Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Faust
Status: Offline

Post autor: Faust » śr sty 21, 2015 6:00 am

Marei pisze:Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, że Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! jest najlepszym anime tego stulecia.

Obrazek
Nie było podobnej scenki w Gintamie?

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » śr sty 21, 2015 6:49 am

Faust pisze:
Marei pisze:Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, że Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! jest najlepszym anime tego stulecia.

Obrazek
Nie było podobnej scenki w Gintamie?
Bo to anime to chyba po prostu parodia najbardziej znanych anime :P btw ja sam Gintamy nie oglądałem ^^
GrisznakIW pisze:Świeże wrażenia po drugim odcinku Junketsu no Maria.[/URL] Spodziewałem się jakiegoś ecchi czy nawet borderline, a dostałem całkiem fajną serię komediowo-przygodową.
Widać ja po tylu obejrzanych seriach mam już wyczucie na tyle wyrobione, że od początku wiedziałem, że nie będzie to ecchi a tym bardziej borderline xD Junkestu no Maria jest dokładnie tym, czym podejrzewałem, że jest. Może zobaczę to do końca, ale tylko dlatego że i tak mało w tym sezonie oglądam... bo generalnie to nie moja para kaloszy.

Za to niedługo zacznie się krótka, 10 odcinkowa adaptacja mangi "Isuca" xD nie mogę się doczekać^^ manga jest fajnym ecchi, zobaczymy jak wyjdzie to w wersji animowanej xD

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 21, 2015 10:20 am

Grey pisze:
Faust pisze:
Marei pisze:Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, że Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! jest najlepszym anime tego stulecia.

Obrazek
Nie było podobnej scenki w Gintamie?
Bo to anime to chyba po prostu parodia najbardziej znanych anime :P btw ja sam Gintamy nie oglądałem ^^
Tyle że Gintama była emitowana jakiś czas temu :P Czyżby podróże w czasie?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » śr sty 21, 2015 3:01 pm

Tyle że Gintama była emitowana jakiś czas temu :P Czyżby podróże w czasie?
Może to mini autopromocja, bo nowy sezon Gintamy zapowiedziany jest na kwiecień 2015
http://myanimelist.net/anime/28977/Gintama_%282015%29

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » śr sty 21, 2015 4:39 pm

Itachi Uchiha pisze:Może to mini autopromocja, bo nowy sezon Gintamy zapowiedziany jest na kwiecień 2015
http://myanimelist.net/anime/28977/Gintama_%282015%29
Autopromocja kogo dla kogo? Gintame i Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! tworzyły różne studia. Nawiązanie z pewnością to jest, ale autopromocja?
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn sty 26, 2015 9:06 pm

Nowy odcinek Yuri Kumy zniszczył mnie emocjonalnie głównie za sprawą muzyki. Jestem wręcz pewny, że przy utrzymaniu takiego poziomu seria wskoczy do mojego top 10.

Sprawdziłem dwie serie jeszcze:
Juuou Mujin no Fafnir - schematyczne, wiadomo, ale skupili się tutaj bardziej na walkach i to jest największym plusem. Da się oglądać, przyjemniejsze niż Absolute Duo, które zalicza ostatnio spadki jakości animacji. Poziomu najgorszej haremówki ever - Infinite Stratos - raczej nie osiągnie.

Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! - jak obejrzałem trzy odcinki Fafniru, tak tutaj jeden mi wystarczył. Dla mnie nieśmieszne, postaci też nie da się jakoś polubić. Ogólnie dalej nie oglądam.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn sty 26, 2015 9:35 pm

Katori, ja właśnie na odwrót xD Absolute Duo to standardowy haremik, nic wielkiego, ale znacznie przyjemniej mi się go ogląda niż Fafnira, którego już rzuciłem xD nie potrafiłem wytrzymać tego cukru.

A Burza Lesbomisiów jak zawsze trzyma poziom xD mimo wszystko ciągle zadaję sobie pytanie czy to ostatecznie ma jakiś sens czy jest to sztuka dla sztuki. Cóż, niezależnie od odpowiedzi na to pytanie i tak jestem z tej serii zadowolony xD tym bardziej, że zima 2014/2015 to najgorszy sezon anime od 4 lat...

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » wt sty 27, 2015 2:21 am

Nowy odcinek Yuri Kumy zniszczył mnie emocjonalnie głównie za sprawą muzyki.
Muzyka i klimat miażdżą psychikę. Poznajemy coraz więcej szczegółów i powoli wszystko wydaje się być coraz bardziej jasne, ale wciąż przed nami długa droga.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Ame » wt sty 27, 2015 12:33 pm

Nie mogę się doczekać 4 odcinka Kuroko.Wreszcie zobaczę w akcji Akashiego.W ogóle w poprzednim odcinku szybko skończyli ten mecz.Myślałam,że będą bardziej go przeciągać.

Drr!!x2 jak zawsze szybko mi minął.

Death Parade 3 bardzo dobry.Decim nawet zażartował :P

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » śr sty 28, 2015 12:19 pm

O trzecim odcinku Marii dziewicy rozpisałem się szerzej tutaj. Naprawdę fajna przygodówka się z tego robi, takich serii jest zdecydowanie za mało.

Lesbomisie rządzą - odcinek czwarty był uroczy, a pakowanie do pudełka musi się kojarzyć, podobnie jak bajki o księżniczkach i książętach (kto widział, ten wie, o co biega). No i wychodzi na to, że mamy tu bardziej wielopokoleniową aferę miłosną.

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Post autor: Reviolli » czw sty 29, 2015 7:57 am

Sezon zimowy całkowicie nie dla mnie :(
Jedyne co oglądnąłem to Absolute Duo. W poprzednim rozpocząłem oglądanie "Ace of Diamond", "Nanatsu no Taizai", "Shigatsu wa Kimi no Uso", "Shingeki no Bahamut: Genesis"
Zwłaszcza ta ostatnia dwójka bardzo mi się podobała.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
MrocznyCzajnik
Adept
Posty: 245
Rejestracja: śr mar 26, 2014 7:48 pm
Lokalizacja: Chrzanów City
Status: Offline

Post autor: MrocznyCzajnik » pt sty 30, 2015 10:00 pm

ZenekPsychopata - dzięki za przypomnienie. Zapomniałam już że oglądałam trailer do Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! i chciałam to zobaczyć. I powiem tak - fuzja Kapitana Planety i Czarodziejki z Księżyca :D widziałam wszystko, mogę umierać spokojnie :D
"Albercie Einsteinie świat się już nie zmienia.
Było bardzo fajnie, ale do widzenia"
Artur Andrus

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Post autor: ZenekPsychopata » sob sty 31, 2015 10:28 pm

MrocznyCzajnik pisze:ZenekPsychopata - dzięki za przypomnienie. Zapomniałam już że oglądałam trailer do Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu LOVE! i chciałam to zobaczyć. I powiem tak - fuzja Kapitana Planety i Czarodziejki z Księżyca widziałam wszystko, mogę umierać spokojnie
Pokrzepiła mnie Twoja historia. :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn lut 02, 2015 9:07 pm

Poniedziałki z Yuri Kumą i wszystko staje się lepsze.

Porównanie domu Kurehy z domem Normana Batesa ("Psychoza" Hitchcocka) znalezione na Tumblrze:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Post autor: Grey » pn lut 02, 2015 9:16 pm

Aż ciekawi mnie czy to przypadek czy serio inspiracja xD

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn lut 02, 2015 9:26 pm

Porównań na Tumblrze jest więcej, m.in. z Lsnieniem oraz Suspirią, więc to na 100% nie jest przypadek.

Daminox
nołlife
Posty: 2661
Rejestracja: pn gru 17, 2012 7:33 pm
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Daminox » pn lut 02, 2015 9:49 pm

Na jakim blogu dokładnie? Bo popatrzyłbym więcej.
"Gdy w pobliżu nie ma dźwięku, słychać dźwięk własnego serca"
Mushishi przeł. Radosław Bolałek

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » pn lut 02, 2015 10:27 pm

Zakończenie dzisiejszego odcinka skomentuję tym linkiem.
Budowanie schematów przez pierwsze odcinki, żeby je potem w taki sposób rozbijać. Well done.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: vishaad » pn lut 02, 2015 10:44 pm

Daminox pisze:Na jakim blogu dokładnie? Bo popatrzyłbym więcej.
Nie widziałem tego na jednym, konkretnym blogu. Były to bardziej pojedyncze wpisy, ale łatwo je odnaleźć, proszę bardzo:
Suspiria
Lśnienie - stąd tylko wzór
+ z Psychozy był jeszcze jeden obrazek:
Obrazek

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Post autor: Katori » pn lut 02, 2015 11:49 pm

Co do nawiązań - właśnie oglądam Odgłosy. Zwróćcie uwagę na ptaki namalowane na ścianie w 8:57.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości