Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz sie 23, 2015 11:28 am

Sposób na darmowe słodycze (lub za 1.75$) prosto z Japonii.
animesub.info/forum/viewtopic.php?pid=450144#p450144

Próbowałem zacytować tu post, ale głupi system antyspamowy wywala mnie jak próbuję dodać jakikolwiek link...

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz sie 23, 2015 12:49 pm

Ciekawe... próbowałes? Trochę dużo zakładania kont na jakiś portalach o których nigdy nie słyszałam...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Post autor: Bajnor » ndz sie 23, 2015 1:20 pm

Nie przepadam za takimi "cudacznymi" słodyczami (szamam tylko zwykłą, mleczną czekoladę), więc sobie odpuściłem. W tamtym temacie jednak wypowiedziało się kilka godnych zaufania osób, więc nie jest to raczej żaden przekręt. Z akcji z gadżetami opisanej wcześniej w tamtym temacie skorzystało sporo osób i byli raczej zadowoleni.

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » czw lis 12, 2015 6:58 pm

Ostatnio (w sobotę) kupiłam w Kauflandzie Koala Land od Wedla. Opakowanie bardzo fajne, Kartonowe pudełko w kształcie sześciokontu. W środku jest woreczek z ciasteczkami. Niestety trochę mało ich bo tylko 41g. (kosztowały bodajże 3 albo 4zł, nie pamiętam, a nie mam przy sobie paragonu). Można je kupić w dwóch smakach. Truskawka i Czekolada. Jadłam truskawkowe. Powiem tak, są całkiem smaczne, ale truskawki w smaku nie przypominały. Troszkę jak Pocty o tym samym smaku, ale bardziej intensywniejszy, mniej sztuczny smak, nie czuć tak chemią. Same torbacze na ciastkach są śliczne. :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw lis 12, 2015 7:29 pm

Z dwa dni temu czytałam artykuł, że Koala będzie w Polsce. Zastanawiałam się właśnie czy ktoś spisał starą informację, kiedy wypuścili je testowo czy wracają. Trzeba będzie zapolować :mrgreen:
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » wt lis 17, 2015 3:28 pm

Dorwałam Koale, matka chyba w Społem kupiła. Niewarte ceny (3,50zł), bo malutko tego w opakowaniu, smak (rzekomo truskawkowy) gówn... beznadziejny (nie czuć truskawek, nie czuć nadzienia, czuć jedynie jak coś chrupie pod zębami). Nafaszerowane chemią :< Jeśli miałabym wybrać między 1 paczką Mikado a kilogramem Koali, to zdecydowanie wybrałabym Mikado.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw lis 26, 2015 6:45 pm

Koali nigdzie jeszcze nie widziałam, za to przypadkiem natknęłam się dzisiaj na inny produkt od Lotte:

[center]Obrazek[/center]
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » ndz gru 06, 2015 5:19 pm

Dziś w Mili (dawne Polo) widziałam nowy* produkt spod znaku Beskidzkich Łakoci. Precelki w czekoladzie. Podejrzewam że to to samo co ichnie "pocky" tylko w innym kształcie. Mała paczuszka dodawana była do jakichś paluszków. Na razie nie kupiłam bo akurat nie miałam chęci na paluszki :P. Ale w tygodniu pewnie sobie kupię.

*przynajmniej ja go nigdy nie widziałam

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » ndz gru 06, 2015 5:47 pm

Te precelki są już od dawna, podobnie jak "choco pałki" - http://2.bp.blogspot.com/-AohoXvDDEmo/V ... 0/Imjg.jpg
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Post autor: Thoreline » ndz gru 06, 2015 5:53 pm

Precelki z Beskidzkich Łakoci mi smakowały ale cena 3,90 zł za paczkę nie zachęca mnie do kolejnego zakupu. W sumie to choco pałki są najlepsze jak na razie z Beskidzkich.

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » pn gru 07, 2015 12:28 pm

Ja dorwałam Koale w Cerfie. Próbowałam obydwu smaków i czekolada jest zdecydowanie lepsza. Po truskawce zostawał w ustach taki dziwny posmak, jakbym płukała usta płynem do zębów.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pn gru 07, 2015 3:36 pm

Koale są dostępne także w E.Leclerc, w obu smakach, w cenie 3,29 zł za sztukę.

LittleStar
Status: Offline

Post autor: LittleStar » śr sty 20, 2016 5:33 pm


Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » wt sty 26, 2016 12:48 pm

Beskidzkie łakocie i Koala Land pojawiły się w Auchan, więc pewnie teraz nie będę musiała już szukać po zadupiach tych paluszków.
Obrazek

Fenek Alfa
Status: Offline

Post autor: Fenek Alfa » wt sty 26, 2016 2:10 pm

No to jutro pewnie przejdę się do Oszą i w może w końcu spróbuję tych paluszków.

Senira
Status: Offline

Post autor: Senira » wt sty 26, 2016 2:35 pm

Hmm, w takim razie poszukam ich w Simply, bo to w sumie Auchan, tylko inaczej się nazywa.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw sty 28, 2016 4:38 pm

Beskidzkie łakocie pojawiły się również w Piotrze i Pawle.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » czw lut 11, 2016 8:18 pm

W Lidlu można kupować chyba jeszcze przez jakieś kilka dni "jedzenie z Azji".
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=988
W tym lody o smaku fasolki azuki, sezanu, zielonej herbaty i... wasabi (chrzan japoński).
Obrazek

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » czw lut 11, 2016 8:31 pm

Kupiłam o smaku wasabi, ale testować będę dopiero jak się zrobi ciepło :D

Chciałam te fasolowe, ale ich nie było w moim Lidlu...
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » czw lut 11, 2016 8:32 pm

Meliona pisze:W Lidlu można kupować chyba jeszcze przez jakieś kilka dni "jedzenie z Azji".
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?id=988
W tym lody o smaku fasolki azuki, sezanu, zielonej herbaty i... wasabi (chrzan japoński).
Bosze, dlaczego w moim mieście nie ma Lidla :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości