Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
gg gonia
nołlife
Posty: 2598
Rejestracja: pn sty 25, 2010 3:46 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: gg gonia » pn kwie 02, 2018 8:23 pm

Ja ogólnie uwielbiam okruchy życia, a i rozkleić mnie ostatnio dość łatwo, ale zgadzam się z Zugai.. O anime violet evengarden słyszałam już bardzo dawno, przy pierwszych zwiastunach, ale poza ładną kreską nie nastawiałam się na coś konkretnego.
► Pokaż Spoiler
Itachi Uchiha pisze:
ndz kwie 01, 2018 6:14 pm
Saiki Kusuo no Ψ-nan
A to z kolei jest zarąbiste, mega pozytywne zaskoczenie uchachałam się :D

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » wt kwie 03, 2018 12:19 am

Zobaczyłem pierwszy odcinek tego nowego Legend of the Galactic Heroes... Do kosza.
Nie dość, że te character designy są spartoczone, to jeszcze pomylone (spoiler tylko na obrazek, nie spoiler spoiler)
► Pokaż Spoiler
Jakby tego było mało, doczytałem informacji o tym projekcie (bo to ma być ta seria TV, a potem chyba ze 3 filmy), że ma być pozbawiony polityki (trudno do końca zrozumieć o co im chodziło, ale polityka w LotGH to większość: debaty o systemach politycznych, intrygi, przekupstwa, etc.)
Jeśli tak to ma wyglądać, to tak w sumie zostają tylko wybuchy i ładni panowie dla fujoshi :lol:

Gwathgor
Status: Offline

Anime

Post autor: Gwathgor » wt kwie 03, 2018 12:48 am

Hm, niby krzywiłam się już na projekty Schonkopfa i Fahrenheita, ale jakoś nie wpadło mi do głowy, że można by panów podmienić xD A faktycznie bardziej pasująco obaj by wyglądali. Chociaż imo akurat ci dwaj jeszcze nie wypadają tak znowu beznadziejnie, najgorszy jest nowy Reuenthal i Cazerne :/
Mam nadzieję, że z tą polityką to jednak chodziło o coś innego, bo LoGH bez wątków politycznych nie ma kompletnie sensu :roll:

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » wt kwie 03, 2018 1:09 am

Gwathgor pisze:
wt kwie 03, 2018 12:48 am
Chociaż imo akurat ci dwaj jeszcze nie wypadają tak znowu beznadziejnie, najgorszy jest nowy Reuenthal i Cazerne :/
Oh, tylko nie oni :x Reuenthal może jeszcze marginesoowooo by uszedł, ale Cazerne to już przeginka. Obrazek z castem, BTW:
► Pokaż Spoiler
(Ten uśmieszek Cazerne'a tutaj :lol: )

Gwathgor
Status: Offline

Anime

Post autor: Gwathgor » wt kwie 03, 2018 2:10 am

Widziałam już ten obrazek z endingu (i sam ED i OP zresztą też, w sumie oba mogą być, chociaż żałuję, że nie zachowali staroseriowej tradycji Imperium w openingach i FPA w endingach) :D I nadal przynajmniej z ludzi, których rozpoznaję, nikt dla mnie nie pobija beznadziejności tych dwóch xD Reuenthal może faktycznie nie jest aż do tego stopnia tragiczny, jak Cazerne, ale te długie włosy i taka ogólna "lalusiowatość" zupełnie do niego nie pasuje ;p
Natomiast szczerze mówiąc zadowolona jestem z Obersteina i Frederiki, właściwie nie mam do tej dwójki zastrzeżeń.

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » wt kwie 03, 2018 2:13 pm

O dziwo to o kuniach jest fajne xD polecam ^^ w sumie P.A. Works więc nie powinienem się dziwić, ale zacząłem godząc się z tym, że to będzie shit a kroi się niezła, lekka seryjka :)

Awatar użytkownika
Bajnor
Adept
Posty: 385
Rejestracja: śr cze 25, 2014 7:00 pm
Lokalizacja: Kościan
Status: Offline

Anime

Post autor: Bajnor » wt kwie 03, 2018 10:27 pm

Zapomniałem już, że mieli w planach popełnienie takiego czegoś! Oryginał oglądałem 3 razy i po obejrzeniu 1 odcinka Die Neue Thes wzięła mnie ochota na powtórzenie całej serii 4 raz. Ogólnie nie było tragicznie w tym pierwszy odcinku,wstrzymam się jeszcze z wydaniem sądu na temat tej serii przez kilka odcinków. Jeśli chodzi o nowy wygląd bohaterów to oprócz dwóch wymienionych przez Mayhay najbardziej boli mnie Reuenthal. LotGH to najlepsza seria anime jaka kiedykolwiek powstała, więc nawet zbliżenie się poziomem do serii OVA będzie duży sukcesem. Z tym pozbawieniem polityki to chyba jednak żart? Przecież bez tego nie zostało by nic do ekranizacji...

PS. Yang Wen-Li >>>>>>>>> Reinhard, ale Imperium > Sojusz

Awatar użytkownika
Gagantous
Adept
Posty: 266
Rejestracja: pn mar 23, 2015 2:42 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Gagantous » wt kwie 03, 2018 10:38 pm

Overlord dostanie trzeci sezon w lipcu tego roku. Mam nadzieję, że do tego czasu Kotori wyda 8 tom ln :lol:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » śr kwie 04, 2018 5:49 pm


Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » śr kwie 04, 2018 10:05 pm

Powstanie anime opowiadające losy polskiej zawodniczki shogi :o
http://anime24.pl/news/powstanie-anime- ... shogi,2412

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » czw kwie 05, 2018 11:33 pm

Zmarł Isao Takahata, jeden z najwspanialszych reżyserów w historii animacji.
https://myanimelist.net/people/5579/Isao_Takahata

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji by zapoznać się z jego twórczością, to gorąco do tego zachęcam.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: ZenekPsychopata » pt kwie 06, 2018 3:43 pm

deffik pisze:
czw kwie 05, 2018 11:33 pm
Zmarł Isao Takahata, jeden z najwspanialszych reżyserów w historii animacji.
https://myanimelist.net/people/5579/Isao_Takahata
Wielka strata. Niestety, Ghibli jakoś nie wypromowało nowych ludzi, którzy dorównywaliby 'starej lidze' pod względem wizji i talentu.
Obrazek

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » wt kwie 10, 2018 12:02 pm

Dwa filmy z Crayon Shin-chana (My Moving Story! Cactus Large Attack! oraz Intense Battle! Robo Dad Strikes Back) trafią na Netflixa i Amazon Prime.
https://twitter.com/sciencesaru/status/ ... 4856162306

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3786
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » czw kwie 26, 2018 10:44 am

Kolejna manga yuri dostanie anime. Tym razem padło na Yagate Kimi ni Naru, autorstwa Nio Nakatani. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... er/.130800

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » czw kwie 26, 2018 1:29 pm

Itachi Uchiha pisze:
czw kwie 26, 2018 10:44 am
Kolejna manga yuri dostanie anime. Tym razem padło na Yagate Kimi ni Naru, autorstwa Nio Nakatani. :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... er/.130800
Oooo ale super! :D bardzo lubię tę serię, już nie mogę się doczekać. Może ktoś przy okazji będzie chciał wydać mangę w Polsce (w co wątpię, ale warto mieć nadzieję).
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Sefnir » ndz kwie 29, 2018 8:45 pm

Będąc jeszcze w temacie Yagate Kimi no Naru, pojawił się pierwszy plakat. Szkoda, że trzeba czekać do pazdziernika
https://www.animenewsnetwork.com/daily- ... ed/.130912

Princess Principal dostanie kontynuację w postaci 6 filmów.
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 19/.130989

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2795
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » wt maja 01, 2018 2:41 pm

Nareszcie skończyłem oglądać zimowy sezon :P

Dagashi Kashi 2 5/10 - Te anime bez Hotaru wypada bardzo słabo. Szkoda, że tak późno wraca.

Hakata Tonkotsu Ramens 5/10
- Koleś, który lubi ubierać się w damskie ciuszki :roll:

Beatless 4/10 - Te anime jeszcze się nie skończyło i mam nadzieje, że uda mi się dotrwać do końca. Oglądam je ze względu na Snowdrop i Kouke.

Citrus 6/10 - Nie było takie złe. Matsuri i Harumin były najlepsze ^^

Ryuuou no Oshigoto 5/10 - Koleś woli małe dziewczynki niż Ginko lub Iko :roll: Piątka ze względu na shogi.

Violet Evergarden 8/10 - Podobały mi się przedstawione tu historie i to jak Violet chce nauczyć się jak rozpoznawać swoje emocje. Z chęcią przygarnął bym ln.

Itou Junjii:Collection 6/10 - Podobały mi sie niektóre historie, szczególnie ''Tomie" i "Pożeracz Snów''. Chyba skuszę się na zakup mang od Ito :twisted:

Kokkoku 7/10 - Podobała mi się akcja w zatrzymanym świecie i fajnie wyglądali ci strażniczy czasu ^^

Darling in the FranXX 7/10 - Zero Two!! Jest świetna :twisted: Ciekawe jak to zakończą ^^

Fate/Extra Last Encore 6/10 - Szczerze to nie spodziewałem się czegoś superowego i na szczęście nie zawiodłem się za bardzo. Podobała mi się tutaj postać Saber.

Gintama 7/10 - Kolejny dobry sezon i weź tu czekaj teraz na kolejny ^^

Devilman:Crybaby 7/10 - To co się działo w ostatnich epkach, to istny chaos. Cholernie szkoda mi niektórych postać, a tą co najbardziej nie lubiłem to przeżyła :roll:

Overlord 2 7/10 - Ten sezon był troszkę słabszy od poprzedniego.

Basilisk:Ouka Ninpouchou 6/10 - Zaskoczyło mnie, że wyszła kolejna seria. No ale muszę przyznać, że ta seria jest słabsza od poprzedniej. W tej części słabo pokazali technikę Dojutsu.

Mahoutsukai no Yome 7/10 - Spokojna opowieść. W ostatnich odcinkach trochę mnie nudziło. Przyjemnie mi się oglądało.

Karakai Jouzu no Takagi-san 6/10 - Takagi była niezła XD Szkoda, że nie pokazywali jak robiła niby te śmieszne miny :P Szkoda ze główny bohater nie skapnął się co czuła do niego Takagi :P

Czas się wziąć za kolejny sezon :twisted:

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Anime

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 01, 2018 4:14 pm

Łukasz.T, ja się dziwię, że jesteś w stanie tyle serii ogarniać. :) Ja zazwyczaj śledzę z 4-5 max z sezonu i 1-2 zakończone (teraz oglądam Ashita no Joe i Lupina z 2015).
To jeszcze nie jest koniec Ito Junji: Collection, bo do wydania BD/DVD będą dołączone 2 dodatkowe epizody o Tomie. :) Mnie ta seria nie urzekła, mangi są dużo lepsze.
Citrus nie był może wybitny, ale to i tak najlepsza adaptacja mangi girls love od lat. Mam nadzieję, że nie zawiodę się też na Bloom Into You (seria, październik) i Asagao to Kase-san (OVA, czerwiec).
Zdaje się, że mało osób śledziło 2 dobre serie obyczajowe z sezonu zimowego: Koi wa Ameagari no You ni oraz Sora yori mo Tooi Basho. Obie bardzo solidne, z dobrą kreską i animacją (WIT Studio, Madhouse). Polecam. :)

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt maja 01, 2018 7:06 pm

Kilgore Trout pisze:
wt maja 01, 2018 4:14 pm
ja się dziwię, że jesteś w stanie tyle serii ogarniać.
Ludzie są w stanie oglądać po 40 serii na sezon~ Myślę, że 5-15 serii to taka średnia wśród osób które oglądają sezon na bieżąco, zależy od ich predyspozycji czasowych i chęci :P
Kilgore Trout pisze:
wt maja 01, 2018 4:14 pm
Zdaje się, że mało osób śledziło 2 dobre serie obyczajowe z sezonu zimowego: Koi wa Ameagari no You ni oraz Sora yori mo Tooi Basho.
Koi było spoko, choć mało popularne... za to Sora yori to taka sinusoida epizodyczna... niektóre odcinki przyjemne a inne w ogóle nie pasowały do tej serii... ostatni odcinek po przedostatnim odcinku był dla mnie personalnym rozczarowaniem, zawiodłem się strasznie :(
(+ wolałem Yuru Camp)
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Anime

Post autor: Kilgore Trout » wt maja 01, 2018 7:31 pm

No cóż, czasu już nie ma tyle co kiedyś. ;) Tak na szybko sobie sprawdziłem: aktualnie oglądam 6 serii anime, czytam 8-10 serii mangowych i 6-8 komiksowych (w tym ongoing), 3 serie light novel (Drrr!!, Overlord, KonoSuba) i ogrywam 2 tytuły na PieCu. :)
Yuru Camp jakoś pominąłem, a wygląda na dobrą serię, nawet troszkę zbliżoną do Sora yori. Dzięki za polecenie, Joraga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości