Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » czw gru 07, 2017 4:15 pm

Podpisuje się pod Ouranem i Hoozukim
Nie mogę polecić Umaru-chan. Nie byłem w stanie skończyć pierwszego odcinka. Nie dość że główna bohaterka była tak głupia, że aż to bolało, to sam odcinek był poprostu nudny. Nie wiem, może dalej się to rozkręca, ale nie chcę tego sprawdzać :|
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: vishaad » pt gru 08, 2017 11:21 pm

Ja chyba przerwałem Hoozuki na 8 odcinku, nie dałem rady obejrzeć więcej. Humor jest bardzo hermetyczny, wymaga znajomości japońskiej kultury oraz popkultury. Ktoś bardziej zainteresowany Japonią pewnie więcej odniesień wyłapie, jednak dla mniej szukanie w Googlu plotek o jakiejś aktorce to za dużo :P.

Kojarzę niektóre postaci z tego anime na podstawie prac Itou. Fajnie będzie zobaczyć niektóre historie w wersji animowanej. Trochę boję się, że prace Itou fajnie mogą wyglądać na papierze, ale w wersji anime już będą średnie.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: vishaad » wt gru 12, 2017 11:27 am

Nikt nie napisał jednego z ciekawszych newsów ostatnich dni! Wit Studio, odpowiedzialne za anime Tytanów albo to anime z pociągami i zombie, bierze się za prace nad przyszłorocznym filmem Pokemonów xd.
Zapowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=RdMWIgZIPD8
► Pokaż Spoiler
Film będzie też reżyserował facet od tegorocznego filmu I choose you!. To pierwszy film pokemonów od dawna, który mi się podobał i wniósł odrobinę. Po 20 latach zdecydowali się przerwać schemat "Ash i jego obecni towarzysze wyprawy spotykają mistycznego pokemona, któremu pomagają uciec przed złymi ludźmi". Zamiast tego mamy Asha, który zaczyna swoją wędrówkę od początku. Właściwie to taki początek anime, tylko w świeższej wersji. Może film nie jest dziełem sztuki i wciąż popada w schematy, ale na pewno przyniesie frajdę komuś, kto oglądał dawno temu kreskówkę w telewizji.

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » wt gru 12, 2017 12:51 pm

vishaad pisze:
wt gru 12, 2017 11:27 am
Może film nie jest dziełem sztuki i wciąż popada w schematy, ale na pewno przyniesie frajdę komuś, kto oglądał dawno temu kreskówkę w telewizji.
Na przykład mi :P Z chęcią obejrzę ^^

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » śr gru 13, 2017 9:37 am

Captain Tsubasa otrzyma w kwietniu remake serie tv od studia zajmującego się JoJo :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... il/.125203

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » śr gru 13, 2017 10:55 am

Sezon zimowy na karku. Zapowiedzi anime by Spychu91. Po bardzo bogatym roku 2017, zima wydaje się trochę skromniejsza. Co zamierzacie oglądać? Ja mam w planie:

-Hakumei to Mikochi - coś spokojnego?
-Kokkoku - coś ambitnego?
-Overlord 2 - wiadomo
-Violet Evergarden - wszędzie gdzie puszczono odcinki przedpremierowe, widzowie byli zachwyceni

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » śr gru 13, 2017 12:18 pm

Ja poprzedniego sezonu w ogóle nie oglądałem, przez brak czasu. To więc o zimowym nawet jeszcze nie myślałem, ale wiem jedno ze Overlorda na bank będę oglądał :twisted:

Awatar użytkownika
Katori
Weteran
Posty: 1286
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Austria
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Katori » śr gru 13, 2017 5:15 pm

Z jesiennego oglądam tylko na bieżąco Ousama Game (bo to złe anime, ale mi się je wspaniale ogląda), pół-biężąco Love Live i Just Because w tyle, dlatego dla mnie zimowy zapowiada się dobrze.

Przede wszystkim Citrus w końcu wychodzi, Ito Junji: Collection i Killing Bites - te trzy będę na pewno oglądał. O, Violet Evergarden też na 100%! Cały czas o tym zapominam, bo ktoś na myanimelist wrzucił to do poprzedniego sezonu. :)
Poza tym Fate/Extra, nowy Overlord, Toji no Miko, Dagashi Kashi 2, Koi wa Ameagari no You ni, Kokkoku i Ryuuou no Oshigoto! i Hakata Tonkotsu Ramens do sprawdzenia. Przy ilu wytrwam? Nie mam pojęcia, bo czasu i chęci mało.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » śr gru 13, 2017 7:42 pm

Citrus i Killing Bites. A tak to Black Clover z poprzedniego sezonu. Rozważam też Hakyuu Houshin Engi ale to może jak wyjdzie całe.
To najwięcej od... od bardzo dawna :x Ech. Ostatnio prawie nic nie oglądam...
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » śr gru 13, 2017 7:54 pm

wew, w tym roku z bieżących obejrzałem tylko OAV-kę Yuyushiki... a tak to zero ochoty na cokolwiek.

Może jak się ogarnę to Violet Evergarden i Darling in the Franxx. Pewnie nic z tego nie wyjdzie.

Awatar użytkownika
vishaad
Weteran
Posty: 1139
Rejestracja: pn lut 24, 2014 4:11 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: vishaad » śr gru 13, 2017 10:23 pm

Gorący sezon, pewnie wszystkie nie obejrzę na bieżąco:
Violet Evergarden - trzeba sprawdzić te żmudne wysiłki KyoAni, chociaż wyczuwam ckliwy romans, niech się zaskoczę
Nanatsu no Taizai - ostatni sezon odbiegał trochę od mangi, szczególnie zakończeniem, zobaczę jak sobie z tym poradzą
Cardcaptor Sakura - tego jestem najbardziej ciekaw. Oby nie robili tego na siłę jak niektórych kontynuacji po latach. CLAMP znowu w akcji.
POPTEAMEPIC - za bardzo kojarzy mi się z czanami, ale może być tak głupie, że nawet śmieszne

Chętnie sprawdzę jeszcze FATE/EXTRA. Citrus zacząłem kiedyś czytać i szybko przestałem, bo były tylko dwa tomy. Niemniej wracać nie chcę.
+ to wszystko, co okaże się być dobre i ciekawe w trakcie sezonu.

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Sefnir » czw gru 14, 2017 5:13 pm

Cóż, wstępnie nie zapowiada się za dużo, ale wszystko i tak wyjdzie w praniu. Fate/ bo to Fate/, Violet Evergarden bo to KyoAni, pewnie sprawdzę Kokkoku i Hakata Tonkotsu Ramens. Darling in the FranXX bo to mecha i Trigger. Może jeszcze rzucę okiem na Hakyuu Houshin Engi bo kiedyś za berbecia oglądałem poprzednią wersję emitowaną u nas w TV.
I to chyba tyle. Bardziej czekam chyba na lato/jesień bo na płytkach powinny powychodzić filmy mające premierę zimą (Macross Delta, Chu-2, Fate/kaleid liner, Nanoha: Reflection), wyjdzie nowe Full Metal Panic i może Fafner - The Beyond, którego już się nie mogę doczekać.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Anime

Post autor: kera » czw gru 14, 2017 5:51 pm

Też jestem ciekawa Cardcaptor Sakura i Nanatsu no Taizai i nie mogę się doczekać Overlord 2 a na bieżąco oglądam Houseki no Kuni i Hoozuki no Reitetsu2

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » czw gru 14, 2017 8:14 pm

Remix openingu serii TV Devilmana w DEVILMAN crybaby, dis gon b gud. https://www.youtube.com/watch?v=g4LjvxtFieE

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » czw gru 14, 2017 11:48 pm

Tóż to jeden z najlepszych zimowych sezonów jakie było mi widzieć w ostatnich latach ;o
Canis pisze:
śr gru 13, 2017 10:55 am
Violet Evergarden - wszędzie gdzie puszczono odcinki przedpremierowe, widzowie byli zachwyceni
Potwierdzam, poleciała mi łezka już na pierwszym epie.
vishaad pisze:
śr gru 13, 2017 10:23 pm
Violet Evergarden - trzeba sprawdzić te żmudne wysiłki KyoAni, chociaż wyczuwam ckliwy romans, niech się zaskoczę
:mrgreen:
The one who speaks with trees.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: ociesek » pt gru 15, 2017 12:18 am

Mam nadzieję, że Violet będzie tak dobra, jak nowelka, którą czytałem i się zachwycałem.

Awatar użytkownika
deffik
Adept
Posty: 273
Rejestracja: pn mar 14, 2016 1:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: deffik » pt gru 15, 2017 9:28 pm

mayhay pisze:
czw gru 14, 2017 8:14 pm
Remix openingu serii TV Devilmana w DEVILMAN crybaby, dis gon b gud. https://www.youtube.com/watch?v=g4LjvxtFieE
Totalnie o tym zapomniałem, Yuasy bym sobie nigdy nie odpuścił.

Awatar użytkownika
mayhay
Adept
Posty: 285
Rejestracja: śr gru 16, 2015 11:35 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: mayhay » pt gru 22, 2017 7:15 pm

Pierwszy trailer anime Golden Kamuy: https://www.youtube.com/watch?v=0yeGQ0PyXpc
Wygląda ładnie, ale jako Sugimoto wyobrażałem sobie Sugitę :(

Awatar użytkownika
Naama
Wtajemniczony
Posty: 831
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 1:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Anime

Post autor: Naama » wt gru 26, 2017 6:32 pm

Chyba nie było:

Ostatni sezon Gintamy: Silver Soul:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... eo/.125733
NO BLOOD! NO BONE! NO ASH!
Naama@MyAnimeList
Oddam duszę za: Saiyuki Gaiden, Memory of Red, Barakamon, Hoozuki no Reitetsu, Gintama

Joraga
Adept
Posty: 272
Rejestracja: śr kwie 08, 2015 9:24 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Joraga » śr gru 27, 2017 1:03 am

Dies Irae [2/10]
Dies... dosłownie tak się czuje bo obejrzeniu... tego czegoś? Nie wiem co to miało być ale przyszła mi do głowy tylko jedna myśl... kolejne Big Order tier gówno... najgorsze, że po odcinku 0 miałem na tą serie lekkiego hype'a.

Ousama Game The Animation [2/10]
Co tu dużo mówić... zrobiono mix z 2 serii mangowych, sama seria w sobie była taka średnia... ale mix wyszedł tragicznie.

UQ Holder!: Mahou Sensei negima! 2 [4/10]
Z racji, że mam sentyment do Love Hiny i Negimy to miałem jakieś "nadzieje"... no ale ta seria względem oryginału została tak ucięta i przerobiona, że trudno mi było cokolwiek dać wyższego.

Juuni Taisen [4/10]
Tak naprawdę dałbym tej serii 3/10... (ohh come on od pierwszego odcinka było wiadomo kto wygra... jak ktoś nie wiedział to miał spoiler w openingu) ale za ostatni odcinek musiałem podbić ocenę do góry, chyba jedyny wartościowy odcinek całej serii

Boku no Kanojo ga Majimesugiru Sho-bitch na Ken [4/10]
Zboczone żarty zawsze... ale dobrze dawkowane... tu to wyszło przesycone i nudne po paru odcinkach.

Animegataris [5/10]
Fajny pomysł ale w pewnym momencie zrobiło się... takie płaskie... wiecie no... takie jak kartka papieru przy rysowaniu mangi...

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau[5/10]
Seria z potencjałem... Ten sam typ co Shinsekai Yori szkoda tylko, że wykonanie o parę tierów niżej... doza bohaterów która miała nijaki charakter gdzieś w połowie serii odebrała mi chęć do oglądania.

Youkai Apartment no Yuuga na Nichijou [5/10]
2gi cour średniego slice of life o apartamencie youkaiów.

Net-juu no Susume [6/10]
Bardzo przyjemna seria o leczeniu hikikomori, miła i doroślejsza lekko alternatywa NHK (choć klimatem w ogóle do niego nie przypomina.)

Blend S [6/10]
Smile, Sweet, Sister, Sadistic, Suprise... Spoko Seria. Tak naprawdę dałbym tej serii 5 ale mimo wszystko przyjemnie się oglądało.

Konohana Kitan [6/10]
W sumie nie wiem co powiedzieć, oglądało się w miarę ok.

Himouto! Umaru-chan R [6/10]
Drugi sezon Umaru... za mało Coli,Chipsów i Czekolady a za dużo Slice of Life'a + kontynuacja... niestety gorzej niż poprzednik ale wciąż dało się obejrzec.

Shoukoku no Altair [7/10]
2gi cour Altaira był dużo lepszy od pierwszego... możliwe, że pierwszy jako wstęp do drugiego był trochę za długi bo w drugim całkiem przyjemnie mi się oglądało... Magi to to nie jest ale też dobre.

Kino no Tabi: The Beautiful World - The Animated Series[7/10]
Nowe Kino... urzekło mnie i to bardzo, ten sielankowy charakter większości odcinków to jest co lubię oglądać w wolnych chwilach, poza tym bardzo ładnie wykonane.

Imouto sae Ireba Ii.[7/10]
Nie wiem co mnie urzekło tutaj... ahh wait wiem! Kani <3 Gosh to jest właśnie ten poziomu zboczonych żartów którego mi brakowało w Sho-bitch... a tak poważnie damn przyjemniejsza wersja Eromanga Sensei/OreImo.

Shokugeki no Souma:San no Sara[7/10]
Kolejna Souma, nic do dodania... oczywiste moment na cliffhangera.

Inuyashiki [8/10]
Czarny koń tego sezonu nr1... Szczerze powiedziawszy po pierwszym odcinku miałem ochotę to dropnąć ale stwierdziłem "w sumie to obejrzę, jak po 2-3 epkach mnie znudzi to dropne wtedy"... Nie żałowałem. Ciekawy pomysł, dobrze zrealizowany, ładnie zanimowany no i zakończenie mocno nietypowe jak na taki typ serii.

Ballroom e Youkoso[8/10]
Przyznam się, że drugi arc dla mnie nie zapowiadał się interesująco ale na ekranie wyszło to całkiem dobrze (choć still wolałem pierwszy). Przywykłem do dysproporcji ciała i nawet dali więcej animacji a nie tylko stop klatki na figury co też wpłynęło na plus.

Houseki no Kuni[8/10]
Czarny koń tego sezonu nr2... Nie wiem co jest z tymi seriami z CG, że tak mi się podobało w tym sezonie ale ta seria była... pasująca do tematyki? Naprawdę świetnie zrobione kamienie szlachetne, sama fabuła niby nic a jednak Phos była na tyle interesująco przedstawiona, że oglądało mi się chyba najmilej z całego sezonu.

Shoujo Shuumatsu Ryoukou[8/10]
Jak to znajomy dobrze określił... w zeszłym sezonie schodzili do Abyssu, tutaj udają się do nieba... i kto obejrzał do końca ten wie, że daleko temu nie ma do prawdy... W następnym sezonie mamy las i wróżki o podobnej tematyce... Widzę na horyzoncie nowy ciekawy podgatunek serii. A sama wycieczka... Yuuri I Chito mieli naprawdę interesujące przygody.

Nie wiem co mnie zszokowało bardziej ? Fakt, że jest tak mało serii które dostały oceny 5-6 ? Czy może fakt, że dałem tak dużo 8 ? Czy może fakt, że dałem 8 serii która była zrobiona głównie w CG?! Anyway to był dziwny sezon.

Mam wrażenie, że ten sezon wypadł blado jeśli chodzi o OST'y albowiem żadnego nie zapamiętałem dobrze... może Kino i
The one who speaks with trees.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości