Azjatyckie słodycze i ich odpowiedniki dostępne w Polsce ;)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr maja 06, 2015 9:50 pm

... o żadnym z podanych przez Was słodyczy nigdy nie słyszałem :lol: serio.

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » śr maja 06, 2015 10:14 pm

treemore pisze:W sumie jadłam tylko paluszki Biscolatta i bardzo mi smakowały... ale chyba cieszę się, że są już niedostępne bo bym się utuczyła jak świnka
Ja tam swojej paczki Biscolaty jeszcze nie skończyłam :mrgreen:

Zawsze można iść drogą "zrób to sam" http://www.mojewypieki.com/post/paluszki-w-czekoladzie :)
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr maja 06, 2015 10:34 pm

Ajsza pisze:
treemore pisze:W sumie jadłam tylko paluszki Biscolatta i bardzo mi smakowały... ale chyba cieszę się, że są już niedostępne bo bym się utuczyła jak świnka
Ja tam swojej paczki Biscolaty jeszcze nie skończyłam :mrgreen:

Zawsze można iść drogą "zrób to sam" http://www.mojewypieki.com/post/paluszki-w-czekoladzie :)
Dzięki za link do przepisu, dałaś mi kolejny powód, aby w końcu sie przełamać i pomęczyć się trochu w kuchni :)

Awatar użytkownika
engrisz
Wtajemniczony
Posty: 577
Rejestracja: ndz sie 17, 2014 11:25 am
Status: Offline

Post autor: engrisz » śr maja 06, 2015 10:45 pm

Wystarczy kupić zwykłe paluszki i czekoladę, polecam Wedel. Wystarczy roztopić czekoladę na parze i obtoczyć paluszki. Kilka minut roboty, a dużo więcej paluszków. ;)

Awatar użytkownika
Carnivall
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: czw maja 23, 2013 8:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Carnivall » śr maja 06, 2015 10:50 pm

engrisz pisze:Wystarczy kupić zwykłe paluszki i czekoladę, polecam Wedel. Wystarczy roztopić czekoladę na parze i obtoczyć paluszki. Kilka minut roboty, a dużo więcej paluszków. ;)
Goplana też dobra.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » śr maja 06, 2015 11:20 pm

Mój chłopak maczał zwykłe paluszki bez soli w Nutelli. Też dobre :D. I można ich zrobić duuużo na raz, czym wygrywają z paczkowanymi. I chyba wychodzą najtaniej.

Z tych "sklepowych" próbowałam Pocky, Beskidzkich i tych z Biedronki. Zdecydowanie wygrywają Beskidzkie.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » czw maja 07, 2015 1:33 am

Fakt, takie domowej roboty wychodzą najtaniej i najlepiej, bo każdy użyje takiej czekolady, jaką lubi. :) Aczkolwiek w ramach ciekawostki myślę, że warto pokosztować i innych, jak jest okazja. Raz się żyje.

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn maja 11, 2015 5:00 pm

Beskidzkie w Almach już kilka razy widziałam i nawet kupowałam, biją na głowę zarówno Pocky jak i Mikado.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Post autor: kera » pn maja 11, 2015 11:39 pm

Beskidzkie faktycznie pyszne są tylko jest ich mało .

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » pt cze 05, 2015 3:01 pm

No może nie jest to o słodyczach ale nie wiedziałam gdzie to dać. Dla ciekawskich KFC ma specjalne japońskie menu oparte na sosie Teriyaki, a właściwie oparte tylko na nim.... W swojej ofercie mają sałatkę, tą tortillę (bodajże to się nazywało Twister), kubełek z ryżem i to wszystko z dodatkiem sosu wspomnianego wyżej. No są jeszcze same kawałki w sosie. Sama miałam okazję spróbować tej tortilli i kubełka z ryżem i były zadziwiająco dobre, wprawdzie do autentycznego dania to mu daleko ale jak na sieciówkę to całkiem nieźle. Osobiście polecam ten kubełek, jest tak ,,orientalnie'' i dostaje się pałeczki, a same pałeczki w KFC są zabawą :wink:

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt cze 05, 2015 3:17 pm

Nie polecam zestawu z ryżem, bo sam ryż jest baardzo kiepski. Ale już same kawałki kurczaka są MNIAMNIUŚNE, koniecznie idźcie spróbowac, jak macie okazję. <3

Otai
Status: Offline

Post autor: Otai » pt cze 05, 2015 7:04 pm

W moim miejscowym KFC ten kurczak pomijając to, że wypala gardło nawet najbardziej wprawionym, to jeszcze nie ma nic wspólnego z teriyaki, więc wydaje mi się, że jakaś ułomna formuła trafiła do nas, bo może w innych lokalach w innych miastach jest lepiej, skoro da się to zjeść. Już więcej wspólnego z kurczakiem teriyaki jak dla mnie ma ten, którego wsadzają do kanapek w Subwayu.

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt cze 05, 2015 10:15 pm

W takim razie naprawdę musicie mieć jakąś ułomną wersję, bo ten sos smakował identycznie jak ten, który kiedyś jadłam, a kurczak był ostry, owszem, ale przyjaciółka, która lubi ostre rzeczy, zjadła go bez problemu. :P

Awatar użytkownika
Madoka
Moderator
Posty: 3265
Rejestracja: śr sie 13, 2003 1:41 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Madoka » pt cze 05, 2015 10:23 pm

U mnie też chyba wersja bardziej ułomna, z tym że ja probowalam sałatki. Pomijam fakt, że strasznie mało jej było w porównaniu np. do sałatki Cezara.
"My shadows the only one that walks beside me
My shallow hearts the only thing that's beating
Sometimes I wish someone out there will find me
Till then I'll walk alone "

GG:5144161

Tora_222
Status: Offline

Post autor: Tora_222 » sob cze 06, 2015 11:45 am

Mixik pisze:Nie polecam zestawu z ryżem, bo sam ryż jest baardzo kiepski.
No racje przyznać muszę, nie jest z najlepszej półki ale nie jest jednocześnie taki jakoś baaardzo zły :D
Lecz dodać muszę, że ten ryż smakował mi lepiej niż tortilla. Nie wiem co za geniusz połączył żółty ser, sos teriyaki i sos śmietankowy.... Po przemyśleniu najlepszą opcją są chyba te same kawałki w sosie ^^

Awatar użytkownika
Ajsza
Fanatyk
Posty: 1732
Rejestracja: pt maja 25, 2012 10:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Ajsza » pt cze 26, 2015 11:21 pm

Widział ktoś coś takiego w jakimś sklepie: https://www.facebook.com/16973175977646 ... 851731687/ Spróbowałabym w sumie, jakby nie było drogie.
Obrazek

Nyuu Manga - nowe mangi, manhwy, manhuy, animangi, light novele, artbooki, guidebooki i inne dobrocie od naszych wspaniałych polskich i amerykańskich wydawców

Mixik
Status: Offline

Post autor: Mixik » pt cze 26, 2015 11:32 pm

COOOO? O_O Pierwszy raz to widzę. Często odwiedzam różne sklepy zarówno osiedlowe, jak i większe markety, odwiedzając dział ze słodyczami i nigdy nie widziałam takich paczuszek. To już te Beskidzkie łakocie są chyba łatwiej dostępne od tego...

treemore
Status: Offline

Post autor: treemore » pt cze 26, 2015 11:41 pm

Aż chyba się z ciekawości wybiorę do jakiegoś sklepu Wedla (jak tylko w końcu znajdę trochę czasu :/), bo w żadnym normalnym sklepie/markecie nic podobnego nie widziałam O_o.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt cze 26, 2015 11:44 pm

Mnie kuzynka nie tak dawno wspomniała iż widziała podobne cudo [możliwe iż to] we wrocławskiej Almie. Muszę spytać się jej o szczegóły :)

Awatar użytkownika
Alzea
Weteran
Posty: 1379
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 11:46 am
Gender:
Status: Offline

Post autor: Alzea » sob cze 27, 2015 12:02 am

Itachi Uchiha pisze:widziała podobne cudo [możliwe iż to] we wrocławskiej Almie.
Arkady/Renomo nadchodzę! Jak upoluję dam znać ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości