Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 6:18 am

Nah, niczego się nie dowiadujemy. Autorzy karmią nas informacjami, ale w sposób okrężny, nie dochodząc do sedna. Sugerują bezczelnie pewne rozwiązania tylko po to, żeby się niedługo potem ich wyrzec :) dlatego nie ma co za bardzo tego rozkminiać, ponieważ są w stosunku do nas nieuczciwi :P
A pani dyrektor pewnie zeżarła mamę Kurehy xD na bank ^^

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 10:25 am

Moja teoria jest taka, że w przeszłość był trójkącik romantyczny - mama Kurehy, Ginko i pani dyrektor. Coś się pokiełbasiło (obstawiam, że to pani dyrektor miała ochotę ma mamusię, mamusia z kolei wolała Ginko), pani dyrektor zjadła mamusię, a winę zrzuciła na Ginko. Od tej pory udaje heteroseksualną, ale pozostaje lesbijką (bo to chyba ona była tą, której twarzy nie pokazano w pokoju z zasłonami) - w sensie, jest niewidzialna.
Seria bardzo wyraźnie wali po ryju Japończyków, z ich umiłowaniem do dopasowania się do społeczeństwa i nie wyróżniania się z niego - to całe "Szukanie zła" jak żywo przywodzi na myśl japońskie porzekadło o wbijaniu tych pali, co wyrastają za wysoko. To chyba jeden z powodów, dla których w Japonii spotkała się z niechęcią i niezrozumieniem - nikt nie lubi, kiedy mu się coś wytyka.
A nikt nie opowiada w anime bajek z takim wdziękiem i fantazją jak Ikuhara. Nawet, jeśli są to wyjątkowo gorzkie i złośliwe bajki.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 10:27 am

GrisznakIW, generalnie sugerowano, że to chyba mała Kureha znalazła Ginko na Omaha Beach xD ergo, matka Kurehy nie miała z Ginko nic wspólnego.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 10:28 am

Raczej pod Sommą, bo wokół leżały wraki R-17 :)
Zaś w domu Kurehy gdzieś mignęło zdjęcie z nią, Ginko i matką.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 10:29 am

GrisznakIW, leżały też M1 Garand, które zaczęły wchodzić do służby w 1928 :P (czy coś koło tego), + biorąc pod uwagę ilość inspiracji filmowych w Burzy Lesbomisiów śmiem mniemać, że było to nawiązanie do Szeregowca Rayana xD
EDIT: gdzie była też Kureha xD to zdjęcia cały czas pokazują: Mama Kurehy, Kureha i Ginko xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 10:33 am

Dokładnie. Stąd moja interpretacja - Ginko i matka Kurehy były parą, Yuriika próbowała się w to wkręcić, doszło do tragedii, po której Kureha przeżyła KUMA SHOCK! i wpadła w antymisiową obsesję.
A co do filmów, to mi to zapachniało "Na zachodzie bez zmian" przez te R-17. Acz "Szeregowiec..." też by pasował :)

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 10:36 am

A ja sądzę, że to raczej bardziej Kureha x Ginko od samego początku było (za uratowanie życie + przyjaźń którą Kureha zaoferowała) xD matka Kurehy miała z tym tylko tyle wspólnego, że była matką Kurehy xD
acz wiadomo, rozkminiać nie ma po co. skoro bezczelnie byli w stanie zmienić wersję "Kto pożarł Sumikę" to wszystko jest możliwe xD osobiście nie lubię takiego braku lojalności wobec widzów :)

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 10:39 am

A ja się z tym bardzo dobrze bawię - zresztą, dzięki temu mamy anime, o którym można uczciwie dyskutować, interpretować i analizować, a to dzisiaj rzecz rzadka.
Swoją drogą, może to zboczenie, ale bogini Kumalia, skrzydlata, w białym stroju z tymi uszami a'la odango na głowie przypominała mi nieco główną bohaterkę innego anime Ikuhary :)
Zauważ, że Yuriika cały czas podkreśla swoją zażyłość z matką Kurehy (vide ich fotka z poprzedniego odcinka, z napisem "Yuri Friends" - ach ta subtelność). Czyli mogliśmy też mieć konflikt z gatunku: "niewidzialna" Yuriika i "widzialna" Ginko, którego ofiarami stały się Kureha i jej matka.
A co do śmierci Sumiki - to chyba jednak była Mitsuko.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 10:45 am

No właśnie tak średnio można o nim dyskutować :P nieważne do jakich wniosków dojdziesz, niezależnie od tego jak coś zinterpretujesz, twórcy mogą postawić w kolejnym odcinku wszystko do góry nogami :) gdyby działo się to w ramach już raz ustalonych zasad i zgodnie z pokazanymi wcześniej wydarzeniami, to mamy fajnego plot twista, ale gdy zmieniają te same wydarzenia no to już moim zdaniem jest nielojalne :)
Jeśli lubisz takie rozkminki a nie przeszkadza Ci mecha, ecchi i yuri to spróbuj w wolnym czasie Cross Ange xD podobnie jak Yuri Kuma jest to jedno z nielicznych anime, które mnie w tym (i poprzednim) sezonie bardzo bawi :)
BTW: wczoraj ostatecznie rzuciłem Absolute Duo. Chyba totalnie wyrosłem z ecchi haremowych magicznych szkół.

EDIT: sądzę, że dyrektorka i matka Kurehy były parą xD ale zeżarła ją bo... bo coś. To coś czego jeszcze po prostu nie wiemy :) wtedy Kureha zaczęła nienawidzić misiów, natomiast Ginko zabrała naszyjnik jej matki i odeszła by wrócić gdy Kureha dojdzie do siebie.
Tak, śmierć Sumiki była działaniem tej przewodniczącej, ale weź pod uwagę, że 1 odcinku wyraźnie pokazano, że nasza główna para misiów ją pożera. I to było nielojalne wobec nas ;)
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2015 10:48 am przez Grey, łącznie zmieniany 1 raz.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 10:48 am

Jeśli lubisz takie rozkminki a nie przeszkadza Ci mecha, ecchi i yuri to spróbuj w wolnym czasie Cross Ange xD podobnie jak Yuri Kuma jest to jedno z nielicznych anime, które mnie w tym (i poprzednim) sezonie bardzo bawi
Próbowałem. Gdyby to był normalny hentai, to byłaby pewnie najlepsza produkcja z tego rodzaju. Ale ni to pies, ni wydra...
BTW: wczoraj ostatecznie rzuciłem Absolute Duo. Chyba totalnie wyrosłem z ecchi haremowych magicznych szkół.
Nieprzypadkowo na Tanuku doczekało się to miana "Absolutne Dno".

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 10:49 am

GrisznakIW, nah, nic hentaiowego nie ma w Cross Ange xD troche ecchi i to lekkiego, więcej gadki i żartów na ten temat. Chociażby fakt, że postać męska zawsze kończy z twarzą w kroczu głownej bohaterki zostało uznane za po prostu żart wędrowny i jest często pokazywane, ale nie zaliczałbym już tego do elementu ecchi :)
GrisznakIW pisze:
BTW: wczoraj ostatecznie rzuciłem Absolute Duo. Chyba totalnie wyrosłem z ecchi haremowych magicznych szkół.
Nieprzypadkowo na Tanuku doczekało się to miana "Absolutne Dno".
Nah, były gorsze, Infinite Stratos albo Mahou Sensou na przykład xD

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 11:47 am

GrisznakIW, nah, nic hentaiowego nie ma w Cross Ange xD
Nic a nic, poza projektami postaci wyjętymi żywcem z hentai czy takimi scenami jak choćby finał pierwszego epa :) Ale serio, nie porwała mnie ta seria, chyba po prostu produkcje Sunrise przestały mnie bawić. Gundam Reconquista też mnie porwał.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 12:02 pm

GrisznakIW, spoko xD ale po prostu nie zgodzę się z tym, że to nawet jest ostre/ciężki ecchi ^^ ledwo leciutkie :) tylko sprawia wrażenie czegoś więcej :)

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2877
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Post autor: Canis » wt lut 10, 2015 12:32 pm

O rany, ale wysyp. Z zimy tylko Ansatsu Kyoushitsu i DRR mnie zainteresowały, tymczasem na wiosnę zapowiada się prawdziwa nawałnica tytułów "must watch". Na pierwszy rzut oka moja lista zapowiada się tak:
-Arslan Senki
-Dungeon ni...
-F/SN UBW
-High School DXD
-Shokugeki no Souma
-Nisekoi
-Danna ga nani...
-Yamada-kun to 7nin no Majo
-Yahari Ore no...
-Nagato Yuki-chan no Shoushitsu
i może jeszcze Re-Kan!

Ponad 10 pozycji :shock: Takiej obfitości jeszcze nie miałem.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt lut 10, 2015 12:37 pm

A mi się Absolute Duo zaczęło bardziej podobać, lepsze od IS, Seirei Tsukai i tym podobnych przynajmniej. Ogląda się w porządku, Lilith jest fajna, a obok tego endingu jakoś nie mogę przejść obojętnie.
Poza tym, chciałbym wiedzieć, o co chodzi z niewiastą z pierwszego odcinka, która pojawia się i w openingu, i na plakatach:
Obrazek
Bo nie wiem, po co ją tam wrzucają, skoro była w serialu z dziesięć minut.

A Yuri Kuma - matka Kurehy była w związku z dyrektorką - to na pewno.

Grey - nie pokazali nam dokładnie, że Ginko i Lulu jadły Sumikę, to była prędzej jedna z Niewidzialnych.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 1:11 pm

Katori pisze: Grey - nie pokazali nam dokładnie, że Ginko i Lulu jadły Sumikę, to była prędzej jedna z Niewidzialnych.
Koniec pierwszego odcinka chyba. + początek drugiego.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt lut 10, 2015 1:42 pm

Widać nogi, na jednej nie ma buta, obok leży torba, wokół przybory, jakieś rzeczy do makijażu, książki itd. Nic więcej nie ma pokazane. Nawet okularów.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 10, 2015 1:55 pm

Ja nadal w roli sumikożerczyni obstawiam Mitsuko, może od biedy Yurikę, która mogłaby Mitsuko później pokierować, dając jej okulary Sumiki.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » wt lut 10, 2015 3:08 pm

Po endingu było przecież pokazane pojawienie się Mitsuko już w formie niedźwiedzia przed Sumiką.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 10, 2015 3:12 pm

Katori, pierwszy odcinek, okolice 22:30. Wyraźnie widać Ginko i Lulu jak jedzą Sumikę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości