Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » sob lip 06, 2019 6:33 pm

Bukafo pisze:
wt lip 02, 2019 12:42 am
Ja za to męczę serię Blood+... Zabrałem się za nią jakiś czas temu, żeby się przekonać, czy serio jest taka super. No i początek rzeczywiście zapowiadał się obiecująco, ale teraz, gdy już jestem na 37 odcinku, to jakoś coraz bardziej mam ochotę jak najszybciej to anime zakończyć i zająć się jakąś inną serią. Kupę lat temu obejrzałem serię Blood-C i o wiele lepiej się ją oglądało, pomimo tego, że historia liczyła tylko 12 odcinków + film. A może właśnie przez to, że nie była ciągnięta na siłę? Nie wiem.
Wiesz, że miałam tak samo z tym anime? Tyle, że ja wcześniej widziałam film "Blood". Początek faktycznie był obiecujący, ale potem było coraz gorzej, i męczyłam się strasznie. Dooglądałam, z poczuciem że seria kompletnie zmarnowała swój potencjał. Natomiast manga jest spoko. Może dlatego, że jest krótsza, i nie ma tylu niepotrzebnych wątków, ale też postacie wydawały mi się tam sensowniejsze jeśli chodzi o charaktery.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » sob lip 06, 2019 10:49 pm

@Karlan To dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam problem z tą serią. :d


Wczoraj nadrobiłem zaległe odcinki "Tate no Yuusha". Ostatnie dwa odcinki w sumie były spoko, ale i tak całościowo to przeciętny isekai. Widziałem skany mangi i tam widać jakiś progres, w przeciwieństwie do anime gdzie jest regres. Daję 6/10.
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz lip 07, 2019 1:00 am

Bukafo, ja myślę, że te dodatkowe odcinki z wyspą to typowy 'paczcie i dajcie kolejny sezon!' i dlatego tak durnie wyszły. Bo serio, oglądało się je jak scenę po napisach Dragonball:Evolution.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » ndz lip 07, 2019 11:49 am

Golden Kamuy dostał trzeci sezon, klik :D.
Dr. Stone i Fire Force będą miały po 24 odcinki.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » ndz lip 07, 2019 12:55 pm

Fani pisze:
ndz lip 07, 2019 11:49 am
Dr. Stone i Fire Force będą miały po 24 odcinki.
No i to mi się podoba! :)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » ndz lip 07, 2019 3:22 pm

Fani pisze:
ndz lip 07, 2019 11:49 am
Golden Kamuy dostał trzeci sezon, klik :D.
Dr. Stone i Fire Force będą miały po 24 odcinki.
Dobre wiadomości ^^

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz lip 07, 2019 6:31 pm

Hmm, czyi Dr. Stone dobije pewnie do
► Pokaż Spoiler
i wtedy zrobi wielki cliffhanger? W sumie to najlepszy 'skończony' kawałek fabuły jaki mogliby ugryźć. Fajnie.
Ostatnio zmieniony ndz lip 07, 2019 8:52 pm przez Pajęcza_Lilia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » ndz lip 07, 2019 6:34 pm

Pajęcza_Lilia, używaj tego
► Pokaż Spoiler
Nie każdy czytał mangę -_-

Pajęcza_Lilia
Wtajemniczony
Posty: 572
Rejestracja: pt lip 28, 2017 2:21 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Pajęcza_Lilia » ndz lip 07, 2019 8:54 pm

Fani, sorki, szczerze to uznałam, że opis 'manga o odtworzeniu cywilizacji w epoce kamienia' to wystarczający spojler. :shock:

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pt lip 12, 2019 8:47 pm

Ogarnia ktoś DanMachi? Czy przed zobaczeniem drugiego sezonu trzeba zobaczyć ten film Orion coś tam? Bo mówiąc szczerze zszokowałem się gdy nagle ni z gruchy ni z pietruchy dowalili w pierwszym odcinku masę postaci, których nie było w 1 sezonie tak jakby to było oczywiste, że one istnieją:) czy mam rozumieć że film to DanMachi 1.5 i nie ma sensu oglądać bez niego nowego sezonu?

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » pt lip 12, 2019 8:56 pm

Grey, o ile się orientuję ten film nawet nie jest kanoniczny, więc nie trzeba go oglądać dla zrozumienia fabuły. Odcinka jeszcze nie obejrzałem, ale pierwszy sezon objął dość sporo materiału źródłowego (5 tomów nowelki), więc nie zdziwiłbym się gdyby wprowadzili wtedy te postacie gdzieś na boku.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » pt lip 12, 2019 9:30 pm

Grey, obejrzyj sobie na spokojnie cały pierwszy sezon, to ogarniesz drugi. ;)
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pt lip 12, 2019 9:39 pm

Luchael, Bukafo, dzięki za informacje, to mogę spać spokojnie :) bo jakoś niespecjalnie mi się do oglądania filmu spieszy xD
Z tego wynika, że na starość pamięć mi się pogorszyła xD

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » ndz lip 14, 2019 12:50 am

Ten uczuć kiedy myślisz, że już nic głupszego w tym sezonie nie wyjdzie z isekaji, a okazuje się, że wychodzi jeszcze jeden, tym razem z nadopiekuńczą mamuśką i jej niedojrzałym synalkiem w rolach głównych. :lol:
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Awatar użytkownika
DarkNighty
nołlife
Posty: 2045
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 1:25 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łódź
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: DarkNighty » ndz lip 14, 2019 1:37 am

Zaczął ktoś już oglądać Kanata no Astra? Czy tylko mi się tak bardzo spodobała ta seria po dwóch odcinkach? Aż zaczęła mi się marzyć manga, szczególnie, że ma tylko 5 tomów i jest zakończona. Ciekawe, czy jest jakaś szansa.
A co ciekawe, ja ogólnie nie przepadam za sci-fi :P
Skip Beat!, Love so Life, Hikaru no Go, Lovely Complex, Great Pretender
Saiunkoku Monogatari (LN), Oregairu (LN), Classroom of the Elite (LN), One Outs, Taiyou no ie
Obrazek
> MY ANIME / DRAMA LIST <

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » ndz lip 14, 2019 6:47 am

Ja oglądałem. Taki Star Trek dla młodszych nastolatków... przynajmniej tak to odbieram po dwóch pierwszych odcinkach. Nie jest to wada, bo zazwyczaj Japończycy robią w kosmosie wielkie historie wojenne (animacje nigdy nie miały tych ograniczeń budżetowych w przedstawianiu świata, co space opery z amerykańskiej TV ubiegłego wieku), a tutaj jest bardziej na razie epizodycznie, "przyziemnie", jeśli mógłbym użyć tego określenia. Czytałem też opinie, że potem w mandze robi się dużo ciekawiej.

Studio podobno zaliczyło także niezłą wpadkę rozszerzając materiał z komiksu - przez co jeden fragment jest głupi. Chodzi mi o scenę ratunku w kosmosie, gdzie nagle wszyscy zapominają o istnieniu linki holowniczej między statkiem, parą bohaterów, a to tylko po to, aby pokazać wielką, przyjacielską, inspirującą współpracę między załogantami.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » ndz lip 14, 2019 9:43 am

Ja również oglądam Astrę i na razie podoba mi się. Osobowości postaci trącą trochę ekierką i ogólnie dobrze znanymi szablonami, ale całość wypada na razie zaskakująco dobrze i zamierzam oglądać to dalej.
Tomek pisze:
ndz lip 14, 2019 6:47 am
Czytałem też opinie, że potem w mandze robi się dużo ciekawiej.
Słyszałem to samo i liczę na to, że akcja stopniowo będzie się zagęszczać. Właśnie z tego powodu sięgnąłem po to anime.

Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » wt lip 16, 2019 8:47 am

A co sądzicie o Katsute Kami Datta Kemono-tachi e (To the Abandoned Sacred Beasts) i Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note (długi tytuł :P) ? Ogląda to ktoś?

Zaczęłam oglądać oba, i na razie jest spoko. Bestie to takie dark fantasy (ponoć podobne do Fairy Gone, ale nie oglądałam go), z motywem zmiennokształtnych żołnierzy, którzy powoli tracą swoje człowieczeństwo i zmieniają się w potwory. Ciekawe jest to, że akcja rozgrywa się w świecie stylizowanym na Amerykę w okresie wojny secesyjnej czy Dziki Zachód. Fabuła jest prosta i mało odkrywcza, ale anime dobrze zrobione.

Za to Lord El-Melloi to ciekawy przypadek, bo to chyba pierwszy od dłuższego czasu Fate, gdzie nie ma Wojny o Świętego Graala ani jej kolejnych wariantów :P Anime opowiada losy Wavera z Fate/Zero po tym kiedy wrócił z Japonii, i jest jakby jego bezpośrednim sequelem. Na razie wyszły trzy odcinki (łącznie z takim jakby prequelem) i każdy jest w sumie o czym innym, ale podoba mi się klimat, i spójność ze światem znanym z Fate/Zero. To nie kolejna alternatywna wersja jak jakaś Apocrypha czy inne cudo.

Awatar użytkownika
Bukafo
Fanatyk
Posty: 1781
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 7:30 pm
Lokalizacja: Kasztankowy zagajnik
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Bukafo » wt lip 16, 2019 9:48 am

Po zakończonym przeze mnie Blood+ (w końcu!), gdzie zakończenie mnie mocno rozczarowało, ponownie obejrzałem sobie całą serię Blood-C. Nadal podtrzymuję zdanie, że to jedna z najlepszych serii o demonach jaka kiedykolwiek powstała. Teraz zabrałem się za Claymore i póki co jest nieźle, choć obawiam się końcowych fillerów. Dlaczego studio Madhouse traktuje (prawie) wszystkie swoje serie po macoszemu... :?
Obrazek
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » wt lip 16, 2019 3:11 pm

Po mojemu ten sezon anime jest naprawdę przyjemny xD oglądam aż 8 serii i tylko jedna balansuje na granicy rzucenia (Arifureta czy jakoś tak).

Szkolne komedie mają silną reprezentację na lato (Joshikousej no Mudazukai, Araburu Ksetsu no Otome-domo yo, Dumbbell Nan Kilo Moteru) i póki co dają mi sporo uciechy pomimo, że nie przepadam za tego typu produkcjami xD
Poza tym Cop Craft wyrasta mi na czarnego konia sezonu. Po pierwszym odcinku i średnim openingu zdawało mi się, że to kolejny średniak, ale już po drugim powoli zmieniam zdanie, a opening i ending chyba wyrosły na moje ulubione w tym sezonie xD

Vinland Saga, DanMachi 2, Okaa-san Online - jakie są każdy widzi, nie ma co tu komentować :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości