Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Post autor: ninna » czw sty 22, 2015 8:49 pm

Mam takie nietypowe pytanie. Za jakiś czas mam zamiar sobie u Was kupić jakieś japońskie słodycze na spróbowanie. Na pewno wezmę pocky. Chciałabym też spróbować mochi. Które wybrać, żeby poczuć smak orientu, a jednocześnie nie doznać zbytniego "szoku kulturowego"? :P. Chodzi mi o to, żebym była w stanie to przełknąć bez krzywienia się. Lubię słodkie, ale nie mdłe.
Ostatnio zmieniony wt kwie 28, 2015 6:29 pm przez ninna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » czw sty 22, 2015 9:19 pm

Zielona herbata i czerwona fasola to zawsze dobry wybór przynajmniej z tych które mamy. Te z sezamem tez mogą być spoko ale tych akurat konkretnych nie miałem okazji próbować, a co do tych z tao to też są całkiem całkiem ;-) Te z mango, winogronami i truskawkowe traktował bym raczej jako ciekawostkę.
Mochi jest generalnie słodkie ale nie az tak zeby skrecilo czlowieka. Jeśli chcesz coś nie wydziwianego to mochi-ciastka sobie odpuść, są ok ale to jednak nie to samo co mochi.
A co do szoku kulturowego to jedyne przy czym możesz go doznać z rzeczy które mamy dostępne to wszelkiego rodzaju śliwki (mają słodko słony smak i w sumie człowiek nie do końca wie czy one są dobre czy nie)
Jak coś to służę radą ]:->

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » czw sty 22, 2015 10:14 pm

Pocky jest taaak przereklamowane, że ja nie mogę ;) Paluszki z dmuchanego ciasta z polewą z sztucznej czekolady. Lepiej kupić Beskidzkie łakocie :)
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » czw sty 22, 2015 10:19 pm

kuras, dzięki. Wzięłam standardowe pocky czekoladowe i mochi z fasolą. Tylko tyle bo to jednak dziwnie tyle wydawać na słodycze :wink: . Szczególnie mochi jest drogie...

Daminox, być może. Jednak wolę się o tym przekonać osobiście. Na "przehulanie" tych 8 zeta jeszcze mogę sobie pozwolić :lol: .

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » czw sty 22, 2015 10:19 pm

Daminox,ma rację.Kupiłam raz pocky i nie jest warty swojej ceny(dałam dychę).Owszem dobre jest,ale już za dychę wolę kupić kilka batonów albo czekolad niż pocky.
Daminox pisze: Lepiej kupić Beskidzkie łakocie
Ciekawe czy u mnie można kupić.Raczej nie... :|

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pt sty 23, 2015 12:14 am

Szukałam beskidzkich łakoci, ale nie znalazłam.

Mochi jadłam z sezamem i makiem oraz z czerwoną fasolą. Te z sezamem były smaczne, ale to fasolowe podbiły moje serce :P. Chociaż jest to raczej taka ekskluzywna zabawa, raz na jakiś czas (no i jedna fasolowa kulka ma chyba ~150 kalorii, czyli prawie tyle co Snickers :O)

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt sty 23, 2015 11:02 am

A te Beskidzkie łakocie to w jakimś konkretnym sklepie można dostać? Bo jeśli tak to w Bydgoszczy ich nie widziałam. Ale ja chodzę raczej do takich zwykłych sklepów (typu Biedronka czy Polo). Może to w takich "lepszych" (typu Alma czy Piotr i Paweł) trzeba pytać?
treemore pisze:(no i jedna fasolowa kulka ma chyba ~150 kalorii, czyli prawie tyle co Snickers :O)
Akurat na to nigdy nie patrzę :P. Zresztą, jeśli chodzi o słodycze to i tak nie jestem w stanie zjeść za dużo na raz. Co innego mój chłopak - potrafi tabliczkę czekolady pochłonąć w 5 minut (co ciekawe, jest bardzo szczupły :lol: ). Mnie wystarczą 3 kostki na raz.

Merry Xellos
Status: Offline

Post autor: Merry Xellos » pt sty 23, 2015 11:09 am

A tymczasem MIKADO, które mają coś koło drugie tyle w paczce co Pocky (Poki - 47g, Mikado - 75g) i są robione na umowie licencyjnej tej samej firmy, kosztują w wielu większych marketach 6,99zł. ;)

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » pt sty 23, 2015 11:57 am

Lista sklepów, w których można dostać Beskidzkie Łakocie jest na tej stronie. Ja jeszcze nie miałam okazji ich kupić :(
Obrazek

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » pt sty 23, 2015 1:30 pm

Meliona pisze:Lista sklepów, w których można dostać Beskidzkie Łakocie jest na tej stronie.
Lol, nie ma ich w Poznaniu. Ale już w miasteczku pod Poznaniem są...

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2960
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pt sty 23, 2015 1:34 pm

Meliona, haha! W Bydgoszczy nie ma nigdzie. Za to w Kutnie - moim mieście rodzinnym, są aż 4 punkty gdzie można to kupić :shock: . W lutym wybieram się do taty, to poszukam.

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pt sty 23, 2015 8:20 pm

Absolutnie przegrywacie. Na liście nie ma ani województwa, z którego pochodzę, ani tego w którym studiuję xD

isei
Wtajemniczony
Posty: 553
Rejestracja: pt cze 15, 2012 3:02 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Post autor: isei » pt sty 23, 2015 8:43 pm

Graczykij ja z Gonią i Chrno wykopaliśmy je w E.Leclerc na Górczynie :)

pridek
Status: Offline

Post autor: pridek » pt sty 23, 2015 8:46 pm

Christ, tego na Dolnym Śląsku nawet we Wrocławiu nie ma! W Wąsoczu, Sobinie i Nielubie... gdzie te miasta w ogóle leżą?? :lol:

Awatar użytkownika
usagisensei
Wtajemniczony
Posty: 750
Rejestracja: śr sie 15, 2012 4:20 pm
Lokalizacja: Koszalin
Gender:
Status: Offline

Post autor: usagisensei » pt sty 23, 2015 10:10 pm

A ja się pochwale, że choć nie ma w Koszalinie to w mojej rodzinnej miejscowości są. :p
Wishlist:
PSME, Hana-Kimi, Kimi wa Pet, Aishiteruze Baby, W-Juliet, Dragon Half

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob sty 24, 2015 12:03 am

pridek pisze:Christ, tego na Dolnym Śląsku nawet we Wrocławiu nie ma! W Wąsoczu, Sobinie i Nielubie... gdzie te miasta w ogóle leżą??
Mnie też to zasokoczyło.Myślałam,że będą pewnie w Wrocławiu,a tu jak się okazuje w jakiś nieznanych miastach... :|

Sayuki78
Status: Offline

Post autor: Sayuki78 » sob sty 24, 2015 8:28 am

W Warszawie tego nie ma? Szokłam :shock:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » sob sty 24, 2015 10:46 am

Ja nie narzekam. Na zadupiu podkarpackim, można bez problemu to dostać :P

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » sob sty 24, 2015 12:42 pm

isei pisze:Graczykij ja z Gonią i Chrno wykopaliśmy je w E.Leclerc na Górczynie :)
O matko, dla mnie to drugi koniec miasta! I to dosłownie...

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » sob sty 24, 2015 12:47 pm

W całym mazowieckim tego nie ma... Generalnie super sieć dystrybucji nie ma co...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości