Nasze hobby

Dział do rozmów na tematy wszelakie, nawet (a raczej głównie) te niezwiązane z mangą i anime.
ODPOWIEDZ
DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 12, 2016 10:05 pm

Narysuj kociaki z gry "Dandelion: Wishes brought to you"! :D

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lis 12, 2016 10:08 pm

DzikiDuch, niestety, nigdy nie grałam w tę grę :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 12, 2016 10:10 pm

Proszę, proszę, proszę!

Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » sob lis 12, 2016 10:15 pm

Mogę coś na szybko majtnąć, ale powiesz mi coś więcej na temat charakteru tych kotów? Coś, czym mogłabym się inspirować przy rysowaniu, bo ciężko mi narysować postać, której nie znam i o której nic nie wiem.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » sob lis 12, 2016 10:27 pm

Czarny kot to wredna menda, zawadiacki dominator i typowy yandere, który myśli tylko o seksie i żarciu (i do tej pory nie wiem, co ja w nim widzę... - to ten gość z mojego avatara).

Rudy kociak to jego przeciwieństwo, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jest uroczy i lubi pomarańcze i wie, że zawsze mu się upiecze, jak zrobi słodkie oczka.

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » śr lis 16, 2016 8:14 pm

Postać moja i mojej przyjaciółki :D są rodzeństwem, przywódcą i zastępczynią Klanu Rzeki na forum na którym gramy.

Obrazek

Inspiracją była piosenka "Rise" od Skillet:


Tu jest jeszcze wersja rysunku wraz z tekstem (bo mam manię wrzucania fragmentów piosenek na obrazki):
Obrazek


Oraz dwa z wyszczególnieniem Czerwii i Świetlika:
Świetlik
Czerwia
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
Cavaliere
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: czw maja 14, 2015 7:41 pm
Status: Offline

Post autor: Cavaliere » śr lis 16, 2016 9:11 pm

Kocurzyca, nadal rysujesz na PSczy przerzuciłaś się na Paint tool Sai?

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » pn lis 28, 2016 3:42 pm

I to i to. Ten rysunek powstał w połowie w SAIu (szkic, lineart, kolory, wstępne cienie) i w połowie w PSie (wykończenia, dokładniejsze cienie, tło, napis) :3

[ Dodano: Pon 28 Lis, 2016 ]
Ciąg dalszy kotków : D

Czerwony Mak:
Obrazek

Księżycowooki:
Obrazek
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

GrisznakIW
Status: Offline

Post autor: GrisznakIW » pn lis 28, 2016 3:59 pm

Jakiś czas temu popełniłem tekst o mojej ulubionej grze planszowej.

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » pn lis 28, 2016 10:42 pm

Jeszcze mnie tu nie było, bo nie wiedziałam za bardzo o jakim hobby napisać. Zbieram figurki i różne duperelki z Japonii. Kiedyś prowadziłam bloga ale od kiedy zaczęłam magisterkę, nie mam już na blogowanie czasu. :( Lubię od czasu do czasu upichcić coś "skośnego", bo na lokalne knajpy nie mam co liczyć.

Ale od zawsze towarzyszyło mi rysowanie i to hybba z tego hobby (może kiedyś pracy?) jestem najbardziej zadowolona.

Ostatnio skończyłam rysunek mojej OC:
Obrazek
(powinnam poprawić mu nieco szyję ale nie chce mi się, lol)
Wzorowane akurat, bo chciałam poćwiczyć profil, ale w większości rysuję z głowy.
Jakby ktoś chciał, podaję linka do FB z moimi rysunkami:
https://www.facebook.com/iburntmypopcorn/

Kocurzyca, lubię taki deviantartowy styl rysowania zwierzaków, tylko czytając ich imiona, niejednokrotnie dusiłam się ze śmiechu. XD Taka dygresja. Jakm tabletem rysujesz?

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt lis 29, 2016 8:26 am

Ishy, imiona kotów są podobne jak te w książkach z serii "Wojownicy". Tam bohaterowie naprawdę tak się nazywają.

Masz fajną, bardzo komiksową kreskę. Tylko pozazdrościć!

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Post autor: Kocurzyca » wt lis 29, 2016 12:19 pm

No cóż, biorąc pod uwagę, że jestem na dA (albo byłam? bo ostatnio nie wchodziłam) od 9 lat to trudno mieć inny :D haha
A co do imion - to fakt, są to postacie z naszego forum opartego na uniwersum Warrior Cats, a tam jest pewien ścisły schemat nadawania imion, dlatego są takie a nie inne :3

Co do tabletu... wcześniej rysowałam Wacom Bamboo, słyżył mi z dobre 7 lat, teraz mam Wacom ONE ambitnie kupionego w biedronce, ale działa świetnie i jest ładny.
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Ishy
Status: Offline

Post autor: Ishy » wt lis 29, 2016 10:50 pm

DzikiDuch bardzo możliwe. Wiem, że hodowcy psów czy kotów podobne imiona nadają swoim maluchom. :P Tylko niektóre połączenia brzmią tak niedorzecznie wyniośle, że nie mogę się powstrzymać. Dziękuję~! :3

Kocurzyca rozumiem, to ma sens. :P Rysujesz też może ludzi? Fajny ten tablet, nie słyszałam, że taki model wydali. o_o wygląda jak taki następca starych dobrych bamboo w odświeżonej stylistyce?

Udało mi się dokończyć rysunek, który zapomniałam, że zaczęłam kilka tygodni temu.

Obrazek

A i brakuje mi nowych rysunków psychodelicznych myszy. :< Szador where are you.

DzikiDuch
Status: Offline

Post autor: DzikiDuch » wt lis 29, 2016 11:56 pm

Kocurzyco, czekam na swojego skolopendrokota! :lol:

Awatar użytkownika
Sefnir
Adept
Posty: 151
Rejestracja: śr lip 09, 2014 8:04 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: Sefnir » sob gru 31, 2016 5:11 pm

Zabierałem się za to i zabrać nie mogłem, więc w ramach końcoworocznych porządków lecą modele.

Na pierwszy ogień idzie 1/144 HG Hyakuren, będący moim modelem z najnowszego Gundama, czyli Iron-Bloded Orphans. Co mogę powiedzieć? Niemal do bólu klasyczny hight grade, w całkiem niezłej jakości i w dość niskiej cenie, co zresztą jest cechą charakterystyczną linii towarzyszącej temu anime. Przeciętny model kosztuje w okolicach 1000 jenów, co czyni go naprawdę tanim. Oprócz tego, Hyakuren po prostu prezentuje się fajnie, całe uzbrojenie ma na sobie, więc też nie ma obawy że coś się zgubi. Uzbrojenie to w ogóle ciekawa rzecz. Zarówno kastety, jak i nóż czy karabin są proste, twórcy nie silili się na nie wiadomo co, stworzyli projekt prosty i funkcjonalny. Co jeszcze mogę powiedzieć? Nie do końca leżą mi nogi, są nieco za grube.
Jeśli ktoś by chciał rozpocząć przygodę z gunplami, to właśnie Hyakuren czy inny model z IBO będzie się do tego świetnie nadawał.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[center]*****[/center]

Na drugi ogień idzie 1/144 HG Gundam Astray Gold Frame Amatsu Mina, mający jeden z bardziej badassowych wyglądów, i będący jednym z najlepiej wyglądających MSów z całego Cosmic Era. Słowem wyjaśnienia. Nazwa wskazuje na kolor złoty, którego na modelu nie widać (a który to całkiem fajnie widać w wersji 1/100 NG), z prostej przyczyny. Jest to 1/144 HG więc Bandai musiał na czymś przyoszczędzić by nie wywindować ceny w górę. Złoty został zastąpiony tandetnie wyglądającym żółtym. Mi się to nie podobało, więc z budową zwlekałem do czasu kupna odpowiedniej farby. Po próbnym malowaniu (Tamiya X-12 Gold Leaf) wyglądało to lepiej, ale z ciekawości psiknąłem część elementów chromem (Vallejo Air 71064 Chrome) i spodobało mi się to na tyle, że tak zostawiłem. Oczywiście zapomniałem o polycapach, które pozostały żółte. No i przy budowie gdzieniegdzie pojawiły się zadrapania, więc w wolnej chwili będę musiał wziąć pędzel i popoprawiać to. Sam model fajny, przyjemny w budowie. Nogi były trochę irytujące, szczególnie że musiałem uważać na pomalowane elementy. Naklejki wkurzały, ale mnie one zawsze wkurzają. Na plus na pewno czarny, który jest połyskliwy, a nie zwykły matowy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[center]*****[/center]

Na trzeci ogień i zakończenie leci coś nie pochodzącego z Gundama. Valvrave I Hito Full Impact. Mój pierwszy i jedyny model na który składałem preorder, i to głównie przez to, że akurat była przecena. Jeśli chodzi o budowę, przypomina ona modele klasy hight grade - podobny poziom skomplikowania, może nawet trochę większy, bo jednak tych części jest znacznie, znacznie więcej, i kosmiczna wręcz ilość naklejek, przy których Stargazer czy Wing Zero RG są łyse. Naprawdę, to jest tak ogromna ilość, że czasem miałem ochotę rzucić to w diabli, a instrukcja wcale nie pomaga przy nich. Ale zostawmy naklejki. Valvrave ma dużo elementów, przy czym ich ilość jest już bardziej typowa dla MG, co może niejako tłumaczyć wysoką cenę. Niestety sporą wadą jest kolor kilku części, które tutaj są czarne a powinny byc jednak trochę bardziej kolorowe. Na pomoc przychodzą farby, konkretniej wspomniane wcześniej przy Astrayu Tamiya X-12 Gold Leaf i Vallejo Air 71064 Chrome + aerograf.
Miłym bonusem jest dodana do zestawu podstawka

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[center]*****[/center]

I efekt świątecznego składania, czyli 1/144 RG Sinanju. Co moge powiedzieć? Bydle. Wielkie bydle. Sinanju jest naprawdę dużym modelem, wyglądającym rewelacyjnie. Złote elementy w połączeniu z czerwonym połyskliwym plastikiem dają fenomenalny efekt. Za sam wygląd jestem w stanie spokojnie dać 10/10, bo model prezentuje się kapitalnie. Wyposażenie zdecydowanie na plus. Karabin fajnie wygląda, szczególnie z dopiętym do niego granatnikiem a tarcza to po prostu jedno wielkie łał. Jest ogromna a doczepiane toporki dodają jej charakteru.
Model oczywiście nie jest idealny, pojawiło się kilka mocno wkurzających rzeczy. Stopy i czarne czubki, które trzymają się na słowo honoru. Przeguby rąk lubią wyjść ze swoich miejsc lub w ogóle się rozpaść. Tarcza trzyma się ramienia dość lekko. Coś więcej? Model lubi się przewracać, ale to jest problem każdego cięższego MSa, i aż prosi się o podstawkę. Poza tym odnoszę wrażenie, że trochę za bardzo rusza się w okolicy połączenia korpusu i krocza, przez co sprawia wrażenie delikatnego.
Podsumowanie: Nie żałują wydanych pieniędzy. Sinanju RG jest drogi, duży i ciężki. Bawiłem się rewelacyjnie składając go, i choć posiada wady, to jestem jak najbardziej zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeden z moich ulubionych patentów w MSach. Mechanizm jest bardzo fajny. Chodzi na tyle lekko, że nie trzeba się siłować, ale jednocześnie siedzi na tyle dobrze, iż sam się nie otworzy. Olbrzymi plus za stylizowane ostrze, a nie zwykłe okrągłe.

Obrazek

Tarcza jest przekozacka.

Obrazek

Awatar użytkownika
SzadorRzunXIV
Adept
Posty: 305
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 9:38 pm
Gender:
Status: Offline

Post autor: SzadorRzunXIV » sob mar 25, 2017 1:58 pm

Ishy pisze:A i brakuje mi nowych rysunków psychodelicznych myszy. :< Szador where are you.
Skończyły mi się żel peny i nie miałem pieniędzy na nowe:
https://astralmouseart.tumblr.com/post/ ... f-gel-pens
Jakoś nikogo to nie obchodziło więc przestałem rysować na dwa miesiące.
Zacząłem znowu rysować w grudniu jak dostałem trochę pieniędzy:
https://astralmouseart.tumblr.com/tagge ... aws/page/4

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » śr wrz 06, 2017 1:05 am

Dawno nie byłam w tym temacie, hm.

Moja PBFowa postać, Czerwony Mak

Obrazek


Ciekawe, czy ktoś zgadnie/domyśli się, czym ten rysunek był inspirowany :D
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Awatar użytkownika
miaka88
nołlife
Posty: 3831
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 8:51 pm
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: miaka88 » śr wrz 06, 2017 8:26 am

Zgaduje, że to Daiki Aomine z Kuroko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kocurzyca
nołlife
Posty: 2397
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 1:48 am
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Gender:
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Kocurzyca » śr wrz 06, 2017 3:11 pm

miaka88 pisze:
śr wrz 06, 2017 8:26 am
Zgaduje, że to Daiki Aomine z Kuroko.
Yup, konkretnie screen z openingu "the other self" od Granrodeo :wink: to mój ulubiony opening tej serii
Wishlist:
Haikyuu!! --- Hanasakeru Seishounen --- Diamond no Ace --- Giant Killing --- Hunter x Hunter --- Hiyokoi

Krzych Ayanami
Wtajemniczony
Posty: 692
Rejestracja: czw kwie 24, 2003 6:33 pm
Lokalizacja: Czubkoland czyli Warszawa
Status: Offline

Nasze hobby

Post autor: Krzych Ayanami » wt paź 03, 2017 5:48 pm

Obrazek

Moja pierwsza, zrobiona figurka :angel: . Galaksja z Sailor Moon.
Pewnie prawdziwi modelarze uznaliby, że nie powinienem jej pokazywać na oczy, ale od czegoś trzeba przecież zacząć.
Aż się zdziwiłem jak dobrze pigment wyszedł na podstawce, z drugiej strony wash strasznie się mazał...
Czekam teraz na Setsunę z E2046 (oraz Rei z Evy) no i zastanawiam się czy reszty Czarodziejek nie zrobić Haruka i Mishiru mają bardzo ładne wersje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach czyli luźne ga(d/t)ki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], ociesek i 5 gości