Nauka japońskiego:)

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Reira20
Status: Offline

Post autor: Reira20 » pt sty 16, 2015 10:57 am

Dzięki :)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt sty 16, 2015 11:44 am

Również dziękuje i chylę przed tobą czoło :D

annika
Status: Offline

Post autor: annika » pt sty 16, 2015 11:49 am

Wysłane. Z góry dziękuje.

marekpl
Adept
Posty: 177
Rejestracja: czw gru 06, 2012 7:15 pm
Status: Offline

Post autor: marekpl » pt sty 16, 2015 2:24 pm

Dziękuje isei.

Nozomi
Posty: 97
Rejestracja: pt lis 30, 2012 3:01 pm
Status: Offline

Post autor: Nozomi » pt sty 16, 2015 4:53 pm

Oo, to ja także bym prosiła o materiały.

nekomimi
Status: Offline

Post autor: nekomimi » wt sty 20, 2015 5:53 pm

isei jeżeli to nie problem, to również prosiłabym o materiały:)
Ja jak na razie opanowałam kanę, trochę kanji, słówek i gramatyki:) uczę się z książek Minna no nihongo - podobno najlepsze (zdaniem Japończyków;)) u mnie w mieście niestety nie ma szkoły z japońskim, ale znalazłam szkołę z Poznania pandamo.pl, która oferuje także kursy internetowe z języków azjatyckich:) podobno to dobra opcja, bo zajęcia są z lektorem na żywo, a można się uczyć bez wychodzenia z domu;p może ktoś chętny;p? byłoby mi raźniej:)

Alfabia
Status: Offline

Post autor: Alfabia » wt sty 20, 2015 8:23 pm

Ja także ślicznie proszę o te materiały :)

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » wt lip 07, 2015 3:32 pm

Planuję w przyszłym roku w końcu zwiedzić Japonię w związku z tym chciałbym się nauczyć podstaw japońskiego. Niestety w moim mieście nie ma żadnych kursów, ale zainteresowałem się kursami przez skype. Myślicie, że to dobre rozwiązanie? Macie kogoś sprawdzonego, z kim mógłbym szybko się nauczyć podstaw?
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Reiha
Status: Offline

Post autor: Reiha » czw sie 20, 2015 12:21 pm

Podpytałam moją Sensei o opinię i ona uważa, że nauka przez skype nie ma większego sensu, chyba że zależy Ci wyłącznie na ćwiczeniu konwersacji, a masz już opanowane podstawy, które umożliwiają ci jej szlifowanie. Jeżeli zaczynasz od zera (nawet znając już hiraganę i katakanę) to i tak bez nauczyciela, którzy w przypadku kanji nie poprowadzi twojej ręki, będzie trudno. Podobnie z gramatyką, ciężko czasem coś wytłumaczyć nie rozpisując na tablicy. W tym roku kilkoro moich znajomych pojechało do Japonii (w tym znajomi z grupy z japońskiego, uczący się od roku). Wszyscy jechali na własną rękę, żadne tam wycieczki z biura podróży. Jedna para użyła RAZ (na dwa tygodnie pobytu) japońskiego: zapytali którędy na dworzec. Ogólnie Japończycy sami przechodzili na angielski i nie dawali szansy na wykazanie się :D Moja Sensei radzi przygotować sobie podstawowe zwroty grzecznościowe i nauczyć się podstawowych znaków, ważnych w przestrzeni publicznej: np: kobieta, mężczyzna, wejście, wyjście, kierunki, nie wchodzić itp. Napisz może coś więcej, co rozumiesz przez podstawy japońskiego, bo dla jednego to umiejętność zapytania o bilet, a dla drugiego znajomość na N5 ;D

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » ndz wrz 06, 2015 8:52 am

Kupiłam ostatnio książkę Japanese the Manga Way i jestem bardzo zadowolona. Bardzo przyjemne kompedium gramatyczne dla początkujących i zaawansowanych. Gramatyka jest przejrzyście wyjaśniona i każde zagadnienie ma przykład z mangi (w tym z 'Cześć Michael' pewnego polskiego wydawnictwa :wink: ).
Obrazek

Awatar użytkownika
Gotenks
nołlife
Posty: 2685
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola
Gender:
Status: Offline

Post autor: Gotenks » ndz wrz 06, 2015 11:18 am

No ja poprzeglądałem różne książki, youtube i jakieś programy, ale dałem sobie na razie spokój z nauką, bo roboty mi przybyło i czasu brak :mrgreen:
My anime & manga list | Lubimy Czytać
Insta

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy

Nippongo
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 30, 2020 8:57 pm
Status: Offline

Nauka japońskiego:)

Post autor: Nippongo » pn lis 30, 2020 9:02 pm

Temat już trochę stary ale może ktoś jeszcze tu zagląda :) jeśli ktoś się uczy japońskiego chciałbym przedstawić mój kanał na YouTube w którym przekazuje wiedzę na temat języka japońskiego za pomocą różny źródeł np. Wiadomości, prognozy pogody itp. Zapraszam do zapoznania się z filmikiem przedstawiającym mój kanał oraz do jego subskrypcji 😊 pozdrawiam

https://youtu.be/wS94z3pECLU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości