Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » wt lut 03, 2015 12:13 am

Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » wt lut 03, 2015 6:21 am

Haha ^^ nie no, serio się fajnie tą serią zakręciliście, że takich rzeczy wyszukujecie xD
Ja na pewno jestem zadowolony z jej przebiegu. Trochę "nieuczciwe" jest względem widza, że podają pewne informacje tylko po to, żeby ostatecznie krzyknąć w oczy "to był trolling~~" no ale jeśli ostatecznie fabuła rozwiąże się przynajmniej na średnim poziomie, to w połączeniu z super klimatem, kreską, muzyką i animacją i tak wyjdzie nam świetne anime. Gorzej jeśli ogólnie wyjdzie na to, że cała ta historia nie ma sensu... a niestety widziałem już tyle, że wiem, że można serię spieprzyć do ostatniej sekundy.

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » wt lut 03, 2015 9:15 pm

Piąty odcinek misiolesbijek był zaiste kapitalny. Powoli się wyjaśnia, co i jak, jeśli chodzi o przeszłość Kurehy i jej mamy. A fotka mamusi w gabinecie pani dyrektor (z napisem „yuri friends”!) połączona z jej rozmową z Kurehą też nie pozostaje bez znaczenia.
Ech, te śliczne R‑17 we flashbacku… Acz wizje Ginko były tak ślicznie absurdalne, że nawet dało się w nie uwierzyć. No i jeśli ktoś się obawiał powtarzalności, to finał go pewnie zaskoczy. Chociaż nikt nie lubi cliffhangerów. Ale i tak to był mocny kuma shock!

Słowo „niewidzialny” wydaje się tu coraz bardziej kluczowe (vide stwierdzenie naszych misiolesbijek, że mogą jeść tylko „niewidzialne dziewczęta”, a zjadały głównie te, które czuły miętę do Kurehy). Jeśli przyjmiemy, że oznacza ono lesbijki, to czy w takim razie owa zapowiadana i nadciągająca niewidzialna burza ma oznaczać jakiś gwałtowny atak homofobii? Z drugiej strony, jak dotąd jedyni mężczyźni, jakich widzieliśmy, występowali wśród misiów, wśród ludzi samców niet.

I tak mi się powoli zanosi, że prędzej czy później obie nasze misiolesbijki staną po dwóch różnych stronach barykady. Bo jeśli nawet Ginko uda się „zdobyć” Kurehę, to wówczas Lulu ją de facto straci.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lut 07, 2015 8:14 pm

Pierwsza rozpiska na sezon wiosenny:
http://static.neregate.com/2015/01/nere ... art-v1.jpg

Jak dla mnie na pewno:
-nowa Grisaia
-Dungeon ni Deai
-Hibike! Euphonium
-Fate
-High School DxD Born
-Shokugeki no Soma
-Nisekoi
-Yamada-kun to 7 nin no majo
-Ore Monogatari
-Nagato Yuki-chan no Shoushitsu

Sprawdzę pewno też:
-Re-Kan!
-Denpa Kyoushi
-Plastic Memories
-Owari no Seraph
-Arslan Senki
-Gunslinger Stratos

A jeśli nadrobię poprzednie sezony, to również Yahari i Nanoha.

Wielka niewiadoma to z kolei Triage X - zniszczone projekty postaci charakterystyczne dla Sato (HOTD), nie robi tego Madhouse, fabuła nie zwiastuje dobrej rozrywki jak Liceum Żywych Trupów i ogółem.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lut 07, 2015 9:14 pm

Dla mnie z wiosennego Ore Monogatari i Shokugeki no Soma :wink:
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lut 07, 2015 9:35 pm

Już będzie kolejna Grisaia? Szkoda, że nie przetłumaczono visual novel :/ powiem Wam szczerze, anime było OKROPNIE okrojone i ostatecznie można powiedzieć... zniszczone. Więc nie wiem czy chcę oglądać kontynuację, nie znając oryginału. Gdy go kiedyś uda mi się przeczytać, będę miał zepsutą zabawę... z drugiej strony ciekawość... arghhhh co robić ;(
Zresztą chwila OBYDWIE części Grisai na raz? To samo pisało na wiki.. ale że jak, autonomicznie dwie serie obok siebie? xD xD xD wtf^^
Generalnie sezon wydaje się ciekawszy od obecnego. Zobaczymy, jak okaże się w rzeczywistości :)

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » sob lut 07, 2015 9:49 pm

Słabiutko.Jedynie co na pewno obejrzę to Nisekoi oraz "Coś poza horyzontem". Zainteresowana jestem Denpa Kyoushi,ponieważ czytałam mangę.

Awatar użytkownika
Meliona
nołlife
Posty: 3925
Rejestracja: wt sty 01, 2013 2:10 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Meliona » sob lut 07, 2015 10:03 pm

Z sezonu wiosennego obejrzę kolejne sezony Sidonii no Kishi, High School DxD i Danna ga Nani... Może zobaczę jeszcze Ore Monogatari i Shougeki no soma.

Edit: A, no tak... Arslan Senki też chcę zobaczyć.
Ostatnio zmieniony sob lut 07, 2015 11:31 pm przez Meliona, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » sob lut 07, 2015 10:10 pm

Ja jedynie Arslan Senki - pełnowymiarowa adaptacja jednego z ponoć najlepszych japońskich fantasy kusi.

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » sob lut 07, 2015 10:17 pm

Grey pisze:Już będzie kolejna Grisaia? Szkoda, że nie przetłumaczono visual novel :/ powiem Wam szczerze, anime było OKROPNIE okrojone i ostatecznie można powiedzieć... zniszczone. Więc nie wiem czy chcę oglądać kontynuację, nie znając oryginału. Gdy go kiedyś uda mi się przeczytać, będę miał zepsutą zabawę... z drugiej strony ciekawość... arghhhh co robić ;(
No ja w grę nie grałem, ale z komentarzy wynika, że ścieżki Makiny (IMO najgorsza postać) i Amane są dobrze zaadaptowane. Ogółem gdyby nie wątek Amane, to by nie było tak dobrze, jedyny naprawdę ciekawy. Wciśnięcie historii Sachi do jednego odcinka to kpina, przy Michiru praktycznie nie dało się poczuć tego dramatu, a Wystrzałowa Yumiko była całkiem w porządku, chociaż to historia wymyślona na potrzeby anime.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » sob lut 07, 2015 11:00 pm

Katori, żadna ścieżka nie była dobrze zaadaptowana :) po prostu. Żadna :)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lut 07, 2015 11:09 pm

Katori pisze:Arslan Senki
Nie spodziewam się cudów, bo manga dopiero niedawno się tak naprawdę zaczęła (w sensie ta od Arakawy), więc pewnie znowu dostaniemy okrojoną reklamówkę mangi. Niestety.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » sob lut 07, 2015 11:26 pm

Dla mnie pewne jest Fate oraz Nagato Yuki.
Na pewno sprawdzę
- Yamada-kun to 7 nin no majo - martwi mnie fakt, że anime ma mieć 12 odcinków, a główny wątek trwa ~90 chapterów. Z drugiej strony ani fabuła, ani postaci nie są jakoś wybitnie o zawile skonstruowane, więc może się zmieszczą :p
- Arslan Senki - powód taki sam, jak u większości osób...
- Hibike! Euphonium - KyoAni, więc trzeba obejrzeć
- Ore Monogatari! - brzmi ciekawie, a manga zbiera dobre opinie
- Ninja Slayer - nowe anime od studia Trigger, jestem ciekawy co wymyślą tym razem
Z kontynuacji tylko Oregairu 2, ewentualnie DxD, jeśli nadrobię drugi sezon. Do Nisekoi nawet się nie przymierzam, zbyt nudne i sztampowe, a końcówka to już w ogóle była tragedia. Dosłownie.

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: zandam » ndz lut 08, 2015 10:45 am

Dla mnie tylko (i w sumie aż, bo anime nie oglądam) Ore Monogatari. :D Już się nie mogę doczekać i mam nadzieję, że będzie tak samo zabawne jak manga. :mrgreen:

graczykij
Status: Offline

Post autor: graczykij » ndz lut 08, 2015 11:38 am

Ja anime w sumie już nie oglądam, ale może skuszę się na Ore Monogatari i Arslana (może na fali anime wydadzą u nas mangę? Lubimy Arakawę...).

PS Bardziej niż na nowy sezon anime, czekam na 27 lutego i trzeci sezon House of Cards ;)

Kyokoro
Status: Offline

Post autor: Kyokoro » ndz lut 08, 2015 12:07 pm

Katori pisze:Pierwsza rozpiska na sezon wiosenny:
http://static.neregate.com/2015/01/nere ... art-v1.jpg
Hm? Nie ma Haikyuu!! 2 sezon? O.o Miało być w wiosnę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pn lut 09, 2015 9:29 am

14 lutego na antenie Polonii 1 pojawią się wyciągnięte z archiwum anime pt. "Yattaman" i "Czarodziejskie Zwierciadełko". :D

Awatar użytkownika
maciejko
Adept
Posty: 247
Rejestracja: śr cze 20, 2012 7:05 pm
Lokalizacja: Pyrlandia
Status: Offline

Post autor: maciejko » pn lut 09, 2015 8:08 pm

Kurcze, chciałbym mieć na zbyciu tyle wolnego czasu żeby sobie na bieżąco oglądać.
Z wymienionych to:
- Fate;
- Triage X;
- Shokugeki no Soma;
- Ore Monogatari;
I kinówki:
- Sidonia;
- DBZ;
- Initial D.

Ale to pewnie jak wszystko będzie pokończone, żebym od razu w jakiś miły dzień mógł po seryjce pochłonąć :)

Może jeszcze na Rycerzy Zodiaku się pokuszę, kto wie.
Obrazek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lut 09, 2015 10:02 pm

Nowy odcinek Yuri Kuma Arashi sprawił, że zabrakło mi słów. Tak po prostu.
No i wciąż czekam aż dowiemy się, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa pani dyrektor, bo niewątpliwie jest najbardziej podejrzaną postacią :twisted:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn lut 09, 2015 10:21 pm

Po raz kolejny sporo się dowiedzieliśmy. Mam nadzieję, że Kureha teraz da szansę Ginko i Lulu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości