Anime

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
Awatar użytkownika
Mormicc
Weteran
Posty: 1277
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 12:58 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Mormicc » wt sie 06, 2019 2:40 pm

Dla Noblesse to będzie już trzecia próba z anime. Może tym razem seria dostanie coś więcej niż tylko ovy :P (które wiszą już kolejny rok na moim "Plan to watch", muszę się w końcu za nie zabrać).
Mój profil MAL <- przyjmuję do znajomych :v
Chcem: Houseki no Kuni, K no Souretsu :v
...Marzenia o zmierzchu - Dango<3, Beastars - SJG <3

Awatar użytkownika
Alexandrus888
nołlife
Posty: 3299
Rejestracja: wt lip 12, 2016 10:16 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Alexandrus888 » wt sie 06, 2019 4:18 pm

Bukafo, nie jesteś sam. Tylko ToG obiło mi się o uszy. Nie lubię czytać po angielsku, a dodatkowo nie jestem przekonany do formy długiego paska. Ale skoro mówicie, że dobre... to może obejrzę? O czym są te produkcje?

Awatar użytkownika
mika
Fanatyk
Posty: 1600
Rejestracja: wt sty 21, 2014 4:55 pm
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: mika » wt sie 06, 2019 6:25 pm

Buu, a ja mogę się cieszyć tylko z wersji dramowych moich serii :P Ale brata może ten news zainteresuje.

Awatar użytkownika
Ame
nołlife
Posty: 3906
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 3:26 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Ame » śr sie 14, 2019 3:21 pm

Meliona pisze:
wt sie 06, 2019 10:47 am
O, moje dwa ulubione webtoony z czasów, kiedy czytałam webtoony. Czyli dawnych.
U mnie to samo. Cieszę się, bo zasługują na dobrą adaptację. Obawiam się co do Noblesse.
Mormicc pisze:
wt sie 06, 2019 2:40 pm
óre wiszą już kolejny rok na moim "Plan to watch", muszę się w końcu za nie zabrać).
U mnie też. Obawiam się, że nie spodoba mi się mi się ich głosy..

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pt sie 16, 2019 3:02 pm

4 Sezon Haikyuu w styczniu 2020 roku :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » pt sie 16, 2019 7:32 pm

O.o to supcio ^^

Awatar użytkownika
zandam
Moderator
Posty: 3063
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 8:13 pm
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:
Status: Offline

Anime

Post autor: zandam » pt sie 16, 2019 10:58 pm

W końcu. :) To jedyne anime, jakie oglądam.

Awatar użytkownika
Yuriko
nołlife
Posty: 5394
Rejestracja: wt sie 14, 2012 4:50 pm
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yuriko » pt sie 16, 2019 11:01 pm

Super, ale bardziej ucieszyłabym się, gdyby wydali mangę w Polsce.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Kocurzyca » sob sie 17, 2019 11:17 am

Fajnie, też się cieszę. Mieli długą przerwę między 3 a 4 sezonem :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » ndz wrz 01, 2019 1:37 pm

A ja właśnie obejrzałam sobie drugi film F/SN Heaven's Feel. Z jednej strony bardzo mi się podobał. A z drugiej... chyba wolę UBW. Przy czym zaznaczam że nie miałam styczności z VN, więc swoją opinię bazuję jedynie na wszystkich dostępnych do tej pory anime. Wszystko może się zmienić, kiedy pojawi się trzecia część. :)

Podoba mi się to, że fabuła idzie nieco innym torem niż pozostałe ścieżki, skupiając się tym razem na bardziej "mrocznych" aspektach całej historii, które do tej pory były jedynie sugerowane. Jest to fajny kontrast dla bardziej "heroicznych" poprzednich dwóch ścieżek, i tutaj chyba najbardziej widać, że za Fate'a odpowiada ten sam gościu, który stworzył Kara no Kyoukai.

Niestety, moim głównym problemem w tym filmie była Sakura. Ludzie, jakaż ona była nijaka! Ja rozumiem, traumatyczna przeszłość i tak dalej, ale nie potrafiłam niczego w stosunku do tej postaci poczuć. Wręcz mnie irytowała tym swoim ciągłym "senpai, bo to, bo tamto". Mam wrażenie, po tym co się jeszcze w tym filmie z nią wydarzało i co się stało na koniec, że dalej wcale nie będzie lepiej. Może mój problem z tą postacią wynika głównie z tego, że w dotychczasowych anime F/SN ona była najbardziej pomijana, kosztem innych bohaterek, przez co kiedy wreszcie otrzymała główną rolę, nie zdołała we mnie wzbudzić żadnych emocji.

Strona wizualna jak zwykle na najwyższym poziomie, no ale czego się spodziewać po ufotable. Soundtrack Kajiury jak zawsze zachwycający - niby ciągle to samo, ale do tej historii pasuje jak ulał. Końcowa piosenka naprawdę świetna. Chociaż wolałam jak Kalafina robiła Op/Ed do anime z Nasuverse, ale Aimer też daje radę.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Canis
nołlife
Posty: 2875
Rejestracja: pt sty 14, 2011 10:11 am
Lokalizacja: Rzeszów
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Canis » ndz wrz 01, 2019 10:22 pm

Karlan, przeczytałem twój post i poczułem zaskoczenie - przespałem fakt że drugi film HF już jest dostępny. Nie marnując czasu, zabrałem się za seans.

Początkowo film mnie lekko rozczarowywał. Graficznie był piękny, działo się sporo, ale był to przerost formy nad treścią. A pojedynek z Berserkiem przypominał kilkukrotne zrzucenie bomby, lub detonację małego ładunku nuklearnego. Wiem że miało być widowiskowo i w ogóle, ale jak dla mnie popadnięto w przesadę.

Ale tak od połowy filmu było już znacznie lepiej. Tak jak wspomniałaś, czuć tu ten mrok. Możesz czytać zawartość spoilera, są tamy tylko fragmenty dotyczące filmu.
► Pokaż Spoiler
Co do ostatniej sceny z Gil-kunem, to bardzo mi się podobała. :twisted: Aż poczułem ciarki.
Ogólnie film, mimo słabszego początku, oceniam bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać ostatniej części.

Karlan
Status: Offline

Anime

Post autor: Karlan » ndz wrz 01, 2019 11:03 pm

Początkowo film mnie lekko rozczarowywał. Graficznie był piękny, działo się sporo, ale był to przerost formy nad treścią.
Wiesz, że miałam podobne odczucia? Właśnie pierwsza połowa była nieco chaotyczna, miałam wrażenie że zanadto skupiali się na walkach, i na tym, żeby były jak najbardziej bombastyczne, co odbywało się kosztem fabuły. Momentami narracja się lekko "rwała" i miałam problem z ogarnięciem, co się dzieje. Potem jednak złapali nieco oddechu, i było dużo lepiej.

Co do Sakury... hm, no nie wiem. Rozumiem zamysł, ale jakoś nie mogę się do niej przekonać. Może dlatego, że zawsze byłam w Teamie Tohsaki. :wink: Poza tym ze wszystkich bohaterek, Sakura zawsze dostaje najmniej czasu antenowego, przez co jej osobowość wydaje się najmniej rozwinięta. Przecież nawet Illya ma więcej scen niż ona, choć formalnie nie jest główną bohaterką...

Poza tym, tak jak napisałeś
► Pokaż Spoiler
A mnie Gil-kuna tam szkoda. :P Tak jakoś...
► Pokaż Spoiler
No nic, czekamy na ostatni film. Oczywiście poczytałam spojlery i teraz
► Pokaż Spoiler

Grey
nołlife
Posty: 4340
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 11:52 am
Status: Offline

Anime

Post autor: Grey » pn wrz 02, 2019 6:28 am

Ja jeszcze nie widziałem ani pierwszego ani drugiego filmu, czekam na trzeci :) gdy wyjdzie zobaczę całość :)

Ciekawego newsa przeczytałem, mają być jeszcze dwa sezony Tate no Yuusha, z tym że nie wiadomo kiedy i nie wiadomo co to znaczy sezon (tytani pokazali, że to potrafi być bardzo względne)
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... ns/.150588

Awatar użytkownika
Yerdiee
Adept
Posty: 250
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:19 pm
Lokalizacja: Kraków/Edinburgh
Gender:
Status: Offline

Anime

Post autor: Yerdiee » pn wrz 30, 2019 10:32 pm

Obejrzałam przez weekend całe Kimetsu no Yaiba i powiem szczerze że nie spodziewałam się że aż tak mi się spodoba! A pokusiłam się "tylko zobaczyć z czym to się je" przez ładne amv które wyskoczyło mi na głównej :) Niby shounen jakich pełno, ale naprawdę miło spędziłam czas oglądając to i teraz czekam na kolejny sezon/kinówkę, a i mangą w PL bym nie pogardziła :) 8/10 ode mnie.

kera
Adept
Posty: 428
Rejestracja: czw mar 05, 2015 11:24 am
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Anime

Post autor: kera » wt paź 01, 2019 10:57 am

Karlan pisze:
ndz wrz 01, 2019 1:37 pm
Chociaż wolałam jak Kalafina robiła Op/Ed do anime z Nasuverse, ale Aimer też daje radę.
13 marca 2019 roku Space Craft ogłosiło, że Kalafina zostaje oficjalnie rozwiązana. Szkoda :(
Fruits Basket pierwszy sezon zakończony :mrgreen: Oglądało mi się świetnie i bardzo się cieszyłam że rozbudowano wątki przyjaciółek Tooru Hany i Arisy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » ndz paź 06, 2019 1:56 pm

Zapowiedziano w 2020 drugi sezon Mahouki; Visitor Arc - czyli akcja sprzed filmu "fillerowego" :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 20/.151930

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » ndz paź 06, 2019 2:59 pm

No i super :P Szkoda jedynie ze inne studio będzie robić drugi sezon.
Ostatnio zmieniony ndz paź 06, 2019 9:59 pm przez Łukasz.T, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » ndz paź 06, 2019 3:12 pm

Do tego zapowiedziano również IV sezon Strike the Blood, który będzie miał 12 odcinków :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 20/.151920

Awatar użytkownika
Łukasz.T
nołlife
Posty: 2794
Rejestracja: wt lip 10, 2012 2:04 am
Lokalizacja: Jędrzejów
Status: Offline

Anime

Post autor: Łukasz.T » ndz paź 06, 2019 3:15 pm

Itachi Uchiha pisze:
ndz paź 06, 2019 3:12 pm
Do tego zapowiedziano również IV sezon Strike the Blood, który będzie miał 12 odcinków :P
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... 20/.151920
To mnie zaskoczyło, że wyjdzie kolejny sezon ^^ Będzie na co czekać w 2020 8-)

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Anime

Post autor: Itachi Uchiha » pn paź 07, 2019 2:21 pm


ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości