Nasze hobby

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
Ivone
Status: Offline

Post autor: Ivone » ndz lip 17, 2016 12:10 pm

Ja ostatnio zaczęłam biegać. Wiem, że to modne, ale dobre też dla zdrowia. Wysmukla mi się sylwetka a do tego poprawia bardzo kondycja :)

Miwa
Status: Offline

Post autor: Miwa » pn lip 18, 2016 2:43 pm

Ja kiedyś sama próbowałam biegać ale jakoś nie miało to na mnie dobrego wpływu ,dostawałam szybkiej zadyszki i nie mogłam długo biegać. Nie wiem, może robiłam to źle albo coś w tym stylu xd

Awatar użytkownika
kuras
Weteran
Posty: 1455
Rejestracja: pn cze 06, 2011 2:30 pm
Lokalizacja: NDM
Gender:
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kuras » pn lip 18, 2016 3:23 pm

Początki są zawsze trudne, zwłaszcza jak się dłuższy czas nic nie robi :D
Ja po pierwszym treningu aikido nie mogłem wstać z łóżka :D Tak to już jest, jak człowiek przez X czasu za biurkiem siedzi i mu się nagle przypomni, że istnieje coś takiego jak świat zewnętrzny :D
Nie można się poddawać, trzeba cisnąć, inaczej nie będzie rezultatów. Warto poczytać albo podpytać jakiś mądrych ludzi, żeby sobie krzywdy nie zrobić.

PS. bieganie to zło ostateczne...

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Post autor: miaka88 » pn lip 18, 2016 4:03 pm

Jeśli chodzi o ruszanie się to ćwicze joge. Chodze na zajęcia raz w tygodniu i prawie codziennie w domu dodatkowo ćwiczę. Efekty nie są od razu ale jak je widze to bardzo motywują do pracy.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn lip 18, 2016 5:31 pm

Ja w zeszłym roku dołączyłam do grona ćwiczących :D. Chodzę na zajęcia grupowe, bo samej ciężko mi się zmotywować. No i to jednak ćwiczenia z profesjonalnym trenerem. Zaczęłam od jogi jednak szybko stwierdziłam, że to nie dla mnie. Wolę ćwiczenia typowo siłowe, po których z człowieka się wręcz leje :mrgreen:. Jak ledwo żyję to znaczy, że wykonałam dobrą robotę! Aktualnie chodzę na zajęcia o uroczej nazwie "pupobrzuchomania" :wink:, na tabatę i pilates. Chodziłam też na trening obwodowy ale go zlikwidowali, bo grupa była za mała... W najbliższym czasie mam też ochotę spróbować zajęć ze sztangami.

Pisze to osoba, która przez całe życie szczerze nienawidziła w-fu :mrgreen:. Teraz ćwiczę minimum 2 razy w tygodniu (gdy mam w pracy drugą zmianę). Gdy pracuję na pierwszą - 4 razy w tygodniu.

Naprawdę warto się przemóc i spróbować chociaż raz. Przynajmniej człowiek coś robi, ma z tego satysfakcję i wychodzi do ludzi :D.

Miwa
Status: Offline

Post autor: Miwa » pn lip 18, 2016 6:27 pm

Macie rację. Pewnie powinnam się też zmotywować chociaż jest mi szczerze mówiąc straszne trudno. Ponieważ mój zwykły dzień wygląda tak : śniadanie-praca-dom-komputer-jedzenie-sen. W dodatku mój tryb życia jest siedzący a mieszkam w takim miejscu gdzie wszędzie muszę dojeżdżać więc....

Awatar użytkownika
ninna
nołlife
Posty: 2961
Rejestracja: pt wrz 15, 2006 6:19 pm
Lokalizacja: Kutno
Status: Offline

Post autor: ninna » pn lip 18, 2016 6:36 pm

Miwa, ja ograniczyłam podpunkt "komputer" (i "telewizja" w moim przypadku) :wink:. Do pracy mam dość daleko, a z dojazdami ciężko. Śmigam więc po mieście rowerem :D. Zawsze dodatkowa porcja ruchu. Szczególnie przed 6:00 rano można się "dobudzić".

Miwa
Status: Offline

Post autor: Miwa » pn lip 18, 2016 6:41 pm

Ja nie mieszkam w mieście tylko 20 kilometrów za warszawą. Nie mam prawa jazdy a tu gdzie mieszkam są tylko dwa sklepy. Jeżeli chodzi o telewizję to nie oglądam.

paulina5
Status: Offline

Post autor: paulina5 » wt lip 19, 2016 11:31 am

A moim hobby jest joga :)

Miwa
Status: Offline

Post autor: Miwa » wt lip 19, 2016 12:13 pm

Fajna sprawa :)

Marei
nołlife
Posty: 2216
Rejestracja: czw sie 09, 2007 12:56 pm
Status: Offline

Post autor: Marei » sob lip 23, 2016 4:12 pm

Bieganie jest świetne jak już się wciągniesz :D Początki trudne i potrzeba dużo samodyscypliny, ale potem mocno uzależnia.

Awatar użytkownika
Dembol
Wtajemniczony
Posty: 948
Rejestracja: śr lut 04, 2009 10:46 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Dembol » wt lip 26, 2016 11:11 pm

Szukałem jakiegoś sposobu na zmniejszenie/utrzymanie wagi i spodobało mi się bieganie bo mogę się wyciszyć, pomyśleć, ew. posłuchać książki/podcastu/nowej płyty i na tym się skoncentrować, a przy okazji nabrać trochę ciężkiego metalu z krakowskiego powietrza. Nie mówiąc już o tym, że człowiek wolniej się męczy i ma więcej energii do życia :) Gdy w lutym wracałem po ponad rocznej przerwie do biegania ledwo dawałem radę 5 km, a teraz znowu na luzie biegam wszystko do półmaratonu (21 km). Przedwczoraj przeszedłem bez problemu 30 km w Beskidzie Sądeckim. Na jesieni zastanawiam się nad biegiem górskim na podobnym dystansie i na pewno pobiegnę w maratonie, żeby się sprawdzić. A zaczynałem od spacerów tak ok. 2-4 km do biura/na uczelnię. Cały czas biegam w butach z Decathlonu za 60 zł (właśnie kupiłem drugą parę bo poprzednią zajechałem na śmierć).

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » pt lip 29, 2016 2:53 am

http://astralmouseart.tumblr.com/post/1 ... an-unclean
Kocurzyca pisze:Lubię tę twoją mysz ;) I mam twojego bloga w obserwowanych.
Dzięki XD . Zauważyłem XD .

Tak swoją drogą to nie wiem co robię źle że prawie nikt nie rebloguje moic prac :| .

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lip 29, 2016 12:01 pm

Jak się nie rysuje fanartów to naprawdę strasznie ciężko jest się wybić z czymkolwiek, więc, no cóż.

Narysowałam parę postaci z forum PBF na którym gram, tylko że na szybko, bez cieni i bez wykończonego lineartu :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W kolejności: Czerwony Mak (moja postać zastępczyni Klanu Rzeki), Niedźwiedzia Łapa (terminator Klanu Wichru), Gąska (kotka z Klanu Wichru), Fiołkowa Łapa (terminator z Klanu Wichru) i Magik (pieszczoszek dwunogów, czyli kot domowy)
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Kakaladze
Fanatyk
Posty: 1893
Rejestracja: ndz kwie 26, 2015 7:09 pm
Lokalizacja: Szczecin
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kakaladze » pt lip 29, 2016 12:23 pm

Naprawdę masz talent, twoje rysunki są serio świetne i zawsze jak coś udostępnisz to jest tylko takie "WOW" :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lip 29, 2016 12:38 pm

Dziękuję <3
Mogę też wrzucić kilka bardziej wykończonych headshotów, bo w sumie rzadko tutaj coś wrzucam. Tylko, że same koty, bo ostatnio rysuję tylko postacie z forum |D

Pstra Chmura (moja postać medyczki w Klanie Wichru) pssst jej dizajn jest beznadziejny, ale nie wińcie mnie, ja adoptowałam tę postać i ona już tak wyglądała D: normalnie koty na forum nie mogą mieć czerwonych oczu, ale administracja chyba spała jak poprzednia właścicielka postaci wysyłała swoją Kartę Postaci
Obrazek

Świetlikowa Noc/Gwiazda (przywódca Klanu Rzeki i brat mojej Czerwony Mak)
Obrazek

Kruczy Ogon (zastępca Klanu Wichru)
Obrazek

Wierzba (niegdyś Krzywa Wierzba wojowniczka Klanu Wichru, następnie banita i aktualnie żyje jako samotnik/kot domowy)
Obrazek

Chabrowy Pąk (wojownicza Klanu Rzeki i kuzynka Czerwonego Maku oraz Świetlikowej Gwiazdy)
Obrazek

Ognistopręga (wojowniczka Klanu Rzeki, wcześniej terminatorka mojej Czerwony Mak)
Obrazek

Płomienisty Lot (wojowniczka Klanu Rzeki) wraz z Mroźnym Nosem (medykiem Klanu Rzeki, bratem Czerwii i Świetlika, aktualnie w śpiączce)
Obrazek

Czerwony Mak (zastępczyni Rzeki, moja postać)
Obrazek

Wężowooki/Gwiazda (przywódca Klanu Cienia)
Obrazek

Wronie Pióro (wojownik Klanu Rzeki, brat Czerwii, Świetlika i Mroza)
Obrazek

Srebrzysty Pazur (niegdyś zastępca w Klanie Gromu, przygarnięty do Klanu jako kociak, teraz już nie żyje)
Obrazek

Bezchmurne Niebo (wojownik Klanu Wichru)
Obrazek

Jasny Poranek (praktycznie ślepy medyk Klanu Cienia)
Obrazek

Mroźny Nos (medyk Klanu Rzeki)
Obrazek



Jak coś to mam tego więcej, mogę jeszcze wrzucić jakieś całe koty a nie tylko głowy :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Itachi Uchiha
nołlife
Posty: 3785
Rejestracja: pn paź 20, 2014 9:10 pm
Status: Offline

Post autor: Itachi Uchiha » pt lip 29, 2016 12:46 pm

O bosze, jakie one słodkie :D . Uwielbiam twoje prace Kocurzyca. Oby tak dalej<;3

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pt lip 29, 2016 6:00 pm

Dziękuję <3 odnajduję się w rysowaniu kotków.

Mogę jeszcze parę kotków wrzucić.

Biedronkowa Łapa (terminatorka Klanu Rzeki) z dzisiaj:
Obrazek

Rozerwana Mordka (wojowniczka Klanu Gromu)
Obrazek

Szepczący Cień (zastępca Klanu Cienia)
Obrazek

Księżycowooki (wojownik Klanu Gromu, moja postać)
Obrazek

Pikselkowy art na szybko z Pstrą Chmurą (medyczką Klanu Wichru, moją postacią) i jej przyjacielem, Kruczym Ogonem (zastępcą tegoż Klanu)
Obrazek

Gwieździsta Łapa (terminatorka medyka w Klanie Gromu, siostra Księżycowookiego)
Obrazek

Złote Serce (wojownik Klanu Wichru) gdy niechcący wpadł do groty w klifie przez szczelinę
Obrazek

Łabędzia Pieśń (członkini starszyzny Klanu Rzeki, moja postać) aktualnie najstarsza postać na forum, jest córką zdrajczyni z Klanu Gromu i samotnika, została jako kociak przygarnięta do Rzeki. Matka Czerwonego Maku, Świetlikowej Gwiazdy, Mroźnego Nosa i Wroniego Pióra.
Obrazek

taki tam zwykły kojot
Obrazek

Czerwony Mak (zastępczyni Klanu Rzeki, moja postać)
Obrazek

Kacza Sadzawka (niegdyś wojownika Klanu Cienia aktualnie zaginęła)
Obrazek

Ćwierkająca Łapa (terminator Klanu Cienia)
Obrazek

Art Trade dla jednej znajomej z jej postacią Koshki
Obrazek

Mój dajmon Czarek
Obrazek

Czerwia jako kociak
Obrazek

Świetlik jako kociak
Obrazek

Słona Łapa (niegdyś terminator medyka Klanu Wichru, popełnił samobójstwo. moja postać)
Obrazek

Bluszczowy Syk (niegdyś wojowniczka Klanu Wichru, aktualnie martwa)
Obrazek

Żądlący Język/Gwiazda (niegdyś przywódczyni Klanu Cienia, przekonana o swojej sile rzuciła się sama na rysia i zginęła)
Obrazek

Piorunopręga jak jeszcze była terminatorką (wojowniczka Klanu Gromu)
Obrazek

Burzowy Kieł/Gwiazda (przywódczyni Klanu Gromu, siostra Piorunopręgiej)
Obrazek

Bursztynowy Wiatr (niegdyś wojowniczka Klanu Wichru, aktualnie martwa)
Obrazek

Liliowa Łapa (aktualnie matka w Klanie Rzeki)
Obrazek






Ok, styknie xD
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Madness
Adept
Posty: 334
Rejestracja: sob kwie 04, 2015 1:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Gender:
Status: Offline

Post autor: Madness » pt lip 29, 2016 11:07 pm

Same cuda,zazdroszczę talentu :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob lip 30, 2016 11:59 pm

O co biega z tymi złowieszczymi kotami XD ?
Kocurzyca pisze:Jak się nie rysuje fanartów to naprawdę strasznie ciężko jest się wybić z czymkolwiek, więc, no cóż.
Ale czemu ludzie np. likeują i nie reblogują?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości