Nasze hobby

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz lip 31, 2016 12:18 am

Dziękuję! :D

Przepraszam bardzo którymi złowieszczymi? XDD ludzie mają różne postacie, jedne bardziej dobre inne mniej.

Czemu lajkują i nie reblogują... z różnych powodów. Każdy ma jakiś swój. Mi się chyba zdarzyło reblogować jakąś twoją mysz, ale te, które tylko podobają mi się najbardziej. Niektórzy np mają tematyczne blogi i takie tam.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » wt sie 02, 2016 10:25 am

Kocurzyca pisze:Przepraszam bardzo którymi złowieszczymi? XDD
Wszystkie wyglądają jakby lubiły zjadać małe gryzonie XD .
Kocurzyca pisze:ludzie mają różne postacie, jedne bardziej dobre inne mniej.
Czyli to jest coś w rodzaju gry RPG?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt sie 02, 2016 11:03 am

No bo technicznie rzecz biorąc zjadają i na nie polują. Ale to naturalna część życia kota, nic złowieszczego :D Gorsze są te co zabijają inne koty.

A owszem. Słyszałaś kiedyś o PBF (Play By Forum)? To właśnie coś takiego. Świat opiera się na sadze książek "Wojownicy" (Warrior Cats)

I jeszcze rysunek z wczoraj wieczór, moja postać medyczki Klanu Wichru, Pstrej Chmury:

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
pittegawll
Wtajemniczony
Posty: 942
Rejestracja: czw sty 24, 2013 12:49 am
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: pittegawll » wt sie 02, 2016 11:27 am

Kocurzyca pisze:Świat opiera się na sadze książek "Wojownicy" (Warrior Cats)
Myślałem ostatnio czy nie kupić sobie tych książek. Z tego co wiem to aktualnie ukazały się u nas 3 tomy sagi. Słyszałem, że to fajna młodzieżowa literatura, ale zastanawia mnie czy poziom literacki i fabuła nie są zbyt dziecinne. W nieco podobnych klimatach czytałem "Wodnikowe Wzgórze", które każdemu polecam. Powstał też film animowany, ale zdecydowanie nie dla dzieci. Brutalny, bardzo symboliczny i surrealistyczny klimat. Świetna, ponadczasowa książka i film także.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt sie 02, 2016 11:54 am

Wiesz, Woje to takie "problematic fave". Bo ja jestem w wojowym fandomie jakieś 7 lat czy coś w ten deseń i powiedzmy, że sporo już widziałam.
Książki są bardzo, bardzo proste - to ewidentna młodzieżówka pod tym względem, prosty język, brak zbędnych opisów, wszystko ejst przedstawione bezpośrednio. Mi to prywatnie nie przeszkadza, bo ja nie jestem wymagająca względem literatury i nawet wolę coś takiego niż chociażby styl Tolkienowski ale są ludzie którzy tego nie przeczytają, z różnych powodów, bo nie lubią prostego języka albo z czystej dumy.
Fabuła też jest prosta, chociaż jest trochę momentów które mnie zaskoczyły, których się nie spodziewałam albo na których ryczałam, bo pomimo faktu, że jest to niby taka książka dla młodzieży to momentami jest brutalna i autorki nie boją się uśmiercać postaci. Taki już świat przedstawiony - śmierć jest tam czymś wręcz normalnym, w końcu to dzikie koty.
Ja czytam głównie z miłości dla świata i wojowego klimatu oraz z sentymentu. No i fakt, że od 2009 gram na wojowniczym forum też robi swoje ;)

Ogółem polecam przeczytać pierwszą serię książek, jak się nie spodoba, to porzucić serie i tyle. Nie trzeba też kupować, na necie dostępne są angielskie e-booki a u nas na forum tłumaczenia po polsku chyba trzech albo czterech pierwszych części.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » ndz sie 07, 2016 1:55 pm

Nowa Mysz
Kocurzyca pisze:No bo technicznie rzecz biorąc zjadają i na nie polują. Ale to naturalna część życia kota, nic złowieszczego :D Gorsze są te co zabijają inne koty.
Mają złowieszcze spojrzenia :D . Jak to drapieżniki :P .
Kocurzyca pisze:A owszem. Słyszałaś kiedyś o PBF (Play By Forum)? To właśnie coś takiego. Świat opiera się na sadze książek "Wojownicy" (Warrior Cats)
Kiedyś zdarzyło mi się grać tak w Warhammer Fantasy Role Playing.

Nigdy nie słyszałem o tych książkach.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » ndz sie 07, 2016 11:10 pm

Zreblogowałam Mysz <3

Nasze forum działa już z 10 lat ;)
Książki ostatnio zaczęły być wydawane w Polsce, aktualnie wyszły 3 części pierwszej serii (każda seria składa się z 6 książek, jest ich aktualnie 5 + dużo edycji specjalnych i dodatków). Ja czytałam większość po angielsku.

Nowe kotki!

Mściwy Syk z Klanu Gromu:
Obrazek


I Rogate Serce z Klanu Cienia:
Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » pn sie 08, 2016 3:12 pm

SzadorRzunXIV, czekam na pluszowe wersje Myszy.

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » czw wrz 29, 2016 12:35 am

Nowa mysz.
mysz pisze:SzadorRzunXIV, czekam na pluszowe wersje Myszy.
Haha. Może jeśli kiedyś mysz osiągnie wystarczającą popularność XD .

EDIT:
Jeszcze Nowsza Mysz


EDIT:
Nowa mysz

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » czw wrz 29, 2016 9:35 am

Zaś w mojej kolekcji gier wojennych pojawiły się w tym roku dwa nowe tytuły:
Beyond Valor to moduł podstawowy do największej i najbardziej rozbudowanej gry taktycznej na świecie - Advanced Squad Leader. Do tej pory grałem w jego wersję dla początkujących - Starter Kit, ale w tym roku przesiadłem się na dobre już na wersję podstawową.

Bloody Fields of Mollwitz to z kolei, wbrew tytułowi, polska gra o pierwszej wielkiej bitwie Fryderyka Wielkiego, stoczonej na Śląsku, pod Małujowicami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » czw paź 06, 2016 6:35 pm

Hej.
Jeszcze tutaj nie pisałam więc się dołączę.
Jak wiadomo lubie M&A, kocham gry komputerowe (Moimi ulubionymi tytułami są: DMC (Nie przepadam za 5...), Kingdom Hearts, Final Fantasy, Tomb Raider, Assassin Creed, Alice madness returns, Heros V, Nier, Podróż, Drakengard 3, omg i jeszcze wiecej, nie wiem czy warto pisać tego tak dużo.) oraz książki. (Moja mama zawsze mówi, że jakieś ciuchy bym sobie kupiła a nie książki te gry :lol: )
Grałam na wiolonczeli przez 5 lat i 3 na fortepianie. Lubię jeździć na łyżwach , ale teraz nie mam zbytnio z kim :<
Z powodu iż nie wyszło z muzyką to wróciłam do rysowania (W gimnazjum też rysowałam, ale zaprzestałam) i chciałam spróbować swoich sił na tablecie graficznym. Pożyczyła mi koleżanka. (Bóg łaskawy, bo nie wiedziałam czy się nie znudzę po tygodniu i nie zacznie sie kurzyć.) Fajnie sie na nim rysuje, ale też troch dziwnie bo jestem trochę przyzwyczajona do kartki papieru i ołówków...
Przedstawię swoje pierwsze prace, które przerysowałam (NIE jest to kalka) bo naprawdę trudno mi na chwilę obecną narysować coś samej z siebie, a kiedy patrzę się w obiekt to łatwiej mi sie skupić i samo leci ;) Mam nadzieje, że potem się przyzwyczaję i nauczę sie kolorować na programie Paint tool Sai, bo teraz nie ważne jak sie staram to mi po prostu nie wychodzi... :lol:
(Bede super wdzięczna za jakieś porady, wskazówki i krytykę dotyczące rysunków!)
porady do PTS też nie pogardzę <3
Źródło skąd wzięłam "modela" jest wyżej.

Praca pierwsza

Obrazek

Praca druga

Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt paź 07, 2016 8:29 pm

Cavaliere, ja ostatnio przerzuciłam się z PSa na Saia. Dopiero się uczę w nim rysować, ale widać wielką różnicę między moimi artami w PSie a tymi w Saiu (można sobie porównać, te z PSa są wyżej, te z SAIa w tym poście)

Łabędzia Pieśń:
Obrazek


Pokruszony Lód:
Obrazek


Rudzikowa Łapa:
Obrazek


Mleczna Łapa:
Obrazek



Jakbyś miała jakieś pytania do obsługi SAIa to pytaj, sama ni jestem mistrzem ale może coś doradzę :3
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pn paź 24, 2016 5:03 pm

Nowa mysz

Fake edit:
Jeszcze nowsza mysz. To ważne, rozważcie to uważnie.

Pomalowałem moją figurkę Space Marine z pierwszej edycji Wh40k. Mam zestaw farb z czasów przed napadami z 2005tego roku kiedy jeszcze potrafiłem pracować 7 godzin dziennie nad rzeźbieniem i malowaniem. Niedawno skończyłem go odnawiać.

Awatar użytkownika
ociesek
nołlife
Posty: 2281
Rejestracja: pn lip 09, 2007 9:55 pm
Status: Offline

Post autor: ociesek » pn paź 24, 2016 6:55 pm

Te myszy mają w sobie coś magicznego.
Chciałbym taką na koszulce albo bluzie, zwłaszcza tę pierwszą *.*

mysz
Status: Offline

Post autor: mysz » czw lis 03, 2016 9:46 pm

Opis najnowszej myszy pasuje do mnie myszy. Mangi czy jedzenie?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lis 12, 2016 12:41 am

Nie rysowałam poniaczy będzie już ze 2 lata. Więc macie tutaj moją ponysonę z dzisiaj :D

Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 12, 2016 12:50 am

Kocurzyco, widzę, że jesteś miłośniczką serii "Wojownicy". Próbowałam czytać i mi osobiście ta historia nie podeszła, ale Twoje prace są cudne!

To sprawia, że aż wstyd wrzucać mi coś od siebie, ale niech stracę. Oddaję się w Wasze ręce. :twisted:

Obrazek

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » sob lis 12, 2016 6:50 pm

DzikiDuch, ciekawy rysunek. Postać z jakiejś opowieści? Czy twój własny twór z głowy?
btw. Ile już rysujesz? ( O to samo bym chciała zapytać Kocurzyca, bo jesteście naprawdę dobre w rysunku ^^ )

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 12, 2016 6:57 pm

To jest postać z mojej własnej opowieści, którą spisuję sobie, kiedy nie mogę spać.

Ja rysuję od dawna, bo niby od 15 lat (zaczynałam jeszcze w podstawówce), ale za to mocno nieregularnie. Teraz powróciłam do rysowania po paru latach przerwy.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lis 12, 2016 9:59 pm

DzikiDuch, cóż, nie każdemu się spodoba ze względu na pewne istotne wady :D dziękuję.
Cavaliere, yyy ciężko stwierdzić. Rysuję odkąd pamiętam bo zawsze mi mówiono, że ładnie rysuję, ale na kompie to od około 12 roku życia, czyli z 9 lat.

Niepocieniowane kotki:

Pajączek:
Obrazek

Łosoś:
Obrazek

Malinowy Nos aka $zmalina:
Obrazek

Leśna Łapa:
Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości