ryzowe slodycze w wasabi. Ten bol ;_; Ta ostrosc ;_;

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » sob cze 27, 2015 5:29 pm

Tu jest info, że można kupić w Stokrotce, jakby ktoś miał po drodze http://zarcie-zarelko-jedzonko.blogspot ... ym-od.html

Ja niestety nie...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » sob cze 27, 2015 8:12 pm

Mijam stokrotkę każdego dnia gdy wracam z pracy, łiii <3 Zobaczymy na ile w tym prawdy...

Ineluki
Status: Offline

Post autor: Ineluki » sob cze 27, 2015 8:18 pm

Ja stokrotkę mijam tylko po drodze do i z kina, a Piksele dopiero za miesiąc...

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » ndz cze 28, 2015 10:24 am

A ja nawet nie wiem, gdzie w mojej wsi jest Stokrotka :lol:

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz cze 28, 2015 11:59 am

Ja nie wiedziałam, że coś takiego jak Stokrotka w ogóle istnieje. Ale te koale są z Wedla, a Wedel jest wszędzie. Od jakiegoś czasu wedlowskie słodycze stały się dla mnie niejadalne, bo mają beznadziejną czekoladę.

Wciąż nie mogę znaleźć nigdzie Beskidzkich Łakoci... Były w jednym sklepie te chrupki (?) czy co to jest, ale paluszków już nie było. Na stronie beskidzkich jest napisane, że są w sklepie w WejCherowie, ale nie mogłam znaleźć tego sklepu (pewnie znajduje się jednak w WejCherowie, a nie Wejherowie).
Pocky już nie będę raczej kupować, bo nie są smaczne. Niezłe są czekoladowo czekoladowe i truskawkowe, ale bez szału.
Obrazek

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » ndz cze 28, 2015 7:22 pm

Gdyby te miski nie byly wedlowe, tylko milkowe, to bym sie skusila, a tak to nie, bo wedlowa czekolada ssie.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 28, 2015 7:35 pm

Ostatnio Wedel jako marka, mocno się popsuła. Widocznie duża produkcja nie idzie w parze z jakością. Wystarczy spróbować nawet takiego ptasiego mleczka [już po 2-3 kostkach mam już dość, - a kila lat temu potrafiłem zjeść nawet całe opakowanie], aby wiedzieć iż coś jest nie tak. Tylko gorzka czekolada od nich, trzyma jeszcze jakiś poziom :P

Tak więc mój ranking prezentuję się teraz tak:
MILKA -----> MILKA ------> MILKA -----> WEDEL

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » ndz cze 28, 2015 8:20 pm

Tak bardzo lubicie milkę? Jak dla mnie jest za (droga) słodka. Bleeeh.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » ndz cze 28, 2015 8:20 pm

W sumie nie gustuję w słodyczach już od dłuższego czasu, aczkolwiek czekolada Wedla nigdy nie była dobra. Natomiast ptasie mleczko jest dokładnie takie samo jakie było lata temu, nigdy za nim nie przepadałem specjalnie, ale parę kosteczek od czasu do czasu zjem. I jestem na 95% pewny, że się nic a nic nie zmieniło :) moim zdaniem, Itachi Uchiha, ponieważ tak bardzo lubisz milkę i pewnie kosztowałeś też ich wersji ptasiego mleczka, bardziej Ci podeszło, przyzwyczaiłeś się do niego i z tego powodu wedlowskie zaczęło Ci się wydawać gorsze :) moim zdaniem wedlowskie ptasie mleczko się nie zmieniło :)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz cze 28, 2015 8:38 pm

Wracając do Pocków to Beskidzkie widziałam ostatnio w Lewiatanie (takim większym, w tych mniejszych nie widziałam). A parę dni temu w Biedronce te ichnie paluszki :D.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Online

Post autor: Itachi Uchiha » ndz cze 28, 2015 8:44 pm

Grey pisze: Itachi Uchiha, ponieważ tak bardzo lubisz milkę i pewnie kosztowałeś też ich wersji ptasiego mleczka, bardziej Ci podeszło, przyzwyczaiłeś się do niego i z tego powodu wedlowskie zaczęło Ci się wydawać gorsze :) moim zdaniem wedlowskie ptasie mleczko się nie zmieniło :)
O to, dobrze prawisz. Na pewno o to chodzi. Zapewne za dużo milki w życiu zjadłem, pewnie dlatego inne czekolady przestały mi smakować jak niegdyś. Ostatnio przeżywam, bo uzależniłem się od Milka Oreo. Wiem, że nadmiar szkodzi, ale raz się żyję - przynajmniej raz w tygodniu chodź kilka kostek spałaszować. Najbardziej opłaca się kupować ją w biedronce [nie całe 3.00 za tabliczkę]

A próbowaliście już Karmellove od Wedla - jak nie to nie wiecie co tracicie. Ostatnio dostałem parę tabliczek od znajomej i bez entuzjazmu spróbowałem, a tu szok - pychota :D

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » ndz cze 28, 2015 9:23 pm

Mi tam zawsze smakowała Wedlowska czekolada. Bez rewelacji, bo Milki i Lindta nic nie przebije, ale od czasu do czasu mogę zjeść. Karmellowe jest pycha.

A orientuje się ktoś, czy GDZIEKOLWIEK można jeszcze dorwać Mikado? Gdziekolwiek stacjonarnie, nie internetowo.

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » ndz cze 28, 2015 10:28 pm

Shogetten > Milka > Goplana > Wedel
Goplana fajna zwłaszcza do ciast.
Niemniej te miśki też bym najchętniej widziała w którejś z dwóch pierwszych czekolad.
*-*

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » ndz cze 28, 2015 10:30 pm

Ależ dyskusja... o czekoladzie. :P To i ja zapodam 3 grosze: milka jest za słodka moim zdaniem w każdym wydaniu, Wedel też się ostatnio psuje (choć Jedyna nadal dobra), ale może to wszystko to wina mojego upodobania do gorzkiej czekolady? A misie poszukam z ciekawości jak znajdę czas. Niemniej ze słodyczy to i tak dla mnie nic nie przebije wafelków Elitesse (smak dzieciństwa itp.) :mrgreen:
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » ndz cze 28, 2015 11:32 pm

Schogetten (dzięki za przypomnienie o tej firmie) > Milka, Wedel i Goplana, zależnie od tego, na co mam akurat ochotę
Mam marzenie posmakować prawdziwej czekolady
O takiej: http://www.manufakturaczekolady.pl/pl
Lub takiej: http://surovital.pl/pl/p/Czekolada-klasyczna-gorzka/111
Jak znajdę w jakimś sklepie (a na bank widziałam tę drugą gdzieś), to kupię. Cena mi nie straszna (nie licząc kosztów wysyłki, dlatego poszukam w sklepach stacjonarnych), wolę kupić jedną porządną rzecz zamiast kilku średnich.
Koale kupię z czystej ciekawości.
Ostatnio zmieniony sob lip 11, 2015 12:26 am przez Meliona, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości