Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Anime

Post autor: kera » ndz sie 12, 2018 3:30 pm

Wspaniała wiadomość :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gagantous » pt sie 17, 2018 6:57 pm

Hanebado odcinek 7, warto było przebrnąć przez cały ten melodramat :twisted:
► Pokaż Spoiler
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » pn sie 27, 2018 9:57 pm

Podczas zakończonego już Hiroshima International Animation Festival, Masao Murayama poinformował, że trwają prace nad scenariuszem do animowanej adaptacji OPUSa Satoshiego Kona.
Niestety Dreaming Machine prawdopodobnie zostanie w takim stanie w jakim znajduje się obecnie - niedokończone i nigdy nieopublikowane.

https://twitter.com/RENATOLOGY/status/1 ... 5775548418

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » śr sie 29, 2018 7:28 pm

O, to tak przy okazji tego wspomnę, że główny motyw adaptacji OPUSa pojawi się już na najnowszej płycie Susumu Hirasawy (jako KAKU P-MODEL) 5 września pod nazwą OPUS, dla ciekawych tutaj można przesłuchać album i jeden utwór w całości: http://susumuhirasawa.com/special-conte ... ex_en.html

Awatar użytkownika
Kuroneko
Weteran
Posty: 1170
Rejestracja: śr kwie 01, 2015 4:18 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kuroneko » sob wrz 01, 2018 7:44 pm

Gdzie można kupić oryginalne angielskie lub anime na DVD lub Blu Ray? Istnieje jakaś korzystna alternatywa do yatta.pl? Ważne, żeby był region B i angielski dubbing. Preferowałabym nowe produkty.
ObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » sob wrz 01, 2018 7:57 pm

Premiera Tate no Yūsha już w styczniu 2019 :twisted: News + nowy PV

asie
Posty: 16
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 4:20 pm
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: asie » sob wrz 01, 2018 8:51 pm

Kuroneko pisze:
sob wrz 01, 2018 7:44 pm
Gdzie można kupić oryginalne angielskie lub anime na DVD lub Blu Ray? Istnieje jakaś korzystna alternatywa do yatta.pl? Ważne, żeby był region B i angielski dubbing. Preferowałabym nowe produkty.
Najtaniej w ogólności chyba wyjdzie z brytyjskiego Amazona; Zavvi i australijski (Australia też jest w regionie B dla Blu-Ray, ale w regionie 4 dla DVD!) Madman również wysyłają do Polski. Oczywiście, w każdym wypadku przelicz sobie końcowy koszt - ceny potrafią zaskakiwać!

Weź też pod uwagę, że część amerykańskich wydań anime również działa na regionie B (prawie wszystkie anime wydane przez Aniplex, niektóre anime wydane przez Funimation i Sentai Filmworks), ale tu trzeba sprawdzić przed zakupem - informacja na Amazon.com nie zawsze oddaje stan faktyczny!

Awatar użytkownika
Akiho
nołlife
Posty: 2305
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 11:49 pm
Lokalizacja: W-wa
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Akiho » sob wrz 01, 2018 10:40 pm

Itachi Uchiha pisze:
sob wrz 01, 2018 7:57 pm
Premiera Tate no Yūsha już w styczniu 2019 News + nowy PV
Nie mogę się doczekać! Jedno z niewielu anime tego rodzaju gdzie główny bohater nie jest nijaki. Mam nadzieje, na spory hype na ten tytuł i być może któreś wydawnictwo połasi się na mangę czy też nowelkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Katori » ndz wrz 02, 2018 7:45 pm

Obejrzałem Kształt twojego głosu i, chociaż walorów audiowizualnych odmówić nie można, to wycięli dosłownie połowę historii z mangi. Pełno faktycznie emocjonujących momentów, tworząc coś dość zwyczajnego w porównaniu z pierwowzorem. Tyle ważnych rzeczy, które czynią z tej historii coś ambitniejszego i dużo ważniejszego. A było zrobić z tego serial.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » ndz wrz 02, 2018 10:25 pm

Teaser drugiego sezonu Kemono Friends zbiera super ratingi na youtube :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=Jb94vH0VAek

Tak kończy się wywalanie reżysera i reszty ludzi, którzy za minimalny budżet uczynili pierwszy sezon hitem (zrobienie intrygującej historii na bazie anulowanej przed emisją gry na smartphone'y). Kadokawa myślała, że jak odczekają to wszyscy zapomną o sprawie. #NoTatsukiNoTanoshi :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » ndz wrz 02, 2018 11:05 pm

>sugerowanie że kogokolwiek w Kadokawie ruszają lajki pod bideło na gaijintube
constanza.jpg

A tak trochę bardziej na poważnie, to wieść gminna niesie, że KDKW komuś zaiwaniła scenariusz na ten drugi sezon (a tak bardziej to drugą część, nie sezon) z castingu/konkursu. Osoba która ten scenariusz napisała przechodzi z tego powodu załamanie nerwowe i wygląda na to, że wcale nie ma zamiaru walczyć o swoje.

Awatar użytkownika
Tomek
Wtajemniczony
Posty: 621
Rejestracja: pn lip 09, 2007 5:23 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Tomek » ndz wrz 02, 2018 11:39 pm

Na tym gaijintubie siedzą też Japońce. Podejrzewam też, że skoro na youtube jest taki ból to pewnie i na poczciwym twitterze, gdzie anime zdobyło popularność. Poprzednia drama skończyła się w trendach serwisu, spadkiem akcji giełdowych Kadokawy i zabraniem głosu w tej sprawie przez samego ich prezesa, więc mimo wszystko trochę przejmują się.

Oczywiście dla Kadokawy może to nie być wielki problem, biorąc pod uwagę, jeśli marek wypluwają i ciągną rocznie. Nie zmienia to faktu, że mogliby więcej wyciągnąć, gdyby nie wywalali oryginalnej ekipy. A tak część klientów odpłynęła/odpłynie do autorskiego projektu telewizyjnego Tatsukiego, a Kadokawie pozostaje rewitalizacja marki przez nową grupkę zwierzo-dziewczynek (podejrzewam, że nie mają praw do postaci Kaban, który została wymyślona na potrzebę pierwszego anime).

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » ndz wrz 09, 2018 6:50 pm

Katori pisze:
ndz wrz 02, 2018 7:45 pm
Obejrzałem Kształt twojego głosu i, chociaż walorów audiowizualnych odmówić nie można, to wycięli dosłownie połowę historii z mangi. Pełno faktycznie emocjonujących momentów, tworząc coś dość zwyczajnego w porównaniu z pierwowzorem. Tyle ważnych rzeczy, które czynią z tej historii coś ambitniejszego i dużo ważniejszego. A było zrobić z tego serial.
Z początku gdy oglądałem też miałem takie wrażenie, ale tak głównie to wycięli tylko część z nagrywaniem filmu, która ciągła się bezsensownie przez całą mangę, a w filmie zapłacono za to tylko nierozwinięciem jednej postaci i pokazano, że idzie to zrobić dobrze bez tego całego tła kręcenia filmu. Plus zakończenie jest o wiele bardziej dosadne i pewne tego, co chce przekazać w porównaniu do oryginału (gdzie się niepotrzebnie przedłuża, bo koniec końców tylko implikuje parę spraw, przy okazji rozmazując tematykę opowieści, czyli coś co faktycznie powinno odcisnąć się na czytelniku na końcu).

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Anime

Post autor: MrocznyCzajnik » wt wrz 11, 2018 10:46 am

Dragon Ball Super zawita do... polskiej telewizji! W październiku ma ruszyć nowy kanał Polsat Games na którym ma być puszczane anime. Ale, ale! ma być emisja jeszcze na tv4 i tv6, więc można powiedzieć że będzie dostępne dla wszystkich z TV :D Także taki news. :lol: Aha, ma być dubbing. Jestem ciekawa jak to wyjdzie.
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Sefnir » wt wrz 11, 2018 3:58 pm

Nowe PV SAO: Alicization
Anime będzie trwało cztery sezony, jednak nie wiadomo czy będą to cztery kolejne sezony.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » czw wrz 20, 2018 11:55 am

Macie już upatrzone anime, które zamierzacie oglądać na jesieni? Ja mam tylko trzeci sezon Indexa. I tyle. Chyba pierwszy raz mi się zdarza, aby była taka posucha. Czy waszym zdaniem będzie lecieć coś ciekawego, czemu warto dać szansę (pomińmy kontynuacje)?

Awatar użytkownika
Fani
nołlife
Posty: 2353
Rejestracja: sob cze 21, 2014 10:59 pm
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Fani » czw wrz 20, 2018 12:01 pm

Canis, ja mam na oku Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume wo Minai jest to na podstawie LN od autora Sakurasou :).

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » czw wrz 20, 2018 12:42 pm

Ja będę oglądać Bloom into you oraz Ingress... i może zerknę do nowego Fairy Taila, chociaż te ostatnie arci były takie sobie mocno.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » czw wrz 20, 2018 2:06 pm

Canis pisze:
czw wrz 20, 2018 11:55 am
Macie już upatrzone anime, które zamierzacie oglądać na jesieni? Ja mam tylko trzeci sezon Indexa. I tyle. Chyba pierwszy raz mi się zdarza, aby była taka posucha. Czy waszym zdaniem będzie lecieć coś ciekawego, czemu warto dać szansę (pomińmy kontynuacje)?
No a nowe SAO? :) (edit: a sorry mieliśmy pominąć kontynuacje, nie doczytałem ;) )

Ja na pewno będę oglądał:
SAO
Drugi sezon Tokyo Ghoul Re
Goblin Slayera
Golden Kamuy 2
nowe Senran Kagura
Conception
Kitsune no Koe

i pewnie popróbuję jeszcze parę randomowych anime które będą ładnie wyglądać xD

Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » czw wrz 20, 2018 5:39 pm

U mnie akurat ten sezon zapowiada się dość dobrze.

Z nowych serii obejrzę:
Karakuri Circus - mam słabość współczesnych adaptacji starych mang. Obsada i zwiastun wyglądają bardzo solidnie, więc raczej nie będzie powtórki z tegorocznego remake'u Soul Huntera :)
Hinomaru Zumou - seria z Jumpa, więc automatycznie rzucę na to okiem.
Release the Spyce - zwiastun mnie przekonał swoją żywą i dynamiczną animacją.
Yagate Kimi ni Naru - wreszcie szykuje się dobre animowane yuri.
Beelzebub-jou no Okinimesu mama. - słodkość i pastelowa kolorystyka dobrze idą w parze. Będzie z tego mało wymagająca, urocza produkcja.

Z sequeli wezmę się za SAO, JoJo oraz Golden Kamuy.

Do tego wszystkiego będę kontynuował 2 serie z sezonu letniego: Tytanów i Tonegawę (spinoff Kaijiego).

W ostatecznym rozrachunku wychodzi 10 serii, czyli jak dla mnie idealnie :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości