Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » ndz sty 07, 2018 3:10 pm

O tak, ta ciemnowłosa (Mei?) to jakaś porażka :D Pamiętam jak jeszcze czytałam mangę to robiłam to głównie dla blondyny, bo strasznie ją lubię. I uwielbiam ojca Mei bo strasznie mi przypomina mojego dajmona i nie mogę się doczekać na jakieś gify z nim. Na pewno będę oglądać Citrus, chociaż może dopiero jak wyjdzie więcej odcinków a na razie zerknę sobie do pierwszego by zobaczyć op, ed i animacje.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Katori » ndz sty 07, 2018 7:38 pm

Mi się Citrus bardzo podoba, dobra adaptacja i bardzo ładna, mangę też lubię i liczę, że ktoś ją kiedyś u nas wyda.

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » pn sty 08, 2018 7:37 am

Zacząłem oglądać Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen. To wielki powrót po dwóch dekadach. Klimat jest bardzo podobny do tego z poprzedniej serii z 98-ego roku, mówię to na świeżo, bo w grudniu ją przerobiłem. :) Jak myślę, że będę musiał czekać na każdy odcinek cały tydzień to... :(

Zacząłem też oglądać Kokkoku. Jest to pretendent do anime sezonu, pod warunkiem że poziom się utrzyma. Ale jak patrzę na oceny mangi, to boję się, że mój zachwyt mógł być przedwczesny.

Awatar użytkownika
Kilgore Trout
Adept
Posty: 259
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 6:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Anime

Post autor: Kilgore Trout » pn sty 08, 2018 5:09 pm

Dołączam do zachwytów nad Devilman: Crybaby. Wprawdzie mangę czytałem już dosyć dawno, ale mam wrażenie, że ta adaptacja jest nawet lepsza od oryginału Go Nagaia. Nie jest bardzo wierna w kwestii poszczególnych scen, ma też nieco inne tempo opowiadania, ale zarówno postacie jak i przekaz pozostały niezmienione. Wizualnie to ostry groteskowy schiz - no to są po prostu koślawe bazgroły. :) Oczywiście ten specyficzny styl nie każdemu będzie odpowiadał, ale uważam, że do przedstawienia tej historii pasuje idealnie.
Trzeba natomiast koniecznie podkreślić, że to bardzo brutalne i dołujące anime (18+), acz za całą tą brutalnością kryje się niegłupi przekaz.
Znajomość wcześniejszych adaptacji oraz oryginalnej mangi nie są potrzebne do zrozumienia historii. Gorąco polecam. :)

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Anime

Post autor: kera » pn sty 08, 2018 5:46 pm

Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen czy wiadomo ile będzie odcinków ?

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pn sty 08, 2018 6:52 pm

kera pisze:
pn sty 08, 2018 5:46 pm
Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen czy wiadomo ile będzie odcinków ?
Potwierdzono iż 22. :P
Co do Sakury to już po pierwszym epku, wiem iż seria ma murowane miejsce w mojej topce :P

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Thoreline » sob sty 13, 2018 6:37 pm

Pierwsze wrażenia:
Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen - zapowiada się dobrze, tylko Tomoyo jest wkurzająca ze swoją obsesją na temat Sakury,
Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen - lepsze wrażenia niż po poprzedniej serii, :)
Hakyuu Houshin Engi - animacja/kreska mi się nie podoba, po remake'u spodziewałam się czegoś więcej.
Także nie czułam żadnej 'mroczności' w tym, zero uczuć w trakcie tragicznych scen. Do tego za szybko lecą z wydarzeniami, gdybym nie znała tej serii to bym się pogubiła o co w ogóle chodzi.
Miira no Kaikata - nic wybitnego, mumia jest słodka ale nic po za tym,
Violet Evergarden - z przyjemnością się ogląda jak na razie.

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Anime

Post autor: ninna » ndz sty 14, 2018 4:39 pm

Wiedziona ciekawością i miłością do twórczości Ito obejrzałam pierwsze dwa odcinki "Junji Ito: Collection". Cóż, może źle do tego podeszłam, "bo to anime", "bo na pewno mi się nie spodoba"... Ale gdzieś z tyłu głowy myślałam "a nuż jednak będzie fajne". No niestety, nie podobało mi się.

Nie chodzi nawet o dobór historyjek. Bo o ile "Souichi" jest zwyczajnie słaby, a za "Modelką" nie przepadam, tak już "Długi Sen" ze zbioru "Shiver" z miejsca trafił do grona moich ulubionych opowieści tego autora. Ale w wersji animowanej wszystko było takie "meh...". Brak tego klimatu, tego niepokoju, brak wszystkiego co było fajnego w mandze. Kolor, ruch i dźwięki odarły te historie ze wszystkiego, co było w nich ciekawe i co mogło przyciągnąć do nich czytelnika.

Nie wiem, czy dalej będę to oglądać. Pewnie jak mi się przypomni albo jak będzie jakaś historia, którą lubię. W sumie chciałabym zobaczyć "Used Record" ale tylko dlatego, żeby sprawdzić, jaką piosenkę wybiorą.

Jedynym plusem jest wpadający w ucho opening.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: ociesek » ndz sty 14, 2018 4:53 pm

Też przejrzałem. Ja, w przeciwieństwie do Ciebie, bardzo lubię Modelkę, ale to, co się z nią stało w anime... No, nie.

Najwidoczniej fenomen Ito tkwi w kresce i sposobie przedstawiania historii na papierze. Anime mnie nie kupiło zupełnie.

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » wt sty 16, 2018 10:51 am

Dla mnie ten sezon po pierwszym odcinku każdej serii przedstawia się nastepująco:

God Tier
- Violet Evergarden

Great Tier
- Hakumei to Mikochi

Good Tier
- Overlord II
- Citrus
- Yuru Camp
- Sora yori mo tooi basho
- Cardcaptor Sakura Clear Card
- Nanatsu no Taizai S2
- Koi wa Ameagari no youni
- Saiki Kusuo no Ψ Nan 2
- Darling in the Franxx
- Beatless
- Mira no Kaikata

Average Tier
- Mitsuboshi Colors
- Hakata Tokotsu Ramens
- Ramen Daisuki Koizumi-san
- Grancrest Senki
- Slow Start
- Kokkoku
- Karakai Jouzu no Takagi-san
- Dagashi Kashi 2

Meh Tier
- Ryuou no Oshigoto
- Death March Kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku
- Marchen Madchen
- Pop Team Epic
- Toji no Miko
- Sanrio Danshi
- Dame x Prince Anime Caravanea
- Killing Bites
- Hakyuu Houshin Engi
- Gin no Guardian S2

Shit Tier
- Ito Junji Collection

Zastanawia mnie "Pop Team Epic" bo wiem, że część ludzi uważa to za kupę, część widzi w tym jedno z serii sezonu, ja niestety/stety zaliczam się do pierwszej grupy ludzi.
Jeszcze pominąłem Gakuen Babysitters, dużo znajomych ocenia to pozytywnie~
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » wt sty 16, 2018 6:10 pm

Joraga, rozumiem, że Devilmana ominąłeś, bo już wyszedł cały? :lol:

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » czw sty 18, 2018 10:36 am

Pominąłem bo nie widziałem, tak samo jak Gakuen Babysitters. Może obejrze przy pierwszym wolnym weekendzie.
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » czw sty 18, 2018 1:43 pm

Spoko, rzuciłem tak pół-żarcikiem, bo ostatnio każdemu go wciskam.
A tak przy okaaaazji, to napisałem sobie pierwszy od dawna jakiś tam tekścik, właśnie o Devilmanie Crybaby :P https://gushabara.wordpress.com/2018/01/16/pozory-myla/

Awatar użytkownika
Reviolli
nołlife
Posty: 2121
Rejestracja: pn gru 29, 2014 7:58 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Reviolli » czw sty 18, 2018 10:24 pm

Ja nadganiam zaległe sezony i do odstrzału poszło BLEND S. Seria przeciętna, ale oglądałem w sumie po to by dowiedzieć się czy
► Pokaż Spoiler
Teraz jadę Net-jutsu. I w sumie bardziej od fabuły skupiłem się na tym czemu opening wydaje mi się znajomy...
I dopiero przy 5 odcinku sobie przypomniałem że te gitarki kojarzą mi się z Op do Nanbaki (sam początek).
Oba openingi zaczynają się bardzo podobnie.
Muzyczne, Yuri, sportowe +2
Przygodowe, gender bender, komedie +1
Horrory, SF, Kryminały -1

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » czw sty 18, 2018 11:58 pm

Niebawem koniec Dragon Ball Super :P
Według jednej z gazet, 1. kwietnia 2018 roku miejsce Dragon Ball Super w niedzielnej ramówce stacji FujiTV zajmie nowy sezon serialu animowanego GeGeGe no Kitaro, który powstał z okazji 50-lecia serii.

Oznacza to (na razie), że ostatni odcinek Dragon Ball Super powinien zostać wyemitowany 25 marca 2018.

Stacja FujiTV mówi, że na razie nie ma w planach emitowania nowej serii Dragon Ball, ale “to nie tak, że seria się zakończy”. Nie wiadomo więc, czy to tymczasowa przerwa, czy zakończenie serii.

25 lutego i 11 marca nie będzie odcinków Dragon Ball Super, gdyż emitowane będą odpowiednio maratony w Tokio i Nagoi.
Źródło
https://www.facebook.com/DBS2015Polska/ ... 6402378189

Awatar użytkownika
KubciO
Fanatyk
Posty: 1930
Rejestracja: pn lip 18, 2016 12:36 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: KubciO » pt sty 19, 2018 12:44 am

Itachi Uchiha pisze:
czw sty 18, 2018 11:58 pm
Niebawem koniec Dragon Ball Super :P
Oglądam z sentymentu, ale fajnie, że leci.
“to nie tak, że seria się zakończy”
Zobaczymy, co to będzie.
Last Man 6 - +4/5
Ragna Crimson 2 - 4/5
Chainsaw Man 11 - +4/5
Chainsaw Man 10 - 4/5
One-Punch Man 23 - +4/5

Awatar użytkownika
Thoreline
Wtajemniczony
Posty: 817
Rejestracja: pt sie 08, 2014 8:44 pm
Lokalizacja: gdzieś nad morzem
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Thoreline » pt sty 19, 2018 4:41 pm

W sumie szkoda bo po obecnym arc'u DBS miałam nadzieje że puszczą jakiś lepszy. Ten obecny z turniejem jest strasznie przeciągany.

Awatar użytkownika
ZenekPsychopata
Wtajemniczony
Posty: 837
Rejestracja: sob lut 09, 2013 8:36 pm
Lokalizacja: Pas planetoid
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: ZenekPsychopata » sob sty 20, 2018 10:13 pm

Devilman Crybaby to świetny przykład anime na haju. Dawno nie widziałam czegoś takiego. Twórcy poszli na całość zarówno pod względem treści jak i formy, zupełnie się nie oglądając na widza. Ostra jazda bez trzymanki, zdecydowanie.
► Pokaż Spoiler
Obrazek

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » śr sty 24, 2018 6:37 pm


Awatar użytkownika
Luchael
Adept
Posty: 228
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 2:34 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Luchael » śr sty 24, 2018 6:58 pm

O kurcze, tego to się chyba nikt nie spodziewał :D . I jeszcze będzie nadawane na stacji NHK, więc prawie na pewno będzie 2-cour.
Ciekawi mnie co z tego wyjdzie, podobno Radiant jest całkiem popularny w Japonii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości